Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 29

Harry Potter and the Deathly Hallows » Off-topic » O nas, inne & off-topic • seriale forumtv.pl

Dział poświęcony dla książek oraz ciekawych publikacji

<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 26 lip 2007, o 11:39

Harry Potter and the Deathly Hallows

Czytał już ktoś? Ja przeczytałam :D I jestem przeszczęśliwa, że nie dowiedziałam sie kto zginął, kto i przeżył i jak sie skonczyła książka zanim sama jej nie przeczytałam, bo jak zabierałam sie do czytania przed-ostatniej czesci, to niestety wiedziałam kto umarł.

Jeśli nie chcesz znać treści książki, nie czytaj dalej :)
No to najpierw co mi sie nie podobało:
- epilog. Chyba jeszcze nigdy nie czytałam tak beznadziejnego, tak polukrowanego i tak kiczowatego tekstu. No po prostu jedna wielka żenada; wszyscy szczęśliwi wysyłają dzieci do Hogwartu, nawet Malfoy żonaty i dzieciaty ;D Ale i tak najgorsze są te imiona: James, Lily i Albus Severus :what:
- zrobienie z Dumbledore'a jakiegoś żadnego władzy dziada, który tak naprawde nic nie wie :/
- para Harry/Ginny. Żenada, nie cierpie Ginny.
- cały motyw z Harry'm jako siódmym Horcruxem i jego wielka 'zamartwychwstanie' i rozmowa zza światów z Dumbledore'm. A co za tym idzie głupia śmierć Voldy'ego. O wiele lepiej byłoby, gdyby Harry nie był horcruxem i stoczyl normalny pojedynek z V. a nie jakieś cuda niewidy :P
- śmierć Snape'a. Mogli mu bardziej godną śmierć zafundowac, a nie on umiera i jeszcze musi wpatrywać sie w zielone oczęta Harry'ego :/ Ja w Snape'ie zawsze lubiłam to, że był ZŁY, a teraz nagle 'najdzielniejszy człowiek' wg Harry'ego. Kurde, Snape gardził nim przez 7 lat, wyżywał sie na nim, to Harry mógłby go choć troche nie lubić, a nie nazywa dzieci po nim :P No i jeszcze Snape/Lily. No comment :hah:
- cały ten camping ;D Siedzą prawie ROK w namiocie, kłócą się, gdybają nt. horcruxów a potem szast-prast wszystkie sie same odnajdują :P
- i teraz to, co mi się najbardziej nie podobało. Śmierć Lupina i Tonks :( Zostawili małego Teddy'ego :( Już wolałabym, żeby umarł Harry czy ktoś z głównych bohaterów

The best of HP&DH:
- Ron i Hermiona :D Przez pierwsze 4 tomy chciałam, żeby Hermiona była z Harry'm ale później mi sie odmieniło i uwielbiam tę parę :D
- podobało mi się, że było więcej sarkastycznego humoru niż w poprzednich czesciach (albo to kwestia, że poprzednie czytałam po polsku i tłumacz jest nieudolny xD)
- NOT MY DAUGHTER, YOU BITCH :D
- Neville i jego babcia xD To było boskie, jak babcia powiedziała, że idzie asystować wnukowi w walce ;D

Dobrze, że to już ostatnia czesć (choć bedzie mi troche brakować HP, bo pierwsza część przeczytałam jak miałam 11 lat :P), choć Rowling mogłaby więcej wyjaśnić. Mniej czasu poświęcić na siedzenie trójki w namiocie i wywalić tragiczny epilog, a zmiast tego wyjasnić np. co stało sie z Dursleyami, czy Kingsley był stałym ministrem magii, czy ktoś go zastapił, co wszyscy robili po skończeniu szkoły (bo kogo niby teraz Harry ma ścigać jako auror?), kto został dyrektorem Hogwartu, co w ogole stało się ze smierciożercami?

rozpisałam sie :P
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 2 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 26 lip 2007, o 13:07


Ale przynajmniej epilog nie pozostawia otwartego zakończenia do napisania kolejnych książek, ja to wiedziałam, że wszystko się słodko/cukierkowato/kiczowato skończy i przynajmniej nie byłam rozczarowana :P

A w ogóle Draco ma syna, Scorpiusa :hah: bawi mnie to imię, srsly XD
Harry/Ginny to mnie aż tak nie ruszają, ale byłam gotowa się popłakać kiedy Hermiona pocałowała Rona, shippuje im odkąd miałam jakieś 13 lat i w końcu się doczekałam! Mają dwójkę zapewne mądrych, słodkich i rudych dzieci :P

aja napisał(a):- i teraz to, co mi się najbardziej nie podobało. Śmierć Lupina i Tonka :( Zostawili małego Teddy'ego :( Już wolałabym, żeby umarł Harry czy ktoś z głównych bohaterów

Najpierw Syriusz, teraz Lupin,Tonks i Snape...ano i Hedwiga :P JKR naprawdę lubi mnie dołować, wszystkich uwielbiałam...

