Postdodano 25 lis 2006, o 15:47

Sezon 3

W drodze powrotnej z wakacji Dawson poznaje Eve - tajemniczą dziewczynę dzięki której będzie mógł wyremontować łódź ojca oraz urządzić w swoim domu szaloną imprezę :) A to dopiero początek! Już od pierwszych dni w szkole dużo sie dzieje - Jen zostaje pomponiarą:) Mitch nowym trenerem szkolnej drużyny futbolowej, a Jack wraz ze swoim nowym kolegą Henrym jej zawodnikiem! Do Capeside wraca również Andie jednak jej związek z Pacey`m kończy się z powodu wydarzeń jakie miały miejsce w szpitalu w którym była. Nowa dziewczyna Dawsona jest powodem nowych problemów - wspaniałomyślnie daje swojemu chłopakowi test do którego wszyscy bardzo się przygotowują! Test ginie a Dawson niesłusznie podejżawa swojego najlepszego przyjaciela co prowadzi do bójki między nimi!!!

Zbliża się pierwszy mecz a Dawson przeprowadza wywiad dla telewizji, którego tematem jest Jack! Pomysł ten niezbyt spodobał się jego ojcu gdyż teraz cała uwaga drużyny przeciwnej skoncentrowana jest na bohaterze wywiadu który miał byc tajną bronią, na szczęście Dawson wymyśla genialny fortel dzięki któremu Jack zdobywa decydujący punkt! Henry zaś za pokaźną sume "kupuje" pocałunek Jen w której to jest bardzo zakochany :)

Pewnej upalnej nocy Dawson zauważa światło latarki w domu Jen i niezwłocznie zawiadamia policję! Okazuje się, że włamywaczką jest Eve która poszukuje swojej biologicznej matki a trop doprowadził ją... we właściwe miejsce. Po tych wydarzeniach dziewczyna wyjeżdża. Tymczasem w Capeside organizowany jest przez najstarszą i najmłodszą miss miasta bal na który z Filadelphii przyjeżdża matka Dawsona! Jednak to nie jedyny powód jej powrotu- została zwolniona z pracy.

W szkole zaś przed Dawsonem zostało postawione zadanie nakręcenia filmu o wyspie na którą dawniej były zsyłane czarownice! W tym celu czworo przyjaciół udaje się na wyprawę w bardzo tajemnicze miejsce podczas której ma miejsce mrożące krew w żyłach wydarzenie i przez to wszyscy niezwłocznie i prawie w panice opuszczają wyspę!

Zbliża się święto dziękczynienia które tradycyjnie jest spedzane u babci Jen. Ku zaskoczeniu na obiedzie pojawia się również matka Jen! Pod wpływem swiątecznej atmosfery jak i Dawsona postanawia ona wyznać córce prawde o Eve!

Podczas wyprawy na wyspe czarownic Pacey i Jen zawarli też układ twierdząc że skoro miłość komplikuje wiele spraw to mógłby ich połączyć tylko seks! Szukając okazji do wprowadzenia układu w życie trafiają do pokoju Dawsona i prawie zostają nakryci ale Jen udaje się uciec przez okno. Po tym zajściu Dawson znajduje prezerwatywę i zaczyna podejżewać że razem z jego najlepszym przyjacielem w pokoju mogła być wtedy... Joey!!! Tymczasem Pacey dowiaduje się że jest zagrożony z matematyki i prosi Joey o pomoc. Ta z kolei zgadza sie pod warunkiem że Pacey będzie chodził z nią na lekcje tańca! W obawie o najgorsze Dawson wraz z Jen śledzą swoich przyjaciół i po chwili wszystko sie wyjaśnia. Zaś Jack przez internet umawia się na randkę jednak w ostatniej chwili wycofuje się. Pewnego dnia wszyscy nasi znajomi udają się do Bostonu aby obejrzeć tamtejszy College. Dawson bierze udział w pokazie filmów- niestety jego film okazuje się kompletnym niewypałem! Tam też poznaje Niki-córkę nowego dyrektora Capeside High, która jak on chce być reżyserem! Jack natomiast trafia do baru dla gejów jednak i tym razem tchórzy i dopiero w drodze powrotnej poznaje Ethana- również geja! Zaś Joey podczas tego wypadu bierze udział w "dniu otwartych drzwi" a jako współlokatora przez pomyłke dostaje chłopaka Ej'a z którym bardzo się zaprzyjaźnia.

Jen która początkowo odrzuca miłość Henrego podczas Capefest zaczyna dostrzegać że coś jednak mogłoby z tego wyniknąć! Jack zaś miśli że jest już gotowy na kolejny etap swojego życia i postanawia spędzić ten dzień z Ethanem! Andie w tym czasie przygotowuje szkolne przedstawienie w którym jak na złość główną rolę gra... Pacey! Dawson zaś całkowicie zmnienia za namową Niki wygląd swojego pokoju jak również światopogląd czemu początkowo przeciwstawia się Joey ale później zmienia zdanie i podarowuje przyjacielowi sugestywny plakat.

