Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Jaki serial polecacie dla mnie? » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

W poszukiwaniu ciekawych seriali...

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

MistrzSeller

Użytkownik

Posty: 21

Ulubiony serial:
Firefly

Postdodano 10 maja 2013, o 23:02

Re: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny

Californication- nie lubię seriali z dużą ilością seksu
TBBT, Przyjaciele- widziałem, nie wpisywałem bo są one czymś innym niż to czego szukam.
Chirurdzy- nie lubię seriali o szpitalu, poza tym serial obraża nerdów.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 10 maja 2013, o 23:41

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


Buffy. Niby serial fantastyczny, ale tak na prawdę o dorastaniu, odnajdywaniu sensu w życiu i radzeniu sobie z przeciwieństwami. Bohaterowie prócz walki z pierwotnym złem martwią się o pieniądze, szkołę, dom, najbliższych, zakochują się i rozstają. Tylko jak z Docto Who - serial jest dość specyficzny, rozkręca się po 1 sezonie, ale ciężko nie polubić bohaterów.
<<

MistrzSeller

Użytkownik

Posty: 21

Ulubiony serial:
Firefly

Postdodano 16 maja 2013, o 12:41

Re: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


A zna ktoś serial z dużą ilością bohaterek, ale nie będący kobiecym serialem?
albo jakiś serial z naprawdę oryginalną fabułą? (procedurale odpadają, bo 70 wariacja na temat cały odcinek czegoś/kogoś szukamy i na końcu to znajdujemy to nic oryginalnego; dramaty typu: wrzucimy miliardy nieszczęść też odpadają)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 16 maja 2013, o 13:28

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


Damages, Hunted, Orphan Black, The Good Wife, Lost Girl, Alias, Smash,
<<

voximdo

Użytkownik

Posty: 19

Postdodano 1 cze 2013, o 11:06

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


Ostatnio do gustu bardzo przypadło mi Revolution, poleci ktoś coś w tym stylu ? :) (Oglądałem już kiedyś Jericho, które też bardzo mi się podobało). Tj. jakiś serial katastroficzny, opowiadający o tych co przeżyli.

Ew. coś w stylu Supernatural, Prison Breake'a lub Dextera.

Seriale z którymi miałem już styczność :
http://myepisodes.com/mysig.php?/cd79c6 ... 7/sig1.png

I chciałbym jeszcze zaznaczyć że nie szukam żadnych seriali Sci-fi o kosmitach, innych planetach, etc. to mnie nie kręci po prostu ;)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 cze 2013, o 11:40

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


Survivors - brytyjski, epidemia wybiła większość planety, całkiem niezłe.
Jeremiah - post apo, podobno dobre, ludzie chwalili, nie widziałem
Outcast - niby inna planeta, ale o kolonizatorach.
Battlestar Galactica - może i sci-fi, ale i tak najlepszy serial o grupce ocalałych.
Defiance - też sci-fi, ale na Ziemi po wojnie z kosmitami
Falling Skies - jw. tylko że podczas wojny z kosmitami
Stargate Universe - znowu grupka ocalałych, w kosmosie, na statku

Podobne do SNL (bo walki z potworami) - Grimm, Lost Girl, Warehouse 13 i Eureka - może bez potworów ale co tydzień walka z jakąś dziwną anomalią, Buffy i Angel (lepsze od Supernatural), Fringe, The X Files, Reaper (przy odrobinie fantazji można potraktować jako komediowe Supernatural)
Podobne do Dextera (bo seryjny morderca głównym bohaterem) - Hannibal (cydowny klimat!), The Following (głupie)

Podobne do Prison Break w jakim sensie?
<<

voximdo

Użytkownik

Posty: 19

Postdodano 1 cze 2013, o 12:45

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


W sensie, że szukam jakiegoś serialu akcji który ma ciągłą fabułę (tzn. nie żadne CSI etc.) lub ew. coś o więzieniu.

I jeszcze jakby ktoś znał coś podobnego do OC lub OTH też byłbym wdzięczny :)

I wielkie dzięki Czesiek za pomoc :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 cze 2013, o 22:06

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


W więzieniu dzieje się Oz, ale to dużo cięższe klimaty.
Ciągła fabuła i akcja to zdecydowanie 24, ale to widziałeś, Sons of Anarchy też. Może Justified, Alias, Arrow (słabe), Battlestar Galacitca, Heroes, True Blood.

