Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

1x01 Pilot » Smallville » Odcinki • seriale forumtv.pl

<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 16 sty 2007, o 23:50

1x01 Pilot

Odcinek jest podzielony na dwie części. W pierwszej - retrospekcji przeszłości widzimy szczęśliwe życie w Smallville na chwilę przed deszczem meteorytów. A potem spadający na miasto deszcz powodujący zniszczenia i śmierć ludzi, w tym rodziców Lany Lang. W czasie deszczu meteorytów spada także statek kosmiczny. Na miejscu londowania statku znajdują sie Jonathan i Martha Kent którzy znajdują tam chłopca - adoptują go i nadają mu imie Clark.

W drugiej części poznajemy czasy obecne, Clark idzie do pierwszej klasy szkoły średniej. Ale spaźnia się jak zwykle na autobus. Uzywająć swoich nadludzkich umiejetności pojawia się w szkole przed swoimi przyjaciółmi jadącymi autobusem. W szkole jak zwykle popełna gafę zbliżając się do Lany Lang, co spowodowane jest naszyjnikiem z meteorytu zawieszonym na szyji Lany. Chce także wstapić do drużyny futbolowej co spotyka się z gniewem jego ojca.

Clark ratuje życie Lexowi, który jadąc swoim Porshe traci panowanie nad kierownicą i uderza w stojącego na moście Clarka jednocześnie spadając wraz z nim do rzeki. Clark wyciąga Lexa z auta uzywając swej nadludzkiej siły. Jest to początek znajomości Clarka i Lexa.

W odcinku tym dochodzi także do kłótni Jonathana z Clarkiem o samochód podarowany mu przez Lexa w zamian za uratowanie życia. Jonathan mówi Clarkowi prawdę o jego pochodzeniu. A chłopak Lany Withney wraz z kolegami z drużyny futbolowej przywiazuje Clarka do drewnianego pala na polu kukurydzianym robiąc z niego stracha na wróble. Zawieszająć mu na szyji naszyjnik Lany sprawia że Clark nie może się bronić. Clarka wyciąga z opresji Lex który przejezdrza obok pola.
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 17 sty 2007, o 08:44


Odcinek fajny no i fajna musyka leci
No i Lana jeszcze jako ideal dziewczyny :D
<<

anes05

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 538

Lokalizacja: małopolska

Postdodano 14 cze 2007, o 12:23


no ja obejrzalam ten odcinek i bardzo mi sie spodobal ten co gra Clarka jest przystojny akurat jak dla mnie ideal chlopaka. Ciesze sie ze Lex pomogl Clarkowi jestem z tego powodu zadowolona. ;)
zwariowana dziewczynka
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 4 sie 2007, o 22:41


Tak mi się średnio podobał ten odcinek, Lana księżniczka wkurza już od samego początlu, a i farm boy powiewa nudą. To mnie wkurza w Clarku, że ma swoje fajne momenty, ale żeby do nich dotrwać trzeba przebrnąć przez wiele nudnych wątków.
Chloe oczywiście świetna, ona i jej Ściana Dziwactw :D
Lex jest całkowicie hot, coraz bardziej go lubię. Świetne miał włosy, gdy był mały :hihi:
Sam wątek mszczącego się chłopaka beznadziejny, a już szczególnie zakończenie.
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 11 sie 2007, o 19:01


Trish, to ty obejrzałaś najpierw sezony 4-6 i teraz oglądasz 1-3 tak? zakręcone to :P
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 11 sie 2007, o 21:27


Ja obejrzałam sezony 4-6, zaczęłam powtórki 4 sezonu na TVN i doszłam do wniosku, że mogłabym w końcu zobaczyć te pierwsze 3 sezony :P
I przypominam, że to był wasz pomysł, aby zacząć oglądać od 4 :P

No i ogólnie fajnie się to ogląda jak jest taki młodziutki Clark, no i ogólnie sam Tom jeszcze niewyrobiony ;)
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 27 paź 2007, o 15:14

Re: 1x01 Pilot


Trish napisała o Lanie a ja się z tym zgadzam. :P Lex wydawał się spoko, ale z tego co wiem z tv nie będzie... Ciekawi mnie czy Clark zawsze będzie taką fajtłapą. :P
We Are The World haiti
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 29 paź 2007, o 20:27

Re: 1x01 Pilot


Ciekawi mnie czy Clark zawsze będzie taką fajtłapą. :P

Z czasem się troche wyrobi :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 wrz 2008, o 01:26

Re: 1x01 Pilot


Muszę powiedzieć że pilot naprawdę mi się podobał - na początku spokój i sielskość w małym miasteczku potem meteoryty i scena jak z dobrego filmu katastroficznego :P a potem Clark w szkolę, jego początku i poznanie swojej przeszłości(pocztówka od tatusia? :]). Może się to nawet fajnie oglądać tylko te 8 sezonów trochę przeraża :)

A jak inny bohaterowie? Chloe mi się podoba(chna najbardziej), tak jak ten murzyn, Lex jest trochę irytujący, ale może być nieźle przez jego zachowanie, a elektryczny chłopak pewnie w serialu zagości na dłużej. Natomiast Lana w ogóle mi się nie podoba, nie mogę na nią patrzeć czasami. Szkoda że będę się musiał z nią męczyć tak długo :)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 25 sty 2009, o 22:04

Re: 1x01 Pilot


W końcu obejrzałem. Nawet mi się podobało, nie powiem. Clark jest fajny, bardzo fajnie zagrał go Welling. Przyszły superman. :P Lana jest brzydka, nie wiem co sie Clarkowi w niej podoba. Lex, owszem, ciekawy. Pewnie zastanawia sie jak Clark go uratował. Deszcze meteorytów - świetne. Śmierć rodziców Lany, omg. Żeby tak moeteoryt spadł. Chloe jest fajna nawet, ale narazie wiele o niej nie wiadomo. Ten cały gość co sie ze śpiączki obudził był śmieszny troche. I ta walka końcowa... :O Troche mnie przeraża to, że było mało akcji, jednak na pewno obejrze jeszcze pare odcinków i zobacze czy warto. :D
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Dave.23

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 139

Postdodano 2 paź 2009, o 21:17

Re: 1x01 Pilot


Już dziewiąty sezon a ja dopiero pilot i drugi odcinek obejrzałem. Wcześniej miałem zerowy kontakt z tym serialem, no może poza reklamami w TV.
Chciałem zobaczyć, czy mi się spodoba i po pierwszym odcinku stwierdziłem, że zobaczę całość, choć trochę mi to zajmie.
Fajnie ukazany został deszcze meteorytów i spodobała mi się postać Clarka oraz Lexa. Lana taka typowa rozpieszczona księżniczka, z tragiczną przeszłością, ładna i ma w życiu łatwo, wszyscy się za nią uganiają. 9 sezonów wątpię by zauroczenie Clarka tą dziewczyną przetrwało aż tak długo.
Nie mam pojęcia jak to teraz w 9 sezonie wygląda, ale chciałbym zobaczyć Clarka jako supermena już poza Smallville (choć zawsze można sobie obejrzeć Nowe Przygody Supermena).
Nie spodziewałem się, że odmłodzony Supermen licealista z młodzieńczymi problemami może mi się spodobać, jednak pilot zachęca do oglądania.
Ciekawy serial.

Obrazek


 


  • Podobne tematy do 1x01 Pilot
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.