Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

3x16 - Welcome to the Tombs » TOP 5 » The Walking Dead • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 19 mar 2013, o 09:05

3x16 - Welcome to the Tombs

Spoiler:


Data emisji: 31.02.3013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 kwi 2013, o 21:35

Odp: 3x16 - Welcome to the Tombs


- solidny odcinek, świetnie się go oglądało, ale jak na finał za mało. Oczekiwałem czegoś mocniejszego dlatego jestem lekko zawiedziony, ale narzekać nie będę bo póki się świetnie ogląda nie ma na co. Szkoda tylko, że teraz półroczna przerwa...
- przede wszystkim zaskoczyło mnie, że będą walczyć o więzienie. Serio myślałem że przegłosowali ten pomysł i wynieśli się w cholerę albo zaatakowali Woodbury. Dlatego najazd Gubernatora wydał mi się taki śmieszny, zrobili wielki rozpierdziel który nic nie dał, ale ostatecznie oberwali nieznacznie w tunelach. Świetne i klimatyczne sceny jak się nimi przedzierali. Szkoda tylko że takie krótki i tak mało walki z szewndaczami, a tyle strzelania. Wolę bardziej te kameralne starcia
- ogromnie się cieszyłem jak Gubernator uciekł z podkulonym ogonem. Liczyłem, że nasi zrobią teraz najazd na Woodbury i zakończą sprawę, a tu niespodzianka. Guberantor wpada w szał i zabija swoich ludzi. Trochę bez sensu, że nikt do niego nie strzelał, w końcu mieli broń. Nawet Martinez i ten drugi zostali mu wierni. Jednak to w miarę normalne, ma silną osobowość i są mu kompletnie podporządkowani. Ciekawe tylko jak tera poradzą sobie sami. Woodbury raczej nie odbudują, będą musieli się szwendać, a może Rick urządzi na nich polowanie
- Glen, Daryl i Maggie przeżyli - ciesze się ogromnie. Zginęła za to Andrea i Milot. Jej walka o przeżycie była męcząca, za dużo gadania, za długo jej z tym schodziło, nie dziwne że zginęła. Jednak strzał w głowę zza zamkniętych drzwi świetnie pokazany. Płakał za nią nie będę zrobiła swoje i odeszła. Pokazano też że świat bez konfliktów to mrzonka. Teraz liczy się tylko walka o przetrwanie
- Carl znowu się zaczął dąsać i stosuje pokręconą dziecięca logikę. Gdyby był z dziesięć lat starszy sterroryzowałby resztę i zachowywał się jak drugi Gubernator. Coś mi się wydaje, że w kolejnej serii będzie się jeszcze bardziej zatracał
- cliffhangera mocnego nie było. Wiadomo, że z więzieniem jeszcze przez długi czas się nie pożegnamy, a wręcz zostanie bardziej przystsowane do mieszkania. Nowi ludzie pomogą je ufortyfikować. Pytanie tylko na czym będzie się opierała kolejna seria. Wewnętrzne konflikty z nowymi? Próba ustatkowania się? A może jakiś nowy zewnętrzny wróg? Obojętnie. Nie mogę się doczekać kolejnej serii i tyle. I by była efektowna jak pierwsza połowa tej. Mogli by też dołożyć jeszcze więcej rozmachu. AMC zgarnia niezłe kokosy dzięki The Walking Dead więc może sypną więcej grosza.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 2 kwi 2013, o 13:50

