Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

2x13 - Beside the Dying Fire » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 13 mar 2012, o 12:03

2x13 - Beside the Dying Fire

Premiera: 18.03.2012 r.

Spoiler:
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 mar 2012, o 17:12

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


Jak zwykle do finałowego odcinka jednego z moich seriali podeszłam z wielkimi obawami i kilkoma oczekiwaniami.
I muszę powiedzieć, że był to chyba najlepszy odcinek całej serii, przynajmniej dla mnie.
Od pierwszych minut mięliśmy nieustającą gonitwę z czasem ucieczkę przed zombie.Spodziewałam się, że jak zawsze, dostaniemy od razu kontynuację poprzedniego odcinka. I bardzo mi się podobało pokazanie tego jak cała ta horda się zebrała i jak razem zaczęła do farmy iść. No a potem to już wprost w sam środek piekła-farmy.
Rick odwalił świetną robotę biegając z dzieciakiem między zombiakami i przy tym nie dając się zabić.
Świetne było to, że wszyscy, mimo iż rozdzieleni, wiedzieli dokładnie gdzie się spotkać, żeby wszyscy tam trafili - miejsce było oczywiste.
Tak jak podejrzewałam kilka osób poginęło, ale to było oczywiste. Na szczęście nikt ważny dla grupy lub fabuły. Miałam małe obawy co do Andrei - nie wierzę, ale na prawdę miałam nadzieję, że przeżyje - no i na szczęście natknęła się na tą jedną jedyną, najlepszą osobę. Czekałam na jej pojawienie się w serialu no i się doczekałam, choć nie sądziłam, że będzie to tak szybko.
Grupa ma spięcia co również nadchodziło wielkimi krokami... Rick wyjawił tajemnicę - wszyscy są zakażeni. I prawdopodobnie wszyscy się po śmierci przemienią. Wyszło również na wierzch morderstwo Shane'a. No i tu dostałam tą jedną rzecz, która mi się nie spodobała w tym odcinku - Nowy Rick. Nowy Rick jest apodyktyczny, władczy i zastraszający. Czuję, że szybko dojdzie do przewrotu.
Ostatnie ujęcie również podniosło mnie na duchu - tak jak nowa postać - i dało mi nadzieję, że nową świetną serię. Jeśli tylko trafią tak wszyscy cali i zdrowi.
Ogólnie - choć seria momentami była wręcz męcząca to ten ostatni odcinek odbił całość od dna i - ja przynajmniej - na nową na pewno będę czekać z niecierpliwością.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 mar 2012, o 01:00

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


O ja co za mayhem! Pierwsze 20 minut to jedna wielka wyrzynka. Długo trzeba było czekać na coś takiego, ale było warto. No bo powiedzmy sobie szczerze, kto nie lubi takiej sieczki? Nieustanna walka z zombiakami, strzelanie, cięcie, gryzienie, uciekanie, krzyczenie czy w końcu śmierć. Niestety nie ci którzy chciałem, tylko rodzinka Hershella i to też nie cała. Ale na resztę też przyjdzie czas. Podobało mi się jak wszyscy walczyli o życie w małych grupkach, dbali tylko o siebie chyba że ktoś im był bardzo bliski. Cała ta walka była oczywiście beznadziejna i trzeba było opuścić farmę (nareszcie!). owszem można narzekać na głupią postawę Hersehella, dużą przypadkowość w pojawieniu się zombie, czy kilka innych nielogiczności ale jako twór rozrywkowy spisuje się to świetnie.
Oczywiście ocaleni spotkali się tak gdzie Sophia miała się zjawić Dostaliśmy ładne spotkanie i opłakiwanie zabitych. I wyruszenie w dalszą droga i oczywiście idiotyczne nie sprawdzenie baku. Strasznie mnie to irytuję, tle samochodów na drodze a oni nie mogę przelać benzyny. Szkoda też, że porzucili swojego kampera.
Końcówka mocna - Rick wyjawia, że to on zabił Shane'a i że każdy jest zarażony. Mozna się było tego domyśleć, szkoda że to nie była jakaś większa tajemnica. Podobało mi się oburzenie Glenna i reszty. Rick traci coraz bardziej nad sobą panowanie, robi się niebezpieczny i mówi że robi to wszystko dla dobra grupy. Zupełnie jak Shane. Lori też się od niego odwróciła. Kompletnie jej nie rozumiem, ona nakłania go do pozbycia się Shane'a, on to robi w samoobronie, a ta ma do niego pretensje. Bez sens.
Świetne scena z Andreą jak ucieka przez las! Ciesze się, że udało się jej przeżyć. Namęczyła się potwornie, kilkagodzinny bieg małymi przerwami. Aż dziwne że przeżyła... ale to dobrze. Ładnie zabijała po kilka zomiaków. I na końcu pojawienie się tej babki z meczetą i dwoma zombiakami na smyczy takie komiksowe! O jak się nie mogę doczekać kiedy ona się spotka z RIckem albo Darylem :D
Na koniec rzut okiem na więzienie do którego teraz zmierzają nasi ocaleni. Czyli zamiast farmy trochę większy kompleks i zapewne na cały sezon. Oby tylko więcej zombie było!
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 20 mar 2012, o 13:39

