Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Harry Potter and the Deathly Hallows » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Dział poświęcony dla książek oraz ciekawych publikacji

<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 5 sie 2007, o 23:00

Przeczytałem dziś w oryginale i w tłumaczeniu polskich internautów dwa rozdziały i jestem pod wrażeniem... Przetłumaczyli już całą książkę i jak na tak krótki okres czasu od premiery to należą im się wielkie gratulacje. Linku do strony z której można pobrać nie podam bo autor sobie nie życzy ze względu na aferę z napisy.org, ale wystarczy poguglować i wszystko jasne. ;)
We Are The World haiti
<<

misslost

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 77

Postdodano 14 sie 2007, o 19:07


Ja czytałam w oryginale. Podobało mi się, rzecz jasna, a najbardziej oczywiście cudownie doprowadzony do końca wątek R/Hr :D Choć nie miałabym nic przeciwko, gdyby byli ze soba już wcześniej ;) Kocham tę parę za ich niepotwarzalny urok!
Nigdy się nie spodziewałam, że śmierć Zgredka mogłaby mnie wzruszyć *tak bardzo* a to była pierwsza śmierć w DH, która doprowadziła mnie do łkania. Musze przyznać, że JKR ma niesamowity talent i potrafi wycisnąć łzy jak mało kto.
Najbardziej nie mogę jej przebaczyć Freda. Fred! Kocham takich pozytywnych bohaterów jak bliźniacy, jak Ron i nie wyobrażam sobie jak teraz George radzi sobie bez brata. Podoba mi się, że JKR na czatach pisała o Ronie pomagającym mu dojść do siebie. Aww! I George'owi jestem w stanie wybaczyć nazwanie syna Fred Chociaż gdzieś widziałam żartobliwą ikonkę mówiącą coś w stylu Potter's child #4 is named Fred. In epilogue, he's staying at home. Uncle George and his son, Forge, are looking after him ;) Ale imiona młodych Potterów to już dla mnie małe nieporozumienie.
Harry/Ginny mnie nie rusza. Nie lubię jej, ot co. A w filmie Harry tak ładnie wyglądał z Luną! Tymczasem los Luny pozostaje nieznany, nawet w post-DH wywiadach Jo mówi o niej jakoś tak pokrętnie.
Tak mi było żal Lupina i Tonks. Tym bardziej, że to oni byli tymi postciami, o których mówiło się, że JKR planowała je zachować przy życiu, ale w końcu zabiła. A historia małego Teddy'ego brzmi już zupełnie znajomo.
Och, ciężko będzie bez HP (zostają jeszcze filmy), tym bardziej, że się z nim trzymam od 9 roku życia :D
Ostatnio edytowano 15 sie 2007, o 16:17 przez misslost, łącznie edytowano 1 raz
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 14 sie 2007, o 20:12


misslost napisał(a):Najbardziej nie mogę jej przebaczyć Freda. Fred! Kocham takich pozytywnych bohaterów jak bliźniacy, jak Ron i nie wyobrażam sobie jak teraz George radzi sobie bez brata.

JK powiedziała, że każda śmierć była niezbędna dla książki, ale długo się zastanawiałam w czym pomogła jej śmierć Freda i do dzisiaj do tego nie doszłam. Tak jak potrafię zrozumieć śmierć Snape'a tak nie rozumiem dlaczego uśmierciła akurat Freda.
Want your bad romance.
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 14 sie 2007, o 21:18


i okazało się że Harry jest spokrewniony z Voldemortem :P oczywiście jeśli Marvolo mówił prawdę co do tego że jest potomkiem Peverells'a, no bo później Dumbledore powiedział że peleryna przechodziła z ojca na syna, z matki na córkę aż dotarła do Harrego czyli on też jest potomkiem Peverells'a
Ostatnio edytowano 14 sie 2007, o 22:31 przez Cya, łącznie edytowano 2 razy
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 6 wrz 2007, o 13:40


A moje pytanie takie: Gdzie dokładnie była mowa że Marvolo jest potomkiem Peverells'a? Może zapomniałem, może nie pamiętam, a możę to nie w tej części. ;P
We Are The World haiti
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 6 wrz 2007, o 14:18


tlen.exe, w 6 tomie, jak Harry chodził razem z Dumbledorem po wspomnieniach i odwiedzili razem dom Gauntów
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 6 wrz 2007, o 15:01


Aaaa, no to zapomniałem, zdarza się, to było dość dawno. Pogratulować dobrej pamięci. :)
We Are The World haiti
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 6 wrz 2007, o 15:28


w tym tomie chyba tez było gdzieś to wspomniane, Harry mówił o tym Hermionie i Ronowi jak ześwirował i chciał odnaleźć relikwie śmierci, ale nie pamiętam dokładnie w którym momencie
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 6 wrz 2007, o 15:58


W tym nie było, bo bym pamiętał. Owszem był taki moment że nawijał o relikwiach, ale nic nie wspomniał o tym że Marvolo może być jego krewnym...
We Are The World haiti
<<

Corranh

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 61

Lokalizacja: Zabrze

Postdodano 11 wrz 2007, o 15:42


A mnie w całej książce najbardziej podobała się ta atmosfera rodem z Hitlerowskich Niemiec :] Te prześladowania, spisy szlam, oprychy polujące na nieczysto krwistych. Do tego jeszcze ichnie Radio Wolna Europa jak u nas za komuny :D No i ruch oporu w szkole - okupacja ;) Przejęcie 100% włądzy przez Voldiego to był świetny pomysł. Powinna to zrobić już w poprzednim tomie :D

