Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

2x18 - White Tulip » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

2009

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 kwi 2010, o 16:59

2x18 - White Tulip

Spoiler:


------------------

Jednak Walter nie powiedział Peterowi prawdy i nie zanosi się, że to zrobi. Chyba, że...

Wątek podróży w czasie mi się podobał. Na początku obstawiałem, że to kotś się teleportował z innego świata, ale ten to co było też niezłe. Głównie z tego powodu, że miało związek z Walterem. Sceny z nim i z tym naukowcem niezłe.

Subtelne różnice po skoku w czasie też fajne. No i to wrażenie Olivi, że ma deja vu.
<<

markusz

Użytkownik

Posty: 16

Postdodano 18 kwi 2010, o 22:03

Re: 2x18 - White Tulip


Czesiek_PL napisał(a):
Jednak Walter nie powiedział Peterowi prawdy i nie zanosi się, że to zrobi. Chyba, że...
.


Mi się wydaje, że Walter cały czas czekał na znak. Teraz kiedy dostał białego tulipana, wie, że Peter mu wybaczy więc powinien powiedzieć Peterowi prawdę.

Ogólnie odcinek fajny, super podróże w czasie. Na początku myślałem, że w czasie spotkania w laboratorium Waltera przekona Pecka, żeby zaniechał podróży w czasie. Okazało się jednak, że ten wolał przenieść się w czasie i zginąć razem z ukochaną.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 maja 2010, o 01:15

Odp: 2x18 - White Tulip


Pomysł z podróżami w czasie fajny. :P
Walter nadal się waha czy powiedzieć Peterowi. Mam nadzieję, że po otrzymaniu tego białego tulipana jednak to zrobi.
Świetna rozmowa między Walterem a dr Peckiem. Tak myślałem, że nie zdoła uratować ukochanej, ale nie dziwię się mu chociaż próbował.
Bardzo podobał mi się efekt pojawienia się Pecka w pociągu - miganie lamp, niebieskie zwężone światło i lekkie rozmycie. :D
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 28 gru 2010, o 17:34

Odp: 2x18 - White Tulip


No i znów genialny odcinek. To już powoli staje się nudne, że Fringe nie ma słabszych momentów. :P Mimo, że cały czas coś mi przerywało podczas oglądanie tego odcinka, to dobrnąłem do końca i muszę powiedzieć, że sprawa z podróżami w czasie świetnie wymyślona. No i ten miły akcent - aktor grający Lundiego z Dextera nam się pojawił.

Mimo odrębnej sprawy mieliśmy postęp w głównej fabule. Walter nie powiedział jeszcze Peterowi, ale myślę, że ten biały tulipan był znakiem i chyba w najbliższym czasie to zrobi...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 25 maja 2011, o 09:28

Odp: 2x18 - White Tulip


Odcinek całkowicie oderwany od rzeczywistości wydarzeń przedstawianych w serialu i bardzo mi się to podobało. Pierwsza, tak na dobrą sprawę, nie rozwiązana sprawa od początku tego serialu.
Wątek podróży w czasie wyszedł genialnie. Szkoda, że bohaterowie nigdy nie dowiedzą się tego, co doświadczyli podczas pracy nad tą sprawą. Walter, czy po otrzymaniu tytułowego tulipana był w stanie się domyślić, co tak naprawdę się stało?
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

FlashBack

Użytkownik

Posty: 42

Postdodano 18 cze 2011, o 10:38

Odp: 2x18 - White Tulip


OmdżLóL!

Jeżeli się przez chwilę spojrzy na dział Fringe - Sezon 2, to bez problemu się dostrzeże, że dyskusja na temat tego odcinka zawiera więcej postów niż chociażby finał i niewiele mniej niż najlepszy (chyba) epizod 'Peter'. Zatem czytając wypowiedzi, poczułem niedosyt. Kilka postów o jakimś aktorze, bo grał w Dexterze i pisanie, że dalej Fringe się nie zmienia oraz powierzchowna ocena. Jak można pisać o tym, że rozmowa Peck-Walter była epicka, skoro nie zrozumiało się dalszych poczynań naukowca, względem nieratowania swojej ukochanej. Przecież w rozmowie chodziło o to, żeby facet nie starał się jej ocalić, bo wywołałoby to nieprzewidywalne konsekwencje, których byliśmy już niejednokrotnie świadkami we Fringe. Obserwator ratuje dziewczynę, zakłócając kontinuum czasoprzestrzenne - umiera. Walter uprowadza Petera z drugiej strony - musi się liczyć z wyrzutami sumienia i ostatecznym wyjawieniem prawdy, a także losem prawdziwej rodziny młodego Bishopa. Samo chwytanie się (mojego ulubionego zarazem) tematu podróży w czasie nie jest najlepszym pomysłem, ale muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem, bo wywiązali się z tego bez zarzutu. Niech tu wspomnę chociażby o liście Waltera. Gdyby Peck nie cofnął się do 18 maja i tam nie zginął, a jego sprawa w teraźniejszości byłaby omawiana przez zespół Fringe, to jasnym jest dla mnie fakt, że pismo Bishopa trafiłoby w ręce Petera. No bo w końcu gdyby ten ostatni zadzwonił, to Walter nie podjąłby decyzji o wrzuceniu listu do kominka. Naprawdę tego nie zauważyliście? Ach, kocham podróże w czasie. No i jeszcze coś absolutnie epickiego. Peter powiedział : 'Nigdy nie doświadczyłem deja vu'. Na tym można uciąć wszelkie spekulacje (przynajmniej moim skromnym zdaniem) o liczbie równoległych rzeczywistości, większej niż dwa. W innym wypadku Peter miałby jakiekolwiek deja vu. Jednak nie doświadcza tego, bo jego alternatywna wersja nie żyje. Jest tylko jeden Peter. Żadna jego wersja nie chodzi ulicą, którą on potem idzie i wydaje mu się, że już tu był. Epickie, a zarazem zawiłe (to drugie dobrze opisuje mój post). Temat, który można drążyć wiekami. Wspaniałość nad wspaniałości. 10/10.

 


  • Podobne tematy do 2x18 - White Tulip
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.