Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 68
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 21
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 20

Ocena z religii na świadectwie? » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Najnowsze informacje o tym co się dzieje w Polsce i na świecie

<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 14 wrz 2007, o 19:16

Cya napisał(a):Cytat:
"Celujący" za "zaangażowanie w modlitwę"
Ocenę celującą i bardzo dobrą z religii dostanie uczeń, który jest "zaangażowany w modlitwę" - informuje gazetawyborcza.pl.
"Gazeta" dowiedziała się, za co będą na lekcjach religii oceniani uczniowie. I co muszą zrobić, jeśli na tym przedmiocie chcą podreperować sobie średnią na świadectwie. A od tego roku szkolnego ocena z religii jest do średniej wliczana.

Według dokumentu z kryteriami ocen z religii, którego nie znają jeszcze katecheci, na szóstkę w podstawówce trzeba nie tylko wykazać się wiedzą, ale także "zaangażowaniem w modlitwę" oraz "w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości szkolnych o charakterze religijnym".

Uczeń musi też "rozszerzać wiadomości poprzez uczestnictwo w Kółku Biblijnym" i brać udział w konkursach religijnych. Na piątkę wystarczy "zaangażowanie w modlitwę".


źródło: onet.pl

--------------------------------------------------------------------

Haha no to już wiemy za co będzie 6 lub 5 :P


aha...
Czyli jeśli przedstawiam teże ANTYkościelną, to co?
Juz nie będe miała 6?
ehhh...
Co za świat!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 14 wrz 2007, o 20:31


Bee132 napisał(a):Czyli jeśli przedstawiam teże ANTYkościelną, to co?

najczesciej to rozmowa i przedstawiasz racje dlaczego tak sadzisz a tak a potem ksiadz swoja opinie mowi i tak rozmawiacie i to jest religia :P
Obrazek
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 14 wrz 2007, o 20:32


Taifun napisał(a):najczesciej to rozmowa i przedstawiasz racje dlaczego tak sadzisz a tak a potem ksiadz swoja opinie mowi i tak rozmawiacie i to jest religia :P


Tyle, że każdy mój argument jest odpierany pytaniem, czy "wierzysz w Boga?"

Katecheci nie rozumieją, że mówi sie o Kościele, jako instytucji, a wiara w Boga do działan dostojników ziemskich nie ma nic....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 15 wrz 2007, o 19:34


Zależy od człowieka pewnie, że w gimnazjum taka rozmowa jest ale w LO toczy się na odpowiednim poziomie i zawsze jeden z argumentów "to nawet gdyby ktoś nie wierzył w Boga" musi się znaleźć jeśli omawiana jest dana kwestia. W gimnazjum nie da się inaczej zresztą tam to tylko kijem :)...
Obrazek
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 15 wrz 2007, o 19:54


Taifun napisał(a):W gimnazjum nie da się inaczej


Dlaczego? Nie wszyscy są na niskim poziomie intelektualnym.

Taifun napisał(a):zresztą tam to tylko kijem :) ...


Kijem, to tylko KaruzeLa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 15 wrz 2007, o 20:15


Taifun napisał(a):Zależy od człowieka pewnie, że w gimnazjum taka rozmowa jest ale w LO toczy się na odpowiednim poziomie i zawsze jeden z argumentów "to nawet gdyby ktoś nie wierzył w Boga" musi się znaleźć jeśli omawiana jest dana kwestia. W gimnazjum nie da się inaczej zresztą tam to tylko kijem :) ...
buahahaha ale się uśmiałem, w LO toczy się na odpowiednim poziomie? Raczej jak ksiądz jest normalny czyli średnia wychodzi 1/1000 takich księży, a i jak ktoś powie że u was w LO tak się nikt nie zachowuje to tym bardziej będę się śmiał ludzi zlewają księży nie ważne czy chodzą do renomowanego czy do słabego, publicznego czy prywatnego LO wszędzie jest tak samo nikt księdza nie słucha i wszyscy odrabiają na tej godzinie inne lekcje [czytaj spisują] lub gadają o 'dupie'... nawet na studiach jak mnie uczył taki jeden paulin z JG to rzucił pytanie 'a wierzysz w Boga?', a poza tym większość duchownych zbywa nas że nie od tego są te zajęcia i zapytaj na przerwie lub jeśli wcześniej skończymy omawiać temat, a jak już ma się zapytać [oczywiście temat nie został wcześniej skończony] na przerwie to wyskakuje z hasłem 'przykro mi ale się śpieszę' bo sam nie umie odpowiedzieć na nurtujące nas pytania
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 15 wrz 2007, o 21:00


