Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 64
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 14
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 13

1x02 - Chained Heat » Zakończone Seriale » Revolution • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 26 wrz 2012, o 20:34

1x02 - Chained Heat

Spoiler:


-----------------

Jaka ta Charlie jest denerwująca. Dramat! Gadanie o moralności, poświęceniu dla rodziny i ochranianiu brata - ile można?! Do tego dochodzi jeszcze wątek Nate'a i Dannego. Jeden gorszy od drugiego. Młodsza obsada w serialu wypadła okropnie, dobrze że ci starsi to nadrabiają.

Znowu sporo akcji, która fajnie się ogląda. Miles daje radę i po krótkim wahaniu znów zaczął zabijać. Dobrze bo takiego Miles'a lubie - bezkompromisowego. Nore też polubiłem bo kojarzę aktorkę. Chociaż trochę bez sensu wypadł motyw z tym, że to Charlie musi zabić faceta ze snajperką. Ni mogli go strącić kuszą z daleka?

Flashbacki spodziewane. Jakoś od razu pomyślałem, że to żonka zabije tego faceta. I okazało się to prawdą. W teraźniejszości za to siedzi w więzieniu Monroe. Dobrze, że szybko ją pokazali i liczę że będzie bardziej przypominać Milesa niż córkę :)

Aaron i Maggie trochę na uboczu, ale może to dobrze, że się rozdzielili bo lepiej poznamy ten świat, który jest coraz bardziej intrygujący. Oni zmierzają do Grace do której wpadł tajemniczy Randall. Czyli kolejny z magicznym pedrivem dającym energie. Czyżby jakieś dwie frakcję?

Jest też wątek rebeliantów czyli prawdziwych patriotów Stanów Zjednoczonych. Wątek może być fajnym, w Jericho nie zdążyli tego pociągnąć do końca może tutaj opowiedzą więcej historii. Z chęcią zobaczyłbym obecną mapkę Stanów. No i ciekawe co dzieje się w innych regionach świata.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 28 wrz 2012, o 13:43

Odp: 1x02 - Chained Heat


W sumie było tak sobie. Nie mam pojęcia w jaki sposób mam odbierać ten serial. Do jakiego gatunku należy? Kino familijne? Nie powiedziałbym, bo za dużo zabijania i późna pora emisji. Coś pokroju Lost? Za mało tajemniczo, za mało mrocznie, no i główna bohaterka, która jest dzieckiem z przesadzonym kręgosłupem moralnym. Mam identyczne wrażania, jak Czesiek co do postaci Charlie. Irytująca, przerysowana... Wątek miłosny Charlie i Nate'a w ogóle mnie nie interesuje.

Esposito w roli sierżanta Milicji jest świetny! Taki trochę Gus. :) Sceny z nim ogląda się świetnie! Jak najwięcej proszę!

Pozyskiwanie energii z jakiegoś tajemniczego amuletu interesujące. Rodzi wiele pytań. Zapewne ojciec Charlie kazał Aaronowi dotrzeć z amuletem do tej czarnoskórej kobiety. Dotarł do niej z kolei tajemniczy Randall. Pewnie bliżej poznamy tę postać w kolejnym odcinku.

Matka Charlie oczywiście żyje. :) Może i byłoby to dla mnie zaskoczenie gdyby nie zatrudnili do grania tej postaci Elizabeth Mitchell. :) Tak, od razu wiedziałem, że gdzieś tam daleko, bądź nie żyje sobie mamusia tego jakże irytującego dzieciaka. ;) Siedzi w więzieniu u Monroe, który za wszelką cenę chce się dowiedzieć, jak odzyskać energię.

Watek rebeliantów może być ciekawy. Nora wydaje się fajną postacią. Zobaczymy, jak scenarzyści to rozwiną...

Ogólnie serial ogląda się przyjemnie. Cudów nie ma, oczekiwalem czegoś więcej. Mamy dużo machania mieczykiem, piękne widoczki i dobroduszną Charlie. Chciałbym większej tajemnicy, jakiegoś mroku w serialu. Ale nie zapowiada się żeby był to drugi Lost jeżeli chodzi o klimat.
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 29 wrz 2012, o 21:44

Odp: 1x02 - Chained Heat


Drugi odcinek i znów fajnie.
Charlie dalej drażni i denerwuje, ale reszta postaci jest na tyle fajna, że da się ją łyknąć. I nawet dostała jedną fajną scenę - zabicie strażnika ze snajperką. Chociaż to i tak jej mama we flashbacku wywarła na mnie większe wrażenie.
A przy okazji okazuje się też, że jej matka żyje. W sumie spodziewałam się tego. Zbyt mgliście jej śmierć byłą wytłumaczona, żeby można było założyć, że to prawda. Przetrzymywana przez Generała, który chce wykorzystać jej syna do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące energii. Ciekawe ile ona tak na prawdę wie. Wiemy już, że twarda z niej babka, może twardsza od swojego męża więc spodziewam się, że ma sporo informacji i że będzie ważniejszą postacią w serialu.
Grupa się rozdzieliła i podczas gdy Miles i Charlie ratowali Norę-buntowniczkę, Aaron i Maggie idą do Grace, która odwiedził tajemniczy Randall, kolejna osoba z magicznym wisiorkiem.
Na razie nie jest źle, ciekawa jestem co się będzie dalej działo i jak się wątki rozwiną.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 30 wrz 2012, o 19:03

