Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 68
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 21
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 20

1x01 - Pilot (Mad Men) » Mad Men » Odcinki • seriale forumtv.pl

Opiekun: eLMaQ

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 9 cze 2009, o 19:01

1x01 - Pilot (Mad Men)

Obrazek
Akcja serialu rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 60. XX w. w fikcyjnej agencji reklamowej Sterling Cooper. i skupia się na Donie Draperze (Jon Hamm), dyrektorze kreatywnym agencji, oraz ludziach otaczających go w życiu zawodowym i prywatnym. Serial przedstawia zmiany obyczajowe zachodzące w Ameryce tamtych lat.

Tytuł serialu jest grą słów: Mad Men dosłownie znaczy po angielsku: "Szaleńcy", co może odnosić się do ryzykownych decyzji podejmowanych w agencji reklamowej; sformułowanie jest jednak także skrótem od nazwy nowojorskiej alei Madison Avenue, zagłębia reklamowego tego miasta - wówczas tytuł oznaczałby "Facetów z Madison Avenue" (informacja o tym pada w 1. odcinku serialu).

Mad Men został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę: zdobył w 2008 r. Złote Globy dla najlepszego seialu obyczajowego i dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej (Jon Hamm). W tym samym roku otrzymał również 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu obyczajowego i za najlepszy scenariusz. W 2009 r. Mad Men zdobył po raz drugi z rzędu Złoty Glob i nagrodę Emmy dla najlepszego serialu obyczajowego.
źródło: http://iitv.info/mad-men/



Mad Men is a smart and cinematic drama about the professional lives, social mores and sexual exploits of advertising executives on Madison Avenue circa 1960, when the industry was at its height of glamour, power, and prestige. The setting is the Sterling Cooper agency, which sells everything from cigarettes to political candidates. The protagonist, Don Draper, is a fast-rising creative director whose smooth exterior conceals any number of secrets.





<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 5 wrz 2009, o 11:24

Re: Mad Men

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 14 lut 2010, o 16:21

Odp: Mad Men


Oglądałem pilot i myślę, że warto się zainteresować tym serialem. Te Złote Globy, które dostaje co roku muszą coś znaczyć. :P Miałem pozytywne wrażenia co do pierwszego odcinka, ale trochę odrzuciła mnie od monitora jedna z głównych bohaterek. Kiedy będę miał więcej czasu wolnego, spędzę go na nadrobieniu tych trzech sezonów. :D
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 6 cze 2010, o 11:49

Odp: Mad Men

Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 6 cze 2010, o 11:56

Odp: Mad Men


^^ oryginalna to na pewno :D

Po Breaking Bad pewnie wezmę się za Mad Men :)
trust him... he's a doctor!
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 lip 2010, o 11:59

Odp: Mad Men


No i nadgoniłem Mad Men'a, wczoraj obejrzałem finał 3 sezonu (który moim zdaniem był jednym z najlepszych odcinków serialu) i mogę z ręką na sercu przyznać, że Mad Men to następny (po Breaking Bad) genialny serial stacji AMC. :D Już pod koniec sierpnia premiera 4 serii, już nie mogę się doczekać! :P
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 24 lip 2010, o 12:45

Re: Odp: Mad Men


eLMaQ napisał(a):Już pod koniec sierpnia premiera 4 serii, już nie mogę się doczekać! :P


Raczej kolego 25 lipca. Więc już jutro premiera 4 sezonu :P
trust him... he's a doctor!
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 24 lip 2010, o 13:32

Odp: Mad Men


No a ja wczoraj zacząłem Mad Men. :p Poniżej spoilery.

1x01


1x02
Podobał mi się ten odcinek.

Betty jest ciekawą postacią, świetna scena w aucie jak wjeżdża na ten klomb. I u psychiatry. January Jones jest dobra. A Don oczywiście wszystko będzie wiedział...

Lubie Peggy, jest dziwna, ale intrygująca. I nie może sie od facetów uwolnić. :P

'What do women want?
Who cares?' xD
Ostatnio edytowano 31 lip 2010, o 00:13 przez Chris, łącznie edytowano 2 razy
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 25 lip 2010, o 00:42

Re: Odp: Mad Men


Tristan napisał(a):Raczej kolego 25 lipca. Więc już jutro premiera 4 sezonu :P

O rzeczywiście! :P Jaka miła niespodzianka! Myślałem, że 25 sierpnia. :D
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 25 lip 2010, o 16:15

Odp: Mad Men


Również jestem po pierwszym odcinku :) I serial zaskoczył mnie swoją oryginalnością i klimatem. Jakbym się przeniósł na te 40 minut w lata 60'.

