Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

3x04 - Sin City » Supernatural » Odcinki • seriale forumtv.pl

2007-2008

Opiekun: Czesiek_PL

<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 19 paź 2007, o 18:41

3x04 - Sin City

Spoiler:


Data emisji: 25.10.2007

Foto
Promo
So?
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 28 paź 2007, o 16:10

Re: 3x04 - Sin City


A ja się zastanawiałem kim może być ta blondyna i może być ona nawet lucyferem lub jego/jej zaufanym praownikiem z dwoch względów po pierwsze cała ta rewolucja itp. najbardziej powinno nie pasować lucyferowi, on jako dyktator i jedyny władca nagle traci ludzi/demony bo te wyłażą na ziemię, a przewodzić miał nimi jakiś bubek żółtooki :P
A po drugie cała ta historia o lucyferze jak Dean gadał z tym demonem itp, upadły anił i inne duperele i oststanie slowa blondyny:

on the bright side, i'll be there with you that little fall angel on your shoulder.
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 28 paź 2007, o 16:48

Re: 3x04 - Sin City


Ja wciąż obstawiam, ze to Meg, córka YED, która chce poprowadzić jego dziedzictwo, czyli przywrócić Sama na odpowiednie miejsce, jako przywódcy armii demonów.
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 28 paź 2007, o 23:25

Re: 3x04 - Sin City


A kto to jest/był Meg i YED - znowu pewnie jakies dziwne skróty i jak ja mam z tym dyskutowac ? :P
<<

Lewy

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 62

Lokalizacja: Gdynia

Postdodano 29 paź 2007, o 01:41

Re: 3x04 - Sin City


KaruzeL napisał(a):A kto to jest/był Meg i YED - znowu pewnie jakies dziwne skróty i jak ja mam z tym dyskutowac ? :P


Meg to chyba ta blondyna - demon co wcześniej uprzykrzała życie braciom :P, a YED to żółtooki ??? (sam nie wiem :P)
Co do odcinka to średni, nic ciekawego ;( . Był i minął, nie będę go tak pamiętał jak poprzedni odcinek ;]
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 29 paź 2007, o 02:05

Re: 3x04 - Sin City


Yellow eyes demon :P

Moim zdaniem to nie jest ta sama blondynka zbyt prosto by było, a poza tym czemu taka zmiana frontu jeżeli to miałby być ten sam demon ?

To jest ich matka, a Sam nie jest Winchesterem tylko dzieckiem żółtookiego :P Wpadł tata odwiedzić synusia, zupa była zasłona i spalił mamusie i mamy telenowele :P
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 29 paź 2007, o 10:41

Re: 3x04 - Sin City


Yellow-Eyed Demon :P

Co do tego, że zmiana frontu, to według mnie logiczne, YED nie żyje, ktoś musi po nim przejąć kontrolę, więc córeczka bierze się do roboty :P A dziwne to by dla mnie raczej było, że to ktoś całkiem nowy i niespokrewniony z YED o tym wszystkim wie i pakuje się w tą historię.
<<

henet

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 410

Lokalizacja: Szczecin

Postdodano 29 paź 2007, o 18:11

Re: 3x04 - Sin City


łee, ale odcinek... :razz:
po promo oczekiwałam czegoś mocnego

a co do sprawy z tą blondynką to nie wiem, czy mówiłaby, że pomoże Deanowi, gdyby była córką YED'a (przecież Dean go kropnął), ja bym chyba wolała pomścić smierć, a nie jeszcze pomagać ludziom którzy załatwili mi tatusia :P
So?
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 29 paź 2007, o 18:35

Re: 3x04 - Sin City


To demony, mają swoje motywy, poza tym co komu po zemście, jeśli moze mieć władzę :P

A po promo miałam identycznie, spodziewałam się czegoś naprawdę mrocznego, a tutaj takie coś...
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 29 paź 2007, o 20:45

Re: 3x04 - Sin City


Azazel to żółtooki demon.
Tak powiedział demon, którego uwięził Dean.
Obrazek
<<

Trish

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1296

Postdodano 29 paź 2007, o 21:48

Re: 3x04 - Sin City


Yup, powiedział, że tak ma na imię, ale do czego nawiązujesz ?
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 29 paź 2007, o 22:19

Re: 3x04 - Sin City


Słowo azazel etymologicznie wywodzi się zapewne z hebrajskiego zz-l, które oznacza złowrogiego i niepohamowanego boga, jakim Biblia ukazuje Szatana (2Kor.4:4). Imię Zazal występuje w starożytnych pismach żydowskich jako uosobienie zła, nieczystości i zwiedzenia.

W starożytnej literaturze judaistycznej Azazel to istota diaboliczna; demon, który przyniósł ludzkości narzędzia wojny; "nauczył mieszkańców ziemi wszelkiej nieprawości"; zły duch, który kusi sprawiedliwych.

Apostoł Jan nawiązał w 20. rozdziale Apokalipsy, zarówno językiem, jak i symboliką do ceremonii usunięcia grzechów w Dniu Pojednania (Kpł.16:21), identyfikując kozła dla Azazela z diabłem.

Czy kozioł dla Azazela odgrywał jakąś zbawczą rolę? Niektórzy tak przypuszczają, ze względu na to, że kozioł ten niósł na sobie zapis grzechów ludu Bożego. Czy kozioł dla Azazela mógł reprezentować Chrystusa, tak jak kozioł dla Jahwe?

