Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

3x07 - When the Dead Come Knocking » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 20 lis 2012, o 12:14

3x07 - When the Dead Come Knocking

Spoiler:


Data emisji: 25.11.2012
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 lis 2012, o 03:08

Odp: 3x07 - When the Dead Come Knocking


Co tu dużo mówić, po raz kolejny kapitalny odcinek. The Walking Dead to najlepszy serial obecnie emitowany i basta. Będą to powtarzał bo trzeba promować dobre kino, a takie tutaj mamy. Jedyny minus to irytująca Michonne, która zataja ważne informację dla grupy, ale to jest akurat wina jej charakteru. Reszta była zdecydowanie emocjonująca. Szczególnie sceny z Glennem i Maggie. On torturowany przez Merle, walczący o życie z zombie, a Maggie molestowana przez Gubernatora. Któreś w końcu musiała się poddać. Bałem się, że któreś z tej dwójki zginie, ale na szczęście nie doszło do tego. Zostawcie ich w spokoju! To jest moja prośba do twórców. Scena pod więzieniem z Michonne, a potem jej wprowadzenie do środka też niczego sobie. Jak powoli przekonywała się do grupy. Czekam na jej akceptację bo może stanowić całkiem niezły nabytek.

W odcinku urzekły mnie szczególnie jeszcze trzy rzeczy.
1. Milton badających tego staruszka, wierzący że po przemianie tkwi się w ludziach człowieczeństwo. Andrea jednak wiedziała jak to jest i była gotowa. Scena podkreśla jeszcze muzyka z gramofonu - cudowne.
2. Grupka przedzierająca się przez las, napotyka hordę i napotyka szaleńca. Napięcie i trudna decyzja. Po raz kolejny pokazana dehumanizacja i wola walki o przetrwanie. Nawet nie było pretensji do Michonne, że zabiła, tylko krótkie spojrzenie. I zrobienie tego co trzeba
3. Spotkanie grupy z Carol - cudownie pokazana scena, udowodnienie jak ci ludzie są sobie bliscy, apotem pocieszanie Ricka i smutek Carol. niepotrzebne słowa, wszystko da się wyczytać. Temu wszystkiemu też przygląda się Michonne, która nie ma poczucia wspólnoty.

Następny odcinek czyli fall finale zapowiada się elektryzująco. Starcie z Gubenatorem na dwóch frontach - zarówno w Woodbuy oraz wypad do więzienia. Ktoś zapewne zginie. Daryl nie do ruszenia, prędzej zajmie się on bratem niż sam zginie. Najbardziej prawdopodobny jest Oscar, ale to akurat nie wywoła efektu szoku więc pewnie będzie to ktoś inny. Chciałbym żeby to była Andre bo nudna postać się z niej zrobiła. Boję się o Maggie i Glenna bo scenarzyści mają w zwyczaju ubijać bohaterów, którym się wiedzie. Chociaż w sumie w zapowiedzi kolejnego odcinka to oni byli najbardziej zagrożeni więc to mogła być tylko zmyłka. Jest też szansa, że zginie część ludzi tutaj wszyscy przeżyją, a zginie część ludzi z więzienia. W każdym będzie się działo.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 27 lis 2012, o 16:22

Odp: 3x07 - When the Dead Come Knocking


Strasznie mi się podoba ta 3 seria! Jest po prostu genialna!
Ten odcinek również trzymał mocny poziom poprzednich.

Maggie i Glenn "przesłuchiwani" przez Merle'a i Gubernatora. Świetne sceny.
Zwłaszcza walka o przetrwanie Glenna z szwendaczem wyszła niesamowicie emocjonująco.
Scena molestowania Maggie także była mocna. Myślałem, że Gubernator zrobi coś jeszcze gorszego...dobrze, że zdjęciu koszulki i stanika się skończyło.

Michonne ląduje w więzieniu, przyjęta nie do końca z otwartymi ramionami. :P
Szkoda, że nie powiedziała więcej na temat Woodbury, Merle'a i Andrei, a poczęstowała grupę tylko resztkami informacji.
No ale w końcu to Michonne, nieufna samurajka, jej przemiana dopiero się zaczyna.

Pan Coleman...jakoś nie kojarzę tego wątku z komiksu.
Bardzo dobre sceny z jego udziałem, Miltona i Andrei. Po długim godzinach spędzonych z panem Colemanem, dopiero teraz Milton poczuł stratę bliskiej osoby, która po śmierci zamienia się w potwora, bez osobowości, bez pamięci, żądnej krwi.