Odp: 1x02 - Chained Heat


Dziwny jest ten serial, to wiem na pewno. :)

Nie mam pojęcia, dlaczego ktoś chciałby oglądać denerwującą nastolatkę z wielkim kręgosłupem moralnym chodzącą po świecie bez prądu. :) Naprawdę gratuluję pomysłu twórcom, bo głupszej postaci nie mogli stworzyć. No i z tego rodzi się kolejne pytanie, do kogo kierowany jest ten serial? Zastanawiam się nad tym i nie znam odpowiedzi. :P

Charlie, Charlie, ooo Charlie...:/ Narzekania ciąg dalszy. Postać jest słaba, do tego aktorka nie daje rady w tej roli. Niestety. Nie mogli poszukać jakiejś starszej, bardzo doświadczonej aktorki. :/ Coś czuję, że będę musiał się po prostu do tego przyzwyczaić. Na szczęście w produkcji NBC jest kilka innych, o wiele ciekawszych postaci.

Trochę odbiegając od tematu...
Często w serialach/filmach dziejących w niedalekiej przyszłości, świat ulega jakieś zmianie (np. taki "blackout" w Revolution) i stąd rodzi się takie moje pytanie. Jeśli twórca produkcji zmienił świat, przyszłość, ludzie w nim żyją od kilkunastu lat w innych (często trudniejszych) warunkach od nam znanych, dlaczego do jasnej cholery dzieci/nastolatkowie zachowują się w tych produkcjach tak głupio i w ogóle nieodpowiednio do świata, w jakim żyją?
Dobija mnie wpychanie "na chama" moralizatorstwa do takich seriali jak Revolution. Zachowanie Charlie i jej poczucie moralności nie pasuje do świata "postblackoutowego" :/ Wszyscy biją się o jedzenie, zapasy, wszędzie przemoc i kradzieże, ludzie giną na zwykłe choroby, bo nie ma lekarstw, do tego Milicja zabija każdego, kto im się sprzeciwi...a taka Charlie nie daje zabić Milesowi łowcy nagród, który sam chciał zabić Milesa i prawdopodobnie mógłby również zabić Charlie i resztę. :/ Ręce się załamują. Głupsze jest jeszcze to, że później nie ma problemu z zabiciem dwóch osób, bo jak sobie to argumentuje, oni trzymają tych ludzi jak niewolników. :(
Dobra, koniec moim wywodów. :P Podsumowując Charlie jest durna i tyle. A jej wątek z Natem...bez komentarza. :( Naprawdę nie można wymyślić nic bardziej oryginalnego. Come on, Abrams i Kripke!

Świetny flashback z czasów po blackoucie, scena zastrzelenia faceta, który chciał ich okraść, wypadła przekonująco. Już lubię postać Elizabeth Mitchell. :) Jak oglądałem tą scenę, to tylko krzyczałem na ojca Charlie, jaką jest ciotą. :P :P Dobrze, że Rachel okazała się tą twardszą. :)

Nadal bardzo podoba mi się akcja w tym serialu. Walki na miecze wychodzą świetnie. Miles jest konkretną postacią, lubię go. :P Nora również zapowiada się na ciekawą bohaterkę.

Wątek Buntowników, prawdziwych patriotów dawnych Stanów wydaje się całkiem interesujący.
Tak samo postać tajemniczego Randalla. Podobała mi się kombinacja łańcuszka energii i pałki paraliżującej. :)

Aaron i Maggie rozdzielili się od Charlie i zmierzają do Grace. Może to i dobrze. Zobaczymy więcej świata dzięki temu. W tej scenie kiedy Aaron daje ten łańcuszek Maggie, stawiałem na to, że ona przez przypadek włączy go i uruchomi dzięki temu ipoda ze zdjęciami dzieci...ale jak widać, na ten moment jeszcze trzeba poczekać.

Rachel żyje, można się było tego spodziewać. Ale jestem ciekawy, jak ten wątek z przetrzymywaniem przez Monroe się dalej rozwinie.

Podsumowując, ogólnie nie ma jakiejś tragedii, ale podczas oglądania tego serialu, czuję, że można wyciągnąć z tego o wiele, wiele, wiele więcej. Mam nadzieję, że czym dalej w sezon, tym będzie lepiej.

PS Nadal denerwuje mnie ta wszechobecna czystość. Dlaczego niewolnicy w obozie pracy, ciągnący helikopter mają czyściutkie żółte koszulki? Strażnicy każą im je prać codziennie, czy co? :P
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 3 paź 2012, o 13:30

Odp: 1x02 - Chained Heat


Chyba naprawdę się starzeję... Drugi odcinek zgodnie z moimi przewidywaniami też było średni. Wszystko fajne, ładne itp. ale nic nowego w tym serialu jak na razie nie zobaczyłem.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 12 gru 2012, o 17:59

Odp: 1x02 - Chained Heat


Charlie, znieść jej nie mogę!
A serial mi się dość spodobał. Jest intryga, tajemnica, dużo badboyów. Tak ma być!

Ciekawe co mają wspólnego ze sobą ludzie z pendrive'ami. I zakładam że złączenie wszystkich przywróci moc na świecie.
We Are The World haiti

 


  • Podobne tematy do 1x02 - Chained Heat
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.