Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

4x22 - Brave New World (2) » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 maja 2012, o 23:51

4x22 - Brave New World (2)

Spoiler:



--------------------------

Fringe <3
Przed obejrzeniem odcinka widziałem komentarz mówiący że było dość spokojnie, bez takiego szału jak rok temu. Chyba ktoś oglądał inny serial. Serio! Ten odcinek miał wszystko co trzeba żeby być finałem. Było epicko, było emocjonująco, szokująco i cliffhanger. Czego chcieć więcej?
Początek był dość spokojny, o dziwo Astrid (tak, w tym odcinku wyjątkowo Astrid! ;p) uratowała się szybko i bez problemów. Dostaliśmy za to ciekawe rozmowy Bella z Walterem i genialną wizualizację nowego (wszech)świata. Rozmowy między nimi genialne, pełne napicia i oczekiwania. I co ciekawe to Bishop wpadł na pomysł nowego wszechświata po stracie syna. Ciekawe.
Jednak to nic co się działo dalej np. najbardziej szokująca scena przesłuchania w telewizji. W 24 były tortury, Jack się nie cackał, ale to co tutaj się działo było szalone. Dziwny głos jakby opętanej, latające gałki oczne, wykrzywianie się, gadanie z pozoru głupot i do tego jakieś dziwne bolce w mózgu. To było straszne i na długo zapamiętam tą scenę. Co ciekawe za to wszystko odpowiadała ta babka z poprzedniego odcinka. Oczywiście coś musiało być z nią nie tak, ale to dobrze bo Rebecca mogła wrócić :P
Co ciekawe wcześniej pojawił się Obserwator i został złapany w pułapkę na demony, ktoś chyba za dużo Supernatural ogląda :D Co ciekawe wyjaśniły się te jego tajemnicze słowa, dostaliśmy znowu pomieszany timelane i kilka kolejnych zagadek. Ogromnie mi się też podobają te jego dziwne moce ale jeszcze bardziej Liv.
No właśnie Olivia! Kozaczyłą strasznie przez te dwa odcinki używając swojej mocy i jak widać nie bez powodu, to ona miała doprowadzić do końca świata. Doskonały pomysł. Ale doskonałe i genialne było to co się potem stało. Walter ją zabił! Tak po prostu strzelił do niej gdy wszystko wskazywało na to, że szykuje się na Bella! Dawno mnie nic takiego nie zszokowało mimo że przewidziałem to tydzień temu gdy Walter mówił o regeneracyjnych właściwościach cortexophanu. Scena wyciągania kuli, a przedtem ta rozpacz Petera i ulga na końcu - genialne! I oczywiście przypomniała się scena z zeszłorocznego finału tylko, że tam alternatywny Walater strzelał.
Co ciekawe to nie koniec. Bell wciąż gdzieś tam jest. Ciekawe jak on sięprzeniósł dzięki temu dzwoneczkowi. Czyżby tak na prawdę nie był do końca w swoim ciele? W sumie za bardzo nie przestaszył się gdy Walter wyjmował pistolet. Może to wszystko to tylko jego gra i to wszystko było ustawiono? Nie zdziwiłbym się gdyby też kontaktował się w jakiś sposób z Obserwatorami. W końcu zaskoczył Septembra tą nową technologią która go postrzeliła.
Ciekawe też czy to tą kulę Etta nosiła na szyi w 4x19 co Walter wyciągnął z Liv.
Broyls został generałem. Dobrze! Fringe Division dostanie też więcej kasy czyli coś o czym mówiło się już dawno (koniec S02? już nie pamiętam). Ciekawe jak to zmieni serial.
Właśnie Etta! Już niedługo przyjdzie na ten świat. Olivia w ciąży i bardzo dobrze. Liczę tylko, że dostaniemy przeskok akcji o kilka lat do przodu już niech ciąże sobie odpuszczą w tych ostatnich 13 odcinkach. Albo niech zrobią jakiś ładny montaż w scenie otwierającej 5x1 :)
Końcowe pojawienie się Septembra też nie zaskoczyło. Oni nadchodzą. Obserwatorzy. Będzie się działo. I po raz kolejny pytanie czy to tylko zbieg okoliczności, że teraz po tym jak Bellowi nie udał się jeden plan. Tylko czemu w takim razie siedział on w bursztynie. Za to kocham Fringe że można sobie pogdybać :D
Teraz trzymać kciuki żeby S05 zaczęło się we wrześniu, a nie w styczniu. I liczyć na Netflix :P
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 maja 2012, o 01:58

