Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne

2x10 - Valar Morghulis » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 4 cze 2012, o 12:38

2x10 - Valar Morghulis

Spoiler:


------------------

Epickie! Odcinek, epilog, podomykał wątki po bitwie oraz otworzył nowe. Działo się wiele i jak zwkle w przypadku Gry o Tron każda scena warta uwagi.
Strasnie mi się podobała pierwsza scena z Tyrionem. Dobrze znane fanom Lost zbliżenie na oko, do tego przedłużające się i to zaciekawienie. I potem w końcu pokazanie pokiereszowanego Tyriona leżącego w jakimś ciemnym magazynie i triumfującego nad nim Pycella. Czeyli wszystkie te jego gierki przez cały sezon były mało co warte. Tak samo jak jego mężne zachowanie podczas bitwy. Zamiast niego to ojciec zgarnął całe zasługi i ponownie został Namiestnikiem. Również Littlefinger coś tam zyskał - Harenhall. Najważniejsze jest jednak to, że Joff poślubi Margery. Podobała mi się ta scena. Szczególnie jak pokazywali tą kamienną twarz Sansy, a potem jej radość jak w końcu odchodzi z tamtąd. Niestety Littlefinger sprowadził ją na ziemię. Na prawdę jest mi jej szkoda i strasznie żałuję że dostała tylko jedną scenę w tym odcinku.
Pojawiła się też nasza ulubiona prostytutka Rose. Jednak Cersei aż tak boleśnie jej nie ukarała. Ciekawe tylko jaki pożytek przyniesie Varysowi w przyszłym sezonie. W sumie ciekawe zapowiada się walka o władzę w Królewskiej Przystani - Cersei, Joffrey, Tywim, Tyrion, Varys, Littlefinger, Tyrellowie - same ambitne postacie.
Brienne po raz kolejny pokazała klasę powalając trzech zbrojnych. Szybko oraz boleśnie. Nie spodziewałem się, że jest ona tak okrutna, ale to pewnie przez to że życie obeszło się z nią okrutnie. Wciąż czekam jednak na walkę jej z Jamiem. To na pewno będzie ciekawe widowisko.
Matka poucza syna, a ten oczywiście jej nie słucha. Robb mimo ostrzeżeń matki i wbrew temu że złożył przysięgę postanowił poślubić Tallisa bo w końcu miłość jest najważniejsza. Oj będą konsekwencję, będą. Swoją drogą ciekawie pokazali zaręczyny Joffa, który choćby tylko pozornie nie chcę złamać przysięgi i Robba który robi to świadomie.
Zwątpienie Stannisa i odzyskanie wiary średnio pokazane. W sumie to mało co mnie obchodzi ten wątek już po Blackwater, przynajmniej przez jakiś czas :P Nie pokazali Devosa. Czyli, że jednak go zabiło? Wolałbym żeby nie.
Jedne z ulubionych scen to te w Winterfell. Na początku rozmowa Theona z maestrem Luwinem. Świetne, szczególnie jak się denerwował na róg :D potem za to to przemówienie do ludzi. Gdy już szykowałem się na walkę dostał w łeb :P widać że jego ludzie bardziej chcą żyć niż on sam. Szkoda tylko, że spalili zamek... Udało się za to uciec naszym małym lordom. Zmierzają na Mur, a gdzie dojdą nie wiadomo :P
Dany dotarła do Domu Nieśmiertelnych i w końcu coś się zaczęło dziac u niej! Genialne sceny jak odbywa tą swoją podróż. Zniszczona komnata tronowa przykryta śniegiem, potem wyprawa za Mur i w końcu spotkanie z Khalem co mnie ogromnie zaskoczyło. Czyżby Dany miała wylądować na Murze? Jak ja bym chciał żeby to się okazało prawdą. I niech spotka się z Jonem :P Potem została uwięziona za pomocą magii i oswobodzona dzięki smokom. Jedna z moich ulubionych scen finału :P Potem za to pozbyła się jeszcze Xaro wsadzając go do skarbca. Szkoda tylko niewolnicy :) Teraz czas kupić statek i popłynąć do Westeros :p
Arya dostała monetę od Jaqena i teraz zmierza do Riverrum. Jednak predzej wyląduje w Bravos, przecież bez powodu by nie dostała pieniążka. Ciekawi mnie też jedna rzecz - nie było pokazane jak ginie nauczyciel tańca, ciekawe czy on i Jaquen to jedna osoba. Jeśli tak to znaczyłoby że od dawna się nią interesują i tak jak Jon który trafił na Mur i Bran który ma te dziwne sny również ona ma do spełnienia jakieś zadanie i nic nie dzieje się przez przypadek. Ale to tylko taka teoria :P
Na Północy Jon zabił Qurina. ładna walka, szybka i niespodziewana końcówka. Nie mogę się doczekać spotkania z Królem. Genialne było pokazanie Innych. Chorda zombie zbliżajća się do Pięści Pierwszych Ludzi. A gdzieś tam zlękniony Sam. Nie mogę się doczekać walki jak i trzeciego sezonu.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 4 cze 2012, o 15:35

Odp: 2x10 - Valar Morghulis


Czesiek ujął, co najważniejsze moje odczucia, także ja napiszę krócej.

