Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

4x12 - And When I Die » Zakończone Seriale » True Blood • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 15 sie 2011, o 18:21

4x12 - And When I Die

Spoiler:


Data emisji: 11.09.11
trust him... he's a doctor!
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 13 wrz 2011, o 00:23

Odp: 4x12 - And When I Die


Odcinek się ciągnął i to strasznie. Gdyby nie te śmierci nie byłoby czuć, że to finał. Zaskoczyło mnie, że Marnie zabiła Jesusa by przejąć jego moc. Nie zaskoczyło mnie za to że Lafayett przeżył. Przecież by się go nie pozbyli. Mam tylko nadzieje, że skończą już z nim jako medium bo niezbyt to trafiony pomysł.
Pozbycie się Marnie średnie. Babcia Sooki wyrwała ją z Lafa? Bez przesady... głupie tez było rozsypanie tego kręgu przez Holly. Jednak trzeba powiedzieć że przypiekane wampiry były fajne :P No i Sooki użyła znowu swojej mocy co zawsze lubiłem :)
Zabili Tarę?! Powiedzcie mi że to prawda :) Mam nadzieje ze żadna wróżka nie przybędzie i jej nie uratuje dzięki temu będzie kolejna postać mniej którą się trzeba przejmować.
Zaszokowało mnie natomiast, że Sooki zastrzeliła z zimną krwią Debbie. Ogromnie jestem ciekaw konsekwencji. Alcide się o tym dowie? Czy ona będzie to przed nim ukrywać? Czy będzie mieć wyrzuty sumienia?
Nie mogę natomiast przeboleć true dead dla Nan. Kolejna świetna wampirzyca, która została tak głupio zabita. Będzie ciężko znaleźć zastępstwo dla niej. Eryk natomiast wykazał się zabijając jej 3 sługusów :) Mam nadzieje, że teraz będą się dogadywać z Billem i walczyć o przetrwanie z Ligą i Zwierzchnictwem.
To jak Sook rzuca Billa i Eryka przemilczę...
Szkoda mi tez Pam - biedaczka się rozkleiła, że Eryk stawia Sookie ponad nią. Oby w przyszłym sezonie ich relację wróciły do normy.
Russel wrócił! Ogromnie jestem ciekaw co takiego zrobi w przyszłym sezonie. Oby coś równie spektakularnego jak wyrywanie serc na wizji :)
Jessica jako czerwony kapturek była boska :D
Renee ostrzega Arlene przed Terrym i zapewne jego starym znajomym. Pewnie kolejny nudny wątek się szykuję...
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 13 wrz 2011, o 14:36

Odp: 4x12 - And When I Die


Odcinek momentami był rzeczywiście strasznie nudny, zwłaszcza momenty Bill/Sookie/Eric...te sceny są jeszcze gorsze od scen Stefan/Elena/Damon w "Vampire Diaries", który miał być przecież serialowym "Twilightem". A w tym 4 sezonie za dużo było "zmierzchowych" scen w "True Blood". :P