Odp: 4x22 - Brave New World (2)


To się Czesiek ładnie rozpisałeś. :P Oczywiście podpisuję się pod tymi wszystkimi pochwałami, bo odcinek był po prostu wspaniały. :)
Olivia i jej moce, wow! Jak zaczęła łapać kule, które leciały w stronę Septembera, to krzyknąłem z radości. :D Do tego przeniesie się między światami i zmartwychwstanie. :) Niezły zestaw mocy.
Wizja świata Williama Bella była rewelacyjna. Ucieszył mnie również fakt, że udało mu się uciec z łodzi (motyw dzwona już kiedyś pojawił), bo to oznacza, że jeszcze go spotkamy w 5 serii. :P
Na szczęście z Astrid jest wszystko w porządku po ostatnim odcinku, cudowna scena z Walterem w szpitalu, kiedy zajadali się lukrecją. :P
Walter mnie zaskoczył i przestraszył tym zastrzeleniem Olivii. Ale później sobie przypomniałem motyw regeneracji przy udziale cortexophanu. :P
Runy zatrzymujące Obserwatorów - inspiracja "Supernatural", bez kitu. :)
Rebecca Mader powróciła w jednych z najlepszych scen całego serialu. Najpierw w scenie z obserwatorem i łapaniem kul, a później w pokręconej scenie rozmowy z trupem. Dziwnie poruszające się gałki oczne, mimika twarzy, przekształcony głos, zrobiło to niesamowity efekt.

W sumie odcinek zakończył ładnym happy endem i wieścią o spodziewanej ciąży Olivii...oraz wizytą Obserwatora, który zapowiada ich nadejście. :P
5 sezonie, nadchodź jak najszybciej! :D
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 maja 2012, o 02:12

Odp: 4x22 - Brave New World (2)


To się Czesiek ładnie rozpisałeś. :P

Jak świetny serial to aż się chcę pisać, a takie Fringe idealnie się do tego nadaje :P
Wizja świata Williama Bella była rewelacyjna.

Ja ją podziwiałem głównie od strony wizualnej. Może FOX władował olbrzymie pieniądze w Terra Nova, ale Fringe ma 100 razy lepsze efekty, a potwory nie wyglądają tak plastikowo jak tamtejsze dinozaury.

BTW - cudowny avatar :D
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 maja 2012, o 11:34

Re: Odp: 4x22 - Brave New World (2)


Jak świetny serial to aż się chcę pisać, a takie Fringe idealnie się do tego nadaje :P

Prawda, prawda. Mam tak samo przy swoich innych ulubionych serialach. :)
Ja ją podziwiałem głównie od strony wizualnej. Może FOX władował olbrzymie pieniądze w Terra Nova, ale Fringe ma 100 razy lepsze efekty, a potwory nie wyglądają tak plastikowo jak tamtejsze dinozaury.

Dokładnie. Jeśli pojawią efekty we "Fringe", to zawsze świetnie wyglądają. :) Co w "Terra Nova" robili z tymi wszystkimi pieniędzmi? Bo na pewno nie poszły one na efekty. :P
BTW - cudowny avatar :D

Wiedziałem, że ci się spodoba. :P

 


  • Podobne tematy do 4x22 - Brave New World (2)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.