każdy mówi o własnych doświadczeniach. Mnie osobiście ten temat nie nurtuje za bardzo jednak niektórych księży szanuję a innych nie. Traktuję ich jako normalnych ludzi a nie jako wysłanników Boga czy coś w tym rodzaju (niektórzy tak odbierają ich posługę).
Spotkałem się z takim przypadkiem, że ksiądz w moim mieście pyta się na kolędzie na wstępie : "ile macie dzieci". jeśli odpowiedź jest poniżej jego oczekiwań (zaznaczam : JEGO) np. poniżej 3 potomków to zwraca uwagę aby się bardziej postarali. Nie wiem jak to dokładniej mówił ale pierwsze co zrobiła rodzina to pożegnała księdza.
Powiedzieć takiemu księżulkowi daj kase najpierw a potem dziecko ;]...
Ale są tez pozytywne aspekty istnienia tej instytucji nawet w sensie ogólnym i indywidualnym. Cya jako zagorzały historyk powinien wiedzieć, że to dzięki nim i inteligencji przetrwaliśmy zabory gdyż chłopów nie obchodziło to, czy będą pod zaborem pruskim czy rosyjskim czy pod okupacją magnatów.
Dzięki nim ludzie [podobno] odnajdują sens życia a starsi mogą spotkać się w niedzielę na mszy i potem poplotkować kto w jakiej kurtce czy nowej fryzurze był w kościele.
Jest to dla nich można rzec rozrywka.
Obrazek
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 15 wrz 2007, o 21:26


Cya napisał(a):a poza tym większość duchownych zbywa nas że nie od tego są te zajęcia i zapytaj na przerwie lub jeśli wcześniej skończymy omawiać temat, a jak już ma się zapytać [oczywiście temat nie został wcześniej skończony] na przerwie to wyskakuje z hasłem 'przykro mi ale się śpieszę' bo sam nie umie odpowiedzieć na nurtujące nas pytania

Masz całkowitą rację!

Taifun napisał(a):Traktuję ich jako normalnych ludzi a nie jako wysłanników Boga czy coś w tym rodzaju


Z tym też się muszę zgodzic. Po prostu wybrali sobie taki zawód i dostają normalnie kasę.

Taifun napisał(a):Cya jako zagorzały historyk powinien wiedzieć, że to dzięki nim i inteligencji przetrwaliśmy zabory gdyż chłopów nie obchodziło to, czy będą pod zaborem pruskim czy rosyjskim czy pod okupacją magnatów.


Ale tez przez wiele lat trzymali ludzi w ciemnocie. Specjalnie, żeby być w cenrum uwagi i mieć władze nad "głupim" tłumem.

Taifun napisał(a):Dzięki nim ludzie [podobno] odnajdują sens życia a starsi mogą spotkać się w niedzielę na mszy i potem poplotkować kto w jakiej kurtce czy nowej fryzurze był w kościele.
Jest to dla nich można rzec rozrywka.


Jedyny + tej instytucji- Dewoty mają co robić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 15 wrz 2007, o 21:51


Taifun napisał(a):Cya jako zagorzały historyk powinien wiedzieć, że to dzięki nim i inteligencji przetrwaliśmy zabory gdyż chłopów nie obchodziło to, czy będą pod zaborem pruskim czy rosyjskim czy pod okupacją magnatów.
Bee132 napisał(a):Ale tez przez wiele lat trzymali ludzi w ciemnocie. Specjalnie, żeby być w cenrum uwagi i mieć władze nad "głupim" tłumem.
jak widzisz Bee już mnie wyręczyła :] muszą się w jakiś sposób zrehabilitować po tym jak przez wieki utrzymywali ludzi w ciemnocie :] i zapominasz o jednym, mimo że mamy w miarę 'oświecony' wiek to kościół [instytucja] zawsze miał wpływa na to jak widzimy daną historię, nie neguję tego że było kilku i tylko kilku którzy przyczynili się do tego że polska się odrodziła, większości też nie zależało [no chyba że byli pod zaborem rosyjskim bo tam tylko prawosławie ;) ] czy jesteśmy pod zaborem niemieckim czy austriackim, późniejsze w późniejszych wojnach a szczególnie w drugiej wojnie światowej ok kościół w miarę szeroko działał tyle że księży można zaliczyć do inteligencji, bo mało który był tak wykształcony jak oni i nie mieliśmy pomocy z zewnątrz [chodzi mi resztę światowego kościoła] tylko to był duch patriotyczny w kościele polskim, ale jako że oni byli wykształceni to wiedzieli czym jest patriotyzm i dlatego można im przypisać dużą część w historii wojny....

nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał o co chodzi ale trudno sam się zamotałem tak w połowie :P
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 15 wrz 2007, o 22:19


Bee132 napisał(a):Ale tez przez wiele lat trzymali ludzi w ciemnocie. Specjalnie, żeby być w cenrum uwagi i mieć władze nad "głupim" tłumem.

"po co nam było schodzić z drzewa" ? :)
Cya napisał(a):no chyba że byli pod zaborem rosyjskim bo tam tylko prawosławie

W ramach powtórki: Unia w Brześciu, powstanie kościoła Unickiego czyli greko katolickiego, uznawali papieża, ruch ten był spowodowany aby Rosja nie ingerowała w sprawy Polski
hehehe ale bzdety
Obrazek
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 16 wrz 2007, o 08:22


Cya napisał(a):tyle że księży można zaliczyć do inteligencji, bo mało który był tak wykształcony jak oni i nie mieliśmy pomocy z zewnątrz [chodzi mi resztę światowego kościoła] tylko to był duch patriotyczny w kościele polskim, ale jako że oni byli wykształceni to wiedzieli czym jest patriotyzm i dlatego można im przypisać dużą część w historii wojny....


A inteligencję wtedy zwalczali, więc musieli zrobić bunt i zmobilizować ludzi do walki :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Poprzednia strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Wiadomości z kraju i ze świata



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.