Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

2x07 - Pretty Much Dead Already » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 21 lis 2011, o 17:08

2x07 - Pretty Much Dead Already

Spoiler:


Data emisji: 27.11.11
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 28 lis 2011, o 17:31

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Świetny odcinek! :D
Trochę mnie denerwowały sceny Carol i Daryla, ale gdy zobaczyłem końcówkę, to zrozumiałem sens umieszczenia ich w odcinku. :P Swoją drogą tak jak przypuszczałem wcześniej twórcy chcą nam rzeczywiście połączyć Daryla z Carol. :P (Nic nie mam do aktorki, ale nie pasuje mi ona totalnie do Carol z komiksu, zwłaszcza swoim wyglądem, zachowywała się również zdecydowanie inaczej.)
Shane, ta postać praktycznie nakręca całą akcję w tym serialu. Aż trudno uwierzyć, że w komiksie miała tak mały udział.
Po raz kolejny dostaliśmy mnóstwo konfrontacji między bohaterami, Shane/Dale podczas oddania broni, Shane/Lori rozmowa o ciąży i Shane/Rick.
Do tego ruszyło się coś między Dalem i Andreą oraz między Glennem i Maggie, zdecydowanie jest to moja ulubiona para w serialu. :P Zgniecenie jajka pod czapką było zabawne. :P
Hershell nadal trzyma przy swoim, a prowadzenie szwendaczy do stodoły za pomocą kija było genialne. :D :D
No i dochodzimy do końcówki odcinka, która była mistrzowska! Był to zdecydowanie najlepszy moment całego 2 sezonu i jeden z najlepszych w serialu.
W tym momencie ciągnięcie wątku szukania Sophie przez tyle odcinków miał doskonały sens. Wyjście jej trupa ze stodoły było dla mnie totalnym szokiem, za co twórcom pięknie dziękuję. :D Wystrzelanie szwendaczy na oczach Hershella i reszty, a później zwolnione tempo, podejście Ricka, zbliżenie na lufę rewolweru i strzał w głowę Sophie. Cudownie! Już przez chwilę martwiłem się, że twórcy ugrzeczniają serial w stosunku do komiksu, gdzie nieważne czy to dziecko czy dorosły, każdy mógł został zabity, ugryziony, zastrzelony. :P
Teraz z pewnością można się spodziewać wyrzucenia naszej grupki z farmy. :D No i cały czas czekam na uderzenie Shane'a w twarz przez Ricka. :D

Oczywiście wszyscy wiecie, że teraz czeka nas przerwa i 8 odcinek 2 serii pojawi się dopiero 12 LUTEGO 2012. :(
Ostatnio edytowano 29 lis 2011, o 00:16 przez eLMaQ, łącznie edytowano 1 raz
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 28 lis 2011, o 23:57

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Kolejny całkiem przyjemny odcinek. I na prawdę bardzo chciałam tutaj napisać 'świetny', albo chociaż 'bardzo dobry'. Niestety, tak dobrze nie było.
Co mnie ucieszyło:
Shane pogrąża się w szaleństwie. Jego konfrontacje z Dalem coraz częstsze i ostrzejsze. Mam nadzieję, że sprawa się rozwiąże zanim dojdzie między nimi do jakiejś krwawej konfrontacji.
I oby stało się to jak było w komiksie bo marzę o tej scenie!
Również ucieszyło mnie zakończenie sprawy Sophii. I nie, nie chodzi o to, że zakrzyknęła 'Yay!' widząc ją całą zzombiowaną. Po prosty ulżyło mi na myśl, że wreszcie, wreszcie coś ruszy do przodu.
Co się z tym wiąże - sprawa stodoły. I nawet tutaj - przez Shane'a - nie dało się tego załatwić w sposób komiksowy. Shane zaszalał i zawalił. Ale z drugiej strony, jak już pisałam, wreszcie koniec.
Teraz zastanawiam się co będzie dalej z Glennem. Jeśli nasza ekipa opuści farmę, to Glenn zostanie z Maggie czy też zostawi ją, a może zabierze ze sobą. Ciężko coś przewidzieć nawet znając pierwowzór.
Co mi się podobało nieco mniej:
Zdaje mi się czy coś się dzieje między Dalem a Andreą? Wiem jak to było w komiksie, ale prawdę powiedziawszy w ogóle ich razem nie widzę. Jakoś... nie wiem sama dlaczego, po prostu ich para mnie trochę niepokoi.
Również w kwestii par - Darryl i Carol - ble! Uwielbiam Darryla i nie mogę się pogodzić z tym, że został on dopasowany do płaczącej, pogrążonej w żałobie po stracie córki (i nie tylko) drobnej, siwej (czy to tylko moja wyobraźnia?!) kobietki. Serio?! Biedny Darryl.
Co do przyszłych odcinków. Nie zakładam nawet, że może trafić się tak, że ekipa zostanie na farmie choćby przez tydzień dłużej. Hershell na pewno wykopie ich i to w tempie ekspresowym. Czego bym chciała to zakończenia męczącej sprawy Shane'a jeszcze zanim wyruszą w dalszą drogę. No i ciekawa jestem co z Maggie i Glenem zrobią.
Straszna jest myśl o tak długiej przerwie między tym a następnym odcinkiem - dopiero 12 lutego!!
Ale może to i dobrze. Zdążymy zatęsknić, nasze wspomnienia o nudnych i kiepskich odcinkach zblakną a po powrocie zostaną nam zaserwowane same perełki. Tak, tak... Pomarzyć można ;)
Ostatnio edytowano 25 sie 2012, o 09:47 przez Raven, łącznie edytowano 1 raz
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 30 lis 2011, o 18:48

