Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Dramy (czyli azjatyckie seriale) » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 27 gru 2011, o 23:57

Dramy (czyli azjatyckie seriale)

Piszę do bardziej dla ciekawostki niż z nadziei, że ktoś zechce to oglądać xD

Azja też ma swoje seriale xD Ale tam wygląda to trochę inaczej.
Serial azjatycki składa się zwykle z 1 sezonu, chociaż są tam sobie jakieś wyjątki. A więc tak, kilkanaście odcinków i na tym cała historia się kończy :P
Korea Południowa to zwykle 16/20/24 odcinki. Wyjątkiem są dramy historyczne, które liczą sobie od 30 odcinków i więcej. Ale chyba 60 epów nie przekracza. No i sitcomy, które mają około 150 odcinków i więcej. Zwykłe dramy trwają około 65 minut na odcinek, a sitcomy to chyba normalnie, po 30 minut.
Na Tajwanie to około od 13 do 20 odcinków, czasem więcej. Długość trwania odcinka to czasami nawet 90 minut.
Chiny to najczęściej chyba 30 odcinków.
Japonia to około 10 odcinków. Odcinek to około 50 minut :D Czasami 1 epy są dłuższe. Zresztą nie jestem specem od Japonii :P

Najczęstszy i chyba najbardziej kochany gatunek dram to komedia romantyczna. Ale ja bym powiedziała, że to raczej coś bardziej dla pań xD Łatwiej tam o przystojnego mężczyznę niż o ładną kobietę :P Pewnie też dlatego, że głównymi odbiorcami tam są kobiety więc producenci dbają o swoich konsumentów :P
O czym to? Komedia romantyczna jak i każda XD Idealny pan, którego nie znajdzie się na ulicy, często na początku największy cham, żeby później okazał się księciem na białym koniu, który zrobi dla ciebie wszystko. Jednym słowem, oglądasz, bo też byś tak chciała :P
Tu mamy np komrom z zabarwieniem fantastycznym, czyli główni bohaterowie zamieniają się ciałami :D
http://www.youtube.com/watch?v=cPSbX7W6 ... re=related
Dobrze, dalej, są też dramy sensacyjne, chociaż już nie tak częste, zresztą ja mało takich produkcji oglądałam więc średnio mogę się na ten temat wypowiedzieć.
a tutaj przykładowa drama, chociaż nie jest ona takim najlepszym przykładej sensacji.
http://www.youtube.com/watch?v=VgpWsolQ ... ure=fvwrel
Wampiry w wykonaniu koreańczyków:
http://www.youtube.com/watch?v=U2-Zp_GlU_A
Jest to o jakimś prokuratorze, który jest wampirem i zajmuje się sprawą tajemniczych morderstw, które są prawdopodobnie sprawką innych wampirów. Ja nie oglądałam, ale podobno fajne.
Mamy też dramat fantasy, od nowej stacji:D
http://www.youtube.com/watch?v=BX2abc_6 ... e=youtu.be
Ale takich typowych seriali fantastycznych jak legend of the seeker to tam nie ma, sci fi też nie ma.
Istnieje też takie coś jak idol drama, czyli główną rolę odgrywa jakaś gwiazda zespołu kpopowego :D Chociaż podobno nie są to najbardziej uwielbiane dramy w Korei płd.
O Japonii wam za bardzo nie powiem, bo mało oglądam i średnio lubię, ale ten kraj też ma swoich zwolenników.
Z Tajwanu są najlepsze dramaty. Komedie mają czasami dziwny humor :D
emm... co jeszcze...
W polskiej tv moglismy zobaczyć 2 dramy, a mianowicie Irysa i Łowców niewolników.
Ogólnie to mamy do wyboru do koloru, a co najważniejsze, większość dram można oglądnąć z polskimi napisami :D Pierwsze zetknięcie z dramami to oczywiście pewien szok kulturowy, no i języki mogą wydać się na początku dziwne, chociaż ja pokochałam zarówno koreański jak i chiński.