Ja mam zupełnie inny problem. Nie szukam serialu do oglądania, a takiego z którego bym mógł zrezygnować :P
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 2 cze 2013, o 00:12

Re: Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


voximdo napisał(a):W sensie, że szukam jakiegoś serialu akcji który ma ciągłą fabułę (tzn. nie żadne CSI etc.) lub ew. coś o więzieniu.
I jeszcze jakby ktoś znał coś podobnego do OC lub OTH też byłbym wdzięczny :)


Coś podobnego do OC lub OTH, to polecałbym:
- Entourage
- October Road
- Friday Night Lights
- Shameless (raczej mało podobne, ale może ci się spodoba :P)
- Life Unexpected (mi się średnio podobał, ale może się przekonasz)
- Veronica Mars (moje najnowsze odkrycie, chociaż serial już swoje lata ma :))
<<

Davidos

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 22

Ulubiony serial:
Dexter,Arrow,PoI,BN,Unit

gadu:
41927337

Postdodano 5 cze 2013, o 20:32

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


@MistrzSeller
Co do serialu z dużą ilością bohaterek to fajny jest The Secret Circle. Ja jestem chłopakiem, oglądałem go i jak najbardziej mi się spodobał. Duży minus jest taki, że został anulowany. Bodajże są 4 główne bohaterki, zgrabne i dość młode. Jest to bardzo dobry fantasy

Szukam jakiegoś serialu o więzieniu, nie wiem czy o ucieczkach, czy życiu w nim czy jak, ale coś w ten deseń
Prison Break bardzo dobry przykład, a także dobry serial Breakout Kings, który nie tyle co akcja dzieje się w więzieniu to cała fabuła nawiązuje do ludzi którzy z niego uciekają. Może polecicie coś jeszcze?
Oglądam: Bones, Revenge, TWD, Psych, Breaking Bad, Skins, Justified, Spartacus, Cracked, 24, Supernatural, The Listener, Burn Notice
Skończyłem: Heroes, Internat, Human Target, SG-1, SGA, SGU, House, Lights Out, Prison Break, Terra Nova, Alcatraz, Breakout Kings, Lost, 39ipół, Sanctuary, Burn Notice, Leverage, Covert Affairs, Dragon Ball, The Secret Circle, Misja Afganistan, Dexter, The Unit, Flashpoint, Homeland, Knight Rider, Chuck, Arrow, TVD, Statek, Touch, PoI, Hawaii Five-O
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 6 cze 2013, o 14:30

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


Davidos napisał(a):Szukam jakiegoś serialu o więzieniu, nie wiem czy o ucieczkach, czy życiu w nim czy jak, ale coś w ten deseń

taki starszy serial to OZ, ale pasuje w te klimaty idealnie.
Czesiek_PL już o tym pisał, że:
Czesiek_PL napisał(a):W więzieniu dzieje się Oz, ale to dużo cięższe klimaty.


A z drugiej strony na forum kilka użytkowników poleca Banshee. Jest nawet profil na FB o tym serialu. Chyba steru go prowadzi.
To jest serial o tym jak gościu wychodzi z więzienia i podszywa się pod szeryfa w małym miasteczku.
Tak mi się nasunęło, bo widzę w podpisie , że oglądałeś Justified.
<<

Davidos

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 22

Ulubiony serial:
Dexter,Arrow,PoI,BN,Unit

gadu:
41927337

Postdodano 6 cze 2013, o 17:22

Odp: Szukam serialu dla Siebie - wątek ogólny


Musiałem przeoczyć to zdanie Cześka, dzięki wielkie za pomoc :P
Oglądam: Bones, Revenge, TWD, Psych, Breaking Bad, Skins, Justified, Spartacus, Cracked, 24, Supernatural, The Listener, Burn Notice
Skończyłem: Heroes, Internat, Human Target, SG-1, SGA, SGU, House, Lights Out, Prison Break, Terra Nova, Alcatraz, Breakout Kings, Lost, 39ipół, Sanctuary, Burn Notice, Leverage, Covert Affairs, Dragon Ball, The Secret Circle, Misja Afganistan, Dexter, The Unit, Flashpoint, Homeland, Knight Rider, Chuck, Arrow, TVD, Statek, Touch, PoI, Hawaii Five-O
<<

Ola Ka

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
zaklinacz dusz heroe lost

Postdodano 13 cze 2013, o 19:17

Jaki serial polecacie dla mnie?


