Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

1x01 - Homeland (pilot) » Seriale dramatyczne » Homeland • seriale forumtv.pl

Opiekun: salmaatache

<<

Przemcio

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 47

Postdodano 22 wrz 2011, o 10:04

1x01 - Homeland (pilot)

Obrazek


Wiele rzeczy można spartaczyć, kiedy próbuje się z ogranych pomysłów zrobić coś, co nie będzie zwykłym, typowym proceduralem. Pilotowemu odcinkowi "Homeland" daleko jednak do porażki.

Na trzy tygodnie przed oficjalnym debiutem na małym ekranie (2.10) telewizja Showtime udostępniła w sieci pilotowy odcinek swojej najnowszej produkcji – "Homeland". Swoisty pokaz przedpremierowy to stała praktyka amerykańskiej stacji. W ten sam sposób pokazywano chociażby pierwsze odcinki poszczególnych sezonów "Dextera", "Trawki" czy "Californication".

"Homeland" jest thrillerem psychologicznym zahaczającym o bardzo popularny w ostatnich latach pakiet postaci i wydarzeń. Jest więc weteran wojenny wracający do kraju po latach niewoli. Jest agentka CIA, Carrie Mathison (Claire Danes), mająca delikatny problem z przestrzeganiem zasad oraz z samą sobą. Oczywistym tłem stała się wojna w Iraku i standardowe zagrożenie atakiem terrorystycznym na terenie USA. Są pogłoski, niesprawdzone informacje, przeczucia. Znalazło się miejsce dla pakietu mentorów, polityków, pomocników i zwykłych tchórzy. Jest również wątek miłosno–rodzinny, nieszczęśliwie przypominający koszmarne "Pearl Harbor" Michaela Baya.

Do galerii rzeczy potencjalnie schematycznych i typowych można zaliczyć również główny wątek produkcji: pytanie o to, czy przypadkowo odnaleziony sierżant Nicolas Brody (Damian Lewis) jest niezłomnym bohaterem, czy potencjalnym terrorystą szykującym się do ataku?

I może zabrzmi to dziwnie, ale ten zestaw najbardziej ogranych motywów przypadł mi do gustu Nie dlatego, że kolejny raz twórcy zaserwowali coś, co znam, co widziałem zapewne kilkadziesiąt razy, ale ze względu na sposób, w jaki posklejano to wszystko. Pilot zaczyna się od nie do końca przekazanej informacji – komunikatu wypowiedzianego szeptem, niedostępnego dla widza, a znanego jedynie z późniejszego przytoczenia. Dalej wpadamy w pewien rytm: obserwujemy główną bohaterkę faszerującą się klozapiną i jej poranne spóźnienia do pracy; reminiscencje Brody’ego z czasu niewoli oraz lepszy lub gorszy seks.

Z czasem zaczyna się zwracać uwagę na grymasy twarzy, reakcje ciała, gesty, poszczególne ruchy. Okazuje się również, że kamera oszukuje, widzowie mogą być zwodzeni, a nadanie znaczenia danemu wydarzeniu zależy chociażby od kadru, czy od tego, kto patrzy. Przez to bardzo łatwo dać się zaczarować – zasiadać przed ekranem, by zastanawiać się, co jest prawdziwe, a co pokazano, by zwieść widza.

I martwi tylko dość przewidywalny zwrot akcji w ostatnich minutach – oby nie było ich zbyt wiele. A zresztą zobaczcie sami…



Angielski Opis

Centers on Marine Sergeant Nicholas Brody, who returns home eight years after going missing in Iraq, and Carrie Anderson, a driven (and possibly unstable) CIA officer who suspects he might be plotting an attack on America.




Trailer:
~Oglądane White Collar (s03) / Covert Affairs (s02) / Dexter (s06) / Dr.House (s08)
~W planach Sons of Anarchy (s01-04)
~Czekam Californication / Episodes / Suits
~Zakończone Prison Break / The Kennedys / Londyńczycy / Spartacus: Blood and Sand / Spartacus: Gods of the Arena
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 3 paź 2011, o 19:55

Odp: Homeland (2011)