można byłoby pisać dużo, jak ktoś będzie zainteresowany to pytajcie :D
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 28 gru 2011, o 12:15

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


Jaka jest oglądalność najlepszych tego typu produkcji?
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 28 gru 2011, o 19:38

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


heh, zapytałeś się o najmniej ciekawą rzecz xD
emmm, taki city hunter miał oglądalność około 17%. Secret Garden miał już oglądalność 25%. I więcej się chyba nie da:P
i mówię jedynie o Korei Płd bo o reszcie nie mam najmniejszego pojęcia.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 29 gru 2011, o 00:42

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


No nieźle, akurat wpadłam w wir dram, wciągnęłam się na całego, uzależniła, wpadłam w nieprzerwany ciąg i lecę jedna za drugą a tu taki temat mi się trafił :D
Przyznaję, że w temacie jestem świeża, bo zaczęłam właśnie w grudniu ale jako, że tempo mam ekspresowe zaliczyłam już:
The 1st Shop of Coffee Prince - moja pierwsza drama. Koreańska komedia romantyczna z nieźle zakręconą historią. Okazała się na tyle dobra żeby mnie wciągnąć w temat więc sentyment do niej pewnie mi na długo zostanie. Główna bohaterka przebrana za faceta i jej przygody w kawiarni w otoczeniu zgrai przystojniaków ;)
Ouran Koukou Host Club - komedia japońska. Treść niemal taka sama jak powyżej - z tym, że rzecz dzieje się w host klubie w liceum.
Minamyisinyeoyo - koreańska komedia romantyczna i muzyczna. I tu też mamy dziewczynę udającą chłopaka! Dla odmiany tutaj akcja dzieje się w zespole muzycznym xD Drama przy której pokochałam Geun-seok Jang - świetny aktor :D
Hotaru no Hikari - japońska komedia romantyczna do której do końca przekonana nie byłam. Dziwna, bo o pracownicy biurowej, która w domu pomyka w dresach z piwem w ręce i zmuszona jest zamieszkać ze swoim szefem. Do najlepszych jej nie zaliczam, mimo wszystko łyknęłam i poluję na część drugą ;)
Mae-ri-neun Wi-bak-joong -koreańska komedia romantyczna ze śliczną historią i Geun-seok Jang ;) Tu znów mamy muzyków i dziewczynę w trudnym położeniu, która musi udawać, że wyszła za mąż, żeby nie musieć wyjść za mąż :D Oglądało się bardzo przyjemnie i aż żal, że się skończyło.
Hanazakari No Kimitachi E - wracamy do motywu dziewczyn przebranych za facetów w kolejnej japońskiej komedii romantycznej. Dziewczę przenosi się do męskiego liceum z poważną misją. Dodam tylko, że WARTO zobaczyć choć dla wspaniałej roli szkolnego pielęgniarza, który powalał mnie na kolana za każdym razem gdy pojawiał się na ekranie.
Kkotboda namja - tu o dziwno wszystko w normie o ile są jakieś normy dla koreańskich dramato-komedio-romansów :D Dziewczyna i czworo gorących chłopaków, czego chcieć więcej?
Z chińskich nie wiedziałam jeszcze żadnej i prawdę powiedziawszy chyba się jeszcze poopieram. Bo jak kocham japoński i obojętny jest mi koreański i inne azjatyckie języki, dialekty, cokolwiek, tak chiński mnie drażni. Nie byłam w stanie przełknąć chińskiego filmu tak mi ich język przeszkadzał... No ale kto, wie może trafię na coś tak dobrego, ze przełamie moją niechęć do tego języka.
Zastanawia mnie ten bardzo często powtarzający się motyw głównej bohaterki przebranej za chłopaka. Czy to jakiś azjatycki fetysz? Jakieś ich upodobanie? Nie mam pojęcia o co chodzi, ale oni zdają się to kochać. A może tylko mnie tak się trafiło tyle ich pod rząd :D Choć wcale, a wcale mi to nie przeszkadza ;)
Poza tym bardzo podoba mi się firma ich serialów. Jedna czy dwie nie za długie serie - człowiek się nie zdąży znudzić, nie ma niepotrzebnych zamieszań, zapychaczy czasu, dzieje się co się ma dziać i do finału.
A teraz wracam do Atashinchi no Danshi - japońskiego dramato-komedio-romansu o dziewczynie mieszkającej z szóstką chłopaków. Eh... Kocham dramy ;)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 29 gru 2011, o 00:52

