Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Sex and the City / Sex w wielkim mieście » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 7 sty 2008, o 20:44

Sex and the City / Sex w wielkim mieście

Obrazek Obrazek Obrazek
filmweb napisał(a):"Seks w wielkim mieście" to serial, który dokonał prawdziwego przełomu w mówieniu o obyczajowości mieszkańców współczesnych metropolii. Osadzony w nowojorskich realiach (podstawą stała się błyskotliwa, zjadliwa książka Candace Bushnell), przedstawia miłosne i łóżkowe perypetie czterech pięknych i samodzielnych kobiet: felietonistki Carrie, agentki PR Samanthy, prawniczki Mirandy i marszanda Charlotte. Różniąc się temperamentem, wszystkie natrafiają na te same przeszkody, a łatwość z jaką znajdują partnerów seksualnych nie przekłada się na stabilność życia uczuciowego. Powszechnie doceniany w USA serial otrzymał wszystkie możliwe nagrody: Emmy, Złote Globy i nagrodę Gildii Aktorskiej dla zespołu aktorskiego. Sarah Jessica Parker, grająca Carrie, stała się nowym symbolem wyzwolonej kobiecości, a jej styl ubierania się znalazł tysiące naśladowczyń.


Ten serial jest absolutnie genialny! :D Jeżeli miałabym przyznawać miejsca, o SATC byłby na drugim miejscu (na pierszym ex aequo Friends i Twin Peaks).
Wszystkie odcinki byłby wg mnie świetne - żaden nie nużył, mimo że pojawiały się postaci, których nie cierpialam (Aleksander Petrovsky - grrr, the worst character ever!).

Najlepsze odcinki to oczywiscie te, w których pojawia się Big :D Całe 6 sezonów shipowałam jemu i Carrie; oni po prostu musieli być razem! :) Oni są jak Ross&Rachel - to się nie mogło inaczej skończyć. W ogóle dobrze, że i u Miriandy i Charlotte i Samanthy wszystko się dobrze ułożyło. Kto by pomyślał, że Samantha skończy z takim Smithem? ;)

Teoretycznie będzie mi brakować tego serialu, ale wiem, że w maju jest premiera SATC: The Movie i jakos nie jestem go tego dobrze nastawiona - serial wyjaśnił przecież wszystkie wątki, po co więc film? Oglądając zdjęcia z planu domyślam się, że po to, aby wszyscy mogli zobaczyć ślub Biga i Carrie, ale na niektórych ona bije go bukietem slubnym :hihi: Ale co ja się oszukuje - pewnie będę pierwsza osobą, która poleci na to do kina :P

Generalnie: kocham SATC :D
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 8 sty 2008, o 22:41

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Miałam zamiar kiedyś zacząć ten serial, ale... nie chce mi się ściągać :P
jak serial ma więcej niż 3 serie to pasuje :P
Want your bad romance.
<<

dzikuskaaa

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 642

Lokalizacja: gliwice

Postdodano 8 sty 2008, o 22:48

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


ja tez bym chciala obejrzec ale skad sciagnac.. :| ikiedy znalezc czas na obejrzenie kolejnego serialu ;)
Obrazek
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 8 sty 2008, o 23:44

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


kiedyś widziałam kilka odcinków SATC jak leciały chyba na jedynce albo dwójce (?)

planuję się zabrać za ten serial, ale pewnie nie wcześniej niż w lutym, bo teraz zbliża się koniec semestru/sesja więc nie mam za wiele czasu :roll:

dzikuskaaa -> całe sezony SATC są na torrentach
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 9 sty 2008, o 00:14

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Koniecznie musicie obejrzeć, bo naprawdę warto :D Z niewieloma serialami mialam tak jak z SATC - że po prostu MUSIAŁAM objerzeć kolejne odcinki, choćbym całą noc miała siedzieć :P
Ja czas znalazłam w święta ;) Poza tym, odcinki nie są tak długie jak tradycyjne epy - początkowe sezony mają po ok. 22 minuty, a późniejsze po 28-30 minut (każdy odcinek waży 233 MB).
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

dzikuskaaa

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 642

Lokalizacja: gliwice

Postdodano 9 sty 2008, o 13:28

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


ta wiem ze sa w dziale do pobrania ale jak wczoraj chcialam pobrac to mowi ze trzeba czekac, czekac czekac.. no ale coz.. chyba musze poczekac ;)
Obrazek
<<

