Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x02 - The Kingsroad » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:20

1x02 - The Kingsroad

Spoiler:


Premiera - 24 kwietnia 2011
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 25 kwi 2011, o 11:59

Odp: 1x02 - The Kingsroad


dalej jest pięknie, epicko i mrocznie! :) odnośnie bohaterów to moimi ulubieńcami zostali Jon Snow, Tyrion Lannister oraz mała rozrabiaka Arya.

jedno ale. akcja serialu w porównaniu do książki toczy się szybko :P nie żebym narzekał ale jakoś się nie mogę przyzwyczaić.

nie będę tutaj dużo pisał bo jestem właśnie w trakcie czytania. i nie chce namieszać :P także pewnie większy komentarz naskrobie po finale :P
trust him... he's a doctor!
<<

apsik.

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 244

Ulubiony serial:
Glee, 30 rock, GA

Postdodano 25 kwi 2011, o 20:25

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Odcinek świetny, ale nieco gorszy od poprzedniego :P Akcja toczy się strasznie szybko, bardzo dużo postaci :D Ale świetna końcówka. Jednak momentami się nudziłem.

Obrazek
ravenpuff ● district 8 ● whovian
Obrazek
TUMBLR | LASTFM

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 kwi 2011, o 23:33

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Więcej Westeros to miód na mą duszę:P uwielbiam ten wykreowany świat i skomplikowane zależności między bohaterami. Szkoda tylko, że w serialu nie są one pokazane jak w książce. Jakby to ja reżyserował z pewnością dodałbym ich więcej, ale wtedy pewnie i 22 epizody na sezon by nie starczyło.

Zza Wąskim Morzem Deyanerys powoli przystosowuje się do życia wśród Dohraków. Nie jest łatwo, ale jak widać może to być i przyjemne. Podoba mi się że niewolnice snują opowieści i mity. Szczególnie te o smokach. Kamera co chwila pokazuje nam jaja żebyśmy o nich nie zapomnieli co mnie cieszy.

Visarys dostał bodajże jedną scenę, ale znowu pokazał że jest ignorantem, a Kala jak i swą siostrę traktuje jedynie jako narzędzia do odzyskania Żelaznego Tronu.

U Starków w domu skupiliśmy się po trochu na każdym z ważniejszych bohaterów. Na początku skacowany Tyrion budzi się w psiarni. I tłucze swojego siostrzeńca za to, że się wywyższa. Patologia u Lannistrów kwitnie :) Cersei natomiast zgrywa współczująco królową która ma nadzieje, że Bran tak czy inaczej wyzionie ducha. Strasznie mi się podobało to jak pocieszała Catalyn swoją opowieścią jak to ona straciła syna. Jamie natomiast jak zwykle zgrywa ważniaka. Tylko dziwi mnie, że rozmawiał z bękartem. Przecież to nie jego poziom :)

Jon natomiast wyszedł tak nijako wraz ze swoją wiecznie skwaszoną miną. Jednak murze przyznać, że świetną miał scenę z Arya jak dawał jej Igłę. I to jak ona chciała mu pokazać sztuczkę jak Nymeria przynosi rękawiczki, a tamta tylko uparcie się w nich wpatrywała :P

Spłycono trochę to braterstwo między Robbem i Jonem. Nie czuć tego że mimo że jeden jest bękartem zależy im na sobie i się kochają. Jeden bro hug to za mało :) Awersja Cat do Snowa jest widoczna jednak ciut za słabo wytłumaczona. Nie wiadomo czemu tak bardzo go nie nienawidzi. Owszem Ned o tym opowiada potem królowi, ale wolałbym dostać więcej scen między tamta dwójką. Wstąpienie Jona do Straży tez na razie słabo jest umotywowane, nie było scen żeby ojciec go zachęcał ani Cat mówiącej o tm Nedowi. Chyba ze czegoś nie pamiętam z poprzedniego odcinka ;) Rozstanie małżonków też słabiutko wypadło, tak samo jak ojca z synem. Szkoda też że Ned nie wytłumaczył mu kim jest jego matka :)

Dalej natomiast było już lepiej. Chociaż podczas Rozmowy Neda z Robertem mogliby poświęcić więcej miejsca mówieniu o przeszłości. Dobrze natomiast że uwypuklona nienawiść do Targerynów. I pokazano, że wydarzenia zza morza wpływają na to co dzieje się w królestwie.

Strasznie mi się podobała rozmowa Tyriona z Jonem. Pokazano nawet że ta dwójka ma ze sobą coś wspólnego - są wyrzutkami - jeden to bękart a drugi karzeł. Ciesze się też, że w końcu pokazano tą inteligentną część Tyriona, a nie tylko jako pijaka jak to było w poprzednim odcinku. Liczę, że się będzie dalej wymądrzał. Podało mi się też jak umiejętnie wpleciono opowieść o Straży do ich rozmowy. A potem dostaliśmy przepiękny widok na Mur. Szkoda tylko, że nie doszliśmy do Czarnego Zamku :) ale na to przyjdzie czas za tydzień bo nie bez powodu odcinek nazywa się Lord Snow.