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło, żeby zobaczyć taką produkcję. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że to może być ciekawe. :P No, ale może kiedyś obejrzę i kto wie... Może zmienię zdanie? :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 29 gru 2011, o 11:30

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


oooo, jak fajnie :D
ja zaczynałam akurat od You're Beautiful czyli Minamyisinyeoyo i to dzięki tej dramie wciągnęłam się w dramy :D Pamiętam- oglądanie odcinków do 5 rano, ach to były czasy :D O ile kocham tą dramę to chyba nie poleciłabym jej nikomu na pierwszy rzut :D samo to, że faceci tacy "niemęscy", pewnie połowę by to odstraszyło zanim skończyliby oglądać 1 ep i zorientowali się, że to jest naprawdę fajne :D No i to jest właśnie przykład idol dramy, o ile Geun Suk jest dla mnie bardziej aktorem niż piosenkarzem, tak mamy także naszą dwójkę chłopców, Yong Hwe i Hong Kiego, obaj panowie śpiewają w indie rockowych bandach. A tak przy okazji, polecam.
Kkotboda namja to moja druga dramka i kolejna ukochana :D Lee Min Ho i jego loczki <3 :D no i mamy jeszcze Kim Buma, słodkeigo przystojniaka xD
Jeśli chodzi o Lee Min Ho to polecam jeszcze Personal Taste z nim i City Huntera właśnie, tam wygląda o niebo lepiej :D
A jeśli chodzi o Kim Buma to świetna jest drama "The Woman Who Still Wants To Marry" i teraz leci Padam Padam, na górze podałam do tej dramy trailera, dzisiaj będę oglądać, niestety po angielsku :P
Hanazakari No Kimitachi E - to jeden z klasyków japońskich, niestety mi nie przypadło do gustu wcale xD niestety zbyt dużo głupkowatego humoru. Jeśli mówimy o japońskich klasykach, to juz o wiele bardziej polecam Nobuta wo Produce, w sumie drama nadal średnia, ale mamy w niej Yamapiego i jego kon kon xD

a co do chińskiego, kwestia przyzwyczajenia :P mnie też na początku nie bardzo się to podobało, a oglądnęłabyś tajską dramę (tzw. lakorn), tam to dopiero maja język xD
jeśli chodzi o tajwan to polecę ci Black and White http://www.dramawiki.pl/index.php?title=Black_and_White , chyba najlepsza drama sensacyjna jaką oglądałam. Dużo humoru no i cudowny Vic Zhou :D
Jesteś na jakimś forum ? :P czy skąd oglądasz? Bo polecam bakę, pełno dram, a i znajdziesz mnie tam jako tłumacza xD
i polecam tą stronkę http://mydramalist.info/user/3201/justin :D


Bartezz, ja wciągnęłam się całkiem przypadkowo, koleżanka z innego forum zapodała tytułem i mówiła, że fajne, to postanowiłam spróbować i od tamtej pory mam już obejrzanych 50 tytułów xD
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Peyton88

Nowy użytkownik

Posty: 3

Ulubiony serial:
City Hunter

Postdodano 29 gru 2011, o 13:11

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


No i koleżanka z innego forum dowiedziawszy się,że rozpowszechniasz miłość do dram na tym forum, postanowiła tu wpaść i Ci w tym pomóc ;))

