Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

seriale amerykańskie czy europejskie? » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

mateusz_axn

Użytkownik

Posty: 53

Postdodano 2 paź 2012, o 19:16

seriale amerykańskie czy europejskie?

Trudno nie zgodzić się z opinią, że Amerykanie robią najlepsze seriale. Coraz więcej do powiedzenia mają jednak europejscy twórcy. Przykładem jest Statek, hiszpański serial przygodowy, który już w pierwszym sezonie został okrzyknięty europejską produkcją na miarę Lost: Zagubieni. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać tej fabuły, nie przegapcie drugiej serii Statku, która pojawi się w AXN już 7 października. Być może znacie inne europejskie seriale, jak np. hiszpański Internat albo brytyjski Sherlock. Który klimat bardziej Wam się podoba: amerykański czy europejski?
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 2 paź 2012, o 20:19

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Dużo ludzi preferuje seriale amerykańskie ze względu na fonetykę.
Celowo nie wspominam o innych aspektach, zwracam uwagę jedynie na fonetykę.
Ja np. nie lubię oglądać francuskich seriali z napisami albo niemieckich - po prostu ich nie oglądam ze względu na fonetykę.

Brytyjskie seriale są chyba najlepsze z Europy, ale mimo wszystko brak tego czegoś.
Przykładowo Shameless amerykański ogląda się lepiej od wersji brytyjskiej.
Obrazek
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 2 paź 2012, o 21:16

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


W kwestii fonetyki to ja absolutnie nie mogę oglądać niemieckich produkcji. Choćby nie wiem jak dobry serial/film był to dla mnie jest on nie do połknięcia.
A jeśli chodzi o:
Trudno nie zgodzić się z opinią, że Amerykanie robią najlepsze seriale.

to nie byłabym tego taka pewna. Amerykanie na pewno robią ich więcej i są one bardziej znane, ale na przykład Anglicy też bardzo dobrze się spisują. Stamtąd mamy świetnego 'Sherlocka', 'Jekylla' czy 'Merlina'. Na pewno amerykańskich seriali znam więcej, ale jeśli widziałam jakieś brytyjskie to były one zazwyczaj bardzo dobre.
Poza tym ja lubię czasami rozejrzeć się jeszcze za czymś koreańskim czy japońskim. Bardzo duża różnorodność i na prawdę mnóstwo świetnych produkcji - seriali i filmów.
Ale pomiędzy Ameryką i Europą na pewno wygrywają u mnie amerykańskie produkcje.
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 3 paź 2012, o 12:23

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Ja wole amerykanskie, ale Wlasnie taki Merlin czy Misfits ani troche od nich nie odbiegaja ;)
Obrazek
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 3 paź 2012, o 13:08

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Mi to szczerze jest bez różnicy czy serial jest amerykański czy brytyjski czy "europejski". Jeśli produkcja trzyma solidny poziom, to na pewno się nią zainteresuję.
Chociaż żadnego francuskiego czy niemieckiego serialu nie oglądam, myślę, że nie miałbym problemu z jego oglądaniem. Oczywiście najpierw musiałbym dorwać polskie napisy do takiej produkcji.
Azjatyckie seriale są również bardzo ciekawe, tak bardzo inne od reszty, ale nie wcale mniej interesujące. Jest od groma świetnych produkcji anime tj. "Death Note", "Samurai Champloo" itp.

Trudno nie zgodzić się z opinią, że Amerykanie robią najlepsze seriale.

Nie zgodzę się z tym. Amerykanie wcale nie robią najlepszych seriali, przynajmniej nie we wszystkich gatunkach. Produkcje z USA są po prostu zdecydowanie lepiej rozpowszechnione i rozreklamowane na całym świecie. Brytyjskiej produkcji trudniej się wybić na całym świecie.

Jest mnóstwo angielskich produkcji, które oglądałem lub z chęcią bym obejrzał.
Np. "Sherlock", serial kryminalny z Sherlockiem Holmesem w roli głównej, najlepsza adaptacja przygód ekscentrycznego detektywa. :P
"Misfits", zwariowany serial młodzieżowy łączący brytyjski humor z nadprzyrodzonymi mocami. :)
"Merlin", rewelacyjny i przezabawny serial fantasy czerpiący z legend arturiańskich. :)
"Skins" (seria 1 i 2), najlepszy dramat młodzieżowy, jaki powstał w telewizji.
"Downton Abbey", licznie nagradzany i nominowany dramat, który po prostu muszę kiedyś obejrzeć.
"Copper", moje najnowsze odkrycie. :)
"Luther", przegenialny kryminalny dramat psychologiczny z cudowną rolą Idrisa Elby. :D

