Postdodano 25 lis 2006, o 16:20

Sezon 4

Kończą się wakacje, a wraz z nimi do Capeside wracają Joey i Pacey. Po 100 dniach na łodzi są jeszcze bardziej zakochani. W mieście pojawia się dawna miłość Dawsona z młodzieńczych lat – Gretchen, siostra Pacey’a. Pacey jest zmuszony przeprowadzić się na łodź, gdyż starsza siostra zajmuje miejsce w jego domu. Podczas gdy wszyscy zadają sobie pytanie, czy Joey kochała się z Paceyem, tylko Dawson nie próbuje się dowiedzieć. W tym czasie Joey próbuje poprawić stosunki z Dawsonem i przywozi mu prezent – cegłę z domu Hemingwaya.
Pacey, któremu w szkole nie idzie najlepiej, nie mówi o tym swej dziewczynie. Dopiero po rozmowie z Dawsonem Joey dowiaduje się prawdy. Jej radość z przyjęcia do Jacht Clubu szybko ustępuje smutkowi. Jest zła na Pacey’a, że nic jej nie powiedział. Wydawało się, że między Jen a Henrym wszystko się dobrze układa. Lecz ten drugi postanawia zerwać ze swoją dziewczyną. Jen bardzo przeżywa to rozstanie.
Capeside nawiedza potężny sztorm. W tym czasie Pacey wraz z Jen znajduje się na pełnym morzu. Tylko Dawson wie, gdzie ich teraz szukać. Nie zważając na ryzyko, wsiada na łódź i wypływa na poszukiwania. Andie przebywa rozmowę kwalifikacyjną z panią Valentine na temat przyjęcia do Collegu. Daje się poznać jako wspaniała organizatorka, i podczas sztormu sprawnie kieruje zabezpieczeniem budynku. Dawson znajduje przemoczonych rozbitków – Jen i Pacey’a. Razem wracają do domu. Tymczasem jacht, który wziął Dawson należy do niejakiego pana Brooksa. Łódź została niestety uszkodzona, i w zamian za to Dawson musi to odpracować u właściciela tego stateczku.
Jack łamie obojczyk podczas gry w futbol, i zostaje trenerem dziecięcej drużyny piłkarskiej. Wpada w oko siostrze pewnej dziewczynki, przychodzącej na zajęcia. Jack mający dość amorów, oznajmia jej, że jest gejem. Drue organizuje imprezę z okazji „urodzin” Jen. Na koniec, gdy zostają sami, Drue wręcza jej pudełeczko z extazy.
Matka Dawsona zachodzi w ciąże. Po przemyśleniu sytuacji wraz z Mitchem postanawiają usunąć ciąże. Dawson nie zgadza się z ich zdaniem, sądzi, że dziecko powinno się urodzić. Joey, pragnąc wkroczyć w kolejny etap miłości z Paceyem (sex) postanawia udac się do ginekologa. Tam dostaje zestaw antykoncepcyjny, który znajduje jej siostra. Wybucha sprzeczka między nimi. Dawson postanawia porozmawiać z Gretchen na temat ciąży matki. Wtedy ona wyznaje mu, dlaczego tak naprawdę przyjechała do Capeside.
Andie dostaje się do Harvardu. Postanawia uczcić to, i wybiera się na imprezę, która odbywa się w Capeside. Tam zażywa extazy, i ląduje w szpitalu. Rodzice Dawsona postanawiają nie usuwać dziecka.
Andie, po powrocie do zdrowia wyjeżdża do ciotki mieszkającej w Florencji. Przed wyjazdem, dzięki usilnym staraniom Jack godzi się z Jen, a Dawson z Pacey'm. Jen wraz ze swym dawnym kolegą Drue zostają zmuszeni do odpracowania 100 godzin społecznie. Narkotyki są kolejnym pretekstem w kłótni Jen z jej babcią.
Rankiem pewnego dnia w basenie nasi bohaterowie znajdują jacht dyrektora. Głównymi podejrzanymi zdają się być Dawson, Pacey i Jack, lecz kara spada na Drew, który zostaje sprytnie wrobiony. Podczas sprzątania u pana Brooksa, Dawson znajduje wiele rzeczy, mówiących, że ten starszy pan w przeszłości był reżyserem. Jack zostaje usunięty z pozycji trenera młodzieżowej drużyny piłkarskiej.
