Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

2x22 As I Lay Dying » Zakończone Seriale » The Vampire Diaries • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 7 maja 2011, o 11:48

2x22 As I Lay Dying

Spoiler:

12.05.2011
http://www.youtube.com/watch?v=isvPPx90KLA
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 13 maja 2011, o 13:03

Odp: 2x22 As I Lay Dying


No, już się przestraszyłam, ze jego też zabiją.
Więc Jeremy widzi zmarłych. Ciekawe.
A kolejny sezon nie będzie o pierwotnych, tylko ratowaniu Stefcia. Urocze.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 maja 2011, o 21:57

Odp: 2x22 As I Lay Dying


Anna i Vicky na końcu w jednej scenie?! To mi się baaardzo podobało :P Jeremy teraz będzie widział zmarłych czyli można liczyć na gościnne wizyty Jenny czy Johna. Chyba że są inne plany dla jego wątku. No ciekawe co się z nim stanie.

Historia braci Salvatorów coraz bardziej przypomina mi tą Winchesterów - bracia się pokłócili, ale pogodzili i teraz robią wszystko by uratować brata. Ciekawe jak wyjdzie nowy sezon jak Stefan będzie robił dla Klausa, a Damon siedział w MF z Eleną i próbował go uratować.

A kolejny sezon nie będzie o pierwotnych, tylko ratowaniu Stefcia. Urocze.


Jedno nie wyklucza drugiego :P Stefan działa jako podwójny agent daje i daje znać Damonowi gdzie są Pierwotni, a ten ich powoli wybudza. I zbiera armię do pokonania Klausa + pomaga mu szeryf Forbes i Rada bo zdają sobie sprawę z większego zagrożenia :)

Podobało mi się jak zwidy Damona były przeplatane scenami z Przeminęło z wiatrem. Niezłe posunięcie scenarzystów. I dodatkowo to ugryzienie Eleny i w końcu opamiętanie się. Scena w łóżku też bardzo ładna. Tylko Katherina zepsuła wszystko swoim pojawienie. Dobrze że chociaż Damona uratowała :)

Boonie i czarownicę - mam nadzieje, że nie zabiorą jej mocy bo by ją ukarać bo uwielbiam jak gada po łacinie :)

Na trzeci sezon czekam bo to jeden z lepszych seriali The CW i cały czas trzyma ten sam wysoki poziom. Mam tylko nadzieje, że dadzą jakąś fajną historię Alaricowi i nie zabiją za dużo bohaterów :D
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 14 maja 2011, o 11:48

Odp: 2x22 As I Lay Dying


No to się porobiło. I wreszcie wiadomo czego Klaus chciał od Stefana - i nie podoba mi się to ani trochę.
Pozytywna strona to oczywiście ocalony Damon. Więc będzie mógł się zmienić z bratem rolą i dla odmiany teraz to od będzie ratował Stefana.
Co do Klausa - wiedziałam, że coś knuje. I aż mi się żal Elijaha zrobiła (niech to! dalej go lubię...). Mam nadzieję, że go wydostaną - i może resztę jego rodziny też - i ożywią. Swoją drogą wprowadzenie motywu rodziny Klausa i Elijaha nie byłoby chyba takim złym pomysłem...
Jeremy nabawił się nowych zdolności, co w sumie nie jest zbyt duży zaskoczeniem. Powrót z martwych rzadko w filmach odbywa się bez konsekwencji.
Bonnie zaszalała - mam nadzieję, że teraz uświadomi sobie, że musi się pohamować z używaniem mocy bo stąpa po cienkiej granicy.
Pojednanie Szeryf z córką na plus. Mam nadzieję, że już tak między nimi zostanie, bo byłoby to korzystne dla obu stron. I mam tutaj na myśli stronę 'dziwaków' Eleny i stronę Rady. Dobrze by było gdyby nawiązali współpracę w obliczu nowego, wspólnego wroga.
Scena z Alariciem i Jeremy'm boska xD 'Podziękujesz mi jutro... I następnego dnia... I następnego' z tym romantycznym wyrazem twarzy :D
No i Katherina. Dobrze, że jednak pomogła Damonowi, choć nie myślałam, że mogłaby go zostawić na śmierć. Niedobrze, że teraz Klaus będzie ją pewnie ścigał i to z pomocą Stefana. A rada dla Eleny - Można kochać ich obu - bezcenna.