Moje ulubione: zaklinacz dusz, heroes, house, lost, czarodziejki . Niestety wszystkie obejrzałam do końca i nwm co teraz oglądać :( help!
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 17 cze 2013, o 17:00

Odp: Jaki serial polecacie dla mnie?


justin polecała Carrie Diaries i Wg mnie może Ci odpowiadać ten serial.
Poza tym Veronica Mars, Gotowe na Wszystko
Czyli takie typowo kobiece seriale (uogólniam trochę - przepraszam wszystkich Panów, którzy to oglądali ;p).

Nie wiem ile masz lat, ale teraz dziewczyny nawet w wieku studenckim chętnie oglądają coś w stylu Zmierzchu.
To może Blood Ties, Vampire Diaries, Teen Wolf ?
<<

Davidos

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 22

Ulubiony serial:
Dexter,Arrow,PoI,BN,Unit

gadu:
41927337

Postdodano 20 cze 2013, o 19:42

Odp: Jaki serial polecacie dla mnie?


Witam !
Ola Ka
Tobie też polecam The Secret Circle.
Myślę, że The Vampire Diaries będzie idealny dla Ciebie, sam go oglądam i jestem zadowolony.
Jest coś takiego jak The Listener, znalazłem go po tym jak przeżywałem koniec Herosów. Niestety mało ma wspólnego z nimi, ale koleś ma super moc - słyszy myśli, także mnie wciągnął.
Tim Kring twórca Herosów stworzył serialik Touch(2 sezony, 26 odc). Fabuła jest bardzo zawiła, jednakże mnie wciągnęła, ale oceniłbym tak na 7.5/10

A ja mam takie pytanko czy warto obejrzeć te seriale: Ghost Whisperer, Teen Wolf, PSI Factor: Chronicles of the Paranormal. Wszystkie nasunęły mi się jak oglądałem Supernatural(jestem w siódmym sezonie). No i tak się zastanawiam czy warto :)
Oglądam: Bones, Revenge, TWD, Psych, Breaking Bad, Skins, Justified, Spartacus, Cracked, 24, Supernatural, The Listener, Burn Notice
Skończyłem: Heroes, Internat, Human Target, SG-1, SGA, SGU, House, Lights Out, Prison Break, Terra Nova, Alcatraz, Breakout Kings, Lost, 39ipół, Sanctuary, Burn Notice, Leverage, Covert Affairs, Dragon Ball, The Secret Circle, Misja Afganistan, Dexter, The Unit, Flashpoint, Homeland, Knight Rider, Chuck, Arrow, TVD, Statek, Touch, PoI, Hawaii Five-O
<<

angie

Nowy użytkownik

Posty: 3

Postdodano 20 cze 2013, o 22:05

Re: Jaki serial polecacie dla mnie?


...
Ostatnio edytowano 29 lis 2013, o 15:46 przez angie, łącznie edytowano 1 raz
<<

skinny milk

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 21

Postdodano 21 cze 2013, o 09:52

Odp: Jaki serial polecacie dla mnie?


Angie, co powiesz na Dextera i Californication, być może spodoba ci się również Entourage? Spróbuj też Bates Motel, dość ciekawa nowa pozycja. A co do Supernatural, to z niektórymi serialami tak po prostu jest, że trzeba "przemęczyć" pierwszy sezon, by docenić kolejne ;)
Obrazek

Ulubione: Game of Thrones, Grey's Anatomy, Skins (UK), The Office (US), Dexter, New Girl, Girls, Mad Men
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 21 cze 2013, o 13:36

Odp: Jaki serial polecacie dla mnie?

Hannibala polecam. Tutaj masz inteligentnego arcyłotra.

Supernatural warto, sprawdź przynajmniej 10 odcinków i jak ci się nie spodoba to już raczej nie będzie ratunku. A że dużo odcinków w serialu to akurat zaleta bo na dłużej starczy :)
Poprzednia stronaNastępna strona

 


  • Podobne tematy do Jaki serial polecacie dla mnie?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Szukam serialu o...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.