Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Od lat zadawane pytanie. AMD czy Intel? » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Pomoc ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem oraz tematy związane z grami.

<<

tymek

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Lokalizacja: z nienacka

Postdodano 4 gru 2006, o 17:32

Od lat zadawane pytanie. AMD czy Intel?

No własnie..
narazie mam Athlona XP 2400+
kupuje nowego kompa... i co radzicie ? jaki procek ? procka tak za około 220 euro..
narazie mysle (mimo ze lubie amd) nad kupnem Intel C2D E6300
hmm? co wy na to ?
Ostatnio edytowano 21 cze 2007, o 00:25 przez tymek, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Obrazek
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 4 gru 2006, o 18:27


Intel C2D E6300 - selekt, jeżeli boisz się podkręcać to też intel tyle, że odrobinę mocniejszy E6400.

PS Jak masz kasę to nie idź teraz w AMD, bo Intel z C2D jest wydajniejszy.
<<

Finarfin

Użytkownik

Posty: 69

Postdodano 4 gru 2006, o 19:09


KaruzeL, dokładnie.

Intel zaskoczył wszystkich swoimi procesorami z serii Conroe, znanymi jako Core 2 Duo. Znacznie wydajniejsze od procesorów AMD. Aczkolwiek jestem pewien, że za 2-3 miesiące można spodziewać się odzewu ze strony AMD-Ati.

Aktualnie jednak nie zmieniałbym sprzętu. Ceny teraz skaczą lekko do góry z racji świąt - w lutym, marcu będą spore spadki cenowe ;)
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 4 gru 2006, o 19:24


Potem na kartę dx10, jeszcze później na ddr3 i tak można nie mieć kompa w ogóle :P
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 4 gru 2006, o 19:29


taa ja kupilem niedawno kompa z 1 prockiem... a teraz sie okazuje ze 2 procki to podstawa;) A teraz dowiaduje sie ze niedlugo wejda plytki i nagrywarki bluelasser 50G...
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 4 gru 2006, o 22:47


Nie dwa procki tylko dwujajowe procki :) one są już od dłuższego czasu, najtańszy coś koło 350zł intel D, AMD od 500zł wzwyż. Ale w sumie dobre zaczynają się od 800zł. I tak z kompami jest musiałbyś wydać lekko 10 000 plnów żeby mieć kompa na ten czas wypaśnego, a to mija się z celem.
<<

tymek

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Lokalizacja: z nienacka

Postdodano 5 gru 2006, o 09:38


Z tym sięnei zgodze ze 10k na wypasionego kompa... (10k to mozna wydac na kompa bardzo, bardzo, bardzo wypasionego, albo na dwa "lepsze" - oczywiście bez monitorów).

nie wiem jak z kasą bede stał i nie wiem czy wezme tego E6400, ale na pewno wezme c2d. Co do amd.. to juz szykują nowe procki (gdzies na tweak.pl o tym czytałem..)
co do GF8 z DX10 to sie nie opłaca kupywać;) zreszta jak kazdej nowości ;) Bede jakos teraz skłądał nowego kompa... i tłasnie z tym intelem i prosze o ewentulane propozycje co byście zmienili:

Procek: Intel® Core 2 Duo E6300 - 159,90 €
HDD: Western Digital WD1600YS RAID Ed. - 65,90 €
Mobo: AsRock ConRoeXFire-eSATA2 - 79,90 €
Grafika: Asus EN7900GS/2DHT - 189,90 €
RAM: Kingston KVR667D2N5/1G - 107,90 €
Obudowa: AeroCool AeroEngine II BBA - 74,90 €

+ jakies DVDRW wezme NEC bo juz mam i jestem zadowolony... klawiaturka, i zasilacz 400W to bedzie jakies 100 € moze mniej... myszki juz mam ;d Razzera <--- polecam najlepsze myszki ! Teraz przy kompie mam Razer Diamondback Kameleon, imam jeszcze RED

aha i ewentualnie zamiast tej grafy co podałem myslałem najpierw o troche tańszej a mianowicie: Gigabyte GV-NX76T256D-RH - 154,90 €

razem wychodzi około 750 € + monikotek LCD 19" (teraz mam LCD Fujitsu Siemens 19" i jestem zadowolony i chyba wezme cos z tej firmy, jak polecacie cos lepszego to pisać- tylko zeby nie był droższy niz 270€)
Obrazek
Obrazek
<<

Gareth

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 193

Lokalizacja: Piekary Śląskie

Postdodano 5 gru 2006, o 10:48


Obudowe widze ze chcesz wypasiona miec, a sa fajne juz za polowe tej ceny, pozatym nie wiem czy zasilacz 400 wystarczy, gdzies ostatnio mi sie obilo o uszy ze trzeba miec 450 do dobrego sprzetu:)
A co do ramu mam kindgstona duel 512 i ladnie jest ale slyszalem juz se obecnie dobrze juz miec duel 1G ( podobno na tym G3 nie tnie)
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 5 gru 2006, o 12:42


Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o karcie Galaxy albo Gainwarda, mniej więcej ta sama cena ale dużo lepsze pamięci. Ewentualnie o Radeonie x1950pro, który jest mocniejszy od serii 7900gs nvidii. Dysia Seagata 250 z prostopadłym zapisem, zamiast tego WD, a jeżeli by brakło zjechałbym z obudowy, bo to tylko gadżet.