Wszyscy co chwilę piją, palą i nikomu to nie przeszkadza xD Zdziwiłem się gdy Campbell przyszedł do Peggy w nocy :P Co jak co ale w ogóle do siebie nie pasują.

Główny bohater Don - wrażenie na plus. Spodobało mi się jak się przeciwstawił tej kobiecie od domu towarowego :D

Poza tym muzyka, stylizacja i przede wszystkim klimat na plus. Ogólnie w całym odcinku nic się nie działo ale mi się podobało :D oglądnę i zobaczę jak serial się rozkręci.
trust him... he's a doctor!
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 13 sie 2010, o 16:13

Odp: Mad Men


Skończyłem pierwszy sezon i moge tylko dołączyć się do oklaskiwania serialu. Świetnie się ogląda, jest bardzo wciągający. Obsada jest kapitalna, a scenariusz... Bez słów, inteligentny, z humorem, genialny. Bohaterowie także - uwielbiam Betty i Pete'a. Poza tym bardzo lubie Peggy i Joan, co dziwne nie lubie Don'a (a może niedziwne? :P). Muzyka jest świetna.

Co do fabuły - nieźle zakończyli sezon, chociaż sam finał nie był genialny, ALE genialna ostatnia piosenka, senkwencja z karuzelą, Peggy, Betty, Pete... :D

Polecam.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 sie 2010, o 18:07

Re: Odp: Mad Men


Chris napisał(a):Polecam.

Słusznie! :P Zwłaszcza, że moim zdaniem dalsze sezony są jeszcze lepsze! :D
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 6 lip 2011, o 12:48

Odp: Mad Men


Skończyłem drugi sezon po dośc długiej przerwie, co raczej nie pomaga w odbiorze serialu, bo trudno jest się potem przyzwyczaic do klimatu i tego co tam się dzieje, ja miałem problemy, może dlatego s2 nie podobał mi się bardzo, bardzo. Ale jest całkiem fajnie, w końcu się wkręciłem, więc myśle, że spokojnie dojde do końca s4 w tym miesiącu :P
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 13 lip 2011, o 17:51

Odp: Mad Men


Skończyłem sezon trzeci. Jest cudowny, Mad Men ogląda się bajkowo, uwielbiam ten serial. Pete, Joan, Peggy - najlepsze postacie.
Ironicznie słyszałem, że to czwarty sezon jest najlepszy. Haha, jeszcze lepszy? xD

P.O.L.E.C.A.M.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 sty 2012, o 20:24

Odp: 1x01 - Pilot (Mad Men)


Zachęcony opiniami a także licznymi nagrodami dla tego serialu, postanowiłem obejrzeć tą produkcję.
Pilot bez szału, ale fajnie się oglądało. Lata 60, kultowa muzyka, to już lubię, a Don Deaper to bardzo ciekawa postać. Widać, że kobeciarz,dodatkowo ma dzieci i żone? I jest troche arogancki w stosunku do młodego :).
Reklamowanie papierosów, heh, czyżby w serialu miało umrzeć wiele osób na raka? Nie zdziwie się:P.

Miło było zobaczyć Maggie z Sonsów, świetnie wpasowała się w swoją rolę. :)
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 4 sty 2013, o 13:19

Odp: 1x01 - Pilot (Mad Men)


Długo się zabierałam za ten serial, bardzo wiele dobrych opinii czytałam i w końcu się zabrałam.
Pilota oglądało się miło i przyjemnie, ciekawy główny bohater - pewny siebie, czasem aż za bardzo, zabawia się z panienkami i nie pozwala sobą pomiatać, pomysłowy, a na końcu odcinka niespodzianka - w domu żona i dzieci.
Fajna sprawa z reklamą papierosów, załamanie z powodu braku pomysły i olśnienie! No i wspomnienie o Nixonie, ciekawe jak to się dalej potoczy.
Niespodzianka odcinka? Maggie Siff, którą znam z 'Sons of Anarchy'. Miło się ją oglądało, fajna rola, pewna siebie kobieta biznesu.

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Pilot (Mad Men)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.