Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

5x16 & 5x17 - The Incident » Lost » Odcinki • seriale forumtv.pl

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 maja 2009, o 15:25

5x16 & 5x17 - The Incident

Spoiler:
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 maja 2009, o 13:16

Re: 5x16 & 5x17 - The Incident

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 15 maja 2009, o 19:47

Re: 5x16 & 5x17 - The Incident


O cholera! Ale się dzialo, final był genialny, nawet lepszy od tego z poprzedniego sezonu, cliffhanger daje wiele do myślenia, a teraz nie mam pojęcia co mogę napisać o odcinku, ale coś wymyślę.

Już pierwsza scena mną wstrząsneła - pokazali Jackoba w bodajżę XVI wieku podczas rozmowy z kimś innym. Swoim przeciwnikiem, który nie może go zabić. Sytuacja taka sama jak między Widomrem i Benem. Wiemu już że to Jackob jakoś sprowadzil na wyspę Black Rock razem z Ricardusem na pokładzie. A przynajmniej tak mi się wydaję.

Reszta flashbacków związanych z jackobem też niezła - na ich podstawie mogę powiedzieć że to on zaaranżowal kto ma się pojawić na wyspię, kto ma wrócić(wiadomo skąd Hugo ma gitarę) i że to on wysłał Ilianę. Czyli że to jednak nie jest Dharma i Widmore nie miał z tym nic wspólnego.

Nie daje mi tylko spokoju jedna rzecz - Jackob już się pojawił w którymś odcinku, a nie mogę skojażyć kiedy.

Nie nawidzę Kate za to co zrobiła, przez nią Juliet i Sayer wrócili na wyspę i pomogli w akcji Jacka.

Podobało mi się też nawiązanie do finalu 2 sezonu jak Juliet mówi jego tytul do Sayera - live together, die alone.

Miles jednak zadał bardzo dobre pytania - czy przypadkiem nie doprowadzili do tego czego chcieli uniknąć.

Podobała mi się scena jak Sun znajduje pierścień Charliego w starym łóżku Aarona. Szkoda że Claire się nie pojawiła w odcinku, ale trudno.

A teraz najlepsze momenty odcinka i cliffhangery:

- śmierć Juliet. Zabili ją, a ja ją w tym sezonie tak polubiłeł, doskonale pasowali do siebie z Sayerem. Scena w której była wciągane przez magnetyzm świetnie zrobiona. Tylko minimalnie gożej od tej z śmiercią Charliego z finalu 3 sezonu. Chociaż czy aby na pewno umarła? :) Może jednak się uratowała detonując Jugheada? Oby! Bo inaczej będzie mi jej brakować, a James powinien zabić Jacka za to.

- Jackowi udało się zdetonować wodorówkę wtedy gdy magnetyzm zaczął działać co doprowadziło do zablokowwania energi. Desmond zrobił to w przyszlości przekręcając kluczyk, Jack miał teraz bombe. Czyli że jednak udalo im się zmienić przyszłość? Nic nie będą pamiętać i dolecą do LA? Raczej wątpię, obyśmy zostali zaskoczeni.

- Lock jednak jest truepem! martwe jest martwe, a co się stało to się stało. Czyli że wszystko bylo jedną wielką intrygą prowadzącą do zabicia Jackoba i tym razem to Ben byl obiektem manipulacji. Dymek przybrał postać Lock a potem bena córki. Nie wiem tylko dlaczego na wyspie rządzi Jackob a sądzi Othersów jego przeciwnik.

- najwazneijsza sprawa to moment śmierci Jackoba, Ben go zabija, a tamten w ogóle się nie broni i nic nie robi żeby temu zaradzić. Może to była część jego planu. I o okogo mu chodziło że nadchodzi - o ekipe z 77 czy kogos innego?

Tyle pytań i tyle czekania.
<<

sunshine.honey

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 137

Postdodano 18 maja 2009, o 19:12

Re: 5x16 & 5x17 - The Incident


tak planowałam sobie ten odcinek obejrzeć za jakiś miesiąc, ale niestety - nie mogłam się doczekać..

