Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

1x05 - The Wolf and the Lion » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:21

1x05 - The Wolf and the Lion

Spoiler:


Premiera - 15 maja 2011
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 maja 2011, o 01:21

Odp: 1x05 - The Wolf and the Lion


Co za niesamowity odcinek. Nawet ja, po lekturze książki, zostałem kilka razy zaskoczony. Tym razem dostaliśmy dużo akcji i kolejne tony dialogów. Pominięto tez Jona i sceny Zza Morzem, ale wcale mi to nie przeszkadzało bo kolejne polityczne machlojki i starcie wilka z lwem było emocjonujące.

Jednak pierw to co mnie zaskoczyło:
- pokazano dalszy ciąg turnieju. Obawiałem się, że na jednej walce się skończy, ale była i następna. Tym razem ser Loras z Górą + Ogar. Świetnie to wyszło! i jeszcze to okrutne odcięcie głowy koniowi
- kilka scen z Theonem. Nie lubię go, ale rozumiem to posunięcie. Jednak mam nadzieje, że nie będzie za dużo w tym sezonie
- rozmowa Cersei z Robertem - wow. Pierwsza ich normalna rozmowa w serialu? Możliwe. Nie kłócili się wcale, rozmawiali o Nedzie, ona go wychwalała i jeszcze temat zboczył na Lyanne.
- to Magister i Illyrio spiskują przeciw Nedowi. Sieć się zacieśnia coraz gorzej wiedzie się naszemu namiestnikowi.
- pojedynek Neda i Jamiego - genialne! Scena była świetna, pięknie zrobiona i aż szkoda że tak szybko ją przerwano. Cudowna walka i jeszcze przedtem rzeź ludzi Starka. Teraz to będzie się działo :)
- genialne starcie słowne Littlefingera z Varysem. Dwóch największych kombinatorów się spotkało :)
- Loras i Renly?! Na prawdę nieuważnie czytałem książkę... W ogóle zupełnie inaczej wyobrażałem sobie Lorasa, ale to wszystko wina Sansy.

Przyjazd do Orlego Gniazda niezły - pierw brutalne starcie w drodze i w końcu rozczarowanie Cat siostrą. na pewno tego się nie spodziewała. Podobało mi się, że stanęła w obronie karła. Sama Lysa i jej syn wyszli przerażająco. Jednak sama siedziba wygląda majestatycznie.

Łapanie kotów i czaszki smoków - piękne sceny. Tak jak ta gdzie Arya rozmawia z strażnikami :)

Ned sprzeciwiający się mordowi Dan i jego rezygnacja ze stanowiska Namiestika to kolejna świetna scena. Argumentacja pozostałych członków Rady wyszła okrutnie.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 24 maja 2011, o 15:02

Odp: 1x05 - The Wolf and the Lion


Zapomniałem skomentować po obejrzeniu i teraz już nie pamiętam szczegółów.
Za to pamiętam to, że odcinek jak zwykle mi się bardzo podobał! :D
Świetna scena podczas turnieju, odcięcie głowy konia wyglądało tak brutalnie jak powinno.
Do tego dostaliśmy w końcu walkę Starka z Lannisterem. :P Nie mogę się doczekać decyzji, jaką podejmie Ned. Czyżby wojna? :P
Orle Gniazdo i siostra Catelyn...wow! Te karmienie piersią było megadziwne! :P
Tyrion trafił do podniebnej celi z bardzo ładnym widokiem. :D
Świetny dialog Littlefingera z Varysem. :D
Arya biegająca za kotem była cudowna, do tego podsłuchała jakiś spisek. :P
Rozmowa Cersei z Robertem, chyba pierwsza poważna w tym serialu. :P
Król podjął decyzję, że trzeba zabić Daenerys noszącą przyszłego wodza Dothraków, Mała Rada się z nim zgodziła. A Ned rzucił stanowisko Namiestnika. Robi się bardzo ciekawie. :D
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 24 maja 2011, o 21:31

Odp: 1x05 - The Wolf and the Lion


No to sie porobiło :). Fajnie , ze pokazali dalej ten turniej , odcięcie głowy koniowi, to było coś. Póżniej walka braci tez niezła.
Arya znów miała świetne sceny , bieganie za kotami , czy podsłuchany spisek :).
Ned sie sprzeciwił woli Roberta i rzuca role Namiestnika, moze mieć przez to kłopoty. Jakby tego było mało Jaime przybył po brata, skończyło na zabiciu ludzi Starka a on sam został zraniony. Szykuje sie coś naprawdę ekstra.
No i jeszcze Tyrion został uwięziony w lochach póki co dzięki , Cat , bo jej siostra nie zawachałaby sie go zabić , nawet jakby był niewinny.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 25 maja 2011, o 20:40

Odp: 1x05 - The Wolf and the Lion


Dobry odcinek. DOstaliśmy kontunuacje turnieju, który znów nie zawiódł. Świetna scena kiedy ten powalony rycerz odcina głowę koniowi, by później rzucić się na tego drugiego. No i ta walka z bratem...

W drodze do Orlego Gniazda na Catelyn czekała niezła niespodzianka. O mało nie straciła głowy. Nawet Tyrion się spisał... :) Scena już w samym Gnieździe tak jak napisał eL - strasznie dziwna! Ta siostra Cat, karmienie piersią - lol, niezła rodzinka. Tyrion trafił do celi, ciekawe jak się potoczą jego losy....

Zaskoczony byłem tak poważną rozmową Cersei z Robertem. Mało mieliśmy okazji, by zobaczyć ich razem, a tu taki surprise. Poza tym Robert to stary, gruby wał, któremu się nic nie chce i tylko chlał by wińsko i żarł. Nie lubię go, dobrze, że Ned w końcu mu się postawił. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Arya jak zwykle genialna! Bieganie za kotem i później rozmowa ze strażnikami - mega! :D Do tego udało jej się podsłyszeć co nieco...

Świetna walka Jaimego i Neda! Ojj coś mi się wydaje, że będzie naprawdę gorąco...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 1 lip 2011, o 23:15

Odp: 1x05 - The Wolf and the Lion


No i przekonuje się do GoT. Bardzo fajny odcinek, najlepszy do tej pory. Pozbycie się scen z Muru było dobrym posunięciem. :

Świetna scena turnieju - biedny koń. Dużo krwi i marwych ciał. Także na końcu ludzie Neda i on sam będzie ranny.

Wizyta Cat u siostry świetna. Ta babka jest psychiczna. xD Za to siedziba genialna.

Robert pogadał z żoną - świetna scena.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 22:17

Odp: 1x05 - The Wolf and the Lion


Orle Gniazdo zrobiło na mnie piorunują wrażenie. Niestety tylko jako budowla. Siostra Cat ma na prawdę nie po kolei. Ile lat ma jej dzieciak?
Rozmowa Roberta z żoną też raczej nie była tym czego bym się spodziewała - oboje nienawidzący siebie nawzajem byli zdolni porozmawiać normalnie przez całe pięć minut.
Arya przyciąga do siebie wzrok w każdej swojej scenie, niesamowita postać. Gonienie kota i pogonienie kota strażnikom było świetne.

 


  • Podobne tematy do 1x05 - The Wolf and the Lion
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.