Zdziwiłem się, że zamach na Brana miał miejsce juz w tym odcinku. Strasznie szybko. I wilkor do czegoś się przydał, a Catalyn nie potrzebnie tak na niego narzekała. I jeszcze zaczęła podejrzewać Lanistrów że to oni stali za wypadkiem Brana. Nie bez powodu. Teraz tylko musi udać się do Neda ;) też myślałem że dojdzie do tego później.

Końcówka odcinka to już mistrzostwo poświęcone młodemu pokoleniu. Arya ćwiczę walkę z Micahem i spotykają Joffreya z Sansą po czym następuje seria niefortunnych wydarzeń - Joffrey zostaje zaatakowany przez Nymerie, Arya wyrzuca jego miecz do rzeki po czym ucieka i w konsekwencji jeden z wilkorów zostaje zgładzony przez Neda po sądzie króla i dzięki manipulacją zawistnej Cersei. Coraz bardziej się zarysowuje konflikt między szlachetnymi Starkami, a okrutnymi Lannistami. Podobało mi się też jak pokazali, że Arya wstawiła się za wilkorem Sansy. Pozbycie się Nymeri jednak trochę inaczej wyglądało niż w pierwowzorze. Co mi się nie podobało to że równocześnie z zabiciem Damy budzi się Bran. Że niby co? Przecież wtedy wilki w WInterfell powinny zawodzić przez co by było pokazane że są to nadnaturalne stworzenie powiązane ze sobą.

Pominięto tez wątek snów Brana co mnie ogromnie dziwi. I niestety nie wykrzyczał zaraz po obudzeniu imienia swojego wilczka (o czym powinnien przecież rozmawiać wcześniej z braćmi). Szkoda też, że nie pokazali więcej błąkającej się Aryi w lesie. Z tego co pamiętam to ona w lesie kilka dni siedziała zanim ją znaleźli.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 27 kwi 2011, o 00:03

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Odcinek bardzo mi się podobał. Trzymał poziom pilota, nadal było czuć ten świetny mroczny klimat. :P
Akcja ładnie nam się rozwija. Bran wylądował w śpiączce po upadku z wieży, Cat powoli domyśla się, że za tym stoją Lannisterowie.
Wilkory przysłużyły się w tym odcinku dwukrotnie. Najpierw jeden uratował życie Branowi podczas ataku skrytobójcy, a później następny uratował Aryę. Uwielbiam sceny z wilczkami, chcę ich więcej. Szkoda, że wilczka Sansy musieli zabić przez tą wstrętną Cersei. :(
Joffrey to straszna ciota, genialny był początek gdy Tyrion policzkował go za każdym razem, kiedy powiedział coś "głupiego". :P Już polubiłem tą postać. :P
Jon Snow wyruszył na Mur, trochę się o nim dowiedzieliśmy i o jego matce, czekam na więcej. :D
Arya właśnie wyrosła na moją następną ulubioną postać, pięknie zajęła się Joffreyem i wyrzuciła jego miecz do jeziora. Szkoda, że musiała zmusić swojego wilczka do ucieczki, mam nadzieję, że jeszcze do niej wróci.
Viserys nadal jest strasznym palantem, a jego siostra zaczyna sobie radzić z Khalem. Podobały mi się opowieści o smokach, jestem ogromnie ciekawy jak się dalej potoczy sprawa z tym jajami. :P
Końcówka odcinka znowu należała do Brana, już nie mogę się doczekać następnego odcinka. :P

PS Zdecydowałem, że poczekam jeszcze z rozpoczęciem czytania sagi George'a Martina, przynajmniej do końca 1 sezonu serialu. :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 kwi 2011, o 00:21

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Cieszę się, że poczekasz :) Z chęcią poczytam komentarze ludzi, którzy nie mieli styczności z książką.
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 1 maja 2011, o 10:26

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Akcja w tym serialu szybko sie toczy , powoli sie gubie :P.
Po tym odcinku bardzo polubiłem Tyriona , świetna była jego rozmowa z bękartem , albo na początku jak obija młodego księcia :).
Arya również była świetna, od początku ją polubiłem , akcja w lesie jak pobili ksiecia , nie podobało mi sie tylko zachowanie Sony. No i szkoda tych wilczków już jednego mniej , a raczej dwóch bo Arya musiała wypędzić swojego.
Nie lubie Cersei , przebiegła z niej żmija.
No i Bran sie wkońcu wybudził , lubie go mam nadzieje ze nie przestanie sie wspinać :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 maja 2011, o 13:14

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Dla mnie słabszy odcinek od pilota. Trochę mnie przynudził.

