Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Falling Skies (2011) » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 maja 2010, o 23:08

Falling Skies

Obrazek

Nowy serial TNT o inwazji obcych na Ziemię. Jednym z producentów jest Steven Spielberg.
Słówko o obsadzie
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 27 gru 2010, o 23:39

Odp: Falling Skies


Trailer
Pierwszy zwiastun robi wrażenie, to trzeba mu przyznać! Jak dla mnie ten serial może połączenie V z The Walking Dead. Ja się już nie mogę doczekać :)
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 27 cze 2011, o 13:30

Falling Skies (2011)


Obrazek
FALLING SKIES opens in the chaotic aftermath of an alien attack that has left most of the world completely incapacitated. In the six months since the initial invasion, the few survivors have banded together outside major cities to begin the difficult task of fighting back. Each day is a test of survival as citizen soldiers work to protect the people in their care while also engaging in an insurgency campaign against the occupying alien force.

Szczegóły tu: http://www.episodeworld.com/show/Falling_Skies


Nowy serial SF wyprodukowany przez Stevena Spielberga. Jednakże moje wrażenia po pierwszych 2 odcinkach są mieszane. Trochę niemrawa ta inwazja, obcy też nie wyglądają jakoś oszałamiająco, a Mechy to w ogóle prezentują się bardzo słabo. Ludzka obsada może być, Pope to taki łajdak "na siłę", nie przekonał mnie. Panie ładne ^^
Standardowo, daję 4 odcinki na rozkręcenie akcji - nie można oglądać wszystkiego...


Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=SjroVVhe8G0

Obrazek

<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 27 cze 2011, o 15:46

Odp: Falling Skies (2011)


Racja. Jak się nie rozkręci po 4 odcinkach to będzie porażka taka samo jak serial "V".
Jednakże pomysł jest dobry a co do Spielberga nie jestem na bieżąco z jego dziełami. Możliwe, że już myśli wyłącznie o kasie :).
Obrazek
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 27 cze 2011, o 18:25

Odp: Falling Skies (2011)


Taifun, ja zdzierżyłem jedynie 2 odcinki "V", po prostu nie miałem ochoty tego oglądać. Rozumiem, że ludziom się podoba, ja nie znalazłem w tym serialu niczego dla siebie. Co do "Falling Skies" - jest lepiej, w sumie chcę zobaczyć 3 odcinek - czy uda im się uratować Bena.

Spielberg - pewnie, że myśli o kasie, artystyczne filmy mógł robić za młodu. Zobaczymy, jak sobie poradził z Tintinem, na horyzoncie majaczy Indy 5 a ptaszki ćwierkają o nowym Parku Jurajskim. Jak dla mnie nieźle. Spielberg pewnie tylko wyłożył kasę na "Falling Skies", wątpię, by zbytnio przejmował się co tam pokazują.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 lip 2011, o 00:07

Odp: Falling Skies (2011)


Zamówiono 2 sezon

Ja jestem po 4 odcinkach i jak na razie powyższa wiadomość mnie nie ruszyła. Jest ok, da się oglądać, ale jak tak dalej pójdzie to serial wyląduje na jednej półce co Camelot i The Event w tym roku. Za dużo jest głupich momentów i bohaterowie są za mało wyraziści żeby tego nie zignorować. Owszem motyw inwazji na Ziemię jest chwytliwy, ale musi zostać dobrze poprowadzony. Na razie nie widać magii.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 25 lip 2011, o 20:19

Odp: Falling Skies (2011)


1. Dlaczego kobiety w tym serialu są cały czas umalowane perfekcyjnie a jedzenia i wody im brakuje? :D
2. Dlaczego nie pilnują kosmity w klatce całą dobę ? Przecież każdy normalny wystawiłby chociaż jednego ochroniarza.

Ogólnie ten serial rozkręca się bardzo powoli ale ogląda się go podobnie jak Survivors.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 25 lip 2011, o 21:22

Odp: Falling Skies (2011)


Raczej jak The Event. Ja go sobie darowałem po 6 odcinków. Nie kupuje tej inwazji, ale najgorsi są bohaterowie - oklepani i schematyczni. Dodatkowo zero emocji i dramatyzmu.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 30 lip 2011, o 21:13

Odp: Falling Skies (2011)


Obejrzałem te 7 odcinków i ciągle mam nadzieję, że coś z tego będzie.
Serial rozkręca się w tempie gorszym od Camelot ale fabuła i scenariusz są znacznie lepsze.