Moja prawdziwa przygoda z Azją zaczęła się od października 2009 roku (hah pamiętam to dobrze,bo akurat koleżanka poleciła mi ten gatunek na koncercie Myslovitz<3 ). Prawidzwa,bo wcześniej sama odkryłam ten gatunek,ale zapoznawałam się z nim jedynie przez fanvidy do "What happened in Bali". Kiedy wróciłam z koncertu włączyłam tajwańską "Devil besides You" i przepadłam. Obejrzałam to i się zauroczyłam:) . Potem była krótka przerwa,a potem moja pierwsza koreańska drama... "You're beautiful" i tu znów przepadłam;) To tą dramę poleciłam na forum, to dzięki tej dramie justin polubiła Azję, to dzięki niej mam teraz od 2 lat kogoś z kim mogę codziennie poplotkować i powzdychać^^ do Azjatów. Po YB poszło już hurtowo... Kogboda Namja, B&W, Personal Taste, Buzzer Beat itd. Przez te ponad 2 lata mam na koncie obejrzanych ponad 50 dram i około 30 filmów. Niektóre z nich oglądane po kilka razy.Dzięki dramom poznałam trochę inny świat, zakochałam się w koreańskim i polubiłam tamtejszą muzykę. Kocham oglądać ich zwariowane programy rozrywkowe,bo naprawdę można się przy nich rozerwać i odstresować,a kiedy występują w nim Twoje ulubione dramowe i muzyczne gwiazdy,to masz nie lada radochę widząc jak czasem niesamowici a czasem słodko durni potrafią być i jeszcze bardziej zaczynasz ich lubić :) Jeśli ktoś by się skusił to ja całym sercem polecam m.in "Happy Together" i "Oh My School" <3.
Ja ze swojej strony zachęcam do zapoznania się z Azją. Nie każdemu na pewno się spodoba. Na początku naprawdę trudno jest przestawić się z odwaznych amerykańskich i brytyjskich seriali na produkcje gdzie czasem trzeba czekać do ostatniego odcinka na jakiś kiss a i on wypada czasem tak,że w życiu byście tego pocałunkiem nie nazwali:P A no i język...język tez może być problemem,nie każdemu może się on podobać...mi się było łatwo przyzwyczaić,bo miałam za sobą kilkanaście obejrzanych anime...więc to zawsze jakiś mały fundamenick:P

Na rzecz dram porzuciłam około 7 amerykańskich seriali,ale nie żałuję, bo dzięki dramom poznałam tylu wspaniałaych muzyków, usłyszałam tyle cudownych piosenek, obejrzałam tyle cudownych show-koncertów a koncert B2st, 4minute i G.NA to jedne z najlepszych koncertów na jakim byłam do tej pory <3.
Polecam,polecam polecam ;)
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 29 gru 2011, o 14:41

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


justin - ja dramy oglądam na love-drama.pl, ale Twoje stronki też zaraz obadam.


'You're Beautiful' - faktycznie może na pierwszy rzut się nie nadaje a jednak była to jednak z moich pierwszych i zdecydowanie ją pokochałam :D
Kim Bum jest absolutnie wspaniały, rozjaśniał swoją obecnością i uroczym uśmiechem każdą scenę. Niby nie główna postać a jednak jego obecność była niezastąpiona.
Hanazakari No Kimitachi E - mnie się spodobała głównie ze względu na Maki Horikita, z którą to właśnie skończyłam Atashinchi no Danshi. Świetna aktorka.

Co do chińskich i tajskich - jestem w temacie jeszcze świeżakiem więc na pewno prędzej czy później coś mi w łapki wpadnie ;)

No i przy okazji nie można nie wspomnieć, że zaczęło się nałogowe słuchanie japońskich i koreańskich soundtracków, zwłaszcza z Minamyisinyeoyo i Mae-ri-neun Wi-bak-joong ;)
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 29 gru 2011, o 14:46

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


ojej Maki, nie lubię Maki xD no ale w Nobucie też gra Maki.
na love-drama.pl jest cząstka z tego co możesz znaleźć na forach fansuberskich.
Ja dzisiaj oglądałam 1 ep Padam Padam i bardzo polecam, przynajmniej spojrzeć na 1 ep :D
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Peyton88