Na szczęście dostaliśmy także kilka świetnych ujęć:
- Niespodziewana jak dla mnie śmierć Jesusa; co prawda ta postać trochę rozwinęła się w tym sezonie, ale jakoś średnio za nią przepadałem. Pewnie będzie i tak się pojawiać w pobliżu Lafayette'a jako duch, ale mam nadzieję, że z mniejszą częstotliwością niż w ostatnich dwóch sezonach.
- Palenie się wampirów wyglądało świetnie i ten tekst Erica mnie rozbawił ("Czujemy, że się nam upiekło."), może samo powstrzymanie Marnie nie wypadło jakoś widowiskowo (babcia Sookie wyciągająca ducha Marnie z ust Lafa, wtf?!), ale przynajmniej były dwa plusy: Sookie użyła mocy i Lafayette przeżył. Jednak mogli sobie odpuścić płaczącą Sookie i babci "Odpowiedź znajdziesz tam, gdzie zawsze - w twoim sercu.".
- Jessica w przebraniu czerwonego kapturka skradająca się po lesie i z coverem piosenki "Where Did You Sleep Last Night" w tle, genialna scena. Rozmowa z Jasonem też była dobra, jednak po początkowych moim zwątpieniu ta dwójka pasuje do siebie. :P Zaskoczeniem na końcu było pojawienie się w drzwiach Wielebnego Newlina w postaci wampira. :P
- Przybycie Nan do gabinetu Billa, po czym szybkie pozbycie się jej ochroniarzy w wykonaniu Erica (yeah!) i wbicie w nią kołka przez Billa, uważam za pozytywne fragmenty odcinka. :P Podoba mi się ich współpraca.
- Russel wrócił! :D Wiedziałem, że musi to nastąpić. :D
- Sama końcówka odcinka była genialna! Po pierwsze śmierć Tary (mam nadzieję, że nie ożyje), ta bohaterka nie wnosiła nic ciekawego do serialu, tylko trochę szkoda mi Lafayette'a, który stracił dwie najbliższe osoby w tym odcinku. :( Po drugie zastrzelenie Debbie przez Sookie, yeah! Teraz czekam aż powie co zrobiła Alcide'owi. :D

Reszta wątków była taka sobie.
- Jak już ułożyło Samowi (Luna i Emma), to oczywiście musiał się pojawić jakiś problem - wilkołak.
- Fajnie, że pojawił się duch Renee, ale...każdy bohater musi mieć tu trudne życie? Niedawno mieli problem z dzieckiem, teraz dojdą jakieś duchy przeszłości Terry'ego. Miejmy nadzieję, że jakoś ciekawie to rozwiną.
- Hoyt, zaczęła mnie denerwować ta postać w tym sezonie. Cieszę się, że Jessica z nim zerwała.
- Alcide, zdecydowanie za mało scen dostaje w odcinkach. :P
- Pam, nie zniosę jej płaczu. :( "Mam dość Sookie, jej drogocennej, wróżkowej cipki i tego durnego imienia!" - amen! :hearth

Podsumowując sezon nr 4 zaliczam do jak najbardziej udanych, miał sporo ciekawych odcinków, po których nie mogłem się doczekać następnych. :P
Sookie już mnie bardziej denerwowała niż w przypadku sezonu poprzedniego. Jej niektóre sceny z Billem i Ericem...przemilczę to.
Zdecydowanie za mało dostaliśmy w tym sezonie Alcide'a, bardzo ucieszyło mnie połączenie jego wątku z Samem. Wypadło to świetnie. :D
Bill jako Król Luizjany nawet dał radę. Eric bez pamięci po początkowym świetnym wrażeniu zaczynał w pewnym momencie strasznie nużyć, całe szczęście wróciła mu pamięć i chęć wyrywania serc i głów. :D
W przyszłym sezonie liczę na dalsze pociągnięcie wątku wróżek i może wprowadzenie jakiś innych ciekawych stworzeń. :P

PS A na koniec genialny tekst Jesusa - "Nie możesz wymienić magii jak pierdolonych kart z pokemonami!" :D :D :D :oh
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 17 wrz 2011, o 19:17

Odp: 4x12 - And When I Die


Finał - rzeźnia. :D Takiego finału w TB to chyba jeszcze nie mieliśmy.

Po pierwsze szkoda mi Jesusa. Przez ten sezon naprawdę polubiłem tę postać, a tu taki zonk. :(

Jason wygadał wszystko Hoytowi. Chyba nie potrzebnie. Na co on liczył? Że mu wybaczy? Chyba po prostu nie mógł tak dalej żyć z tą świadomością i musiał mu wyznać, że przespał się z Jess. Jess jako czerwony kapturek. :D Kurczę chcę ich zobaczyć w piątym sezonie jako parę. :)

Eric i "Excuse me, we are feeling a little crispy up here" :D Haha nie mogłem. Rozprawienie się z Marnie na dobre jakieś dziwne. Nie podobało mi się to zbytnio i ten powrót babci Sookie. No, ale niech będzie, zostawmy to.