Dużo jest momentów tzw. retardacji ale nie pokazywaniem widoków upadłych miast itp. tylko nudnymi rozmowami o tym czy się dobrze dany bohater czuje, czy kocha swoje dzieci itp. Nie muszę pisać, że jest to bardzo nużące.
Czasami przez te durne rozmowy wydaje się jakby ten serial był tworzony bez pasji i polotu - tylko dla pieniędzy.

Aktorzy jacy się wyróżniają to matka z córką czyli Anne Yangsun Glass (Moon Bloodgood ) i Lourdes (Seychelle Gabriel) ale też bez fajerwerków - głównie ze względu na zjawiskową urodę ponieważ emocji w tym serialu tyle co kot napłakał pomimo, że Ci ludzie przeżyli apokalipsę.
Myślałem, że Mike Scoofield z Prison Break nie ma mimiki twarzy ale w tym serialu połowa bohaterów jej nie ma :)

Plusem są efekty specjalne, które naprawdę robią wrażenie. Nie mogłem znaleźć wersji 720p ale przy 480p wygląda to na majstersztyk przy obecnej technologii.

Brak realizmu to podstawowy błąd tego serialu. Pisałem o wielu aspektach jak np. make-up kobiet, uśmiech na twarzach ludzi po apokalipsie rodzaju ludzkiego, układy grupy ludzi z wrogiem, batalion żołnierzy w budynku a nikt nie pilnuje jedynego złapanego kosmity w klatce (!), przedkładanie dobra jednostki nad ocalenie ludzkości pomimo, że już się zorganizowali.

W sumie Czesiek_PL dobrze podsumował cały serial
bohaterowie - oklepani i schematyczni. Dodatkowo zero emocji i dramatyzmu.


Moja ocena po 7 odcinkach to 5/10 bo narazie niczym się nie wyróżnia ale mimo wszystko obejrzę jeszcze jeden odcinek zanim dam temu serialowi własny "cancel" - Tak czy inaczej ten serial pomimo słabej oceny większości oglądających bije na głowę polskie produkcje, które są poniżej przeciętnej.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 31 lip 2011, o 13:46

Odp: Falling Skies (2011)


Czasami przez te durne rozmowy wydaje się jakby ten serial był tworzony bez pasji i polotu - tylko dla pieniędzy.


Każdy serial jest przecież tworzony dla pieniędzy :) a te czynniki co wymieniłeś to trochę się kłucą z tym stwierdzeniem. Ja jak mówiłem darowałem sobie po 6 odcinku bo ta produkcja jest zbyt nużąca. Jednak co dziwne w Stanach się podoba - ogląda ją dużo ludzi, a oceny odcinków są w okolicach 8/10.

Aktorzy jacy się wyróżniają to matka z córką czyli Anne Yangsun Glass (Moon Bloodgood ) i Lourdes (Seychelle Gabriel) ale też bez fajerwerków


Ta druga to kto? Ta co o Bogu gada cały czas? Jedne z najgłupszych scen w serialu... jak dla mnie to się wyróżnia Margaret (Sarah Carter). Ma ciekawe backstory i nie jest nudna jako jedna z nielicznych postaci.

Plusem są efekty specjalne, które naprawdę robią wrażenie. Nie mogłem znaleźć wersji 720p ale przy 480p wygląda to na majstersztyk przy obecnej technologii.


Efekty nazwałeś majstersztykiem czy wersję 720p? Bo z tym pierwszym zbytnio się zgodzić nie mogę. Owszem zniszczone miasta zachwycają, jak zawsze zresztą, pełzacze są ok, ale mechy co najwyżej średnio zrobione. Powiedzmy też sobie szczerze - za wiele tych efektów specjalnych tam nie było. Jeszcze jakby pokazali tą inwazję, ale oczywiscie nic z tego. Nawet w jakimś wywiadzie przeczytałem że nie ma co na to liczyć.
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 31 lip 2011, o 20:26

Odp: Falling Skies (2011)


Czesiek_PL napisał(a):Każdy serial jest przecież tworzony dla pieniędzy :) a te czynniki co wymieniłeś to trochę się kłócą z tym stwierdzeniem. Ja jak mówiłem darowałem sobie po 6 odcinku bo ta produkcja jest zbyt nużąca. Jednak co dziwne w Stanach się podoba - ogląda ją dużo ludzi, a oceny odcinków są w okolicach 8/10.

No ale tutaj oparli się głównie na scenariuszu i tym, że Spielberg patronuje ten serial jakby wiedzieli już, że cokolwiek zrobią będzie hitem więc się nie wysilają.