Nowy użytkownik

Posty: 3

Ulubiony serial:
City Hunter

Postdodano 29 gru 2011, o 15:52

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


Ja Maki polubiłam w Atashinchi no Danshi ale z każdą kolejną zamiast sympatia do niej rosnąc to malała,więc teraz też jej nie lubię :)
Co do love drama, to zgadzam się z justin.Jest tam tylko namiasta dram, które mają do zaoferowania m.in tłumacze baka,lizards i showa. Naprawdę warto tam zajrzeć zwłaszcza,że można tam sobie ciekawie porozmawiać, pospekulować, poznać czyjąś opinię i wyrazić swoją na temat każdej dramy ;)
To prawda,ze zwolenniczkami dram są raczej kobiety,ale dla facetów się coś znajdzie. M.in koreańskie "Iris", "Athena" wspomniane przez justin tajwańskie " Black&White", czy japońskie "Blood Monday"

Tobie Raven za to mogę polecić "Protect the Boss" jak lubisz YB i KN, to na pewno Ci się spodoba ;)
A osobom, które lubią muzyczne i trochę poważniejsze produkcje polecam "What's up". Jestem dopiero po 1 odcinku(który zresztą zrobił na mnie niemałe wrażenie), ale od znajomych wiem,że drama jest naprawdę dobra -> http://www.youtube.com/watch?v=qo7Cul8U_Y0
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 29 gru 2011, o 16:05

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


dla facetów Padam Padam też fajne, a przynajmniej 1 ep, był świetnie zrobiony:D no i Kim Bum na dokładkę. a 1 ep pozostawil we mnie straszliwą ochotę na następne odcinki.
What's Up też mam zamiar obejrzeć :D jakby ktoś nie wiedział to Dae(głowny aktor w dramie) jest członkiem zespołu Big Bang, które otrzymało nagrodę na tegorocznych mtv music awards, czy jak to się tam nazywa :D
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Peyton88

Nowy użytkownik

Posty: 3

Ulubiony serial:
City Hunter

Postdodano 29 gru 2011, o 16:16

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


Oj justin coraz bardziej mnie do padam zachęcasz :P...a ja tak w tyle ze wszystkim jestem i jeszcze Misfits 2 ostatnie odcinki nie obejrzane...ahhh...Bum ma moc :)
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 29 gru 2011, o 16:32

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


bo świetny był 1 ep :D taki trochę bajkowy i zagadkowy. Smutny też. no a Bum to wiesz... xD
dla panów, coś mocniejszego, nowość, podobno też bardzo fajne :
http://www.youtube.com/watch?v=7SP34DVT ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=j4xwsET6 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=f5ZQaNGv9Tw
Po tych trailerach to chyba boje się tej dramy xD
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

urazonyc

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 1

Lokalizacja: Grajewo

Ulubiony serial:
Notatnik śmierci

Postdodano 2 paź 2014, o 12:31

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


zaciekawiłeś mnie,
<<

AlbertLem

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 17

Lokalizacja: Polska

tlen:
336383638

gadu:
336383638

Postdodano 23 sty 2015, o 22:20

Dramy czyli azjatyckie seriale


A więc wracając do tematu, może napisz coś więcej o swoim oświetleniu. Trudno doradzać coś lepszego jak się nie wie na czym teraz "stoisz". Po długości i mocy wnoszę że to T8 20 W, ale jakie konkretnie i ile ich masz w pokrywie?
<<

Ania22

Użytkownik

Posty: 10

Ulubiony serial:
Pamiętniki Wampirów

Postdodano 28 lut 2017, o 18:38

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


Mnie strasznie denerwują azjatyckie seriale i raczej nigdy się do nich nie przekonam.
<<

polapiasecka

Użytkownik

Posty: 14

Ulubiony serial:
na wspólnej

Postdodano 30 maja 2017, o 13:06

Odp: Dramy (czyli azjatyckie seriale)


Ja nie mogę się przekonać do tego typu produkcji

 


  • Podobne tematy do Dramy (czyli azjatyckie seriale)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.