Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

3x09 Extraordinary Merry Christmas » Zakończone Seriale » Glee • seriale forumtv.pl

Opiekun: eLMaQ

<<

globus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 228

Lokalizacja: Poznań / Stargard Szczeciński

Ulubiony serial:
MAD MEN

Postdodano 2 gru 2011, o 02:36

3x09 Extraordinary Merry Christmas

Spoiler:


9 odcinek 3 sezonu - odcinek świąteczny!
13 grudnia 2011

Piosenki:
Spoiler:
Mad Men, The Sopranos, Downton Abbey, Boardwalk Empire, 6 Feet Under, Desperate Housewives, Breaking Bad, Queer as Folk(US/UK), Weeds, How I Met Your Mother, Shameless(US), Glee, Grey's Anatomy, Modern Family, 30 Rock, In Treatment, The Big C, United States of Tara, Nurse Jackie, Californication, Dexter, Lost, Game of Thrones, True Blood, Dexter, The Borgias, The Walking Dead, The Killing,The Flight of the Conchords, Ekipa(PL)
American Horror Story, Homeland, Revenge, Pan Am, New Girl
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 15 gru 2011, o 22:13

Odp: 3x09 Extraordinary Merry Christmas


Jak dla mnie najgorszy odcinek 3 serii.
Niby klimat świąt był, piosenki też dość znane, ale jakoś słabo mi się to oglądało.
Do tego jeszcze ten czarno-biały występ w telewizji w ogóle do mnie nie trafił. Jedynie nawiązanie w strojach Finna i Pucka do Star Warsów mi się podobało i sen o Wookiem Artiego. :)
Rachel oczywiście zaczęła mnie znowu wkurzać, jak jej było więcej w odcinku. :) Tym razem zrobili z niej "golddigger". :P
Zachowanie Finna zdecydowanie na plus, tak samo Sama. Rory po raz kolejny jakoś średnio wypadł, chociaż zaliczył bardzo fajny występ muzyczny. :)
Mercedes trochę pośpiewała, nawet Brittany dostała kawałek zwrotki jeśli się nie mylę. :P
W sumie było bardzo dużo śpiewania i zero fabuły, szkoda. :(
Świetne przeprosiny Sue na początku. :P :P
<<

globus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 228

Lokalizacja: Poznań / Stargard Szczeciński

Ulubiony serial:
MAD MEN

Postdodano 16 gru 2011, o 21:04

Odp: 3x09 Extraordinary Merry Christmas


Nie będę porównywał tego odcinka do poprzednich z tego sezonu.. Nie popchnął on w żaden sposób fabuły do przodu i równie dobrze mógłby być wyemitowany jako 'odcinek specjalny' nie wliczany do sezonu..
Może faktycznie do zachwytów mi daleko (poza rewelacyjnym fragmentem programu telewizyjnego!), ale oglądało mi się ten odcinek na prawdę dobrze: klimat świąteczny (w który od kilku dni nieudolnie próbowałem się wczuć ;p) był, piosenki świąteczne również świetnie dobrane.. Jak dla mnie całość ładnie zagrała! :)

Jedyne co mi nie pasowało to motyw listy prezentów, z której Finn miał coś kupić Rachel! Taki wątek idealnie wpasowałby się w pierwszy sezon; obecnie patrząc na to jak zmienili się bohaterowie, wydaje mi się, że Rachel już wystarczająco dojrzała, że nie zachowałaby się w ten sposób, a i Finn by inaczej zareagował na taką sytuację :/ No, ale jak pisałem, odcinek mógłby równie dobrze funkcjonować jako odcinek specjalny, nie umieszczony w żadnym konkretnym momencie w fabule serialu, więc mogę przymknąć na to oko...

Kiedy usłyszałem, że New Directions ma dać świąteczny występ w telewizji, pomyślałem, że po prostu dostaniemy półgodzinny koncert świątecznych piosenek, a nie spodziewałem się takiego cudeńka! :D Artie i spółka odwalili kawał fantastycznej roboty.. Niezła parodia programów telewizyjnych i aktorstwa z lat 60 - idealnie przerysowano, ale nie przesadzono. Szczególnie Rachel wypadła super! Stylizacja na słynny świąteczny odcinek The Judy Garland Show z 1963 roku wyszła przegenialnie, a Kurt i Blaine jako gospodarze wypadli znakomicie.. Podobnie jak w ubiegłorocznym świątecznym odcinku, Kurt i Blaine zaliczyli najlepszy występ ze wszystkich - w ubiegłym roku fantastyczne "Baby, it's cold outside", w tym - świetne "Let it snow".. "My Favorite Things" z "Dźwięków muzyki" również wyszło super.. Jako, że miałem wcześniej okazję oglądać fragmenty świątecznego programu Garland był to niezły smaczek i oglądało się wyśmienicie.. Scenografia żywcem zdjęta z programu Garland sprzed niemal 50 lat!