Natomiast zgadzam się, że Rowling mogła więcej nam na koniec wyjaśnić, zamiast skupiać się na dzieciach Harrego w epilogu mogła opowiedzieć dalsze losy innych bohaterów.
Ostatnio edytowano 26 lip 2007, o 13:07 przez bluevein, łącznie edytowano 1 raz
Want your bad romance.
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 26 lip 2007, o 18:15


na pewno powstanie jeszcze jedna książka coś w stylu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" i "Quidditch przez wieki" taka wyjaśniająca co się działo np. w świecie mugoli, lub jak to jest gdy V już kipnął na 100% za taka książkę też zainkasuje parę milionów funtów i będzie happy :P

P.S.
A co do tego że to czytałem to mam głupią manierę że zawsze zanim przeczytam książkę w całości to muszę zajrzeć do ostatniego rozdziału żeby się dowiedzieć jak się kończy :P i dopiero wtedy zazwyczaj kupuję czy wypożyczam książki, więc jak sobie przeczytałem spoiler to chyba jednak zakupie ją tylko że w polskiej wersji, nie lubię czytać po angielsku i nie zawsze wszystko bym zrozumiał a tego jeszcze bardziej nie lubię ;)
Ostatnio edytowano 26 lip 2007, o 18:18 przez Cya, łącznie edytowano 1 raz
<<

HeroSHI

Postdodano 26 lip 2007, o 18:35


Szkoda tylko, że na polską wersje trzeba czekać aż do stycznia 2008 :?

Nie że eng version jest trudna, ale zawsze te tłumaczenia były wspaniałe :)
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 26 lip 2007, o 19:42


bluevein napisał(a):byłam gotowa się popłakać kiedy Hermiona pocałowała Rona, shippuje im odkąd miałam jakieś 13 lat i w końcu się doczekałam! Mają dwójkę zapewne mądrych, słodkich i rudych dzieci :P

Widzisz, Ty byłaś mądra w wieku 13 lat a ja wtedy chciałam, żeby Harry był z Hermioną. Głupia ja :P
bluevein napisał(a):Najpierw Syriusz, teraz Lupin,Tonks i Snape...ano i Hedwiga :P JKR naprawdę lubi mnie dołować, wszystkich uwielbiałam...

+ Dumbledore. Właśnie - zabiła wszystkich, których uwielbiałam - jakby nie mogła zabić Ginny, czy McGonagall, czy kogokolwiek innego. Już lepiej jakby Harry'ego zabiła :P Całe szczescie, że Malfoy, Neville i jego babcia żyją :D
Cya napisał(a):A co do tego że to czytałem to mam głupią manierę że zawsze zanim przeczytam książkę w całości to muszę zajrzeć do ostatniego rozdziału żeby się dowiedzieć jak się kończy :P

Tosz to profanacja :P To zabiera całą przyjemność czytania książki, całą przyjemność zgadywania co się stanie ;)
HeroSHI napisał(a):Nie że eng version jest trudna, ale zawsze te tłumaczenia były wspaniałe :)

Deathly Hallows to była jedyna część, którą przeczytałam po angielsku i bylo w niej znacznie więcej takiego sarkstycznego humoru i właśnie sie zastanawiam, czy to kwestia tej jednej cześci, czy w poprzednich też było, tyle że tłumaczenie było nieudolne... No i zastanawiam sie, jak przetłumaczą 'Not my daughter, you BITCH' :D
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 3 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 26 lip 2007, o 21:21


aja napisał(a):'Not my daughter, you BITCH'
kto taki tekst walnął i do kogo??
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 26 lip 2007, o 23:06


