Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

Sci Fi,od czego zaczac? » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

W poszukiwaniu ciekawych seriali...

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

bobby

Użytkownik

Posty: 16

Postdodano 3 lut 2008, o 17:10

Sci Fi,od czego zaczac?

Tak jak w temacie.Zamierzam ogladnac jakis serial z tego gatunku.Co polecilibyscie mi na poczatek dla zaznajomienia sie z tego typu widowiskami?
obejrzane:Dexter,Nip/Tuck,Californication,Skins,Prison Break,Heroes,House of Saddam,Burn Notice
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 3 lut 2008, o 17:19

Re: Sci Fi,od czego zaczac?


The 4400, Heroes, Supernatural :)
trust him... he's a doctor!
<<

bobby

Użytkownik

Posty: 16

Postdodano 3 lut 2008, o 17:27

Re: Sci Fi,od czego zaczac?


Heroes zaliczeni,zapomnialem,ze to ogladalem piszac ten temat i,ze to jest Sci Fi,Supernatural kto wie a kiedy 1 sezon 4400 lecial na jedynce jakos mnie nie przyciagnelo poza tym tam tez byla jakas firma,porwania i ogolnie wydawalo sie podobne do Heroes.A cos w stylu Battlestar Galactica,SG1?
obejrzane:Dexter,Nip/Tuck,Californication,Skins,Prison Break,Heroes,House of Saddam,Burn Notice
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 3 lut 2008, o 18:08

Re: Sci Fi,od czego zaczac?


No właśnie, prawdziwe sci-fi to nie demony i nadprzyrodzone zdolności, lecz robociki i ludzie z innych planet. BG nie oglądałam, więc nie powiem, ale Dr Who, dla tych którzy szukają interesujących rozwiąań. Obecnie oglądam Flash Gordona, taki właśnie o portalach przestrzennych i ratowaniu świata przed obcymi z innej planety.
<<

rand

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 66

Lokalizacja: Gdańsk

Postdodano 13 lut 2008, o 18:08

Re: Sci Fi,od czego zaczac?


Supernatural, Heroes,The 4400 czy nawet Flash Gordon to nie Sci-fi!!
Szczerze, prawdziwych seriali sci-fi jest zaledwie kilka:
Babylon 5
Stargate
Atlantis
Battlestar Galactica
Farscape
Firefly
Star trek
Doctor Who
Space Above & Beyond
Andromeda
to chyba bedzie tyle:P

Z pozycji które oglądałem to Battlestar jest najlepszy (zresztą mój najlepszy serial). Świetnie zarysowane postacie, majace wady i zalety a nie będące "bogami". Świetny scenariusz, klimat, efekty i świat stworzony na potrzeby serialu :) Oczywiscie zacząc trzeba od mini serii czyli dwuodcinkowego pilota.
Stargate to bardziej dla fanów Sdci-fi, nie jest tak złożone, ale przyjemnie sie oglada, fajne postacie :) Ale jest aż 10 serii wiec jak masz duzy dysk i rok wolnego czasu to polecam.
Babylon 5 klasyk sci-fi, chociaż dopiero jestem po 1 serii duzo nie moge powiedziec. Podobno 1 seria jest najgorsza i w ogóle odstaje od poziomu pozostałych serii B 5. Ja jakoś przetrwałem przez nią i mimo że jest bez rewelacji tragiczna też nie jest, ale czu troche starośc tej produkcji ;) Na szczescie dalej ma byc lepiej wiec optymistycznie podchodze do tej produkcji.
Firefly podobno jedne z lepszych sci-fi, taki western w kosomsie (bynajmniej takie określenia słyszałem) jest tylko 1 seria, ja widziałem film fabularny puszczany w kinach i jeśli serial jest tak samo dobry to zdecydowanie polecam. Ale póki co z racji że nie jest kontynuowany oglądam inne produkcje.
o reszcie ciezko mi sie wypowiedziec, pare odcinków Andromedy widziałem, ale dla mnie to taki Hercules w kosmosie (Kevin Sorbo :P ) i wyglada tandetnie, do star treka też nigdy przekonac sie nie mogłem :P
Dr. Who widziałem 2 odcinki w tv i jest to charakterystyczny bardzo serial w angielskim klimacie, jak znajde czas zamierzam go obejrzec, ale jeszcze nie teraz :P

Podsumowując na poczatek polecam Battlestara bo to najlepszy serial sci-fi w historii, albo Firefly który zbiera równie dobre recenzje :)
1. BSG, Dexter, The Shield
2. 24, Skins,
3. Supernatural, The Black Donnellys, Rescue Me, Veronica Mars, True Blood
4. Californication, Entourage, Chuck, House M.D., Sons of Anarchy, HIMYM, Lost, Moonlight
5. Rome, Weeds, The Tudors, Hung, Castle, Breaking Bad,
6. Grey's Anatomy, Desperate Housewives, Damages,
7. Stargate SG-1, Atlantis, The 4400, Private Practice

Nowe, które oglądam: Stargate: Universe, Flash Forward
<<

Jack

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 213

Lokalizacja: Cape City-Alpha Division

Postdodano 18 mar 2008, o 21:27

Re: Sci Fi,od czego zaczac?