Całkiem dobre zakończenie sezonu, bez zbędnych rozczarowań. Może nie wstrząsnęło mną za bardzo, ale nie tego się spodziewałam. Tempo i napięcie całkiem ładnie utrzymane. Słowem nie mam na co narzekać co się rzadko zdarza :D A to z kolei sprawia, że z niecierpliwością wypatruję sezonu trzeciego z nadzieję, że jego poziom nie spadnie ;)
<<

0lina

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1305

Lokalizacja: J-no

Postdodano 14 maja 2011, o 15:30

Odp: 2x22 As I Lay Dying


śliczne scenki Deleny :)
śmierć Jeremy'ego taka dziwna, ale dzięki temu zyskał nowy "talent" ciekawe czy będzie widział tylko swoje ex czy ogólnie zmarłych :P
Stefan złyy pewnie w kolejnym sezonie Damon i Elena bedą go odbijać i dzięki temu zbliżą się do siebie :P
Caroline i matka, ciekawe czy serio zawieszenie broni
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 14 maja 2011, o 23:53

Odp: 2x22 As I Lay Dying


Bardzo dobry odcinek! :D
Oczywiście wszystko kręciło się wokół uratowania Damona. Stefan chciał poświęcić wszystko dla brata.
Elijah - ty kretynie! :P Wiedziałem, że skończy ze sztyletem w sercu, głupek! :P
Klaus sobie znalazł nowego pomagiera w postaci pijącego krew Stefana za swoją krew. Ten Klaus to ma dobrze, może korzystać w dobrodziejstw wampira i wilczka kiedy chcę, ma krew, która leczy od ugryzienia wilkołaka. :D Całe szczęście, że Katherine czegoś nie wywinęła i przyniosła tą krew Damonowi.
Rolę złego brata przejmie teraz Stefcio. :D Jestem ogromnie ciekawy, co nam pokaże aktor w roli niebezpiecznego wampira. :P
Słodkie sceny Eleny z Damonem. :D Można się było tego spodziewać. Ten pocałunek trochę namieszał, czuję rosnącą więź między tymi dwojga w następnym sezonie. :P
Jeremy zastrzelony przez panią szeryf! Tego się nie spodziewałem, zwłaszcza gdy przypomnieli, że pierścień wskrzesza tylko zabójstwu przez istotą nadprzyrodzoną. Jednak Bonnie dała radę go wskrzesić. Mam nadzieję, że czarownice nie odetną jej od mocy.
Caroline ma póki co rozejm z matką, ciekawe jak dalej się potoczy sprawa. Z chęcią zobaczyłbym współpracują Radę z naszą ekipą. :P
Końcówka była zaskakująca. :D Jeremy widzi zmarłych - yeah! :P Podoba mi się ta umiejętność, może dzięki temu będzie pełnił ważniejszą rolę niż chłopak Bonnie. :P

Drugi sezon naprawdę dawał radę na bardzo podobnym i bardzo dobrym poziomie do sezonu nr 1. Liczę, że 3 sezon przyniesie nam również dużo frajdy. :P
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 16 maja 2011, o 21:28

Odp: 2x22 As I Lay Dying


Po obejrzeniu tego odcinka stwierdziłem, że rzeczywiście bardziej pasował na finał odcinek poprzedni. Tylko może twórcy chcieli zakończyć sezon czymś, co będą kontynuować w przyszłej serii, a jak wiadomo choroby Damona nie możnaby było tak przedłużyć... Natomiast zły Stefcio u boku Klausa i ratujący go Damon wraz z Eleną już tak. :)

Świetna scena, kiedy Damon ściąga pierścień, odsuwa zasłony i poddaje się promieniom słonecznym, po czym wpada Stefan i szybkimi ruchami wpycha go do piwnicy. :D Damon oczywiście w swoim stylu przepraszając Elenę nic nie powiedział o chorobie. Podobały mi się te wszystkie halucynacje Damona i to, jak przedstawili jego cierpienie. Naprawdę robiło mi się go szkoda...

Klaus z kolei zabił swojego brata, Elijaha, co było do przewidzenia. Stefana nakarmił ogromną ilością ludzkiej krwi i obudził w nim żadze zabijania. Ciekawe, jak dokładnie ma wobec niego plany. Co, Stefan ma zostać jego najzwyklejszym przydupasem?

Trochę przegięli moim zdaniem z wskrzeszaniem ze zmarłych Jeremyego. Mogli go po prostu nie zabijać. Chociaż patrząc na to z drugiej strony musieli zrobić coś z tą postacią, żeby nie była nudna. Postawili na widzenie zmarłych. Hmm, może być ciekawe, ale i tak trochę zalatuje kiczem dla mnie.

Caroline mam nadzieje pogodziła się z matką na dobre. Ta w końcu chyba zrozumiała, że wampiry również zdolne są do uczuć, a Caroline tak naprawdę się nie zmieniła. Ja wprost uwielbiam tę blond wampirzycę. :)

Sceny Eleny z Damonem oczywiście świetne! :) Wyznanie miłości na łożu i pocałunek... ;) Chyba już nie ma wątpliwości co do uczuć Eleny. Podobnie, jak Katherina kocha obu braci. Teraz, gdy Stefan przeszedł na ciemną stronę mocy, Elena z Damonem bardzo zbliża się do siebie. Co do tego nie mam wątpliwości i bardzo się z tego cieszę. Jestem wielkim zwolennikiem pary E&D. Głównie z powodu czystej ciekawości. Chciałbym zobaczyć ich razem, Damona który opiekuje się Eleną i kocha ją całym sercem. :D