Renee pojawił się Arlene by ostrzec ją przed Terrym. Pewnie chodzi o tego kolesia co wrócił. Zobaczymy co z tego wyniknie...

Co do trójkąta - Sookie/Eric/Bill to skończyło się tak jak myślałem. Sookie nie wybrała żadnego. Ciekawe czy w następnym sezonie rzeczywiście będzie sama, a może pozna kogoś innego? Jest jeszcze w sumie Alcide. :P

Przed Samem pojawił się wilkor. Kurde, czy jemu zawsze musi się nie układać? Już myślałem, że będzie szczęśliwy z rodzinką...

Scena Erica, Billa i Nan kapitalna. To jak się z nią i jej ochroniarzykami rozprawili... Ojj, coś czuje, że Bill i Eric będą tworzyć zgrany duet w 5 sezonie. Lubię to!

Jason i pojawienie się wielebnego w roli wampira! Wow! No w sumie z każdą postacią musieli rozpocząć jakiś nowy wątek na przyszły sezon. U Jasona mamy więc wielebnego. :P

Tara i Debbie kolejnymi ofiarami finału. W sumie obie były strasznie denerwujące i ich nie żałuje, ale słyszałem, że Tara ma mieć ważną rolę w 5tym sezonie, więc z serialu nie odchodzi. Zobaczymy co się z nią stanie - zombie? :D

Russell is back! Hell yeah! Uwielbiałem go. :)

Podsumowując sezon to był dobry. Były gorsze i lepsze momenty, ale generalnie True Blood trzyma poziom i dalej bardzo mi się podoba. Jeden z moich ulubionych seriali, zdecydowanie. :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 wrz 2011, o 21:01

Re: Odp: 4x12 - And When I Die


Bartezz napisał(a):Tara i Debbie kolejnymi ofiarami finału. W sumie obie były strasznie denerwujące i ich nie żałuje, ale słyszałem, że Tara ma mieć ważną rolę w 5tym sezonie, więc z serialu nie odchodzi. Zobaczymy co się z nią stanie - zombie? :D


Co do zombie, świetny tekst odcinka: "-Jesteśmy zombie. -To nowe wampiry, nie wiedziałaś?" :D
Tara już mnie strasznie wkurzała od 1 sezonu, a do 4 serii to uczucie spotęgowało się już kilkakrotnie. Dlatego jej powrót mnie wcale nie cieszy. Chyba że powróci jako kozacki duch lub zombie. :P
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 17 wrz 2011, o 22:10

Odp: 4x12 - And When I Die


No muszą coś zrobić w końcu z tą postacią, bo przez 4 sezony nie robiła nic innego oprócz irytywania. :D
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 18 wrz 2011, o 01:56

Odp: 4x12 - And When I Die


Przed tym sezonem producenci zapowiadali, że Tara zmieni się na lepze i nie będzie irytować, a jak wyszło wszyscy wiemy. O ile jeszcze w pierwszym odcinku trochę się zmieniło tak już w następnych wróciła do tego samego poziomu co w sezonach 1-3. Jak pisałem w swoim poście - największa szansa na uratowanie jej to wróżki. Ja się zawiodłem że prócz pilota, zjedzenie matki chrzestnej Sooki przez Eryka i seksu z Andym nie było wróżków. Teraz jest idealny moment żeby wątek sezonu opierał się na nich bo ja z chęcią dowiem się więcej o pochodzeniu Sookie. Chociaż nie będę narzekał jeśli znowu dostaniemy o nich tylko kilka scen, a fabuła będzie się kręcić w okół Russela i polityki wampirów :)

 


  • Podobne tematy do 4x12 - And When I Die
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 4



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.