Pierwszy serial z terrorysta w roli głównej? Całkiem możliwe. Jak jest na prawdę dowiemy się pewnie pod koniec sezonu co na pewno obejrzę. Nie rozumiem ludzi narzekających na ten serial i czujących wielkie rozczarowanie bo ja dostałem dokładnie to co chciałem. Historia jest intrygująca nie wiadomo jaka jest prawda, postacie mają własne tajemnice i zapewne ciekawe historię, a do tego bardzo dobrze dobrano aktorów - Lewis, Danes, Baccarin. Owszem jest kilka potencjalnie nudnych wątków - kłopoty z żoną Brodego oraz podwójne życie Carrie, ale przy porządnych scenariuszu mogą one zrobić serial jeszcze lepszym.
Same flashbacki ciekawe i za pewne powoli będziemy się dowiadywać jak amerykański żołnierz przechodził na drugą stroną.
Podoba mi się też to że nie wiadomo kto kłamie, a kto mówi prawdę. Carrie zmyślała o swoich lekach? a może Brody kłamie żeby chronić siebie, a nie chodzi o żaden zamach na np. kapitol? Oby dalej było równie dwóznacznie.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 6 paź 2011, o 13:12

Odp: Homeland (2011)


Pilotażowy odcinek świetny! Jak dotąd chyba najlepsza premiera. Nie wyczekiwałem jakoś bardzo tego serialu, natomiast zrobił na mnie bardzo duże wrażenie.

Intryga jest genialna. Wszystko napisał już Czesiek. Nie wiadomo kto kłamie i jaka jest prawda. Flashbacki to prawdziwy smaczek i pewnie poprzez nie będziemy dowiadywać się coraz więcej o amerykańskim "bohaterze".

Brody już podejrzewa, że Mike'a i jego żonę mogło coś łączyć podczas jego nieobecności. Ciekawe jak się to dalej rozwinie.

Świetnie, naprawdę nie nudziłem się ani chwili przez te 55 min. Szykuje się mega serial od Showtime!
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 7 paź 2011, o 22:29

Odp: Homeland (2011)


Pilot wywarł na mnie naprawdę świetne wrażenie.
Obsada jest genialna, już uwielbiam każdą z głównych postaci. Muszę także przyznać, że bohaterowie tego serialu są po mistrzowsku nakreśleni, skrywają tajemnice i są niejednoznaczni, co jest ogromnym plusem produkcji.
Historia jest bardzo intrygująca, jak już poprzednicy wspomnieli, prawda jest tutaj zakopana i będziemy musieli trochę poczekać na jej "odkopanie". :P
Wyczekiwałem na ten serial od pierwszych informacji i promo trailerów...i się nie zawiodłem. Już nie mogę się doczekać kontynuacji tej ciekawej i wciągającej fabuły. Showtime po raz kolejny udowadnia swoją wartość wśród stacji kablówkowych.
Damien Lewis po raz kolejny udowadnia swoją wielkość, Morena Baccarin wyglądała cudownie i jak dla mnie idealnie pasuje do roli żony naszego "bohatera", a Claire Danes to świetność w każdym calu.
Flashbacki...wszystko powoli nam się odkrywa. Zaskoczyło mnie to, że Brody zatłukł swojego partnera na śmierć. :minishock
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 9 paź 2011, o 17:22

Odp: Homeland (2011)


Obejrzałem pilota zachęcony waszymi zachwytami i nie żałuję. Serial zapowiada się bardzo ciekawie, może dlatego, że lubię dania lekko polane political fiction. Pana Lewisa cenię za "Life" a panią Danes za całokształt. Pojawił się również pewien dawno przeze mnie nie widziany na ekranie stary znajomy z "Due South", pan Marciano. Jednym słowem - obsada trafiona, fabuła jak na razie też; z pewnością zobaczę następne odcinki.
<<

globus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 228

Lokalizacja: Poznań / Stargard Szczeciński

Ulubiony serial:
MAD MEN

Postdodano 15 paź 2011, o 20:26

Odp: 1x01 - Homeland (pilot)


Miałem właśnie pisać komentarz do drugiego odcinka i zauważyłem, że przed tygodniem nie skomentowałem pilota. Tak więc na szybko...

Po pilocie stwierdzam, że to po "American Horror Story" najlepsza nowość tego sezonu z tego co widziałem! I tego się spodziewałem. Nie miałem, żadnych obaw przed obejrzeniem pilota, jako, że jest to produkcja Showtime - na 10 seriali od Showtime, które miałem okazję oglądać 9 z nich to pozycje bardzo dobre, wręcz rewelacyjne; jedynie "Episodes" określił bym mianem 'tylko' dobrego.. Nie chciałbym zapeszyć, ale pilot zapowiada, że "Homeland" dołączy do tej pierwszej, licznej grupy fantastycznych seriali ze stacji Showtime!

Pilot pochłania widza od pierwszych scen - historia jest niezwykle intrygująca, a karty odkrywane widzowi bardzo powoli, co jest wielkim plusem i wyróżnia tą pozycję na tle innych tytułów. Niespieszne posuwanie akcji do przodu tworzy fantastyczny klimat serialu. Oprócz głównego wątku stawiającego pytanie, czy Brody przeszedł na stronę wroga i jest terrorystą, mamy też mające potencjał wątki poboczne: problemy psychiczne Carrie czy trójkąt Brody-Jessica-Mike.