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Świetna końcówka! Tego sie nie spodziewałem, emocje, które towarzyszyły tej scenie były niesamowite!
Shane to jest bydlak, ale w końcu rozruszał to kółko wzajemnej adoracji i za to brawa dla niego.
Rick mnie szczerze zawiódł jak zgodził sie łapać zombie na te kije.
Odcinek dzięki końcówce oceniam jako dobry, aż szkoda akurat teraz rozstawać sie na tak długą przerwę.

Parowanie w tym serialu jakoś mnie nie interesuje, jedynie fajna para Glenn i Maggie, mam nadzieję , że będą razem po ucieczce z farmy.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 lis 2011, o 21:41

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Mocna końcówka, tego oczekiwałem. Szkoda tylko że reszta epizodu dość średnia. Jednak scena ze stodołą mi to wynagrodziła. Shane'a po tym odcinku nie lubię jeszcze bardziej, liczę że ktoś go w końcu zabiję, ale podobało mi się jak zagrał w tej ostatniej scenie. Podburzył grupkę, otworzył stodołę i urządził strzelaninę. Co na to Hershell? Co na to jego ludzie? Co na to grupa? Czy będą chcieli z nim zostać i jak na to zareagują? Liczę że zmieni się szczególnie jego relacja z Andreą. No i Dayle mógłby go przypadkiem zabić :)
To że Sophia siedziała w tej stodole jakoś mnie nie zdziwiło. Bez sensu trochę że Hershell o tym nic nie wspominał, a taki dobry samarytanin był z niego. Jeszcze odcinek, dwa temu liczyłem że Sophia posłużyła za pokarm dla zombiaków w stodole, to by było dopiero mocne ;) ale w sumie koniec jak Rick przeprowadza egzekucję mnie uszczęśliwił. Kilka wątków mnie.
Sceny Glenn/Maggie wciąż fajnę i życzę im jak najlepiej.
Daryl/Carol wcale mnie nie obchodzi. Ale trochę rozumiem czemu to wciśniętą.
Bez sensu że Dayle chciał pozbyć się broni zamiast pierw pogadać o wszystkim z Rickiem. Jak dla mnie strasne dziwne zachowanie.
T-Dog znowu nic nie zrobił. Zabić go w końcu :)
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 9 sty 2012, o 19:17

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Zdecydowanie najlepszy odcinek z całego sezonu.
W porównaniu z wcześniejszymi odcinkami, w tym naprawdę sporo się działo.
Sama końcówka, w której Sophia wychodzi ze stodoły była do przewidzenia dwa odcinki wcześniej ale nie ma co narzekać. Finał sezonu zdecydowanie zrekompensował mi nudę, jaką owiewał ten sezon w połowie jego trwania.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 24 sie 2012, o 01:54

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Świetny odcinek! W szczególności końcówka powaliła na kolana.

Glenn nie wytrzymał i powiedział wszystkim o tym co znajduje się w stodole. Przez to Maggie miała na niego foszka, ale szybko jej przeszło. ;)

Shane coraz bardziej nieobliczalny... Odzyskał broń od Dale'a i wraz z grupą wystrzelał szwędaczy ze stodoły. Wszyscy mysleli, że to już koniec, gdy nagle ze stodoły wyłania się mała dziewczynka. Kto by się tego spodziewał. Sophia przez cały ten czas była w środku, oczywiście w postaci zombie. Świetny moment, kiedy Rick wykonuje egzekucje! Tylko teraz tak. Kto ją do tej stodoły zaprowadził? Hershell? Jeśli tak to czemu nic nie powiedział grupie? Co prawda nie znał Sophie, ale wiedział, że wszyscy szukają małej dziewczynki...

Ciekawe co dalej? Jakoś sobie nie wyobrażam, żeby po tym wszystkich wszyscy zgodnie żeli na farmie... ;)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 8 gru 2012, o 02:44

Odp: 2x07 - Pretty Much Dead Already


Na początku chciałbym powrócić do poprzednich odcinków. Już wiem co mnie najbardziej śmieszyło. Ćwiczenia w strzelaniu, a oszczędzanie amunicji to gips?

A co do tego odcinka. Świetny! No i mamy Sophie! Hahaha.

Gdyby gówniara posłuchała Ricka, to by żyła. Ani trochę nie jest mi jej żal. Czekałem na to szczerze mówiąc! No i w końcu zakończyli ten bezsensowny wątek. A właściwie Rick świetnie to zakończył.
Shane i jego psychozachowania, mam tego dość. Oczywiście nie zniechęci mnie to do serialu, ale niech on już zniknie, przepadnie.
Hershell, myślę że pogodził się z tym co stało się przy stodole, przynajmniej w pewnym stopniu. Daryl/Carol, o feeeeeeee, nie chcę tego więcej widzieć. Lori okazuje się ładną Bitch. I coraz mniej ją lubię. No trzeba iść spać, ale jutro mam zamiar skończyć sezon.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 2x07 - Pretty Much Dead Already
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.