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


Epicki odcinek! :) Czekam na niego od początku serialu.
Świetny wstęp z pokazaniem drogi nadchodzącej hordy szwendaczy.
A później to się tylko działo! Mistrzowskie sceny z wyrzynaniem zombiaków, objeżdżanie ich pojazdami i obstrzeliwanie.
Ucieczka Ricka z Carlem, wpadnięcie do stodoły i jej podpalenie wyszło również bardzo dobrze. Szkoda, że kolesiowi, który podstawił im kampera się już tak nie poszczęściło. :P Żałuję, że zostawili kampera na farmie, przypadły im się w tej obecnej sytuacji.
Patricia też została zjedzona, w komiksie była co prawda dłużej, ale jak już nie ma Otisa to i ona nie jest potrzebna. :P
Zadbanie tylko o swój tyłek i ucieczka z farmy, czyli tak jak powinno być. Na szczęście większość ekipy spotkała się znowu przy miejscu na autostradzie. Uwielbiam takie momenty wspólnego spotkania się drużyny.
Została jeszcze sprawa Andrei...cieszę się, że przeżyła, a jej ucieczka lasem wyglądała cudownie, uwielbiam oglądać zabijanie szwendaczy przy pomocy broni ręcznej, a w tym przypadku rękojeścią pistoletu. A najbardziej jestem zadowolony z pojawienia się Michonne, jednej z najlepszych postaci komiksu. Całkowicie zapomniałem o jej dwóch szwendaczach na łańcuchach. :D Mam nadzieję, że nie zepsują tej postaci w serialu. No teraz niech się pojawi jeszze Tyreese i będę wniebowzięty. :P
Wyszedł na jaw motyw z przemienianiem się w zombie po śmierci oraz w końcu dowiedzieliśmy się, co powiedział Janner w CDC. :P
Świetna rozmowa między Rickiem a Lori, a ona po raz kolejny pokazała jaka jest głupia i denerwująca. A w tym odcinku również Carol do niej dołączyła, m.in. swoim kretyńskim gadaniem do Daryla.
Rick ostro pojechał z wyznaniem o zabiciu Shane'a. Moim zdaniem trochę przesadził z tym brakiem demokracji, ale fajnie pokazał, że bez niego ta grupa nie mogłaby istnieć. Tekst o tym, że każdy może sobie iść, jeśli mu to nie pasuje, bardzo mi się podobał. :D
Końcówka z widokiem więzienia...już nie mogę się doczekać! :D
Było kilka niedoróbek jak strzelający nieskończoną amunicją Heshell czy niesprawdzenie baku w samochodzie przez Ricka już na autostradzie, ale jest to wybaczalne ze względu na ogólny wysoki poziom, jaki prezentował ten odcinek. :P
Czesiek_PL napisał(a):I na końcu pojawienie się tej babki z meczetą i dwoma zombiakami na smyczy takie komiksowe! O jak się nie mogę doczekać kiedy ona się spotka z RIckem albo Darylem :D
Na koniec rzut okiem na więzienie do którego teraz zmierzają nasi ocaleni. Czyli zamiast farmy trochę większy kompleks i zapewne na cały sezon. Oby tylko więcej zombie było!

Z kataną, a nie maczetą. :P
Oj, uwierz mi Czesiek, że będzie tam więcej zombiaków. :P A jeśli chociaż w połowie się będą wzorować na komiksie, to w więzieniu będzie spoooooro fajnych rzeczy działo. :) Chyba, że pociągną więzienie przez dwa sezony i sztucznie wydłużą to jak było w przypadku farmy (na której w komiksie byli dość krótko).

Podsumowując, był to z całą pewnością najlepszy epizod w ciągu tych dwóch serii i liczę, że kolejne odcinki przynajmniej zatrzymają tą jakość.

PS Niech ktoś powiększy budżet 3 sezonu, bo jak to jest, że serial bije rekordy oglądalności, ma o prawie 50% więcej widzów niż przy okazji 1 serii, a pieniędzy przeznaczonych na serial jest mniej. Mam nadzieję, że producenci i stacja AMC się ogarną i przy okazji 3 sezonu nie zrobią takiego błędu.
<<

creeper

Nowy użytkownik

Posty: 4

Ulubiony serial:
Two and a Half Man

Postdodano 30 mar 2012, o 10:25

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


Ostatni odcinek serii świetny, szczególnie ta babka z kataną i zombiakami bez rąk na łańcuchach :) Szkoda, że Shane się tak zatracił i Rick musiał zrobić to co zrobił, bo jego akurat lubiłem za to jakie miał podejście do tych truposzy, bez patyczkowania się robił co należało. Zarzuty, że "nowy" Rick jest apodyktyczny i władczy jakoś do mnie nie trafiają, a powiedziałbym nawet, że NAJWYŻSZY CZAS. Albo ktoś będzie trzymał grupę w garści, albo będą pojawiać się nowi buntownicy, co nikomu nic dobrego nie przyniesie. Nie mogę się doczekać kolejnej serii :)
Najlepszej jakości odzież narciarska w SnowShop.pl
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 20 sie 2012, o 15:30