Do tego wielki + dla Harrego za 2 zaklęcia niewybaczalne i ogromny - za brak trzeciego... strasznie to było nierealistyczne. Kolesie Voldemorta kosili zakon po kolei, a Harry i spółka nikogo nawet nie drasnęli. Niby to książka dla dzieci ale i tak do chrzanu z taką wojną :sad:
Obejrzane:
Lost
Prison Break
House M.D.
4400
Heroes
Jericho
O.C.
Kyle XY
Standoff
Ekipa
Rome
Greek
Dirty Sexy Money
The Journeyman
Cane
Weeds
Gossip Girl
Oglądam:
Fringe
Bttlestar Galactica (sezon 3)
Dexter (sezon 2)
W kolejce:
Merlin
<<

Bee132

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 539

Postdodano 11 wrz 2007, o 15:47


A mnie w całej książce najbardziej podobała się ta atmosfera rodem z Hitlerowskich Niemiec :] Te prześladowania, spisy szlam, oprychy polujące na nieczysto krwistych. Do tego jeszcze ichnie Radio Wolna Europa jak u nas za komuny :D No i ruch oporu w szkole - okupacja ;) Przejęcie 100% włądzy przez Voldiego to był świetny pomysł. Powinna to zrobić już w poprzednim tomie :D


To był strzał w 10 :)

Corranh napisał(a):Kolesie Voldemorta kosili zakon po kolei, a Harry i spółka nikogo nawet nie drasnęli. Niby to książka dla dzieci ale i tak do chrzanu z taką wojną :sad:

Bo oni pokojowi byli... Harry'emu zależało tylko na Voldim i jego unicestwieniu :P

Jedyne co mi się nie bardzo spodobało to zakończenie ksiązki, a ianowicie ostatnie zdanie o bliźnie po 19 latach...
Mogla to inaczej zakończyć, ale cóż...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 22 wrz 2007, o 22:29


Bee132 napisał(a):Bo oni pokojowi byli... Harry'emu zależało tylko na Voldim i jego unicestwieniu :P


Ja jednak bardzo wierzyłem że Harry użyje zaklęcia na Voldemorcie... Szkoda że tego nie zrobił, lubię taki dreszczyk.

BTW: W księgarniach jest książka dla dzieci i dorosłych, czym one się różnią??
We Are The World haiti
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 22 wrz 2007, o 22:48


tlen.exe napisał(a):W księgarniach jest książka dla dzieci i dorosłych, czym one się różnią??

Okładką.
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 23 wrz 2007, o 02:15


aja napisał(a):Okładką.
ta dla dorosłych jest 100x lepsza oczywiście okładka, szkoda że u nas w PL nie ma do wyboru okładek dla dzieci i dla dorosłych, bo te dla dorosłych fajnie by wyglądały w biblioteczce domowej i nie było by wstydu ich tam umieścić, bo grzbiety nie są jakieś kolorowe
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 23 wrz 2007, o 03:03


A co to za wstyd? Ja tam mam swoje wszystkie części ładnie ułożone z resztą książek w mojej skromnej kolekcji i jest spoko. :P Jak coś jest fajne to po co się wstydzić?
We Are The World haiti
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 23 wrz 2007, o 08:43


Też tego nie rozumiem :P Tak czy siak masz napis 'HARRY POTTER', co za różnica czy na niebiskiem czy na czarnym tle?
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 23 wrz 2007, o 09:05


tlen.exe napisał(a):A co to za wstyd? Ja tam mam swoje wszystkie części ładnie ułożone z resztą książek w mojej skromnej kolekcji i jest spoko. :P Jak coś jest fajne to po co się wstydzić?
tylko wy pewnie macie to u siebie w pokojach na półkach, a u mnie oprócz tego że to fajna książka to musi się jeszcze prezentować, bo kurde jak to wygląda, z jednej strony kodeksy prawa, z drugiej kodeksy handlowe i wszystko w ozdobnych okładkach [takich do biblioteczki] a pośrodku stoi HP w kolorowej okładce, tyle żeby było jasne ja nie trzymam książek w pokoju no po za HP bo wstyd tam wstawić, wszystkie książki mają jakieś normalne okładki, nawet książki z superNOWEJ [o wiedźminie] mają identyczne grzbiety i nie jest to tak wstyd postawić, a HP ma kolorowe grzbiety, sama okładka mnie mało interesuje byle by grzbiet był jednobarwny, i cała seria miała ten sam główny kolor, że co książka będą małe zmiany barwne, czyli jakiś pasek zielony, czy czerwony to był by pikuś pod warunkiem że główne i w prawie cały grzbiet powiedzmy jest niebieski lub biały, a jak już cała seria nie może być w jednej tonacji to te dla dorosłych tam zdecydowanie lepiej się prezentują
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 23 wrz 2007, o 12:31

A to problem oddać książki do introligatora?
[swoją drogą oprócz przecinków istnieją też kropki - używaj ich ;)]
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 2 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
Poprzednia stronaNastępna strona

 


  • Podobne tematy do Harry Potter and the Deathly Hallows
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Kultura



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.