Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 60
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 9
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 8

Dowód osobity - czy to prawda? » Off-topic • seriale forumtv.pl

Tematy jakie nie pasują do pozostałych działów

<<

Gestut

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 77

Postdodano 13 lip 2007, o 16:55

Dowód osobity - czy to prawda?

Ostatnio spotkałam się z koleżanką, a że dzień wcześniej poszłam odebrać dowód osobisty, jakoś się zgadałyśmy. Koleżanka powiedziała mi że samotna liczba, która jest na tyle dowodu, to liczba pokazująca ile osób jest do ciebie i podobnych. No właśnie czy to prawda?

Dla niewiedzących jaka liczba, wklejam przykładowy dowód, i zaznaczam tą liczbę:
Obrazek
Obrazek
Myślę, że nie powinniśmy narzekać na przeznaczenie. Nie jest niesprawiedliwe.Nie jest nieoczekiwane. Ono tylko... wyrównuje rachunki.
<<

Wena

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 892

Lokalizacja: Radomsko

Postdodano 13 lip 2007, o 18:49


Pierwsze o tym słyszę,a choćby nawet tak było to nie sądzę,żeby tylko 2 osoby były do tej z dowodu podobne.
Obrazek
www.pieprzisol.mojeforum.net/
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 13 lip 2007, o 19:08


Na temat tej cyfry ja słyszałam wersję, że mówi ona o ilości osób o tym samym imieniu i nazwisku, ale jakoś nigdy nie wydawało mi się, aby była to prawda ;)

Poszperałam w necie i znalazłam takie coś: http://chemeng.p.lodz.pl/zylla/ut/paszport.html i http://pl.wikipedia.org/wiki/Dow%C3%B3d_osobisty


Na dole drugiej strony dowodu osobistego powtórzone są dane właściciela w postaci czytelnej dla komputera, co przyspiesza przetwarzanie danych. Zapis ten składa się z trzech linijek po 30 znaków wydrukowanych krojem pisma OCR-B. Dodatkowo dane te są uzupełnione o cyfrę kontrolną dla każdego pola cyfrowego oraz cyfrę kontrolną na końcu obejmującą większość danych z poprzednich pól. Nazwisko i imię w tym zapisie nie zawiera polskich znaków diakrytycznych i nie jest uwzględniane przy obliczaniu końcowej cyfry kontrolnej.


Z tego wynika, że taka wersja jest nieprawdziwa, a ta liczba to tylko cyfra kontrolna ;)
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 14 lip 2007, o 15:04


Też słyszałam taką opcję...ale to jest niemożliwe, bo u mnie ta cyfra to 8...a to jest po prostu niemożliwe, żeby tyle osób miało takie samo imię i nazwisko jak ja...nie będę Wam tłumaczyc czemu tak jest, ale tak jest. Nawet chyba nie ma drugiej takiej osoby. ;D
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 14 lip 2007, o 15:18


Uuuu to nie jestes specjalnie wyjątkowa jak masz 8 klonów ;) :P
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 14 lip 2007, o 15:20


jeśli masz 0 to znaczy że tylko ty masz takie imiona i nazwisko, każda cyfra [liczba bo czasami jest to nie samotna cyfra lecz już liczba] więcej to jest o tyle osób w chwili wyrabiania przez ciebie dowodu już o takich samych imionach i nazwisku. I nic więcej nie wchodzi w skład tej liczby, tylko imiona i nazwisko, te osoby mogą być całkowicie różne zewnętrznie od Ciebie. W twoim przypadku są takie 3 osoby :) Ty i jeszcze dwie kolejne :P

Paulinko tak właśnie jest a wiem to od osoby która zajmuje się dowodami osobistymi na co dzień :)
Ostatnio edytowano 14 lip 2007, o 15:23 przez Cya, łącznie edytowano 3 razy
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 14 lip 2007, o 15:22


To Nowakom i Kowalskim styka miejsca na te liczby w dowodzie :P
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 14 lip 2007, o 15:25


patrz ile tam jest takich znaczków ">" ile tam tych liczb można wpisać ;)

P.S.
Odważna jesteś tak publicznie podawać swoje dane ;D
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 14 lip 2007, o 15:29


Cya napisał(a):P.S.Odważna jesteś tak publicznie podawać swoje dane ;D


Do kogo to?