Alaric był świetny, kiedy nabijał się z Jeremyego. :D Dużo humoru w tym odcinku nie było, aczkolwiek ta scena nadrabiała w 100%. :P

Już nie mogę się doczekać kolejnego sezonu...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 23 maja 2011, o 22:16

Odp: 2x22 As I Lay Dying


Cóż to był za finał! Aż szkoda , że to już koniec.
Damon walczący z chorobą, i wyznający milość po raz kolejny Elenie.
Klaus zabija brata, zabiera sobie Stefana i upija go :P krwią.
Jeremy zabity , ale szybko wraca do świata żywych dzięki Bonnie.
Pogodzenie sie Car z matką.

Świetne były sceny D&E , uwielbiam tą pare , a teraz jest nadzieja, a raczej pewność , że zobaczymy tego więcej w następnym sezonie.
Te retrospekcje czy raczej halucynajcje Damona , bardzo klimatyczne , pokazały cierpienie tego bohatera. Bohater mający wielką dumę, pyszność i równieść nienawiść do siebie, popełnił już tyle błędów , targają nim emocje, chce odejść, ale wciąż czuje żal i chęć cofnięcia czasu , a także zmian. Damon był dla mnie postacią tego sezonu przyjemnie oglądało sie jego rozchwiane emocje , walki z bratem , lekkomyślne zachowanie , po czym wielka złość i ta milość do Eleny, wszystko było bardzo prawdziwe a aktor grający Damona przekonał mnie w 100% . Zresztą równie dobrze było w pierwszym sezonie , wtedy Stefek też trzymał poziom, pózniej te love story S&E trochę przynudzało, ale teraz znów sie robi ciekawie bo nadchodzi zmiana ról , teraz to Damon moze byc tym 'bardziej' dobrym :).
Bardzo przyjemnie sie patrzyło na Elene dbającą o Damona , a on wyznający po raz enty swoje uczucia i w końcu do czegoś doszło(z czego bardzo sie ciesze :) ).

Damon został uratowany przez brata. Stefan poświęcił całego siebie stanął naprzeciw Klausa i prosił go o lek. Upił sie całkowicie, mnóstwo litrów krwi wypitych dla brata, a sam staje sie znów zwierzakiem , brakowało mi tego widoku spragnionego Stefcia, to nam gwarantuje wiele ciekawych momentów w nextr season :). Katerina tylko sie przyglądała , do głowy jej nie przyszło by mu pomóc, bo jak , kazdy boi sie dotknąć Klausa, bo jest super potezny. Szczerze czuć to wszystko i aktor grajacy Klausa jest świetny.


Jedyny minus to zabicie Elijaha?! Troche jestem tym zniesmaczony , jak scenarzyści mogli sie w ten sposób pozbyć tak świetnej postaci. Spodziewałem sie , że Klaus nie ma dobrych zamiarów, i nie będzie współpracować z bratem , no, ale, ze go zabije? Dla mnie zbyt szybko i mam po cichu nadzieje , ze ta postać do nas jeszcze wróci.
A teraz niespodzianka odcinka 'Jer' Jeremy. Zabity przypadkowo przez panią szeryf zostaje uratowany przez Bonnie , która go wskrzesza. Poszli bardzo do przodu z ta postacią , dając jej możliwosć widzenia zmarłych. Te sceny były super , fajnie było zobaczyć te stare postacie , a pewnie dojda kolejne.
Także w tej chwili Jer nie będzie tylko 'chłopakiem Bonnie' :) , ale ważną postacią następnego sezonu. Może wkońcu sie do niego przekonam , bo w tym odcinku fajną miał np. scene z Alariciem :).

Caroline godzi sie z matką , wkońcu! Choć pani szeryf często mnie irytuje to chyba wreszcie zrozumiała , że wciąż ma przy sobie swoją córeczke, a nie jakiegoś potwora, którego trzeba zniszczyć.

VD to serial na bardzo wysokim poziomie , który oczywiście ma swoje wady , ale przykuł najwięcej mojej uwagi , po Dexterze :). Z niecierpliwością czekam na trzeci sezon.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 23 maja 2011, o 22:54

Odp: 2x22 As I Lay Dying


Jedyny minus to zabicie Elijaha?! Troche jestem tym zniesmaczony , jak scenarzyści mogli sie w ten sposób pozbyć tak świetnej postaci. Spodziewałem sie , że Klaus nie ma dobrych zamiarów, i nie będzie współpracować z bratem , no, ale, ze go zabije? Dla mnie zbyt szybko i mam po cichu nadzieje , ze ta postać do nas jeszcze wróci.


Elijah zginął w tym odcinku czwarty raz więc wcale bym się nie zdziwił gdyby jeszcze nie raz powrócił do życia :)

 


  • Podobne tematy do 2x22 As I Lay Dying
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.