Jeżeli lubisz oryginalne i naprawdę niebanalne seriale scifi to polecam ci przede wszystkim serial Charlie Jade - viewtopic.php?f=14&t=4024 (istny majstersztyk, ale cóż słowami się tego nie da opisać, to trzeba po prostu zobaczyć), później jakże kultowy Lexx, Stargate Sg-1 (cóż tego przedstawiać chyba nie trzeba), Stargate Atlantis (genialny spin-off, z odcinka na odcinek coraz lepiej), Dr. Who (cóż, to już kultowa seria, nic tylko brać), Firefly + Serenity i Babylon 5.
Obrazek
Serial wszechczasów:Charlie Jade !!!
<<

krystiankolar

Nowy użytkownik

Posty: 3

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
M jak Miłość

Postdodano 24 mar 2014, o 21:02

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


polecam THE X FILES - Z Archiwum X :)
Jestem studentem 5 roku kierunku: Architektura i Urbanistyka, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie. Po zajęciach dorabiam sobie jako Architekt wnętrz Limanowa . Moim hobby jest projektowanie wnętrz Kraków, tworzenie fotorealistycznych wizualizacji 3D, zarówno projektowanie wnętrz jak i budynków oraz przestrzeni publicznych. W niedalekiej przyszłości będę chciał otworzyć własne biuro architektoniczne :)
<<

lelo

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 25 mar 2014, o 14:28

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Odkopałeś temat sprzed 6 lat żeby to napisać :) ? Polski serial Naznaczony był ok.
<<

kaisapth

Nowy użytkownik

Posty: 5

Postdodano 16 mar 2015, o 16:15

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


od Stargate :)
Każda osoba, którą interesują kredyty bez BIK http://www.doradztwo-kredytowe.com.pl powinna zdawać sobie sprawę z jednego. Wbrew pozorom o atrakcyjnie oprocentowane kredyty dla osób z kiepską historią i sytuacją kredytową nie jest trudno.
<<

kasiulkaob

Użytkownik

Posty: 21

Ulubiony serial:
chirurdzy

Postdodano 8 kwi 2015, o 15:11

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Ja czekam na premierę "Extant" z Halle Berry w roli głównej :)
<<

serialowicz

Nowy użytkownik

Posty: 5

Ulubiony serial:
braking bad

Postdodano 22 kwi 2015, o 16:48

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Ja mogę podpisać się pod propozycją serialu Battlestar Galactica, ma chyba najlepszą scenę otwierającą w historii seriali :) Heroes też są fajni, ale jak dla mnie późniejsze sezony robią się nico męczące, ale może tobie lepiej przypadną do gustu. Kurczę jak się tak zastanowić to coś ostatnio mało kręcą dobrych seriali w klimatach sf, szkoda.
Chociaż bezrobocie w Polsce maleje, to w dalszym ciągu sporo osób jest bez pracy. A przecież bezrobotni także chcą brać kredyty http://www.doradztwo-kredytowe.com.pl - szczególnie ci pracujący na czarno. Dobrze, że działa w Polsce bardzo dużo banków.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 kwi 2015, o 19:47

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Mało seriali sci-fi kręcą? Ja się martwię, że nie będzie czasu oglądać tych najlepszych tyle tego będzie. Tutaj (http://wiedzmanaorbicie.pl/nowe-seriale ... 2015-roku/) można zobaczyć co będzie w tylko w tym roku. A gdzieś na horyzoncie jeszcze adaptacje Dark Tower, Fundacji i serii Honor Harrington.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 22 kwi 2015, o 21:54

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Dark Tower jako serial :o Matko kochana! Myślałam, że film am powstać, ale bardzo dobrze, bardzo dobrze! Byle tylko dobrze wyszło...
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 kwi 2015, o 21:06

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Filmy też ;) Kiedyś w planach były trzy filmy i serial opowiadający o młodym Rolandzie. Na kilka lat zapadła cisza i jakoś w tym tygodniu pojawiły się wiadomości że powrócono do prac. Jeśli się uda będzie to monumentalna historia na jaką zasługuje Mroczna Wieża. O ile mogę sobie wyobrazić serial tak filmy to karkołomne przedsięwzięcie. Jednak mimo wszystko chcę zobaczyć co z tego wyjdzie bo uwielbiam to uniwersum.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 27 kwi 2015, o 14:24

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Ja tylko przeczytałem 1 część Mrocznej Wieży i z całą pewnością zasługuje na ekranizację.
Obrazek
<<

leslia

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 5 maja 2015, o 12:32

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Teraz jest wysyp seriali sci-fi. Z najnowszych produkcji polecam chociażby The Messengers, Forever, Star-Crossed czy The 100.
<<

boysenberry

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 3

Lokalizacja: Łódź

Postdodano 5 maja 2015, o 18:29

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?


Z aktualnie emitowanych seriali mniej lub bardziej związanych z tematyką science-fiction/fantasy mogę polecić Orphan Black, Continuum, Once Upon a Time i iZombie.
<<

kasiagutkowska

Użytkownik

Posty: 14

Lokalizacja: Warszawa

Ulubiony serial:
Dwie spłukane dziewczyny

Postdodano 6 maja 2015, o 10:54

Odp: Sci Fi,od czego zaczac?

"Extant" fajny i wciągający :) Polecam :)
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Sci Fi,od czego zaczac?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Szukam serialu o...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.