Molly Weasley do Bellatrix jak ta walczyła z Ginny :hihi:
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 26 lip 2007, o 23:13


chyba jednak oryginał przeczytam :P bo ten tekst na pewno zniszczą przy tłumaczeniu bo powiedzą że to książka dla dzieci, a przecież zamysł autorki był taki żeby to czytało jedno pokolenie które dorasta ;) i dlatego książki stawały się trochę bardziej poważne co tom :)
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 02:48


aja napisał(a):jakby nie mogła zabić Ginny

A dlaczego nie lubisz Ginny? ja tam do niej nic nie mam :P fajny prezent dała harremu na urodziny :oops:
Ostatnio edytowano 27 lip 2007, o 02:48 przez bluevein, łącznie edytowano 1 raz
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 07:42


Najpierw te jej chichoty i czerwienienie się na widok Harry'ego, później przez przez pare cześci w ogóle nie było o niej praktycznie żadnej wzmianki aż tu nagle szast-prast i jest z Harry'm. No ale chyba najwięcej w moim nie-lubieniu-jej zdziałała okropna aktorka, której za Chiny nie wyobrażam sobie z Harry'm ;)
Cya napisał(a):chyba jednak oryginał przeczytam :P bo ten tekst na pewno zniszczą przy tłumaczeniu

Przeczytaj :D A tekst w polskim przekładzie bedzie pewnie brzmiał 'Ty małpo!' czy coś w tym stylu :shock:
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 27 lip 2007, o 11:02


aja, dokładnie, zanim wyszedł film do kin to jakoś inaczej wyobrażałem sobie Ginny, ale oni dali tragiczną aktoreczke żeby ją zagrała, mam nadzieję że ją zmienią na ponętną rudą dziewczynę :P

aja napisał(a):'Ty małpo!'
ja myślałem raczej o świni, a tak serio to jak by było 'Ty suko!' to nie było by tak źle'
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 11:08


aja napisał(a):No ale chyba najwięcej w moim nie-lubieniu-jej zdziałała okropna aktorka, której za Chiny nie wyobrażam sobie z Harry'm ;)

Ja to sobie jej nie wyobrażałam do ostatniej 5 części filmu, Bonnie wygląda coraz ładniej i stwierdziłam ostatnio, że właściwie może być :P na pewno jest lepsza niż Cho, której znieść nie mogłam :P

Cya napisał(a):mam nadzieję że ją zmienią na ponętną rudą dziewczynę :P

Yhy yhy :P Dan nie ma nic przeciwko całowaniu obecnej Ginny :P

aja napisał(a):A tekst w polskim przekładzie bedzie pewnie brzmiał 'Ty małpo!' czy coś w tym stylu :shock:

E tam, ja myslę że pan Polkowski pokusi się o ostrzejsze słowo :P
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 11:34


bluevein napisał(a):Bonnie wygląda coraz ładniej i stwierdziłam ostatnio, że właściwie może być :P

Ja na nią patrzeć nie moge :P W książce była opisna jako płomiennoruda ładna dziewczyna, a Bonnie ma wypłowiały rudny i w ogóle bleh :P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
bluevein napisał(a):na pewno jest lepsza niż Cho, której znieść nie mogłam :P

No nie wiem :] Ja żadnej nie lubiłam więc w sumie mi to różnicy nie robi ;) Ale jeśli chodzi o aktorki, to Cho jest zdecydowanie lepiej dobrana.
Obrazek
Cya napisał(a):'Ty suko!' to nie było by tak źle'

Szczerze powiedziawszy, to jakoś wątpie ;) Wydaje mi się, że tłumaczenie będzie dość 'bezpieczne', żeby nie pojawiły się głosy, że książka to jakaś deprawacja i w ogóle nie dla dzieci :P no ale zobaczymy - po polsku też mam zamiar przeczytać, chociażby dlatego żeby zobaczyć czy w przekładzie pozostał ten sam fajny, ironiczny humor :)
bluevein napisał(a):Ja to sobie jej nie wyobrażałam do ostatniej 5 części filmu

W 5 części też wyglądała tragicznie :P A jeśli już mowa o filmie to totalnie mnie zawiódł. Wynudziłam się za wszystkie czasy, zero polotu :P Chyba 3. pozostanie najlepszym filmem ;)
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 11:43


aja napisał(a):Wynudziłam się za wszystkie czasy, zero polotu :P Chyba 3. pozostanie najlepszym filmem ;)


A ja nie, mi się podobał :P ale ja to nie potrafię być krytyczna w stosunku do czegoś co towarzyszy mi prawie całe życie, więc pewnie jakby to był najgorszy film na świecie to i tak by mi się podobał :P... ale zgadzam się, że 3 najlepsza była :P

aja napisał(a):W 5 części też wyglądała tragicznie :P

Nie będę Cię przekonywać XD nawet dobrze, że mamy odmienne zdania :P

aja napisał(a):No nie wiem :] Ja żadnej nie lubiłam więc w sumie mi to różnicy nie robi ;) Ale jeśli chodzi o aktorki, to Cho jest zdecydowanie lepiej dobrana.