Wreszcie Joey i Bessie otwierają swój mały hotelik w którym brakuje "jedynie" gości! Pacey wpada więc na pomysł sprowadzenia kogoś kto mógłby rozreklamować to miejsce i pomóc siostrom- zaprasza dziennikarza z Bostonu! Przedstawienie rozwija się kiedy do hoteliku przybywają pierwsi goście czyli rodzice Dawsona, babcia Jen oraz nasi przyjaciele we własnej osobie! Choć wszystko z początku wygląda katastroficznie to w końcu reporter oznajmia że bardzo mu się podobała atmosfera jaka towarzyszy temu miejscu i że wystawi mu pozytywną opinie w swoim piśmie.

Nadchodzi 14 lutego i z okazji tego święta wszyscy biorą udział w pewnej nielegalnej imprezie na polu golfowym która kończy się niezbyt ciekawie bo... w więzieniu! Nadomiar tego w odwiedziny przyjeżdża była dziewczyna Jack`a która właśnie zerwała z chłopakiem bo okazało sie że jest gejem i teraz ma nadzieje że "pocieszenie" znajdzie u swojego ex :) Tymczasem Jen umawia się na randkę z Henrym który to próbując zarobić na prezent dla ukochanej dosłownie wykrwawił się przez to i trafia do szpitala! Natomiast Pacey`mu widocznie zaczyna coraz bardziej zależeć na Joey!!! Z tego powodu wdaje się w bijatykę z chłopakiem który niszczy obraz Joey namalowany przez nią na polecenie dyrektora na jednej ze szkolnych ścian! Ze wzglądu na przeszłość grozi mu przez to zawieszenie a nawet usunięcie ze szkoły! Andie w końcu przyznaje się dyrektorowi że jej wspaniały wynik na teście nie był adekwatny do jej wiedzy a jedynie oszustwem! Sprawa bójki Pacey`go nabiera rozgłosu kiedy ze szkoły ma wylecieć sprawca całego incydentu- syn pewnego wpływowego człowieka Capeside. Za ten krok zdymisjonowany zostaje dyrektor Green i nie pomaga nawet wiec zorganizowany przez Joey i EJ`a.

W końcu chłopak Joey zaprasza ją na prezentacje swoich powieści! Na tejże prezentacji poznaje ona Morgan przyjaciółkę EJ`a i zauważa że darzy ona swojego przyjaciela uczuciem jakim ona kiedyś darzyła Dawsona. Postanawia nie stawać temu na drodze i po głębokim namyśle rezygnuje! Dzwoni więc do Pacey`ego aby po nią przyjechał. Ten zaś w drodze powrotnej nagle zatrzymuje auto i postanawia zrobić pierwszy krok w kierunku swojej miłości - całuje Joey ale... zostaje brutalnie:) odrzucony!!! Pacey wie że ewentualny zwiazek z Joey wiązałby się z koniecznością oznajmienia tego Dawsonowi. W tym też celu wybiera się razem z nim w pewne miejsce gdzie w dziecinstwie urządzili sobie fort.

W tym czasie do Jack`a przyjeżdża Ethan z czego nie za bardzo zadowolony jest ojciec Jack`a! Jen natomiast nie została zaproszona na przyjęcie urodzinowe swojego chłopaka przez co poczuła się urażona jednak przypadkowo dowiaduje się dlaczego Henry postąpił tak a nie inaczej...

Jakiś czas później nasi przyjaciele wyjeżdżają do ciotki Dawsona - w miejsce z którym mają wiele wspomnień z dzieciństwa! W trakcie tej wizyty Joey dostrzega że Pacey jednak znaczy dla niej coś więcej i postanawia wyzwolić to uczucie - dochodzi do pierwszego prawdziwego i świadomego pocałunku tych dwojga! Teraz przed nimi trudne zadanie czyli powiedzenie o wszystkim Dawsonowi. Nie jest to wcale takie proste i kiedy wreszcie decydują się na ten krok okazuje się że Dawson już wie! Robi wyrzuty zakochanym twierdząc że z ich przyjaźnią koniec! Nowootwarta restauracja Leerych coraz bardziej zbliża do siebie rozwiedzoną parę. Tymczasem Pacey i Dawson rywalizują coraz ostrzej o serce niezdecydowanej Joey czy to na regatach czy też na antybalu! Pacey w końcu myśląc że już po wszystkim decyduje się na całe wakacje opuściś Capeside i popłynąć w samotny rejs swoją łódką! Rodzice Dawsona decydują się na ponowny ślub podczas którego Dawson z ciężkim sercem daje Joey wolną rekę twierdząc że nie może na siłę trzymać jej przy sobie! Joey biegnie do Pacey`go i dociera na miejsce w ostatnim momencie, prosi o pozwolenie wejścia na pokład. "True Love" odpływa w blasku zachodzącego słońca...


Zaczerpnięte z http://www.jezioro.stopklatka.pl/
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez Nikola, łącznie edytowano 1 raz