221339

Nowy użytkownik

Posty: 4

Postdodano 12 mar 2008, o 12:09

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Jestem chyba jedynym facetem nie-gejem, który całkiem lubi ten serial ;) Choć muszę przyznać, ze facetowi dosyć cieżko sie to momentami ogląda, bo sposób rozumowania bohaterek czasaim jest z pukntu widzenia mężczyzny niemalże stereotypowo kobiecy... w tym złym tego słowa znaczeniu (nierozsądny, niepotrzebnie rozemocjonowany, nadinterpretujący, oderwany od rzeczywistości itd. itp.). No ale to z męskiego pukntu widzenia ;)
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 16 mar 2008, o 04:45

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


a tam ja też uwielbiam ten serial :D
<<

AGNES

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 28

Postdodano 9 kwi 2008, o 01:30

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


fajnie ,że jest tu temat o SATC - mogę się trochę pozachwycać .... :D
Ja też uwielbiam ten serial, jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek oglądałam i naprawdę mogę go polecić z czystym sumieniem, świetny serial przede wszystkim o przyjażni, miłości , związkach, a dopiero na końcu o sexie, świetne dialogi, teksty, humor, każdy odcinek oglądałam z zapartym tchem, każdy sezon nie odstaje poziomem od poprzedniego, uwielbiam wszystkie dziewczyny bo każda ma w sobie "coś "

Carrie - ja zdecydowanie jestem fanką Aidan/Carrie chociaż wiedziałam od początku ,że ona musi skończyć z Bigiem i bardzo go lubię , btw swietne sceny mieli jak bili się w błocie -faceci po 40 :D

Miranda- kto by sie spodziewał ,że Steve z jednym jądrem i Miranda z leniwym jajnikiem będa mieli dziecko :) , ale to był świetny związek i w sumie też ciągnał się od samego poczatku , (świetna scenka jak Miranda i Carrie wpadły na Aidana i Steve'a :) )

Charlotte- uwielbiam 5 sezon właśnie głównie za sprawą Charlotty i Harrego , boska para

Samantha- fajny związek ze Smithem, chociaż na początku myślałam że z Richardem jednak to bedzie to

bardzo często wracam do tego serialu i ten kto go nie ogladał na pewno nie zrozumie tego sentymentu i zachwytu jakim darze ten serial , do kina też obowiązkowa się wybieram, czekamy już na to z siostrą . W sumie wszystkie wątki w serialu zostały wyjasnione ale jednak muszą pokazać ,że Big w końcu się ustatkował na poważnie ;)

aja Aleksander Petrovsky też zawsze działał mi na nerwy , no i jeszcze Burger jakoś mi nie podszedł
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 21 maja 2008, o 20:21


AGNES napisał(a):kto by sie spodziewał ,że Steve z jednym jądrem i Miranda z leniwym jajnikiem będa mieli dziecko :)

Odcinek, w którym Miranda odkrywa że jest w ciąży jest boski. I to jak przyrównuje ich seks do paraolimpiady :hihi:
AGNES napisał(a):Samantha- fajny związek ze Smithem, chociaż na początku myślałam że z Richardem jednak to bedzie to

Byłam przekonana, że z Richardem to będzie to, dopóki nie pojawił się Smith. Żaden facet w tym serialu nie dba o swoją kobietę tak jak Smith o Samanthę (kto by pomyślał, że to właśnie jej się trafi takie cudo? :P)
AGNES napisał(a):no i jeszcze Burger jakoś mi nie podszedł

Z Burgerem to było od początku podejrzane, że ma tak wiele wspólnego z Carrie, lubią te same rzeczy i w ogóle. Ale Petrovsky był gorszy :P