Re: Odp: 3x16 - Welcome to the Tombs


No i finał za nami. Prawdę powiedziawszy po takim dobrym sezonie spodziewałam się troszkę więcej, klimat był trochę taki, jakby miał to być ostatni odcinek ever :D Ale nie będę narzekać bo źle nie było.
Spodziewałam się, że ekipa ucieknie, zostawi więzienie i nie będzie ryzykować starcia z Gubernatorem, a tu niespodzianka. Sama walka śmieszna - Gubernator robi wielki wjazd na chatę, rozwala wieżyczki, przeszukuje a okazuje się, że to pułapka i wszyscy uciekają. Dobrze, że nie narobili za dużo zniszczeń i grupa ciągle może tam zostać.
A Gubernatorowi już chyba do reszty odwaliło. Ta scena kiedy on stoi na środku drogi a wszyscy krzyczą, że nie było warto i w końcu pęka! Piękne. Prawie wszyscy jego ludzie martwi, zostało dwóch, razem raczej niewiele zdziałają. Miałam nadzieję, że może Martinez wykorzysta ten moment żeby się od niego uwolnić ale widać ciągle jest mu wierny. Szkoda bo fajnie byłoby go zobaczyć z naszymi.
Tyreese z siostrą wreszcie dołączyli do ekipy razem z wieloma innymi ludźmi z Woodbury i wszyscy wrócili do więzienia.
Sceny z Miltonem i Andreą mi się podobały. Ironiczne to, że Milton, który badał to ile człowieka zostaje w zombie sam zginął jako zombie i to z ręki człowieka, któremu się poświęcił.
Niestety, Andrea również zginęła. I sama nie wiem czy jest z tego powodu przykro czy bardziej się cieszę. Na pewno szkoda, bo ciągle miałam nadzieję, że może twórcy zrobią z niej w końcu mocną, twardą postać ale nic z tego. Więc może i lepiej że ją wyeliminowali. Sama scena strzału w głowę bardzo fajnie pokazana - za zamkniętymi drzwiami, tylko z Michonne.
Co to się z Carlem podziało w tym odcinku to ja nie ogarniam. Przez cały sezon był wspaniałą postacią, ale chyba te wszystkie śmierci się na nim odbiły wreszcie, w końcu to tylko dzieciak. No i oczywiście obwinia swojego ojca. Mam nadzieję, że go Rick i reszta paczki naprostuje, może teraz gdy będzie w więzieniu więcej ludzi i dzieci w jego wieku...
Fajnie, że Rick wreszcie znalazł spokój po podjęciu decyzji o zabraniu ludzi z miasta do więzienia. Lori zniknęła więc ja odbieram to jako znak i zapowiedź lepszego. Bo Rick musi się pozbierać teraz jak to jego synowi odbiło i jak ma więcej ludzi do chronienia.
Nie spodziewam się żeby było to koniec wątku Gubernatora, mam nadzieję, że go jeszcze zobaczymy w 4. serii. No i masa, masa nowych postaci! Całę więzienie nowych twarzy, jak to twórcy ogarną ciekawa jestem. Szkoda, że tak długo trzeba czekać :D

Btw. Kwestia Gubernatora "You kill or you die. Or you die and you kill" - świetne hasło reklamowe dla tego serialu :D
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 21 kwi 2013, o 21:15

Odp: 3x16 - Welcome to the Tombs


Ja akurat nie jestem za bardzo zadowolony, że nic tam nie zniszczyli. Miałem nadzieję, że wreszcie będzie czas na zmianę scenerii i coś się zacznie dziać. Cały sezony nudny tak jak i ten serial. Jedynie ostatnie kilka odcinków (bodajże od 12) faktycznie trochę trzymało w napięciu. Towarzystwo szykowało się jak na wojnę, a skończyło się jakby jeden drugiemu dał w policzek. Faktycznie, dla mnie wyglądało to tak, jakby wszystko miało się powoli kończyć. Taki klimacik wisiał w powietrzu.
Jedyne co mnie cieszy z całego tego sezonu to fakt, że Andrea zginęła.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 21 kwi 2013, o 21:58

Odp: 3x16 - Welcome to the Tombs


Bez przesady, że nudne. Jak dla mnie tez sezon, szczególnie pierwsze 8 odcinków było pełne akcji, ale to nie ona jest najważniejsze. The Walking Dead skupia się na postaciach, pokazuje ich demoralizacja i do czego popychani są ludzie w skrajnych sytuacjach. Wyrzynka zombie jest, ale gdzieś tam na drugim planie.
To że nie było wojny faktycznie rozczarowujące. Jednak brak zmiany scenerii mi nie przeszkadza. Dojdą nowi bohaterowie, nowe problemy, i nowa dynamika w grupie. Gdzieś tam jest jeszcze stary Gubernator który będzie szykował zemstę. Będzie się działo.

Z ciekawości - czemu oglądasz The Walking Dead skoro to takie nudne? :)
<<

TomekSzymek

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 348

Postdodano 22 kwi 2013, o 00:23

Re: Odp: 3x16 - Welcome to the Tombs


Czesiek_PL napisał(a):Z ciekawości - czemu oglądasz The Walking Dead skoro to takie nudne? :)


Zadawałem sobie to pytanie po każdym zakończonym sezonie tego serialu. Najbardziej podobał mi się pierwszy, bo był najkrótszy. Rozumiem mniej więcej, na czym skupia się serial i że sama akcja nie jest tutaj czymś istotnym, ale wtedy nie jest to już odzwierciedlenie komiksu. Czytałem tylko kilka tomów i wiele jeszcze przede mną, ale tam to wygląda zupełnie inaczej.
A serial oglądam chyba dlatego, że za każdym rozpoczynającym się sezonem mam nadzieję, że następny będzie lepszy.

 


  • Podobne tematy do 3x16 - Welcome to the Tombs
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.