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


Po męczącym sezonie finał był naprawdę świetny, a najbardziej mi się podobało wprowadzenie nowej postaci , która uratowała życie Andrei :). Mam nadzieję że cały 3 sezon będzie taki jak finał 2-giego.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 25 sie 2012, o 00:56

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


Genialny finał! Przerósł nawet moje oczekiwania co do tego odcinka.

Pierwsze 15-20 minut odcinka to istna sieka. :D Wyrzynanie, wystrzeliwanie zombiaków i walka o przetrwanie. Podobnie, jak Cześkowi strasznie podobało mi się, że bohaterowie zostali podzieleni i walczyli o życie w małych grupkach. Trochę zawiodłem się tym, że tak szybko się odnaleźli. Praktycznie wszyscy zjechali się w jednym momencie. Liczyłem, że do spotkania dojdzie najwcześniej na końcu odcinka, albo dopiero gdzieś w trzecim sezonie. No, ale nie wszystko może być jak ja tego chce. ;) Spotkali się dosyć szybko po całej sieczce i wyruszyli w dalszą drogę. Ich głupota jest naprawdę rażąca. :D Tyle samochodów, a oni nie wzięli zapasu paliwa...

Rick się zmienił. Kto wie czy to wszystko nie idzie w tym samym kierunku co Shanem? Najpierw wyjawił Lori o tym co stało się, gdy wyruszyli na poszukiwania Randella razem z Shanem, a później całej grupie. Lori jest pusta strasznie, ach jak ja jej nie trawie. Teraz po tym wszystkim ma pretensje do Ricka? LOL, niech się trochę zastanowi nad sobą...

Andrea pięknie poradziła sobie w walce o przetrwanie. Bardzo jej kibicowałem, mimo, że nie należy do moich ulubionych postaci. Kim jest tajemnicza kobieta z kataną? W trzecim sezonie zobaczymy Andreę z inną grupą?

Końcowi rzut kamery na więzienie bardzo mi się podobało. Dzięki temu wiemy, gdzie nasi bohaterowie znajdą schronienie. Może być naprawdę ciekawie.

Co do całego sezonu to trochę nie rozumiem tych wszystkich narzekań. Mi się podobał tak samo, jak pierwszy, a może nawet bardziej. Owszem jest to serial, jak to mówicie "przegadany", ale chyba jest to charakterystyczne dla produkcji AMC. Czy Breaking Bad, albo Rubicon takie nie są? Coś mi się wydaje, że trzeba po prostu lubić taki klimat. Mi produkcje AMC bardzo dobrze trafiają w gust. :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 10 gru 2012, o 15:41

Odp: 2x13 - Beside the Dying Fire


Więc, odcinek zdecydowanie najlepszy. No i zdecydowanie nie był nudny, dużo się działo, oj duuuużo!
Początek bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, fajnie pokazali pochód zombie w stronę farmy i to co ich zwabiło. Czyli szamotanina Shane i Ricka.

Co do tajemnicy z CDC, domyśliłem się już jakiś czas temu, chociaż nie miałem pewności. Szczerze mówiąc liczyłem na to że to będzie coś mocniejszego, ale może być.
Tyle postaci zginęło a te których nie trawię akurat musiały przeżyć? No helloł! Carol przykładowo, czy też Lori i Andrea, chociaż ta druga to żona Ricka, musi pozostać... Przynajmniej na razie, chociaż jej fochy i zachowanie jest kompletnie bez sensu. Szczególnie jeżeli chodzi o Shane'a. Scena jak Rick jej powiedział że go zabił, no miałem ochotę ją udusić. Andrea, nigdy jej nie lubiłem, może dlatego że imała się z Shanem, a może dlatego że też miała swoje fochy i inne myśli samobójcze. Ale w tym przypadku akurat się ciesze że przeżyła, od dwóch odcinków trochę mniej jej nie lubię. I ta nowa postać która ją uratowała. Wygląda na to że wszyscy najbardziej tym się jarają! :)
Carol, no litości! Ją to już powinni byli zabić. A jak Daryllowi nagabywała na Ricka.. Ciesze się że powiedział jej to co powiedział.
Rick, zdecydowanie coraz bardziej go lubię! Szczególnie za końcówkę. Za to jak się zmienił.

Co do małych absurdów, też muszę to przyznać. Strzelba Harshella i bak paliwa Ricka przebiły wszystko.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 2x13 - Beside the Dying Fire
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.