Gretchen wpada na pomysł, aby z okazji zbliżających się świąt wyprawić przyjęcie u Leerych. Pomysł chętnie podchwytuje reszta. Dawson znów zaczyna kręcić film. Jego motywem jest życie pana Brooksa. Dowiaduje się również czemu jego starszy przyjaciel rzucił tę pracę. Joey wybiera się wraz z Paceyem na przyjęcie podczas którego okaże się, czy zostanie przyjęta do wymarzonej szkoły. Pacey zabawia towarzystwo, podczas gdy Joey wychodzi na zewnątrz i martwi się swym losem. Podczas imprezki u Leerych, dochodzi do pierwszego pocałunku między Gretchen a Dawsonem. W tym samym czasie w domu zjawiają się Joey wraz z Paceyem...
Joey nie może przestać myśleć o pocałunku Dawsona z Gretchen. A na głowie oprócz tego ma jeszcze egzamin i opiekę nad małym dzieckiem. W tym ma jej pomóc Pacey, ale jak wiadomo, on ma zawsze troszkę inne podejście niż Joey. Dawson i Joey rozmawiają na temat pocałunku z Gretchen. Dawna miłość wyznaje mu, że powinien powiedzieć Gretchen co do niej czuje. Dawson zauroczony „magią świąt” wyznaje Gretchen miłość.
Pomysł chodzenia Dawsona z jego siostrą nie za bardzo podoba się Pacey’emu, i postanawia wyjechać wraz z nią do dawnej szkoły po samochód, który zostawiła dawnemu chłopakowi. Lecz samochód zastają w stanie nie nadającym się do użytku. Pacey postanawia skorzystać ze sposobności i próbuje „swatać” dawną parę. Niestety dla niego pomysł nie wypala. W między czasie Joey porządkująca piwnicę wraz z Drue zostają „przez przypadek” zamknięci w piwnicy. Mają przed sobą cały weekend na przemyślenia, gdyż ekipa budowlana pojawi się dopiero w poniedziałek. Panu Brooksowi widocznie w oko wpadła babcia Jen i postanawiają umówić się. Dawson podczas remontu w domu znajduje list z odległych lat, kiedy podkochiwał się jeszcze w Gretchen.
Zbliżają się urodziny Pacey’a. Joey chce wyprawić urodziny, ale jej chłopakowi widocznie ten pomysł się nie podoba. Jednak za namową rodziców Paceya Joey postanawia wyprawić przyjęcie – niespodziankę. Tak jak to przeczuwał jubilat, impreza kończy się zupełną klapą i awanturą. Tą sposobność wykorzystują Dawson z Gretchen, którzy utulili się w pokoju. Jednak znajduje ich Pacey wraz z Joey w troszkę niezręcznej sytuacji.......
Dawson wraz z Gretchen wydają się być bardzo szczęśliwi. Joey i Pacey „umawiają się” z Drew i jego koleżanką. Razem mają spędzić miło czas. Dawson wybiera się raz z Gretchen i jej koleżankami do okolicznych knajp. Problem w tym, że nie jest jeszcze pełnoletni. To trochę komplikuje sprawę i wraca sam do domu. Dawson podpisuje kartkę, na której „rzekomo” było napisane, że może kupować leki dla Pana Brooksa. Odwiedzając staruszka, znajduje go nieprzytomnego na podłodze. Podczas gdy wszyscy doskonale bawią się na wycieczce, Dawson musi podjąć ryzykowną decyzję – czy odłączyć Brooksa od aparatury podtrzymującej życie. Decyduje się to zrobić, Brooks umiera. Dawson znajduje się w głębokiej żałobie. Ale w zupełnie innym nastroju są Jen z Jackiem. Podczas pobytu upijają się i dochodzi do dosyć dziwnych zdarzeń między nimi – „obściskiwania się”. Pacey wraz z Joey po raz pierwszy od ich 9 miesięcznego chodzenia i pierwszy raz dla Joey kochają się (w sposób fizyczny oczywiście). Niestety, po błogiej nocy, para naszych kochanków zasypia i spóźnia się na autobus powrotny. Zmuszeni są wracać na własną rękę. Całą drogę rozmawiają o swoim pierwszym razie. Jen za pijaństwo zostaje skazana na przymusowe wizyty u psychologa. Z początku jej to się nie podoba, ale z czasem zaczyna to lubić. Dawson niezmiernie smutny po utracie przyjaciela, dowiaduje się, że odziedziczył pewną sumę po nim. Aby zapomnieć o tych przeżyciach idzie do kina. Tak się składa, że spotyka tam również Joey, więc postanawiają spędzić wieczór razem. Pod koniec spaceru Dawson zadaje pytanie Joey, czy spała z Paceyem. Dziewczyna wszystkiemu zaprzecza.
