Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 142
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 95
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 93

Ostatnio widziany film..... » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Coś dla maniaków kina

<<

Lewy

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 62

Lokalizacja: Gdynia

Postdodano 29 mar 2007, o 12:19

Ostatnio widziałem 'Pracownik miesiąca'. Całkiem fajny film.
<<

Metamorphosis^

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 8

Lokalizacja: Katowice

Postdodano 29 mar 2007, o 16:14


Pachnidło: Historia Mordercy to film, którego z pewnością nie da się zapomnieć.

O ekranizację książki 'biło' się wielu reżyserów, podobno byli to: Kubrick, Forman, Scorsese, Scott i Burton. Stanęło na Tykwerze. Dziś nie wyobrażam sobie innej osoby, która stanęłaby na wysokości zadania, tak jak właśnie on. Mogę stwierdzić, ze to właśnie jeden z tych reżyserów, którzy treść powieści potrafią zamienić w niesamowity obraz kinowy. Atutem filmu jest rola głownego bohatera, o którą starali się Depp, DiCaprio i Bloom. I ku zdziwieniu, Tykwer wybrał bardzo mało znaną postać, czyli brytyjskiego aktora Bena Whishawa.
Jean Baptiste może pdobać się odbiorcy... to właśnie na niego zwrócona jest cała uwaga, z którą dzieli się tylko i wyłącznie w scenach granych z Dustinem Hoffmanem.
Pachnidło to swego rodzaju kombinacja kontrastów. Z jednej strony: delikatność, piękno i subtelność, z drugiej zaś: brutalność, sceny odrażające i wywołujące niesmak.
Szczególne słowa uznania wyrażam Tykwerowi, ponieważ manipulował emocjami widza i sprawił, ze mimo tego, ze Baptiste jest mordercą widz mógł usprawiedliwić jego zachowanie. Postać grana przez Bena Whishawa budzi moją sympatię.
Kulminacyjna scena, czyli czas egzekucji głownego bohatera, a z drugiej strony scena zbiorowej orgii wywołanej przez stworzony zapach Baptiste'y- to swego rodzaju największy kontrast filmu. Obywatele zebrani na placu, płonacy gniewem i zemstą zamieniają się w ludzi nie bojących się miłości, nagości i publicznego okazywania uczuć.
Ogólnie nie podobają mi się filmy z udziałem narratora, ale w tym dziele uważam, że jest to wielki plus. Narrator pomaga nam zrozumieć historię człowieka, który był taki sam, jak my.
Za pomocą światła, dźwięku i pięknej muzyki widzowi nie przeszkadza brak dużej ilości dialogów.

Kto jeszcze nie widział, to polecam
<<

Veronica

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 75

Postdodano 29 mar 2007, o 17:03


Widziałam Pachnidło. I nawet mi się podobało :]
Ostatnio widziałam "silent Hill". Beznadzieja :razz:
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 30 mar 2007, o 09:34


Metamorphosis^ napisał(a):Ostatnio przyszło zobaczyć mi film "V jak Vendetta".
Zgadzam sie genijalny film, oglądałem go kilka razy :)
Ostatnio widziałem 'Pracownik miesiąca'. Całkiem fajny film.
Czy to chodzi Ci o ten film z Christina Applegate z 2004 czy Jessica Simpson z 2006 ?? Z Jessicą nawet mi się podobał a ten z 2004 to całkowita porazka.
<<

Guśka

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 456

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 30 mar 2007, o 15:21


Uwielbiam Nicolasa Cage'a,oglądałam większość jego filmów.Ostatnio jaki widziałam z Jego udziałem to Ghost Rider.
Filmie tym gra kaskadera-Johnny'ego Blaze'a,który ubija interes z Mefistofelesem w zamian za swą duszę.Od tej pory każdej nocy pojawia się jako płonący szkielet,musi teraz walczyć z Blackheart,synem Mefistofelese'a,który chce stworzyć na ziemi gorsze imperium niż samo piekło.A Ghost Raider ma go powstrzymać aby odzyskać swą duszę.
Film jest rewelacyjnie stworzony,pełen akcji i efektów specjalnych.A sam Nicolas Cage gra wprost genialnie tak jakby ta rola została stworzona dla niego,nie widzę inego aktora który by tak pasował to tej roli.Nicolas Cage był również autorem niektórych części scenariusza.
Zachęcam do obejrzenia,film mimo że to "bajka" bardzo dobrze się ogląda i naprawdę trzyma w napięciu.
Nadmienię tylko że Nicolasowi partneruje Eva Mendes.