Czesiek_PL napisał(a):Efekty nazwałeś majstersztykiem czy wersję 720p? Bo z tym pierwszym zbytnio się zgodzić nie mogę. Owszem zniszczone miasta zachwycają, jak zawsze zresztą, pełzacze są ok, ale mechy co najwyżej średnio zrobione. Powiedzmy też sobie szczerze - za wiele tych efektów specjalnych tam nie było. Jeszcze jakby pokazali tą inwazję, ale oczywiscie nic z tego. Nawet w jakimś wywiadzie przeczytałem że nie ma co na to liczyć.

W sumie o tym nie pomyślałem ale efektów też nie może być za dużo. Nie lubię produkcji, które ogląda się tylko po to aby zobaczyć efekty specjalne.
Przesadziłem z tym majstersztykiem ale ciągle jest to najwyższa światowa elita jeśli chodzi o efekty.
Szkoda, że nie pokażą inwazji chociaż nie wiem w jakim celu i w jakiej formie chyba w retrospekcji inwazji albo powrocie statku - matki po najeźdźców czy co tam wymyślili twórcy.

Czesiek_PL napisał(a):Ta druga to kto? Ta co o Bogu gada cały czas? Jedne z najgłupszych scen w serialu... jak dla mnie to się wyróżnia Margaret (Sarah Carter). Ma ciekawe backstory i nie jest nudna jako jedna z nielicznych postaci.

Raczej zaintrygowała mnie jej uroda bo większość postaci jest mdłych.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 11 lip 2012, o 21:41

Odp: Falling Skies (2011)


Zamówiono 3 sezon który będzie się składał z 10 odcinków.
<<

wesker178

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 129

Lokalizacja: Szczecin

Ulubiony serial:
24/The Wire/Doctor Who

Postdodano 12 lip 2012, o 20:44

Re: Odp: Falling Skies (2011)


Czesiek_PL napisał(a):Zamówiono 3 sezon który będzie się składał z 10 odcinków.

Jasny gwint, to chyba ktoś jeszcze to ogląda, skoro chce im się kręcić dalej. Ja odpadłem po pierwszych kilku odcinkach i dalej nie wiem, co się dzieje. Ludzie oglądają chyba, bo obecnie seriali sf jak na lekarstwo. Niech jakiś fan Falling Skies da znać, czy coś drgnęło w kwestii jakości. Warto nadrobić przed 3 sezonem?
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 lip 2012, o 21:53

Odp: Falling Skies (2011)


Obejrzałem pierwszą serie i do drugiej nie mam zamiaru wracać. Drętwota i głupota rażą po oczach. Jednak niektórym się podoba i nawet jestem w stanie to zrozumieć. Jeśli chodzi o sf to już lepiej oglądać Continuum. Rewelacyjne nie jest, ale o klasę lepsze od tego czegoś.
<<

steru

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 360

Ulubiony serial:
Dexter

gadu:
2871628

Postdodano 24 lip 2012, o 14:45

Re: Odp: Falling Skies (2011)


wesker178 napisał(a):Jasny gwint, to chyba ktoś jeszcze to ogląda, skoro chce im się kręcić dalej. Ja odpadłem po pierwszych kilku odcinkach i dalej nie wiem, co się dzieje. Ludzie oglądają chyba, bo obecnie seriali sf jak na lekarstwo. Niech jakiś fan Falling Skies da znać, czy coś drgnęło w kwestii jakości. Warto nadrobić przed 3 sezonem?


Generalnie jestem fanem serialu i bardzo chętnie go oglądam. Ostatnio ma pierwszeństwo przed seansem True Blood. Ja lubię taki klimaty, klimaty z The Walking Dead wydają mi się z resztą podobne. Lubię również bohaterów, ciekawe wątki się pojawiły związane z Benem i kosmitami. Osobiście uważam, że warto oglądać. Dziś po robocie siadam do 7 odcinka :)
<<

torrent

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 165

Postdodano 5 wrz 2012, o 15:08

Odp: Falling Skies (2011)


steru napisał(a):klimaty z The Walking Dead wydają mi się z resztą podobne.

tak, to prawda. Też jest wojna pomiędzy ludźmi zamiast się zjednoczyć przeciw wrogowi.
Niektórzy są tak samolubni, że poświęcają dzieci innych, aby uchronić Siebie.

Mimo wszystko serial ten zaprzepaścił olbrzymi potencjał. Mam nadzieję, że się rozkręci, bo taką fabułę zepsuć to na prawdę trzeba się postarać :/
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 12 lip 2013, o 16:37

Odp: Falling Skies (2011)


Serial dostał 4 sezon. I pomyśleć, że taki przeciętniak jest kontynuowany gdy tyle świetnych produkcji musi walczyć o przetrwania...

 


  • Podobne tematy do Falling Skies (2011)
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.