Grupa ratunkowa wyruszyła na pomoc Maggie i Glennowi. Świetna scena ucieczki przed hordą i schowanie się w domku jakiegoś szaleńca. :)
Zabicie gościa przez Michonne nie zostało nawet skomentowane, liczy się przetrwanie grupy i tyle. Widać, że postrzeganie świata przez naszych bohaterów sporo się zmieniło od wybuchu epidemii.

Pełne emocji spotkanie z Carol. :) Zgadzam się z Cześkiem, cudowna scena.

Andrea jest nudna, ale zdaje mi się, że nie zginie jeszcze przez jakiś czas. Już nie mogę się doczekać, kiedy dowie się, że jej kochany Gubernator przetrzymuje pod jej nosem Maggie i Glenna oraz jak spotka Ricka, Michonne i Daryla. :)

Gubernator wysyła patrol do więzienia. :/ Szykuje się ostre starcie. Jak sobie przypominam tą scenę z komiksu, to aż mi ciarki przechodzą po całym ciele. Mam nadzieję, że w serialu będzie równie epicka.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 27 lis 2012, o 21:06

Odp: 3x07 - When the Dead Come Knocking


The Walking Dead chyba jeszcze nigdy nie było tak dobre.
Michonne wreszcie dociera do więzienia. Na początku trzyma się z daleka ale w końcu postanawia wyjawić im kawałeczek swojej wiedzy na temat miasta i Gubernatora.
I ekipa wyrusza na zwiad. Akcja w chatce w lecie była mocna. Michonne zrobiła to co trzeba było w tym momencie i nie było w tym żadnego ocieniania. A trupa wykorzystano jako odwrócenie uwagi.
Scena z Carol - super emocje, bez słów, jej uświadomienie sobie, że Lorie nie żyje i rozpacz a jednocześnie radość z dziecka i powrotu do grupy.
W Woodbury też się dzieje. Badanie staruszka było straszne i ta nadzieja, że pozostanie w nim trochę jego 'ja'. Na szczęście Andrea chociaż raz miała głowę na karku i zrobiła co trzeba.
Maggie i Glenn nie mięli łatwo. Glenn pokazał na jak wiele go stać, wydostał się z więzów i zabił Walkera dość szybko. Maggie też się długo opierała, nie złamała się kiedy groził jej gwałt ale pękła jak tylko zagrożono Glennowi.
Niedobrze, bo teraz czeka nas starcie i w Woodbury i w więzieniu - Gubernator wysyła swoich ludzi a nasza ekipa też już gotowa do wejścia. Będzie się działo niesamowicie w następnym odcinku.
Spoiler:
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 2 gru 2012, o 15:17

Odp: 3x07 - When the Dead Come Knocking


Wszystko zostało już napisane, ten odcinek był GENIALNY! Cały sezon jest mocarny.
I zgadzam się z Cześkiem, że to najlepszy obecnie emitowany serial!
Tyle emocji, wzruszeń, walki, dawno nie oglądało mi sie czegoś tak dobrze poza BB (ostatnio to PB pierwszy sezon czy Dexter sezon 4).


Najlepsza scena tego odcinka to zdecydowanie tortury na Glennie, który okazał sie niesamowicie silny, walka z zombie wyszła naprawdę super.
Szkoda że Michonne jest taka nieufna , przez to mogą wyjść kłopoty. Mam nadzieję, że Andrea zginie, bo już mnie drażni. Ciekawe jak zareaguje na widok swojej starej grupy. No i jak zareaguje Daryl?! Spotkanie z bratem, będzie prawdziwą próbą, jak bardzo jest związany z grupą.
A kto zginie w więzieniu? Każdego by mi było szkoda poza tym więźniem, ale jak ktoś musi zginąć to niech będzie blondyna.

A muszę wspomnieć jeszcze o tej cudownej scenie z Carol było w niej wszystko!
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 12 gru 2012, o 12:25

Odp: 3x07 - When the Dead Come Knocking


No nic dodać nic ująć, zgadzam się w większości z waszymi wypowiedziami i też uważam odcinek za genialny. A umrzeć może tylko Andrea!
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 3x07 - When the Dead Come Knocking
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.