Prison się skończył Greysi się skończyli, desperaty też... co ja będę oglądać???!! nie wiecie może kiedy sezon 6 będzie w U.S.?
------
oglądam:
american horror story s. 1, revange s.1

oglądałam:
lost , prison break, flash forward, gossip girl, desperate housewives, grey's anatomy

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 20 maja 2009, o 00:01

Re: 5x16 & 5x17 - The Incident


Styczeń 2010...
<<

Be Ironic

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 438

Lokalizacja: Szczecin - Miasto Bogów, Bosiego i Paprykarza

Ulubiony serial:
Black Books, VeronicaMars

Postdodano 22 maja 2009, o 15:48

Re: 5x16 & 5x17 - The Incident


Czesiek_PL napisał(a): Nie daje mi tylko spokoju jedna rzecz - Jackob już się pojawił w którymś odcinku, a nie mogę skojażyć kiedy.


Nie pojawił się - tak mówi IMDB.com :D Ten aktor grał tylko w ep 16, 17 :P http://www.imdb.com/name/nm0671032/

Czesiek_PL napisał(a): Nie nawidzę Kate za to co zrobiła, przez nią Juliet i Sayer wrócili na wyspę i pomogli w akcji Jacka.


Ja jej nienawidzę permanentnie :)

A Juliet jest kozacka. Piękna determinacja, żeby zdetonować jednak tego son of a bitch :)

Czesiek_PL napisał(a):Dymek przybrał postać Lock a potem bena córki.


Bez kitu. Bo Locke i Alex przecież nie byli pokazani jednocześnie. O tym nie pomyślałam :D

NIENAWIDZĘ takich końcówek :P

Żądam wskrzeszenia Juliet i Faraday'a.
Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 18 wrz 2009, o 03:27

Re: 5x16 & 5x17 - The Incident


Japiedziele, ale dobry finał. No mistrzostwo!

Ogólnie mam nadal wiele pytań ale na jedno z ważniejszych chyba odpowiedź jest, to dymek przybierał postacie osób zmarłych! Christian, Claire, Lock i Alex, no i tak jak Czesiek napisał również wydaje mi się że Richard jest z Black Rock. Ale co to ma w ogóle wspólnego ta czarna skałą z resztą? ;p I ogólnie pamiętam że Widmore kupił na aukcji dziennik pokładowy Black Rock. ;) Ciekawe też jak Ci inni się tam pojawiali na wyspie i co to był za koleś co chciał zabić Jacoba i co to za posąg dalej nie wiadomo. No właśnie, kto nadchodzi?!?!

Ogólnie to Chris, Kate jest popierdzielona, przyznaj, ona sama nie wie czego chce. Musisz to przyznać jak i ja przyznaję że Jack jest głupi. ;p Juliet i Sawyer rządzą. ;p Juliet musi przeżyć, bez dwóch zdań, nie zgadzam się na jej śmierć, ale ogólnie śmierć była tak samo wzruszająca jak śmierć Charliego, a nie prawie tak samo...
Byłbym zapomniał o ważnej sprawie więc dodam jeszcze że Vincent żyje, staruszek już teraz z niego na bank, no i Rose i Bernard jednak też, to fajnie, bo fajna z nich parka a i dobrze im tam było jak widać.

Podsumowując, jeszcze raz napiszę że finał znakomity. Nadal jest wiele wiele pytań bez odpowiedzi, ale kilka ważnych spraw już znamy bądź się domyślamy. No i jak to ktoś kiedyś napisał, czasami lepiej nie zdradzać na koniec serialu wszystkich tajemnic, żeby dodać większego smaku, zgadzam się z tym.


Tak na koniec dodam coś śmiechowego żeby nie było tak kolorowo, pierwsze 4 sezony przeleciały w 100 dni na wyspie, a w piątym poleciały aż trzy latka.
We Are The World haiti
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 5 lut 2010, o 20:41

Odp: 5x16 & 5x17 - The Incident


Świetny odcinek. Dalej masa pytań, mało odpowiedzi, ale jest ciekawie.

I dym, wtf? Mój imiennik, Jacob był świetny. :P Szkoda, że he is dead.

Haha, tlen, zgadzam sie co do tego, że Juliet i Sawyer rządzą. :D I ostatnia scena świetna.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 5x16 & 5x17 - The Incident
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 5



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.