Obrazek Obrazek
Jak feniks z popiołu wstanę Odrodzę się By wnieść w twoje życie zamęt......
Obrazek
Obrazek
http://zibi.blogabet.com/
<<

ariena

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 202

Lokalizacja: Wonderland

Postdodano 30 mar 2007, o 21:46


Uwielbiam Nicolasa Cage'a,oglądałam większość jego filmów.Ostatnio jaki widziałam z Jego udziałem to Ghost Rider

Też uwielbiam Cage'a :D Ale film wg mnie był beznadziejny. Zdecydowanie przesadzony, nudna, przewidywalna fabuła(mimo swietnej gry N.Cage'a;) Może dlatego że nie jestem fanką o komiksu:)

Pachnidło: Historia Mordercy to film, którego z pewnością nie da się zapomnieć.

Rewelacyjny film!! Juz zabieram się za książkę;)Najbardziej urzekły mnie zdjęcia, które wręcz sprawiały, że można było poczu zapach.

Osobiscie polecam "Iluzjonistę".Film jest naprawdę genialnie nakręcony. Warto go zobaczyc :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
<<

klarowna

Nowy użytkownik

Posty: 1

Lokalizacja: Poznań

Postdodano 31 mar 2007, o 17:38


Polecam "Love Song for Bobby long" z Travoltą i Scarlet Johansson. Nie ma tu dużo akcji ale świetna muzyka i w ogóle super :)
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 31 mar 2007, o 18:51


300 niezłe. Najlepszy motyw jak Queen Gorgo tego Therona mieczem w brzuch pięknie dźgnęła. Moc. Fajna fabuła, wartości też :)
Obrazek
<<

Khabar

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 150

Lokalizacja: St-ce :P

Postdodano 3 kwi 2007, o 16:10


300 - naprade suuuper hybryda fantastyki, komiksu i historii :)

Swietna scena gdy Spartiaci grzebia Persow a Leonidas ma isc do Kserkesa. Jeden z jego towarzyszy boi sie o krola po czym Leonidas stwierdza ze nie maja powodow do nieuprzejmosci i jego towarzysz potwierdza te slowa usypujac wielki kopiec trupow ;D

Swietne kolory, muzyka i caloksztalt - naprade dzielo :]
They saw the future ...
they saved the cherleader,
...
IT'S TIME TO SAVE THE WORLD
<<

Lewy

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 62

Lokalizacja: Gdynia

Postdodano 8 kwi 2007, o 00:14


Flags Of Our Fathers - świetny film wojenny.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2007, o 20:30


Lewy napisał(a):Flags Of Our Fathers - świetny film wojenny.


Film mógłby być świetny tylko został przegadany. O ile sceną na Iwo Jimie nie mogę nic zarzucić tak te w USA są po prostu nudne.
<<

glenio

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 13

Lokalizacja: Lublin

Postdodano 9 kwi 2007, o 16:35

300


Super film swietne animacje klimat dzwiek nic dodac nic ujac najlepszy film jaki ogladalem
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 10 kwi 2007, o 15:30


Ja oglądałem ostanio 300- świetny film, pokazany w ciekawy oryginalny sposób i jeszcze oglądałem Turistas- tez bardzo fajny film ciekawa rola Olivi Wilde :P
<<

HeroSHI

Postdodano 10 kwi 2007, o 16:05


Sunshine (polski "W Stronę Słońca") - bardzo dobry film, jak wyjdzie na dvd na pewno kupię :]
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 10 kwi 2007, o 16:32


timon napisał(a):Ja oglądałem ostanio 300- świetny film, pokazany w ciekawy oryginalny sposób i jeszcze oglądałem Turistas- tez bardzo fajny film ciekawa rola Olivi Wilde :P

o rany co to za durny film był... :D fanom takich filmów jak Hostel pewnie się spodoba, do mnie zupełnie nie trafia.
Imagine me and you -> w miarę fajny, taka Tajemnica Brokeback Mountain w wersji kobiecej
Labirynt Fauna -> jak na baśń dla mnie za dużo okropieństw, choć sama histora bardzo mądra
Scoop -> kocham filmy Allena więc mi się podobało :)
So?
<<

timon

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 223

Lokalizacja: LBN

Postdodano 10 kwi 2007, o 16:58


Ja tam takie filmu lubię :P
A Hostel też niczego sobie...
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 10 kwi 2007, o 17:01


timon napisał(a):Ja tam takie filmu lubię :P
A Hostel też niczego sobie...

i w Hostelu i w Turistas po ekranie walają się ludzkie wnętrzności, a spójnej fabuły brak..
ale co kto lubi :)
So?
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 10 kwi 2007, o 20:01

Adrenalina (Crank) - beznadzieja.. -_-
Poprzednia stronaNastępna strona

 


  • Podobne tematy do Ostatnio widziany film.....
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Kinomaniak



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.