Nie, gdyż w przeciwieństwie do kozła dla Jahwe i każdej ofiary jaką składano w świątyni, krew drugiego kozła nie była przelewana, zaś zgodnie z Biblią "bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia" (Hbr.9:22). Kozioł, którego krew nie była przelewana, nie mógł reprezentować ofiary Chrystusa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Azazel
Obrazek
<<

Lewy

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 62

Lokalizacja: Gdynia

Postdodano 30 paź 2007, o 00:31

Re: 3x04 - Sin City


Taifun napisał(a):
Słowo azazel etymologicznie wywodzi się zapewne z hebrajskiego zz-l, które oznacza złowrogiego i niepohamowanego boga, jakim Biblia ukazuje Szatana (2Kor.4:4). Imię Zazal występuje w starożytnych pismach żydowskich jako uosobienie zła, nieczystości i zwiedzenia.

W starożytnej literaturze judaistycznej Azazel to istota diaboliczna; demon, który przyniósł ludzkości narzędzia wojny; "nauczył mieszkańców ziemi wszelkiej nieprawości"; zły duch, który kusi sprawiedliwych.

Apostoł Jan nawiązał w 20. rozdziale Apokalipsy, zarówno językiem, jak i symboliką do ceremonii usunięcia grzechów w Dniu Pojednania (Kpł.16:21), identyfikując kozła dla Azazela z diabłem.

Czy kozioł dla Azazela odgrywał jakąś zbawczą rolę? Niektórzy tak przypuszczają, ze względu na to, że kozioł ten niósł na sobie zapis grzechów ludu Bożego. Czy kozioł dla Azazela mógł reprezentować Chrystusa, tak jak kozioł dla Jahwe?

Nie, gdyż w przeciwieństwie do kozła dla Jahwe i każdej ofiary jaką składano w świątyni, krew drugiego kozła nie była przelewana, zaś zgodnie z Biblią "bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia" (Hbr.9:22). Kozioł, którego krew nie była przelewana, nie mógł reprezentować ofiary Chrystusa.


Jakie jest źródło tego tekstu ?
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 30 paź 2007, o 23:10

Re: 3x04 - Sin City


drugi wynik w google
http://pl.wikipedia.org/wiki/Azazel
zapomniałem dopisać. Przepraszam.
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 30 paź 2007, o 23:30

Re: 3x04 - Sin City


Wpadł tata odwiedzić synusia, zupa była zasłona i spalił mamusie i mamy telenowele :P

Ale wizja...

Azazel był w Hexie jeśli dobrze pamiętam :P

Odcinek głupi. Cóż tu więcej mówić. Nie to co poprzednio.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 30 paź 2007, o 23:59

Re: 3x04 - Sin City


Odcinek głupi. Cóż tu więcej mówić. Nie to co poprzednio.

moim zdaniem lepszy. Szczególnie rozmowa z demonem [demonicą ? :P]
hehe
Obrazek
<<

WhYdOC

Avatar użytkownika

Uploader

Posty: 1039

Lokalizacja: Warszawa

Ulubiony serial:
The X-Files

Postdodano 31 paź 2007, o 01:15

Re: 3x04 - Sin City


justin napisał(a):Odcinek głupi. Cóż tu więcej mówić. Nie to co poprzednio.


To oczywiście rzecz gustu, ale absolutnie się nie zgadzam. Moim zdaniem odcinek był bardzo fajny. Oczywiście poprzedni epizod "z pechem" postawił poprzeczkę wysoko - wiadomo dużo akcji, świetny humor, słodki (zwłaszcza dla Pań) Sam itp, itd. Zgoda, ale ten odcinek miał ewidentnie inny klimat.

Najbardziej podobały mi sie takie drobne smaczki:
1). Wspomniana już rozmowa Dean'a z uwięzioną demonicą - super. A co z niej wynikło? Na końcu to SAM, bez skrupułów ukatrupił (swoją drogą całkiem niezłą :D ) demonicę, a DEAN chciał go powstrzymać!?! Trochę odwrócenie ról. Prawda?
2). Koncepcja, że to ludzie sami kreują sobie piekło na ziemi - wystarczy tylko troszkę ich naprowadzić :D
3). Cień wątpliwości, który chyba po raz pierwszy "na poważnie" pojawił się u Dean'a: "Czy to co sprowadził z powrotem to na pewno Sam?". Wiem, Bobby uspokajał, że nie ma się o co martwić, ale jak dla mnie to nie wyglądał na zbyt przekonanego...
4). No i ten: "little fall angel on your shoulder" - co raz bardziej mnie intryguje
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 lis 2007, o 01:06

Re: 3x04 - Sin City

Jeśli przyjmiemy, że demony kłamią to cały czas szykują się na przybycie Lucyfera, który miał powrócić dzięki YED, który miał plany względem Sama. Może Sam ma coś wspólnego z Luckem? I o co chodziło księżulkowi z tym, że Sam mógłby być przywódcą? Jaką rolę odegra Rubi i dlaczego im pomaga? Jak dla mnie za dużo pytań ;)
Następna strona

 


  • Podobne tematy do 3x04 - Sin City
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.