Aktorki tak, ale bohaterki, nie :P
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 14:37


bluevein napisał(a):nie potrafię być krytyczna w stosunku do czegoś co towarzyszy mi prawie całe życie, więc pewnie jakby to był najgorszy film na świecie to i tak by mi się podobał :P ... ale zgadzam się, że 3 najlepsza była :P

Ja mam tak, że widze w HP błędy, czy jakieś beznadziejne fragmenty (jak np. te, które w pierwszym poscie napisałam), ale to kompletnie nie zmienia faktu, że właśnie - to jest coś co towarzyszylo mi praktycznie całe zycie, i mimo że widze błędy i potrafie je wytknąć, to i tak uwielbiam tę książke mimo wszystko xD Inny stosunek mam do filmów, bo w HP zawsze uwielbiałam tą wielowątkowość, pobocznych bohaterów (Lupin, Tonks, Syriusz, Neville itp.) a w filmach nie ma na to miejsca i trzeba ograniczyć się tylko go głównego wątku, co moim zdaniem powoduje, że film jest znacznie uboższy i dlatego nigdy chyba nie polubie ekranizacji, tak jak lubie książki :P
bluevein napisał(a):nawet dobrze, że mamy odmienne zdania :P

W końcu w czymś się nie zgadzamy xD
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 15:16


aja napisał(a):Inny stosunek mam do filmów, bo w HP zawsze uwielbiałam tą wielowątkowość, pobocznych bohaterów (Lupin, Tonks, Syriusz, Neville itp.) a w filmach nie ma na to miejsca i trzeba ograniczyć się tylko go głównego wątku, co moim zdaniem powoduje, że film jest znacznie uboższy i dlatego nigdy chyba nie polubie ekranizacji, tak jak lubie książki :P

Jeszcze nie miałam tak żeby film mi się podobał bardziej, nawet z Władcą, wszyscy się nim tak zachwycali, a ja miałam wrażenie jakbym była jedyną osobą na świecie, która za tym filmem nie przepada :P

A wracając do filmu i do R/Hr to strasznie mi sie podobała scena Ron/Hr/Grawp, Ron jest słodki z tą swoją zazdrością, nawet o głupiego olbrzyma :P
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez bluevein, łącznie edytowano 2 razy
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 21:51


bluevein napisał(a):Natomiast zgadzam się, że Rowling mogła więcej nam na koniec wyjaśnić, zamiast skupiać się na dzieciach Harrego w epilogu mogła opowiedzieć dalsze losy innych bohaterów.

No prosze, już wiemy troche więcej :D
http://www.harry-potter.net.pl/Jo-zdrad ... o1567.html - po polsku
http://www.msnbc.msn.com/id/19959323/ - in english

Dziwi mnie, że Harry i Ron pracują jako aurorzy, bo jakoś nie wyobrażam sobie, że pozostali jeszcze na wolności jacyś fani Voldemorta. No a poza tym Ron aurorem?! :what: W zasadzie ta encyklopedia może być fajnym wyjaśnienim wszystkich wątków ;)
bluevein napisał(a):Ron jest słodki z tą swoją zazdrością, nawet o głupiego olbrzyma :P

To było sweet :P Mnie najbardziej śmieszyło jak był zazdrosny o Kruma i nazywal go 'Viki' :hah:
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 27 lip 2007, o 22:04

aja napisał(a):No a poza tym Ron aurorem?! :what:

To mogłoby być dobre XD sobie wyobrażam jak Ron rewolucjonizuje MM :P

W ogóle teksty rona w DH sprawiły, że kocham go jeszcze bardziej, niż kochałam :P

aja napisał(a):W zasadzie ta encyklopedia może być fajnym wyjaśnienim wszystkich wątków ;)

Ja tam chętnie zakupię taką Encyklopedię, HP od A do Z :P

aja napisał(a):To było sweet :P Mnie najbardziej śmieszyło jak był zazdrosny o Kruma i nazywal go 'Viki' :hah:

Si :hah: W ogóle ja już chcę ten 7 film i słodkiego kissa :P
Want your bad romance.
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Harry Potter and the Deathly Hallows
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Kultura



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.