PS Czemu wszystkie ceny w Euro zagranicą siedzisz ? U Nas troszkę taniej by Ci wyszło :P
<<

tymek

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Lokalizacja: z nienacka

Postdodano 5 gru 2006, o 12:56


Niop.. mieszkam w niemczech... hmm cany sa podobne, z tego co patrzałęm na komputroniku to nie jest wielka roznica...
Co do dysku... 160gb S-ata starcza.. (na dysku chce zaoszczędzić, bo mam juz jedne 160). Co do grafy... najbardziej mi zalezało na Tym silient Pipe @ Gigabyte... ale wieksza wydajnasc i nei wiele wieksza cene ma ten 7900GS. Co do radkow.. nie jestem pewny czy chce radka kupywac;p teraz ma mradka i jakosc chciałbym zobaczyc cos na GF ;d hmm co do zasilacza to chyba masz racje ... przy tym procku lepiej byłoby 45o

///edit
hmm co do tego radka... moze jednak sie zdecyduje ;D
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http ... 50Pro.html (tylko go nie ma w tym sklepie co ja chce... albo
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http ... 50Pro.html
Obrazek
Obrazek
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 5 gru 2006, o 14:14


I ceną też fajnie stoją te Asusy 720zł czyli 187 euro. A za różnice w zakładanej cenie przez Ciebie i realnej możesz sobie kupić paczkę landrynek :)
<<

tymek

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Lokalizacja: z nienacka

Postdodano 5 gru 2006, o 15:33


oki ;d ale ie lubie landrynek ;d jesli maja być słodycze to wole juz haribo ;d;d
teraz zostało tylko czekac do wypłaty :) i zrobienie radiowego lanu;)
a propo lanu... z teog co widze w TV w Polsce internet nawet jako tako staniał ;P
Obrazek
Obrazek
<<

Finarfin

Użytkownik

Posty: 69

Postdodano 7 gru 2006, o 01:09


tymek napisał(a):a propo lanu... z teog co widze w TV w Polsce internet nawet jako tako staniał ;P
Nadal jest cholernie drogi jak popatrzyć na ceny w USA...a jak jeszcze porównamy ich zarobki z naszymi to oni mają neta prawie darmo.

Niestety monopolista robi swoje...

Co do Radków: obecnie straciły one na swojej popularności, bo zwyczajnie przegrywają wydajnościowo z ich odpowiednikami ze stajni nvidii. Ja bym polecał GeForce - choć sam mam obecnie radka. Aczkolwiek testy mówią same za siebie...

Edit: poza tym jak kupuje się sprzęt za cenę ok. 1000 USD, to opłaca się ściągać sprzęt ze stanów - ceny tam są znacznie niższe, płaci się 50USD za transport(drogą morską co prawda, ale tam cła nie trzeba płacić...), ale i tak wychodzi się na znaczny plus :)
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 7 gru 2006, o 13:51


Co do zarobków to się zgodzę, ale ceny dla przeciętnego użytkownika są zbliżone, znajomy za 1,5MB płaci 15$+20$telefon+TAX czyli za internet mniej więcej tyle co ja i musi wykupić u nich telefon jeszcze.
<<

tymek

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Lokalizacja: z nienacka

Postdodano 9 gru 2006, o 11:37


ja z neta płace około 30 euro - 6Mbit
Obrazek
Obrazek
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 9 gru 2006, o 12:24


W tej chwili INTEL [ dual core ] ale za niedługo AMD dogoni INTELA i będzie panował porządek w przyrodzie. AMD jest tańszy i lepiej go podkręcać od INTELA.
Wybór zależy też od tego co będziemy robić na kompie.
Obrazek
<<

Finarfin

Użytkownik

Posty: 69

Postdodano 9 gru 2006, o 20:00


Taifun, to nie jest takie pewne, że AMD nadgoni...mają juz spory przestój, choć to wynika zapewne z tego, że nie będą chcieli doganiać, a raczej "przegonić" :)
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 9 gru 2006, o 20:27

Taifun napisał(a):AMD jest tańszy i lepiej go podkręcać od INTELA.


Jedna bzdura napisana po drugiej, ja wiem że to jest jak z ATI i NV, każdy ma swoich zwolenników, ale teraz intel ma najtańszego dwujajowca i lepiej się kręcą intela niż AMD. No C2D już na rynku są prawie pół roku, więc może AMD by się pośpieszył z tym wgniataniem Intela w ziemie, bo jak na razie to tylko Ty tak mówisz. Leje teraz Intel Amdeki we wszystkim nawet jest lepszy do gier, o pracach biurowych już nie wspominając.
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Od lat zadawane pytanie. AMD czy Intel?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Komputery, elektronika, gry



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.