Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

2x01 - What Lies Ahead » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 paź 2011, o 20:13

2x01 - What Lies Ahead

17.10. 2011
Spoiler:

_____________________________________
Dla mnie, wielkiego fana komiksu, ten odcinek był bardzo średni.
Zaczęło się naprawdę nieźle, horda zombie spacerująca po autostradzie wyszła naprawdę przekonująco. :P Napięcie było ogromne, szkoda tylko, że Daryl zdołał uratować krwawiącego T-Doga. :( Liczyłem na zagryzienie tej postaci przez całą hordę...to byłby piękny początek sezonu. :) Świetna akcja Andrei, która walczyła o życie w przyczepie. Zabicie śrubokrętem podanym przez Dale'a wyglądało świetnie. :D
Od momentu ucieczki Sophie zrobiło już się trochę nudno. Jedyne fajne sceny były z udziałem Ricka i Daryla. Wyciągnięcie dzięcioła z żołądka zombiaka wypadło genialnie. :P Ukamieniowanie dwóch szwendaczy przez Ricka również mi się podobało.
Jak na mój gust za dużo w tym odcinku było gadania...monologi w kościele usypiały mnie momentalnie.
Bardzo ucieszył mnie cliffhanger na końcu odcinka, jestem ogromnie ciekawy w jaką stronę teraz pójdą twórcy. No i co się stało z Sophie?

Całkiem ciekawe rozwija się wątek Shane'a, którego w komiksie nieuświadczyliśmy.
Lori miała bardzo fajną scenę, kiedy w lesie utożsamiła grupie parę ważnych spraw na temat Ricka i nie tylko.

I parę słów, dla czytających komiks:
Spoiler:
Ostatnio edytowano 18 paź 2011, o 20:33 przez eLMaQ, łącznie edytowano 1 raz
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 18 paź 2011, o 19:23

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


Parafrazując - dla mnie, osoby która jeszcze nie czytała komiksu, ten odcinek był bardzo dobry, a nawet więcej :) Ogromnie podobała mi się jedność miejsca, akcji i czasu przez jakieś 30 minut odcinka. Stado szwęndaczy i desperacka zabawa w chowanego było emocjonujące. Do tego zachowanie Adrei i Daryla. To chyba dwie najbardziej lubiane przeze mnie postacie. Ona desperacko obroniła się przed zombiakiem, a on upolował jednego i do tego uratował T-Doga. Chociaż dziwne że zombiaki nie wyczuły jego krwi. Powinni się na niego rzucić. Dalej ratowanie Sophie też była niezłe i to jak Rick załatwił kamieniem dwóch następnych. Owszem potem siadła akcja i miała kilka dłużyzn ale mi się to dobrze oglądało. Aż się sam zdziwiłem bo jakoś specjalnie nie czekałem na ten powrót. Zombie w kościele byli przerażający, ale ich zabicie wypadło dość groteskowo.

W przeciwieństwie do eLMaQ przemowa Lori mnie nie ruszyła. Takie to nudne :) Ciekawe natomiast jak się skończy jej kłótnia z Shanem. Jakoś nie sadzę żeby on odjechał i się to miało skończyć.

Carl postrzelony na końcu - to się zdziwiłem. Chociaż jakby się nad tym zastanowić to można było dojść do wniosku że coś mu się stanie bo inaczej tyle by go nie pokazywali. Ciekawe tylko kto to zrobił - ludzie którzy mają Sophie?

Zadziwił mnie zwiastun na końcu odcinka. Szykuje się niezła jazda i oby serial jeszcze wyżyłował wyniki oglądalności żeby dostał większy budżet w przyszłym sezonie :)
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 18 paź 2011, o 20:25

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


Również nie znam pierwowzoru więc nie będę się wymądrzał. Patrzę na całość - wielkiego szału nie ma. Standardowa akcja, gdzie grupka ocalałych stara się przeżyć w nieprzyjaznym środowisku ( w tym przypadku - epidemii zombie). Jak dla mnie brakuje jakiegoś własnego pierwiastka; czegoś, co wyróżniałoby ten tytuł z tłumu. Czegoś na kształt "Zombieland" (podejście jajcarskie) czy choćby "Dawn of the Dead" (tam same zombiaki się wyróżniały, były szybsze, bardziej natrętne :/ ). Od razu zaznaczam - nie jestem jakimś mega ekspertem w temacie, choć swoje godziny w Residenta nabiłem ;p