Spójrzmy też na to, że Amerykanie bardzo często szukają inspiracji w europejskich (i nie tylko) serialach. Ile to różnych konwersji, remaków zrobili Amerykanie, m.in.:
"Shameless" - UK -> US
"The Office" - UK -> US
"Skins" - UK -> US
"Wilfred" - AUS -> US
"The Killing" - DEN -> US
"Being Human" - UK -> US
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 11 paź 2012, o 20:50

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Oglądając co nowy serial brytyjski przekonuje się, że bywają one genialniejsze od seriali amerykańskich. Jest w nich coś wyjątkowego.
Chociaż z pewnością zarówno Stany Zjednoczone jak i Wielka Brytania mają świetne produkcje. Brytyjskie seriale są po prostu bardziej epickie w moim przekonaniu;P
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

mateusz_axn

Użytkownik

Posty: 53

Postdodano 16 paź 2012, o 18:56

Re: seriale amerykańskie czy europejskie?


Może dlatego tak wiele amerykańskich tytułów bazuje na brytyjskich :>
A poza brytyjskimi serialami uważacie, że inne europejskie są godne uwagi?
<<

Lynns

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 259

Ulubiony serial:
Dexter, GoT, Castle, BB,

Postdodano 16 paź 2012, o 19:56

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Przyznam, że seriale, które oglądam to amerykańskie lub brytyjskie produkcje. Jednak przeważają te pierwsze. Jeśli chodzi o brytyjskie seriale oglądałam Misfits, Skins i właściwie więcej nie pamiętam. Uwielbiam ten akcent w brytyjskich produkcjach. Moje ulubione seriale to jednak amerykańskie produkcje, więc na nie oddaje swój głos.

Jeśli chodzi o inne europejskie produkcje. Nie miałam okazji oglądać. Polskie seriale - wiadomo nie mają takiego budżetu jak zagraniczne i jakoś nie są porywające. Oglądam czasem Na Wspólnej...takie zwykły obyczajowy serial. Jeszcze kiedyś widziałam 39 i pół, a tak to nic ciekawego.
Produkcje niemieckie czy francuzkie jakoś są mało znane i nigdy żadnego nie widziałam, ale ze względu na akcent nie szukam. Często w TV są też jakieś hiszpańskie produkcje, ale wszystko jest takie zwykle. Nudzi mnie.
,,Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? - Trzeba tylko umieć je po­pełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień." - George Bernard Shaw

Watch: Dexter, Games of Thrones, Breaking Bad, Desperate Housewives, Arrow, Castle, TVD.

Blog Watch Read Freaks
Kanał YT
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 18 paź 2012, o 20:36

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Zdecydowanie wolę amerykańskie seriale. Z europejskich to jedynie te brytyjskie oglądam i jedynie one mogą równać się z tymi najlepszymi.
Zresztą amerykanie często ściągają stąd pomysły na seriale, czy robią dokładnie te same. Z tych brytyjskich najbardziej lubiałem Skins pierwsze sezony no i Misfits.
Teraz perełką jest Cooper. A w planach mam Luthera, Sherlocka i Being Human.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 19 paź 2012, o 08:50

Re: Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


nadal77 napisał(a):Teraz perełką jest Cooper.


"Copper" jest produkcji BBC America więc jak na mój gust jest serialem amerykańskim :)
<<

MistrzSeller

Użytkownik

Posty: 21

Ulubiony serial:
Firefly

Postdodano 18 sty 2013, o 17:07

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Nie widzę jakoś różnicy i seriale amerykańskie i brytyjskie ma większość seriali dość schematycznych, przewidywalnych i nudnych. I tylko czasami gdzie nie gdzie da się znaleźć coś fajnego. Z seriali brytyjskich podobał mi się tylko Doctor Who i to tylko przez 4 sezony, bo ten go zepsuli, A Sherlock- tam każdy odcinek jest taki sam.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 18 sty 2013, o 18:38

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


DW zepsuty po czterech sezonach? Sherlock schematyczny? To my chyba oglądamy zupełnie różne wersje tych seriali :) Owszem w Doktorze klimat się zmienił wraz z zmianą aktora, a fabuła zrobiła się bardziej ciągła jednak za nic się nie zgodzę że go zepsuli. Mnie serial bawi tak samo teraz jak i na początku, a może i bardziej bo Amy była urocza i tworzyła świetną parę z Rorym i Doktorem. Do tego więcej River i ogólnie postaci powracających.
Nie wiem też czemu uważasz, że w Sherlocku każdy odcinek jest taki sam. Forma zostaje zachowana - zagadka i tajemnica do odkrycia ALE wszystko to zostało przproadzone zupełnie inaczej, serial zaskakuje na każdym kroku i banan nie znika z twarzy przez cały odcinek.
<<

MistrzSeller

Użytkownik

Posty: 21

Ulubiony serial:
Firefly

Postdodano 18 sty 2013, o 20:51

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Bo każdy odcinek jest taki sam- w każdym Sherlock narzeka, że się nudzi, w każdym rozwiązują zagadkę kryminalną, w każdym na końcu ją rozwiązują. Mnie tam serial nie zaskakuje, a strasznie nudzi. Zresztą co mnie może zaskoczyć, jak wiem, że na końcu złapią winnego, a bohaterowie na bank przeżyją?

