Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Pytanie o DVD. » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Pomoc ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem oraz tematy związane z grami.

<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 14 sie 2012, o 12:26

Pytanie o DVD.

Moze ktos z was mi pomoze ;)
Mam taki problem z napisami na dvd. Czasami sie zacinaja zaraz na poczatku, albo wyswietlaja sie napisy z srodka filmu/serialu przez caly czas. Czym to moze byc spowodowane?
Obrazek
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 14 sie 2012, o 15:27

Odp: Pytanie o DVD.


ustaw sobie maksymalny czas wyświetlania napisów, np 3-4 sek w programie np. Subtitle Workshop.
Możliwe też, że twój odtwarzacz lub program obsługuje tylko dany format napisów.
Może wystarczy zmienić format napisów np. na srt.

jak szukałem, to znalazłem też coś co może pasować do Twojego problemu
Miałem 2 problemy :

1 - w pewnym filmie składającym sie z plików - w jednym napisy (odtwarzałem w dvd stacjonarnym) działały w drugi w ogole sie nie pojawiały. Rozwiązanie - plik z napisami był w formacie txt nie pomagało skonwertowanie do srt. Zastosowałem banalny zabieg i stworzyłem 2 foldery w jednym plik cd 1 wraz z napisami, w drugim analogicznie cd i pomoogło Smile dvd widziało napisy i odtwarzały sie w poprawny sposob

2 - w kolejnym filmie napisy sie odpalały jednakze wraz z upływajacym czasem pogłebiała sie róznica miedzy predkoscia wyswietlania napisów a akcja filmu - napisy ukazywały sie za szybko. Rozwiązanie - w SubEdit Player w zakładce Napisy -> Zmień czas wyświetlania napisów kombinujcie z wartościami ja wpisałem w pozycji "Klatek" 60 + 48 i pomogło.

http://forum.napiprojekt.pl/viewtopic.p ... 3b025ced7e
Obrazek
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 15 sie 2012, o 00:17

Odp: Pytanie o DVD.


Na poczatku powiem, ze jestem bardzo zielony w tym temacie :p
Nawet nie wiem jak zmienic format napisow na srt. ? :o

Nie wiem czy dobrze zrozumialem te 2 podpunkty i to przyda sie w moim problemie.
Dodam, ze film wrzucam na pendriva i wtedy podlaczam go do dvd.
Obrazek
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 15 sie 2012, o 22:12

Odp: Pytanie o DVD.


a spróbuj zmienić tylko rozszerzenie z txt na srt.
napisy_dofilmu.srt
Obrazek
<<

salmaatache

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 36

Lokalizacja: Kraków

Ulubiony serial:
Lost

Postdodano 15 sie 2012, o 22:35

Odp: Pytanie o DVD.


Konieczne może się też okazać przekonwertowanie napisów w jednym z programów, który wyeliminuje "krzaki". Ja zmieniając rozszerzenie pliku z .txt na .srt i podpinając pendrive'a bezpośrednio do TV (czasy bez kabla HDMI w szufladzie ;-) ) miałem problemy z polskimi znakami i nie dało się tego czytać.
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 17 sie 2012, o 11:26

Odp: Pytanie o DVD.


I problem rozwiazany :)

Sciagajac napisy przez napiprojekt, wystarczy sciagac napisy microDVD. Jakos nigdy nie zwracalem uwagi na to jakie sciaga bo na komputerze wszystkie dzialaly. Zastanawialo mnie czemu jeden serial caly sezon moglem ogladac na DVD bez problemu a w innym zaden odcinek mi nie poszedl przez napisy ;)
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 17 sie 2012, o 13:16

Odp: Pytanie o DVD.


Mogło zależeć od kodowania napisów. W niektórych zapis czasu wyświetlania wygląda tak: {184}{231} w jeszcze innych [33][68], a zdarzają się też 00:00:00,040 --> 00:00:01,880 przez co niektóre odtwarzacze głupieją.

 


  • Podobne tematy do Pytanie o DVD.
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Komputery, elektronika, gry



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.