Aktorsko świetnie obsadzony! Oczywiście największym plusem są Claire Danes i Damien Lewis! Lewisa bardzo lubię za "Kompanię braci"; jego mjr Winters to jedna z moich ulubionych i najlepiej zagranych postaci w tym miniserialu. To, że Claire Danes jest dobrą aktorką wiedziałem od dawna, a ostatnio jako Temple Grandin tylko udowodniła swój wielki talent. Jednak jej uroda sprawia, że często dostaje rolę, w których nie ma możliwości, żeby się wykazać i bałem się, że tak będzie i tym razem. Nic bardziej mylnego! Choroba psychiczna Carrie i jej obsesja na punkcie Brody'ego dają jej możliwość na wykreowanie skomplikowanej i pełnowymiarowej postaci. Oprócz wymienionej dwójki na drugim planie na uwagę zasługują Mandy Patinkin i Morena Baccarin.

Flashbacki fantastyczne!
Mad Men, The Sopranos, Downton Abbey, Boardwalk Empire, 6 Feet Under, Desperate Housewives, Breaking Bad, Queer as Folk(US/UK), Weeds, How I Met Your Mother, Shameless(US), Glee, Grey's Anatomy, Modern Family, 30 Rock, In Treatment, The Big C, United States of Tara, Nurse Jackie, Californication, Dexter, Lost, Game of Thrones, True Blood, Dexter, The Borgias, The Walking Dead, The Killing,The Flight of the Conchords, Ekipa(PL)
American Horror Story, Homeland, Revenge, Pan Am, New Girl
<<

remoteseries

Użytkownik

Posty: 33

Ulubiony serial:
The Sopranos

gadu:
3224037

Postdodano 14 lis 2011, o 22:19

Odp: 1x01 - Homeland (pilot)


Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek i powiem, że jestem pozytywnie zaskoczony. Po pierwsze historia, która po prostu wciąga. Nie chcę tu pisać o detalach żeby nie spojlerować, ale po pierwszym odcinku mogę powiedzieć, że jest to zdecydowanie najpoważniejszy kandydat do miana najlepszego nowego serialu tego roku.
Polecam rozszerzanie do przeglądarki Chrome
z którym nie ominiecie żadnego nowego odcinka swojego ulubionego serialu. Więcej pod linkiem: >> link <<
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 13 sie 2013, o 18:21

Odp: 1x01 - Homeland (pilot)


Dużo dobrego czytałam o tym serialu to postanowiłam spróbować - i było warto!
Zaczyna się ciekawie - żołnierz wraca do kraju a nadgorliwa agentka podejrzewa, że przeszedł on na stronę terrorystów.
Wiele pytań i niejasności jednak fantastyczne flashbacki wiele ujawniają. Historia jego pobytu u terrorystów dramatyczna ale jestem strasznie ciekawa jej przebiegu - czy faktycznie przeszedł na stronę wroga?
No i co z Carrie? Ukrywa przez agencją swoją chorobę, ciekawe czy jej mentor (Gideon! :D) wie o niej.
Główne role - świetni aktorzy. Uwielbiam Damiana Lewisa a i Claire Danes pokazuje co potrafi. Cieszy mnie też niezmiernie Mandy Patinkin - z tą brodą rozpoznałam go dopiero po głosie :D
No i przepiękna Morena Baccarin (stare dobre czasy 'Firefly'...) - świetna dla roli żony w rozterce - po 8 latach odzyskuje męża a już planowała zacząć życie z kimś innym...
Zapowiada się bardzo ciekawie, zwłaszcza wątek możliwego kontaktu Brody'ego.
<<

podszewka

Nowy użytkownik

Posty: 4

Lokalizacja: Warszawa

Ulubiony serial:
Jak w porach roku ViVald

gadu:
2036922

Postdodano 2 wrz 2013, o 15:38

Odp: 1x01 - Homeland (pilot)


W TVP1już dzisiaj :) Nawet o znośnej porze, bo znając polską telewizję "publiczną" można się było spodziewać godziny 2 albo 3 nad ranem :)
<<

Tiger01

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 3 sty 2017, o 15:44

Odp: 1x01 - Homeland (pilot)


Moim zdaniem serial jako całość jest kapitalny i nie ma się do czego przyczepić. Zaczął się może trochę powoli i nie rozkręcał się jakoś szybko ale szybko można się w niego wciągnąć.

 


  • Podobne tematy do 1x01 - Homeland (pilot)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.