Pacey i Joey myślą teraz tylko o jednym – SEXIE. Dlatego wypychają Gretchen do Dawsona, aby spędzić jeszcze jedną noc razem. Podczas wizyty u Dawsona, chłopak wyżala się, i mówi, że ciągle nie może zapomnieć o Joey. Prowadzi to między nimi do ochłodzenia stosunków, a między nią a Joey do kłótni.
Nadchodzi czas wyboru kolejnej szkoły. Jen i Jack obiecują sobie, że chcą iść do jednego Collegu. Jack ma na uwadze Nowy Jork, ale Jen nie podoba się ten pomysł. Dopiero po wizytach u psychologa zmienia zdanie. Joey również dostaje się do wymarzonego Workington, ale wkrótce jej entuzjazm maleje, gdy dowiaduje się, że musi zapłacić 15 tysięcy zielonych. Z pomocą przychodzi jej Dawson, który podarowywuje jej część spadku po Brooksie. Jen wraz z Jackiem jedzie do Nowego Jorku, aby obejrzeć nową szkołe, i raz na zawsze uporać się z problemami z młodości. Dawson z Gretchen wyjeżdżają na drogową wycieczkę. Z biegiem czasu nie uznają tego za najlepszy pomysł. Drew i Pacey spędzają wieczór razem i od razu nasz przyjaciel wpada w kłopoty. Po pijaku awanturuje się w barze. Ciąża Gale dochodzi do finalnego momentu. W tym samym czasie Joey wpada w panikę, ponieważ spóźnia się jej okres. O wszystkim nie wie jednak Pacey, który wyjeżdża na ryby, aby wypocząć. Dawson zostaje bratem. Na świat przychodzi młoda Leery. Na imię ma Lilian, tak samo jak nieżyjąca matka Joey. Coraz bardziej rozsypuje się związek Gretchen i Dawsona. Dziewczyna szykuje się do wyjazdu do Bostonu w sprawie pracy.
Zbliża się bal. Jack wybiera się na niego ze swym nowym chłopakiem – Tobbey'em, a Jen z Drue. Podczas zabawy dochodzi do sprzeczki między Pacey'm a Joey. Ostatecznie para zrywa z sobą. Zbliża się koniec roku. Jen zastanawia się nad swoją przyszłością. Dawson ostatecznie podejmuje decyzje o jego związku z Gretchen. Joey i Pacey dostaja zaproszenie od Collegu Workington na przyjęcie. Okazuje się, że zamiast oczekiwanej ofertu studiów dla Pacey'go, dzikan uczelni ma dla niego propozycję: Pacey ma zaopiekować się jego jachtem. Do Capeside przyjeżdża Andie. Jest zaskoczona tym, że Jack ma chłopaka. Dawson pociesza Joey po utracie chłopaka. Wszyscy cieszą się ze skończenia szkoły i wkroczenia w kolejny etap życia. Pacey przyjmuje propozycje i wyjeżdża z Capeside na całe wakacje. Dawson przygotowuje się do opuszczenia Capeside i wyjazdu do Kalifornii. Dawson chce spędzić ostatni wieczór wraz z przyjaciółmi. Sprawy przybierają jednak inny obrót i ląduje on w swojej sypialni sam na sam z Joey. Dawna miłość odżywa, a Dawson znów jest z Joey...


Zaczerpnięte z http://www.jezioro.stopklatka.pl/
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez Nikola, łącznie edytowano 1 raz