Podsumowując, z pewnością postaram się zobaczyć ciąg dalszy, zwłaszcza że podobno jeden z odcinków ma napisać Stephen King. Myślę, że gorzej już raczej nie będzie, tak więc może już być tylko lepiej ^^

P.S. A sam pierwszy odcinek 2 sezonu nawet niezły...
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 19 paź 2011, o 11:46

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


Bardzo dobry powrót serialu. Naprawdę bardzo mi się podobało, aż sam jestem zdziwiony, bo podobnie jak Czesiek nie czekałem zbytnio na TWD.

Widać, że serial ma zmniejszony budżet. Było kilka słabszych scen. Poza tym w serialu można dostrzec niekonsekwentność scenarzystów. Jeżeli się nie mylę to w pierwszym sezonie była mowa o tym, że zombiaki są w stanie wyczuć ludzi, a w tym odcinku zwykłe schowanie się pod samochody dało radę. Owszem scena była świetna, ale jeżeli dali nam kiedyś informację to powinni się tego trzymać.

Zastanawiałem się dlaczego tyle scen jest poświęconych Carlowi. Na koniec się wszystko wyjaśniło - został postrzelony. Ciekawe jak sobie z tym bohaterowie poradzą. Można się spodziewać chyba nowych postaci w sezonie w takim razie...

Szkoda Shane'a. Chce odejść, ale jakoś szczerze wątpię, że mu się to uda. Jakoś już chyba nie wyobrażam sobie TWD bez niego.

Bardzo polubiłem Daryla. "Miło" ogląda się sceny z jego udziałem. :D Nieustraszony myśliwy. Scena kiedy wypatroszyli razem z Rickiem szwędacza mimo, że obrzydliwa to była zarazem świetna.

Też mi się podobała scena Lori. Nie uważam, żeby to było nudne. Fajna przemowa, dała innym do myślenia.

Sezon zapowiada się świetnie, zobaczymy jak będzie dalej...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 paź 2011, o 18:37

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


'The Walking Dead' powraca w wielkim stylu!
Mimo tego, że praktycznie cała akcja działa się mniej więcej w jednym miejscu, w pobliżu autostrady i skupiała się właściwie tylko na poszukiwaniach Sophie to jednak zajmowała, nie dłużyła się i mnie patrzyło się bardzo przyjemnie.
Co do bohaterów.
Przypomniałam sobie za co lubię Daryla :D Nawet po tym ja znalazł spluwę, o której nikomu nic nie powiedział i już zaczynałam podejrzewać, że coś kombinuje okazało się, że jednak nie, przy wszystkich podał rewolwer Lori - brawo ;) Poza tym uwielbiam go jak 'tropi'.
Lori dzielnie staje w obronie swojego męża, chociaż sama ma poważny dylemat z nim związany. Ciekawa jestem czy mu w końcu powie.
Andrea mnie irytuje. Skoro tak bardzo chce się zabić to niech nie wykorzystuje do tego głośnej broni palnej tylko niech się gdzieś za krzaczkiem po cichutku pochlasta i będzie koniec wiecznych dramatów i wyrzutów. Po tej jej przemowie na prawdę miałam nadzieję, że ktoś jej powie coś 'miłego'. Niestety, wszyscy to zignorowali.
Dale zajmuje ludziska żeby im głupie rzeczy do głowy nie przyszły - dobrze, że z nimi jest i jakoś to wszystko ogarnia z boku i po cichu nie mieszają się do 'polityki'.
Shane - denerwuje mnie jeszcze bardziej niż blondi. Sam sobie zgotował to z czym teraz się musi zmagać, a mam wrażenie, że wiecznie nadąsany i obrażony chodzi. Teraz jeszcze chce się wynieść. Mnie byłoby to na rękę prawdę powiedziawszy. Zwłaszcza jeśli zabrałby zrzędę. Ale pewnie nic z tego nie będzie. No bo jakby to się miał seria toczyć jakby się nagle postacie zaczęły rozchodzić.
No i najważniejsze - Carl. Na początku tej sceny myślałam, że może Bambi będzie chory, nadjedzony czy inaczej zdeformowany, ale nie! Twórcy musieli walnąć z grubej rury... Dosłownie. Z zapowiedzi na następny odcinek ciekawie się zapowiada. Przewiduję jakieś nieciekawe sytuacje na tej farmie. Mam tylko nadzieję, że uda się wszystkim w końcu połączyć z powrotem w całą drużynę.
Jak to miło jest dostać tak dobry odcinek na początek nowego sezonu. Choć z drugiej strony może być trudno utrzymać poziom i tempo. Oby im się to udało :)
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 paź 2011, o 18:26