Z kolei nawiązania do Star Wars same w sobie mnie specjalnie nie rozbawiły.. Jeszcze samo pojawienie się Wookiee we śnie Artiego było niezłe, ale już pojawienie się Finna Skywalkera i Pucka Solo, jakoś pozbawiło programu świątecznej magii i nawet absurd sytuacji nie bawił.. Chociaż sam występ muzyczny Finn i Puck mieli niezły. Z muzycznych występów świetną piosenkę zaśpiewał jeszcze na początku odcinka Rory. Z kolei kompletnie nie podszedł mi występ Brittany i Cheerios.

Z kolei bardzo rozbawiło mnie licytowanie przez Kurta (w programie) biżuterii Elizabeth Taylor, która faktycznie miała miejsce w tym tygodniu.. Widać jak głośnym echem w Ameryce odbiła się sprzedaż kolekcji skarbów Taylor.. A po samej sprzedaży zrobiło się jeszcze głośniej ze względu na kasę za jaką licytowana część kolekcji poszła.. Twórcy idealnie się wstrzelili :)

Magię świąt widać było nawet w postaci Sue, która nie musiała się rozckliwiać, żeby emanować ciepłem.. Po raz kolejny zobaczyliśmy ludzkie oblicze coach Sylvester :)
Ostatnio edytowano 16 gru 2011, o 22:44 przez globus, łącznie edytowano 1 raz
Mad Men, The Sopranos, Downton Abbey, Boardwalk Empire, 6 Feet Under, Desperate Housewives, Breaking Bad, Queer as Folk(US/UK), Weeds, How I Met Your Mother, Shameless(US), Glee, Grey's Anatomy, Modern Family, 30 Rock, In Treatment, The Big C, United States of Tara, Nurse Jackie, Californication, Dexter, Lost, Game of Thrones, True Blood, Dexter, The Borgias, The Walking Dead, The Killing,The Flight of the Conchords, Ekipa(PL)
American Horror Story, Homeland, Revenge, Pan Am, New Girl
<<

globus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 228

Lokalizacja: Poznań / Stargard Szczeciński

Ulubiony serial:
MAD MEN

Postdodano 16 gru 2011, o 22:42

Odp: 3x09 Extraordinary Merry Christmas


Piosenka odcinka: : "Let It Snow!" w wykonaniu Kurta i Blaine'a
Runner-up: "My Favorite Things" z musicalu DŹWIĘKI MUZYKI w wykonaniu Rachel, Mercedes, Kurta i Blaine'a

Najsłabsza piosenka: "Christmas Wrapping" The Waitresses w wykonaniu Brittany
Mad Men, The Sopranos, Downton Abbey, Boardwalk Empire, 6 Feet Under, Desperate Housewives, Breaking Bad, Queer as Folk(US/UK), Weeds, How I Met Your Mother, Shameless(US), Glee, Grey's Anatomy, Modern Family, 30 Rock, In Treatment, The Big C, United States of Tara, Nurse Jackie, Californication, Dexter, Lost, Game of Thrones, True Blood, Dexter, The Borgias, The Walking Dead, The Killing,The Flight of the Conchords, Ekipa(PL)
American Horror Story, Homeland, Revenge, Pan Am, New Girl
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 17 lis 2012, o 17:41

Odp: 3x09 Extraordinary Merry Christmas


Jak dla mnie dość średni odcinek. Nic do fabuły nie wniósł - taki zapychacz. Klimatu świąt też raczej nie poczułam, może dlatego, że oglądałam odcinek w listopadzie.
Rachel znów wyskoczyła z czymś głupim - lista prezentów, a to już przecież nie w jej stylu, już z tego chyba wyrosła.
Plusem odcinka była Sue i karmienie bezdomnych.
Czarno-biały film też do mnie nie trafił. Niestety, ale jak dla mnie to był jeden z gorszych odcinków.

 


  • Podobne tematy do 3x09 Extraordinary Merry Christmas
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.