Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

3x10 - The Devil's Share » Zakończone Seriale » Person of Interest • seriale forumtv.pl

Opiekun: Raven

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 22 lis 2013, o 23:55

3x10 - The Devil's Share

Spoiler:


Data emisji: 26.11.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 lis 2013, o 02:07

Odp: 3x10 - The Devil's Share


- co za genialny odcinek! Person of Interest ma od czasu do czasu zapychacze i nudne odcinki, ale jak chcę to tworzy niezapomniane epizody, o których myśli się i wspomina je na długo po obejrzeniu. Ostatnim takim odcinkiem był ten z pierwszym pojawieniem się Shaw. I tutaj było równie ekscytująco. Po ostatnim odcinku stawka podskoczyła do góry, a gra była niesamowicie ekscytująca i trzymająca w napięcie. Już po pierwszych czterech minutach gdzie przygrywał utwór Hurt Johnnego Casha i ani słowo nie zostało wypowiedziane było wiadome, że ten odcinek będzie wspaniały. Tak też się stało. Wszystko zagrało idealnie i absolutnie nie ma się do czego przyczepić, a mocne strony serialu śnią jeszcze bardziej niż zazwyczaj.
- akcji było dużo. Profesjonalnie zrobionej, efektownej, ale też z takiej gdzie automatycznie załącza się uśmiech na twarzy. Bo jak się nie cieszyć gdy zupełnie opanowany, nieogolony i krwawiący Reese pełen powagi i bez większego wysiłku rozkłada na łopatki cały oddział taktyczny FBI? Kapitalne sceny w budynku i dostanie się do Quinna! A tam jeszcze lepiej. Bo jest widoczna prawdziwa twarz Johna - zimnego profesjonalisty, który potrafi być bezwzględnym pragmatykiem. Gdyby nie pusty magazynek zabiłby Quinna na oczach Harolda. Ta scena była profesjonalnie nakręcona. Przeważnie podczas oglądania serialu wie co się wydarzy, że tutaj czas na coś szokującego i jakiś przewidywalny zwrot akcji. Ale nie tutaj. Pociągnie za spust czy nie pociągnie? Jak to rozwiążą?! Przeżywałem tą scenę razem z bohaterami. I muszę powiedzieć, że scenarzyści nie użyli banalnego rozwiązanie z poddającym się Reesem. Pusty magazynek pokazał jego prawdziwą twarz, ale też złagodził wydźwięk tej sceny i spowodował jeszcze większe zaskoczenie
- w tym odcinku było też symboliczne przejęcie warty. Carter out, Root in. Nie mam pojęcia jaką rolę będzie odgrywała w drużynie i jaki będzie stosunek innych do niej, ale na pewno wprowadzi mnóstwo nowej dynamiki. Pełna ewolucja jest niemożliwa, będzie pewnie coś na boku kręciła w końcu. Ale ogromnie jestem zaintrygowany wizją nadchodzącej wojny i rozwojem relacji Root z Haroldem. Bo ich sceny są pełne napięcia od końca 1 serii i nigdy ich nie mam dość. No i Root Amy Acker z pieskiem wygląda przeuroczo
- kolejny bohater odcinka to Lionel. Lionel, który zawsze był tym piątym kołem, skorumpowanym gliną i wydawałoby się doczepioną na siłę postacią. Przeżył Carter i przez te 3 sezony niesamowicie się zmienił. Jednak i w jego przypadku było pytanie co takiego zrobi. Zabiję Simmonsa? Flashbacki spotęgowały wątpliwości i przez to pojawiła się kolejna niesamowita scena. A jego wyznanie o tym jak Carter zmieniła go w dobrego człowieka to popis aktorski Chapmana. A scena gdy wprowadza Simmonsa na posterunek to mistrzostwo.
- niewątpliwym plusem były też flashbacki. Genialnie nakręcone i rozpisane. Scenariuszowe ten odcinek był na najwyższym poziomie, ale to właśnie te dialogi podczas błysków przeszłości najbardziej się wybijały. Były czymś w rodzaju spowiedzi czy terapii, zajrzeniem w głąb duszy poszczególnych bohaterów, pokazaniem ich stanu psychicznego i tego jak radzą sobie z trudnymi przeżyciami. Cudownie rozpisane i pokazane. Za każdym razem były to rozmowy z postaciami, których nie było widać co potęgowało jeszcze efekt spowiedzi.
- największa wada odcinka? Kolejny 17 grudnia. Zdecydowanie za dużo czasu
<<

xiq

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 234

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Suits, PoI

Postdodano 1 gru 2013, o 20:47

Odp: 3x10 - The Devil's Share


Odcinek na najwyższym poziomie. Już na początku wiedziałem, że będzie to bardzo dobry odcinek.
Na pewno na pochwałę zasługuję soundtrack. Muzyka z samego początku, potem w budynku z FBI i w końcu na posterunku, jak Lionel wprowadza Simmonsa. Po prostu mistrzostwo.
Był to odcinek poważny, jednak oczywiście scenarzyści wplątali kilka humorystycznych akcentów (rozmowa Root z Lionelem, potem słowa Fusco do Shaw, Root i Shaw).
Gdy Finch przyszedł, jak John trzymał na muszce Quinna, już się bałem, że ten jednak odpuści, ale się zdziwiłem. Dobrze to rozwiązane zostało.
Potem scena Fusco i Simmonsa, a na końcu Simmonsa i Eliasa. Tego drugiego pozycja na pewno się umocni, skoro HR już nie ma.
Oczywiście flashbacki też były na bardzo wysokim poziomie. Najbardziej zdziwił mnie chyba ten Lionela. Kto by pomyślał? :D
Nadchodzi wojna... :)
Oglądam: Person of Interest, Suits, Being Human US, Sherlock, Mentalista, Supernatural, Castle, Grey's Anatomy, Shameless, Criminal Minds, Elementary, Graceland, Rush, Teen Wolf, Under The Dome, The Strain, Forever.
Zakończone: Breaking Bad, Dexter, White Collar(s4), Revenge(s3), Luther, Lost, V, 39ipół, 24, Lie to Me, Prison Break, Friends, Alcatraz, Six Feet Under, Dr. House, Harry's Law, Glee(s4), Boardwalk Empire(s2).

 


  • Podobne tematy do 3x10 - The Devil's Share
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.