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


Jak dla mnie bomba! Świetny powrót serialu. Wszystko podobało mi się w tym odcinku, były emocje i akcja czyli to co najwazniejsze.
Można sie czepiać do tego marszu zombie między samochodami i to jak nie wyczuli żadnego z naszych bohaterów, ale po co?
Chociaż moment jak czarny sie zranił a potem Daryl tylko przykrył go trupem i to wystarczyło, troche przekręcony :). Niech im będzie, bo i tak byłem zaskoczony, bo spodziewałem sie śmierci tamtego.
Daryl jest świetny, łowca doskonały, a to wypatroszenie zombiaka było okropne, oglądać sie nie dało :P.
Rick za to składa swe prośby Bogu , by ukazał mu jakiś znak gdzie znajdzie zagubioną Sophie. Znak dostał, ale chyba nie tego oczekiwał. Niezle sie zdziwiłem przy postrzeleniu Carla, ciekawe kto mógł to zrobić i jaki miał w tym cel? Chłopca już nie powinno dać sie uratować, chyba, że nastąpi jakiś cud? A co z Sophie?
Shane wkurzał w tym odcinku, nie wiadomo czego chce.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 6 gru 2012, o 02:27

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


Odcinek fajnie zapowiedział nowy sezon, już się nie mogę doczekać tego co będzie dalej! Co powiedział doktorek w poprzednim odcinku?! Mam nadzieję że się dowiemy.
Pochód truposzy był super, wykonanie świetne i to jak się wszyscy ukryli.

Shane i jego odejście, ciekawe czy to zrobi. Ciekawe czy sam.
Ta dzieciarnia w serialach doprowadza mnie do szału zawsze. Głupie to jak nie wiem. To jedyne co mnie w tym odcinku wkurzyło, przez połowę szukali Sophi. I jeszcze Carol przyczepiła się Ricka, ale o co... No, ale przynajmniej otrzymaliśmy scenę patroszenia truposza. Namiot i kościół też mi się podobał, wkręcam się w klimat. W ogóle, sceny w lesie były całkiem fajne, gdyby nie ta cała pogoń za dzieckiem.
Młody postrzelony! Mam nadzieję że przeżyje, bo jego akurat dość lubię. Zresztą, kto go postrzelił?! Ktoś z ekipy? ktoś inny? W ogóle może ktoś uprowadził Sophie? Bo dlaczego nagle zmieniła kurs w lesie? Tak dużo pytań, a tak mało odpowiedzi. Lubię takie oczekiwanie!

Coraz bardziej lubię Dale'a. Daryl jak zwykle fajnie.
We Are The World haiti
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 6 gru 2012, o 15:55

Re: Odp: 2x01 - What Lies Ahead


tlen.exe napisał(a):Ta dzieciarnia w serialach doprowadza mnie do szału zawsze. Głupie to jak nie wiem. To jedyne co mnie w tym odcinku wkurzyło, przez połowę szukali Sophi.


Muszę cię tlenie zmartwić i od razu uprzedzić na przyszłość, że te szukanie Sophii będzie się jeszcze ciągnęło przez kilka odcinków. Także bądź cierpliwy i nie rezygnuj z serialu przez to, bo 3 sezon cudownie ci to wynagrodzi. :)
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 28 lip 2014, o 18:36

Odp: 2x01 - What Lies Ahead


PolskiKokos - niewola w wagonie? Jesteś pewien, że dodałeś ten komentarz pod odpowiednim odcinkiem? Czy widziałeś w ogóle wszystkie odcinki?
Na przyszłość proponuję używać opcji [ spoiler]bez spacji w nawiasach[ /spoiler]...

 


  • Podobne tematy do 2x01 - What Lies Ahead
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.