I pewnie, że Carrie musi być z Bigiem :D Ona potrzebuje w życiu thrillu a z Aidenem go nie miała.
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 24 maja 2008, o 00:34

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Od przyszłej niedzieli (1 czerwca) TVN zacznie puszczać pierwszy sezon SATC :D. Chyba chcą skorzystać z reklamy jaką im zrobi "SATC: The Movie" ;p

Strasznie się cieszę. Co prawda już widziałam pierwszy sezon, ale mam nadzieję że puszczą ciągiem też następne sezony, których jeszcze nie oglądałam :)

TVN będzie emitował po dwa odcinki w każdą niedzielę po 23.
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

Ireth

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Postdodano 26 maja 2008, o 16:13

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Ja jednak zdecyduję się na ściąganie, ale może zacznę od 3 sezonu, czy coś:D
Widziałam niedawno kilka pierwszych odcinków pierwszego sezonu. Śmiesznie się oglądało ze względu na wygląd bohaterek :D
Dlatego wolę późniejsze sezony.
<<

AGNES

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 28

Postdodano 29 maja 2008, o 23:35


ja też na pewno będe oglądać, co prawda widziałam wszystkie sezony po kilka razy, ale chętnie sobie przypomnę

1 sezon generalnie jest najsłabszy, zwłaszcza pierwsze 5-6 odcinków, ale pózniej jest coraz lepiej
<<

Ireth

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Postdodano 8 cze 2008, o 16:56

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Ja jednak zaczełam od ostatniego sezonu.
Bosko się ogląda, aż żałuję, że nie zaczęłam od początku, w czasach, kiedy powstawały nowe odcinki.
Naprawdę niezwykle mnie odpręża, kiedy wracam do domu popołudniu :D

Samantha Jones jest rozbrajająca, w dodatku ona + Smith Jerrod = czysta rozkosz xD

Ten serial ma klimat i nie będę się zgrywać - tak, ma w sobie coś. kultowy.
<<

alkalines

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 254

Postdodano 10 cze 2008, o 00:27

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Zabierałam się za ten serial i zabrać się nie mogłam xD aż w końcu nastąpił ten oto moment i oglądam :)
Tak cholernie babskiego serialu, naładowanego seksem jeszcze nie oglądałam. ^.^
Huh, stwierdzam śmiało, iż zaliczam się już teraz do grona fanów :D i na wersję pełnometrażową do kina pójdę! <3
damn you smell good like home and you make a exellent coffee.
<<

alkalines

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 254

Postdodano 10 cze 2008, o 00:29

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


Ireth napisał(a):Ja jednak zaczełam od ostatniego sezonu.
Bosko się ogląda, aż żałuję, że nie zaczęłam od początku, w czasach, kiedy powstawały nowe odcinki.
Naprawdę niezwykle mnie odpręża, kiedy wracam do domu popołudniu :D

Samantha Jones jest rozbrajająca, w dodatku ona + Smith Jerrod = czysta rozkosz xD

Ten serial ma klimat i nie będę się zgrywać - tak, ma w sobie coś. kultowy.


Zgadzam się w stu procentach, serial zasługuje na miano KULTOWEGO ! :D
damn you smell good like home and you make a exellent coffee.
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 21 cze 2008, o 22:27

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście


A obejrzał już ktoś wersję kinową? XD :D
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 22 cze 2008, o 15:06

Re: Sex and the City / Sex w wielkim mieście

Ja! :D
Podobało mi się, mimo że to była taka wersja soft serialu, mało było takich typowo serialowych ironicznych, autoironicznych pikantnych dialogów. To taka trochę-gorsza-wersja dla tych, którzy nie oglądali serialu :P Ale i tak oceniłam film na 7/10 ;) Nie nudziłam się przez ani jedną minutę (choć to nachalne machanie metkami było trochę irytujące :P)
A jak ktoś nie chce znać szczegółów filmu, to proszę tego nie czytać :)
Spoiler:
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Sex and the City / Sex w wielkim mieście
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.