Postdodano 31 maja 2012, o 10:37

Szukam serialu z dzieciństwa

Szukam tego serialu już od bardzo długiego czasu i nie mogę natrafić na żadne wskazówki.

Pamiętam, że oglądałam go w dzieciństwie, raczej w latach 90. Nie wiem, na jakim kanale był emitowany. Nie był to serial animowany i raczej nie polski (wydaje mi się też, że nie amerykański, a raczej jakaś europejska produkcja dla młodzieży).
Główną bohaterką była ciemnowłosa księżniczka i dałabym sobie rękę uciąć, że miała na imię Noemi, ale zaczynam w to wątpić, bo nie mogę ani śladu znaleźć w Internecie. Miała starszą siostrę - blondynkę, obie mieszkały na zamku z rodzicami - królem i królową (choć królowej nie pamiętam dokładnie). Noemi była bardziej odważna, żądna przygód, "chłopczycowata" w porównaniu do swojej słodkiej i pragnącej miłostek siostry.
Był też jakiś mężczyzna (książę? czarownik?), z którym Noemi przeżywała przygody. Chyba był też jakiś włochaty, dwunożny stwór, związany z tym mężczyzną, ale mogę coś mieszać.
Jedyny odcinek, który w miarę pamiętam, opowiadał o tym, jak trójka bohaterów (Noemi, książę/czarownik i stwór) zostali uwięzieni przez jakiegoś maga w dziwnym świecie, który wyglądał jak gra planszowa. Musieli rzucać kostką i skakać po polach do przodu, a kiedy napotykali drzwi, musieli wykonać zadanie (np. powiedzieć swoje imiona od tyłu lub poskładać jakieś urządzenie), jeśli go nie wykonali, dodawano im kolejne drzwi.

Mam nadzieję, że ktoś też to oglądał i pamięta tytuł, będę ogromnie wdzięczna!