Tyrion jest świetny! Podobało mi się jak rozprawił się z rozwydrzonym synkiem króla. :D Ma facet charyzmę!

Bran przeżył, tak jak myślałem, a na koniec nawet obudził się ze śpiączki. Obleśne rodzeństwo - bójcie się! :D Próbowali dobić chłopca i im się nieudało. Świetna scena, jak wilkor rozrywa na sprzępy oprawcę! Catelyn mądra kobietka wszystkiego się domyśliła. Oby teraz to ładnie rozegrali...

Ned dokonał wyboru i wyruszył z Królem. CZekam na więcej scen z tym duetem.

Ależ nie lubię tego Joffeya. Dziewczyna go zbiła i nie ma jeszcze odwagi przyznać się do tego co tak naprawdę zaszły. Sansa zaślepiona widokiem władzy też nic nie powiedziała. Ucierpiał tylko na tym wilkor. Ned to wrażliwa postać. Nie przyszło mu zabicie zwięrzęcia łatwo. Naprawdę lubię gościa. Ciekawe, jak tylko rozwinie się dalej wątek Joffeya i Sansy, bo co do przyjaźni Robberta i Neda nie mam wątpliwości, raczej nie będzie na to rzutował ten incydent. BArdziej jestem ciekawy jak Ned zareaguje na to, że jego syna chciała zabić Cerseia z bratem...

Targaryenowie mało interesujący. Czekam na jakąś wojnę między nimi, a królem i Starkami.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 2 maja 2011, o 23:29

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Tyrion faktycznie wbrew temu, że pochodzi od Lannisterów to sympatyczny gość.
W serialu nic tylko straszą, że zima się zbliża a wątek odnośnie tych demonów ucichł.

Czekam na jakąś wojnę między nimi, a królem i Starkami.

Ja tam wolałbym czasy pokoju ale z ciekawą fabułą :P
Ewentualnie jakieś najazdy bestii z północy byłyby ciekawe :)

Ależ nie lubię tego Joffeya. Dziewczyna go zbiła i nie ma jeszcze odwagi przyznać się do tego co tak naprawdę zaszły.

Wg mnie Joffey nie nadaje się na przyszłego króla.
Obrazek
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 30 cze 2011, o 19:47

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Odcinek taki sobie, troche nużący w pewnych momentach, ale były też bardzo fajne wstawki.

Tyron jest całkiem okej, ciekawe jaki będzie jego wkład w tą całą historię. Ale jego podejście do życia jest interesujące.

Było nużąco do momentu, w którym próbowano zabic Brana i wilkor go uratował. Uwielbiam te zwierzaczki! Chciałbym jednego. :(

Końcówka świetna - Joffey beznadziejny, spineless pain in the ass; za to Ayra świetna. Ale NIENAWIDZE od tego momentu tej dziwki Cersei, przez którą Ned musiał zabic Dame. Ale przynajmniej Bran sie obudził i może wszystko wyśpiewa i ona umrze. :D
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 21:57

Odp: 1x02 - The Kingsroad


Daenerys zdecydowanie zbyt szybko została moją ulubioną bohaterką :D Na początku miała ciężko wśród dzikich, ale mądra z niej dziewczyna więc poradziła sobie z tym co na nią spadło.
U blondasów dalej patologie, ale karzełek zyskał po spoliczkowaniu swojego braciszka. No i po rozmowie z Johnem też zaplusował.
Szybko zdecydowali się pozbyć Brana. Na szczęście wierny wilkor stanął w jego obronie - jakże ja kocham wilki *.*
I właśnie dlatego dla mnie ostatnia scena byłą taka okropna. Głupi mały książę i jego wyniosła dumna matka zmusili Neda do zabicia Damy zamiast Nymeri, która broniła tylko Aryi przed książątkiem...
Wszystko się coraz bardziej plącze i komplikuje. A to bardzo dobrze :D
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 6 lip 2013, o 13:58

Re: Odp: 1x02 - The Kingsroad


Chris napisał(a):Ale NIENAWIDZE od tego momentu tej dziwki Cersei, przez którą Ned musiał zabic Dame. Ale przynajmniej Bran sie obudził i może wszystko wyśpiewa i ona umrze. :D



AHAHHAHA, przeczytałem książki
Spoiler:
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Kundelek

Nowy użytkownik

Posty: 5

Lokalizacja: Rzeszów

Ulubiony serial:
pierwsza miłość

Postdodano 30 mar 2015, o 23:27

Odp: 1x02 - The Kingsroad


pięknie i mrocznie się grało;p

 


  • Podobne tematy do 1x02 - The Kingsroad
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.