Ale mówię Ci, że to jest jakaś ściema z tą cyfrą..... :P
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 14 lip 2007, o 15:32


A tak w ogóle to 2011 jest koniec świata :P

Jakie dane Cya to jest jakisz przykładowy Anna Kowalska :) 1972rok urodzenia :) no chyba że piszesz o Paulinie, która się tak odkryła :P
Ostatnio edytowano 14 lip 2007, o 15:34 przez KaruzeL, łącznie edytowano 1 raz
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 14 lip 2007, o 15:39


ja mam taż liczbę 8 ;D a moja mama ma 21 :P
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 14 lip 2007, o 17:42


To nie jest prawda :P Podałam Wam wyżej link, gdzie pisze, że jest to liczba kontrolna wytworzona na podstawie imion, nazwiska itp. Wszystko zrzucone razem za pomocą jakiegoś wzoru :P Wystarczy tam poczytać - nawet jest podane, jak liczy się tę liczbę kontrolną :P

Ja mam 8, a nawet sprawdzałam kiedyś w jakimś spisie osób na necie moje nazwisko i w całej Polsce tylko moja rodzina ma takie nazwisko i kilka osób gdzieś w Gdyni, czy w Gdańsku, nie pamiętam.
Ostatnio edytowano 14 lip 2007, o 18:23 przez Nikola, łącznie edytowano 3 razy
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 14 lip 2007, o 17:50


Nikola napisał(a):Ja mam 8, a nawet sprawdzałam kiedyś w jakimś spisie osób na necie moje nazwisko i w całej Polsce tylko moja rodzina ma takie nazwisko i kilka osób gdzieś w Gdyni, czy w Gdańsku, nie pamiętam. I żadna z tych osób nie miała tak samo na imię jak ja.


a można wiedziec gdzie to sprawdzałaś? tez bym sobie sprawdziła. :P
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 14 lip 2007, o 17:55


hmm... muszę pogadać z panią Krysią :P ale pomijając to u mnie zawsze stawia się tyle butelek wódki ile wynosi ta liczba :P
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 14 lip 2007, o 18:28


Paulina napisał(a):a można wiedziec gdzie to sprawdzałaś? tez bym sobie sprawdziła. :P


Hmm, z rok temu to sprawdzałam, ale.. znalazłam :D
Tutaj: http://www.herby.com.pl/herby/indexslo.html

O, jak teraz sprawdzam, to jednak trochę więcej tych osób jest: 52 :O Ale dobrze pamiętałam, że okolice Gdańska ;) Więc teoretycznie mogłoby się znaleźć 8 osób o tym samym imieniu, chociaż wątpię, bo część z tej liczby to moja rodzina, którą znam :P A tam nie ma drugiej Moniki, a żeby w pozostałej części aż takie nagromadzenie jednego imienia było? Wątpię ;) Poza tym w tym artykule o dowodach pisze, że to liczba kontrolna, więc się tego trzymam ;) Ale głowy nie dam :P
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 14 lip 2007, o 18:43


To niespotykane, zagraniczne (?) masz nazwisko mnie jest 2988 :P To przy nowakach - 220k tez jest mało :P
Ostatnio edytowano 14 lip 2007, o 18:46 przez KaruzeL, łącznie edytowano 1 raz
<<

Cya

Przyjaciel forum

Posty: 1126

Lokalizacja: Święty gród lub DC

Postdodano 14 lip 2007, o 18:50


w Częstochowie i okolicach jest 250 osób o moim nazwisku, a znam 1 który ma tak samo na imię :) z czego ok 60% to moja rodzina :P dalsza bądź bliższa ale więzy krwi są :)
Ostatnio edytowano 14 lip 2007, o 18:50 przez Cya, łącznie edytowano 1 raz
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 14 lip 2007, o 18:53

Mojego jest: 1225

Ale na pewno nie ma Pauliny bo ja mam męską wersję swojego nazwiska :P
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Dowód osobity - czy to prawda?
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do O nas, inne & off-topic



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.