Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

Szukam serialu SF? » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

W poszukiwaniu ciekawych seriali...

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

kruszyynaa

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 20 cze 2011, o 13:23

Szukam serialu SF?

Cześć, po pierwsze dzięki za link w sb do tego działu. ; )
Po 2, szukam jakiegoś serialu dla siebie, coś na wzór Sanctuary, Supernatural, Camelot..
Jest milion tych seriali, i nawet niechce mi sie przegladac i czytac o nich, dlatego was prosilbym o pomoc : )
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 20 cze 2011, o 13:41

Odp: Szukam serialu SF?


Co mogę polecić z SF? Fringe i True Blood przede wszystkim. Pozycje obowiązkowe, sprawdź, nie powinnaś się zawieść. Fringe to typowe SF, masa dziwnych przypadków, a trzeci sezon to jazda bez trzymanki. :) True Blood z kolei to jedna z wielu genialnych pozycji HBO. Trochę o wampirach i o innych dziwnych stworzeniach. Poraża klimatem i wciąga jak bagno... :)

Co jeszcze? Hmm, może sprawdź The Walking Dead i The Vampire Diaries. PIerwszy serial jest o zombie, natomiast drugi o wampirach. ;)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

kruszyynaa

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 20 cze 2011, o 13:49

Odp: Szukam serialu SF?


Przepraszam, zapomniałem napisać co oglądałem, ale jakos nie umiem tak sobie wszystkiego przypomnieć. : (
Fringe oglądałem, gdzieś na 3 odcinku 3 sezonu skończyłem bo mnie trochę przynudzało.
True Blood po 2 skończyłem, też zamuliło mnie lekko.
A to Vampire Diaries właśnie mam odpalone na iitv i nie mogę kliknąć play bo nie jestem pewny czy kolejny serial o miłości wampira do człowieka mi się będzie podobać.
Walking Dead strasznie mało odcinków a lubie sobie pooglądać w ciągu dnia nawet 2 sezony jednak sprawdzę ten na pewno.

A coś z serialu typu Sanctuary?
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 cze 2011, o 15:57

Odp: Szukam serialu SF?


Ludzie rozróżniajcie pojęcia - sf to nie to samo co fantasy :P

The Vampire Diaries warto oglądać. Romans jest, ale nie razi, a więcej miejsca jest poświęcanych mitologii świata. Na pewno to nie Zmierzch :P
Jak chcesz coś o walce z potworami to bierz Buffy. Kilka lat ma na karku, ale to wciąż jeden z najlepszych seriali tego typu.
Z tych lżejszych możesz obejrzeć Merlina - brytyjska wersja legend arturiańskich dla młodzieży z perspektywy czarodzeieja. Do mnie to trafiło bardziej niż Camelot.
Doctor Who - to zawsze warto polecić :) zakręcony brytyjski humor, zakręcone przygody, zakręceni przeciwnicy i sporo dramatu.
O wampirach możesz zobaczyć Moonlight - mimo że tylko 16 odcinków ja będę ten serial miło wspominał.
<<

kruszyynaa

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 20 cze 2011, o 16:34

Odp: Szukam serialu SF?


Buffy chyba zacznę oglądać.
Mitologii świata tzn? Bo nie wiem co przez to rozumieć.
A merlina chyba na iitv nie ma, a tam właśnie oglądam.
Ktoś coś jeszcze? Najbardziej bym chciał coś w stylu Sanctuary.
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 20 cze 2011, o 17:14

Odp: Szukam serialu SF?


jak Buffy to i Angel. o ile w Buffy nie umiałam się wciągnąć tak Angela dosłownie chłonęłam. po 9 odcinków dziennie. świetny serial :)
doctor who, polecam także :)
ogólnie to podpisuje sie pod postem Czesia ;)
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 cze 2011, o 19:10

Odp: Szukam serialu SF?


Mitologii świata tzn? Bo nie wiem co przez to rozumieć.


Własna historia, przeszłość, setting, mity i szeroko pojęta otoczka czyli to czym jest mitologia :P W Supernatural będą to demony, historia rodu Winchesterów, wątek Colta. Wszystkie te drobne elementy, które przeplatają się przez serial i budują charakterystyczny świat to właśnie jest mitologia :P
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 20 cze 2011, o 21:15

Odp: Szukam serialu SF?


Przypomniałem sobie, że kiedyś oglądałem parę odcinków tego brytyjskiego serialu HEX: Klątwa upadłych Aniołów http://www.filmweb.pl/serial/Kl%C4%85tw ... 004-228095
Także jak lubisz kruszyynaa mroczne klimaty w stylu okultyzmu i do tego klimat brytyjskich seriali to możesz obejrzeć.
Mi osobiście średnio spasował. justin oglądałaś ten serial?

A z wielkich hitów to polecam Gra o Tron. Aż dziwne, że nikt Ci jeszcze tego nie polecił.
Ten serial to po prostu cud, miód i orzeszki :). Klimat fantasy, z tych seriali co wymieniłeś podobny do Camelot z taką różnicą, że Camelot to gniot nad gnioty, nawet CSI: Miami jest ciekawsze.
Obejrzyj sobie Gra o Tron - gwarancja satysfakcji :D
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 20 cze 2011, o 21:35

Odp: Szukam serialu SF?


Oglądałam kiedyś w tv, i wtedy mi się podobał, ale to dawno temu było :) aczkolwiek bardzo dobrze wspominam i zawsze chciałam sobie powtórkę zrobić.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 cze 2011, o 22:56

Odp: Szukam serialu SF?


Gry o Tron nie polecałem bo obecnie ciężko jest ją przeoczyć :P Chcąc nie chcąc musiał trafić na jej reklamy.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 21 cze 2011, o 01:22

Odp: Szukam serialu SF?


To ja jeszcze dorzucę od siebie:
- genialny "Firefly" - niestety tylko 15 odcinków plus film kinowy, ale postacie, klimat i świat niesamowicie wciągają. :P
- "Lost", tego serialu nie trzeba przedstawiać. :P
- "Misfits" - brytyjski serial o nastolatkach z mocami, bardzo pomysłowe połączenie Skins z Heroes. :D
<<

kruszyynaa

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 21 cze 2011, o 10:18

Odp: Szukam serialu SF?


Zaciekawił mnie właśnie ten serial Klątwa upadłych aniołów, sprawdzę.
A co do reszty, to ten Gra O Tron widze prawie na każdym kroku i jak takie zamieszanie na niego opadnie to pewnie oglądne, Firefly widziałem.
Lost to jeden z seriali których w życiu nie oglądnę, po 3 odcinkach mi się tak znudził, że zasnąłem przed monitorem. To samo z PB.
Zobaczę też co to Mistifis. : )

 


  • Podobne tematy do Szukam serialu SF?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Szukam serialu o...



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.