Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 68
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 21
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 20

Monitor LCD - zwykły czy panoramiczny ? » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Pomoc ze sprzętem komputerowym, oprogramowaniem oraz tematy związane z grami.

<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 23 gru 2006, o 13:39

mialem na mysli takie gry jak carbon, lub counter-strike (ktory jest stara gra). jezeli chodzi o rozdzielczosc, to panoramiczne monitory sa szersze niz zwykle, ale za to nizsze. kiedys nawet liczylismy w szkole na matematyce jaki monitor ma wieksze pole (uzywalismy cali jako jednostki, ale mozna to przeliczyc na piksele). panorama czy zwykly. wyszlo, ze zwykly ma wieksze pole.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 23 gru 2006, o 14:04


dawidg napisał(a):kiedys nawet liczylismy w szkole na matematyce jaki monitor ma wieksze pole (uzywalismy cali jako jednostki, ale mozna to przeliczyc na piksele)
cale a piksele nie mają większego związku, przykładowo monitory 19 calowe w większości mają taką samą rozdzielczośc maksymalną jak 17 calowe a pole 19 calowego jast większe. A w przypadku panoramicznych są dwa rodzaje ze zmniejszoną ilością pikseli w stosunku do "zwykłego" (wypiar pionowy zmniejszają) lub ze zwiększoną ilością pikseli dla poziomu :)
<<

tymek

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 36

Lokalizacja: z nienacka

Postdodano 23 gru 2006, o 19:58


czyli jak ma sie to do gier ? przypuscmy ze na ty, samym sprzecie testowano gre nsf carbon.. w rozdziałce 1280x1024 w drugiej, odpowiedajacej mniej wiecej tej co poprzednio tylko ze na panoramicznym... czy ilosc fps bedzie taksa sama ?

i co do starszych gier.. chodzi mi o to czy jak gra nie obsluguje rozdziałki panoramicznego to czy przykładowo beda obciete goki czy gra nie bedzie na pełnym ekranie (rozciągnieta.. nie chodzi mi o fullscreen)
Obrazek
Obrazek
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 23 gru 2006, o 20:14


sufer: nie prawda. jak masz 19" zwykly i 19" panoramiczny, to panoramiczny bedzie szerszy i nizszy niz zwykly. nie albo szerszy, albo nizszy, tylko i to i to. takie cos jest niemozliwe, aby zachowac stosunek 16:10 (taki jest w standardowych monitorach panoramicznych).
odpowiednikiem (zblizona ilosc pikseli) rozdzielczosci 1280*1024 dla monitorow panoramicznych jest 1440*900. i teraz oblicz sobie pole w pikselach. a w moim poprzednim poscie zle mnie zrozumiales. a moze to ja zle sformulowalem o co mi chodzi. chodzilo mi o to, ze mozna wykonac podobne obliczania z pikselami.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 23 gru 2006, o 21:26


Ok zgadzam się żę odpowiednikiem SXGA dla 19'' 4:3 jest 1440*900 dla 19'' 16:10. Oboje się chyba lekko nie zrozumieliśmy. Chodziło mi o fakt że to nie ma nic wspólnego z polem. Rozdzielczości obu monitorów wynoszą około 1,3 MPixela, dokładnie 1,31 MPix i 1,296 MPix dla panoramy.
A co sprawy szerszy lub niższy to chodziło mi o fakt że produkowane są też monitory panoramiczny ale tak naprawdę w standardzie 16:9 czyli przykładowo 1280x720.
Fakt napisałem zbyt ogólnie ... mój błąd.
<<

dawidg

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 178

Lokalizacja: Bieruń

Postdodano 23 gru 2006, o 21:59


w sumie sam juz nie wiem, bo mam monitor 16:10, tak samo jak moj kumpel. wydaje mi sie, ze "lekko" odbieglismy od tematu.

tymek: carbon nie obsluguje rozdzielczosci 1440*900 i uzywam 1280*1024, a obraz jest rozciagniety, ale jak juz mowilem w dynamicznej grze tego sie nie widzi i nie zwraca na to uwage. fps powinien byc taki sam, bo on nie zalezy od monitora, tylko karty graficznej. monitor wyswietla tylko to, co mu dostarczy karta.
- co zrobisz jak bedzie przerwa w emitowaniu seriali?
- z nudow debe musial dziewczyne znalesc
Poprzednia strona

Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Komputery, elektronika, gry



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.