A Doktor Who od 5 sezonu to kompletna beznadzieja. Fabuła dziurawa, tajemnice, których rozwiązania są wymyślane już po tym jak zaczęli dany wątek. No i straszna próba amerykanizacji serialu (więcej przemocy, efekciarstwa i zboczonych żartów). Sorry, ale nawet ja napisałbym lepiej fabułę poszczególnych odcinków (i w sposób bardziej przemyślany, biorąc pod uwagę całą resztę serialu).
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 18 sty 2013, o 22:36

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


A według mnie DW to jeden z najbardziej przemyślanych seriali. Przecież drobne elementy które pojawiają się w trakcie sezonu, wracają potem po kilku odcinkach. Nie raz jest się zaskakiwanym wszystko jest spójne i widać, że z góry zaplanowane. Mi się właśnie ta spójność od czasów Moffata bardzo podoba, brakowało mi właśnie tego przed 5 sezonem. Tutaj jest mniej stand alonów, widać konsekwencję przygody. Zmienia się też sam Doktor. Zboczone żarty i więcej przemocy? Nie zauważyłem. Może Doktor robi się bardziej mroczny, było kilka straszniejszych odcinków, ale mówie dawniej było to samo. Dziesiąty wybuchał gniewem, stawał się nieobliczalny, śmierci i smutnych odcinków było dużo. A efekciarstwo jest fajne i nikt mi nie mówi że nie :) Wolę oglądać takie coś niż walkę z sklepowymi manekinami.

To, że Sherlock się zawsze nudzi gdy nie jest czyms zajęty i rozwiązuje zagadkę kryminalną to coś oczywistego. Tak było u Doyla, tak jest i u Moffata w współczesnym Londynie. Zresztą czy chcielibyśmy oglądać detektywa, który nie potrafi rozwiązać zagadki? W Sherlocku lubię być zaskakiwany, uwielbiam też oglądać relację między bohaterami i to że bawi mnie ten serial. Może i odcinek trwa 1,5h ale chciałoby się żeby było dłużej.
<<

maniaczka

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
Grey's Anatomy

Postdodano 4 mar 2013, o 11:12

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


jak dla mnie najlepsze są seriale amerykańskie, choć ostatnio oglądam też australijski serial "Winners%Losers" i tez jest całkiem niezły ;)
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 5 mar 2013, o 14:03

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Tylko amerykańskie. Teraz jak oglądam polskie seriale, to mi się niedobrze robi...
Ktoś na forum pisał, że w PL serialach przez pół minuty twórcy są w stanie pokazać jak gość słucha sygnał telefonu.
Wg mnie to jest słabe, może i buduje w pewnych momentach napięcie, ale jak widzi się to samo już setny raz, to nie da się tego oglądać.
Bardzo dobrze, że jest to forum!

Seriale polskie są śmieszne. Są oczywiście jakieś "umilacze" czasu, ale to raczej nic wysokich lotów...
<<

MistrzSeller

Użytkownik

Posty: 21

Ulubiony serial:
Firefly

Postdodano 2 lip 2013, o 18:04

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?


Ja jakoś i tu i tu nie potrafię znaleźć nic ciekawego. I amerykanie i anglicy są zakorzenieni w swoich schematach. A nikt nie pomyśli by zrobić serial o kobietach walczących z kosmitami w naszych czasach. Albo porządny serial s.f. głównie z żeńską załogą (nie wiem skąd u twórców przekonanie, że faceci lubią oglądać facetów). Albo Romans mężczyzna i dwie kobiety, które próbują go rozkochać. Albo serial o studentach. Czy normalny serial o geekach (nie stereotypowe komedyjki). Oczywiście nikt nie robi takich seriali, bo lepiej zrobić 1000 serial o detektywie rozwiązującym co odcinek zagadkę, albo przesadzony dramat o młodzieży.
<<

ojeguna

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 5 lip 2013, o 09:24

Odp: seriale amerykańskie czy europejskie?

Czy ja wiem. Jakoś nie przywiązywałem zbyt dużej uwagi z jakiego regionu pochodzi serial. Ważne, żeby miał ciekawą fabułę i by zaciekawił widza. To czy pochodzi z ameryki czy z europy to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia :)
Następna strona

 


  • Podobne tematy do seriale amerykańskie czy europejskie?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.