EPICKOŚĆ! :D

Myślałem, że po zeszłotygodniowym "Blackwater" ten odcinek zrobi na mnie mniejsze wrażenie...na szczęście pomyliłem się. :)
Wątek Daenerys był znakomity, po raz kolejny w finale sezonu pokazała swoją klasę! Smoczki są cudowne, wycieczka po wieży i spalenie czarnoksiężnika wyszły genialnie. Do tego uwięzienie Xaro w pustym skarbcu. :P Wielka Daenerys, Zrodzona z Burzy nadciąga do Westeros!
Jaqen, zdecydowanie jedna z najciekawszych postaci w 2 serii. :P Już nie mogę się doczekać, kiedy Arya będzie potrzebowała jego pomocy w Bravos.
Robb, ty głupcze. :/ Jestem ciekawy konsekwencji tego zerwania przysięgi z Freyami. :)
Biedny Tyrion, stracił wszystko. :/ Ale Halfman się nie podda, czekam na jego intrygi w kolejnej serii.
Zerwanie zaręczyn Joffreya z Sansą, tego się nie spodziewałem. A Margery zostanie królową, tak jak chciała. Ciekawie się zapowiada jej relacja z głupkiem. :P
Jon Snow wtyką Czarnej Straży u Króla zza Muru, świetny wątek. Szkoda, że Qhorin musiał poświęcić swoje życie. :/ Genialny widok na zamieszkały wąwóz.
Brienn z Królobójcą, czekam na ich przybycie do King's Landing i zdziwienie reszty Lannisterów. :P
Stannis i Mellisandre...nuda.
Theon, jaki to burak. :P Zabawna jego złość na dźwięk rogu w środku nocy. No i to jego przemówienie do walki nie skończyło się tak jak by chciał. :)
Śmierć Luwina mnie zasmuciła. :/ Dobrze, że małym lordom udało się uciec.
Końcówka i pokazanie nadchodzącej hordy Białych Wędrowców, epicko to wyglądało! Poharatane konie, ludzie bez żuchwy oraz Biały Jeździec! :D I ten biedny Sam w środku tego wszystkiego. :P
3 sezonie, czekamy!

PS A w ramach oczekiwania na S03 zamierzam sobie kupić i przeczytać "Starcie Królów", nie rozstaję się jeszcze z Westeros, oj nie! :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 5 cze 2012, o 00:48

Odp: 2x10 - Valar Morghulis


PS A w ramach oczekiwania na S03 zamierzam sobie kupić i przeczytać "Starcie Królów", nie rozstaję się jeszcze z Westeros, oj nie! :P


Ja specjalnie zostawiłem sobie filmiki z cyklu inside the episode i extras na przerwę. Powoli, bez pośpiechu się je obejrzy, może na parę tygodni starczą :)
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 6 cze 2012, o 11:10

Odp: 2x10 - Valar Morghulis


Cały odcinek mnie troszeczkę wynudził, aczkolwiek końcówka wbiła mnie w fotel! Biali wędrowcy wypadli genialnie. Ten klimat, który można było poczuć jak przechodzili... Naprawdę niesamowite i ten biedny Sam pośrodku.

Kolejna scena, która bardzo mi się podobała, to ta, w której Joffrey zastanawiał się czy poślubić Margery, a z góry na to wszystko patrzyła biedna Sansa. Ciekawe jak się potoczą jej dalsze losy. Niby Littlefinger obiecał, że pomoże jej wrócić do matki.

Daenerys! Jak ja ją kocham. :D Świetna postać do tego niesamowicie piękna. Wraz ze smoczkami poradziła sobie z czarnoksiężnikiem i Xaro. Fajne są te póki co małe bestie. ;)

Mało Tyriona. Koniec z bycia Namiestnikiem, pałeczkę przejmuje ojciec. Ciekawe co dalej z moim ulubionym karłem...

Jaqen! Co za postać! Jaka tajemnicza. Jednak zdecydowanie lepiej patrzyło się na niego przed przemianą. Po jest jakiś taki odrażający i chyba nie pasuje mi ta twarz do osobowości.

Robb i złamanie przysięgi. Jestem ciekaw konsekwencji.

W ostatnich odcinkach Jon Snow to była jedna z postaci, której losy oglądałem z największą ciekawością. Ciekawość po finale pozostała, pewnie nawet jest jeszcze większa. Ruda dziewczyna chyba zagości w serialu na dłużej? :)

BTW: Wczoraj przyszły mi książki. Czytam i muszę stwierdzić, że książka jest świetna! Co z tego, że wszystko jest praktycznie identycznie jak w serialu. A raczej w serialu jest wszystko identycznie, jak w książce. I tak czyta się bardzo fajnie. Coś czuję, że przed rozpoczęciem następnego sezonu pochłonę wszystkie wydane tomy Pieśni Lodu i Ognia! :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Majaa

Avatar użytkownika

Nowy użytkownik

Posty: 7

Lokalizacja: Opole

Ulubiony serial:
Gra o tron

Postdodano 8 lip 2012, o 20:27

Odp: 2x10 - Valar Morghulis


jak dla mnie biali wędrowcy mogą być przewidywalni :-) Ale jestem ciekawa co się stanie ze smokami i jak one zostaną wykorzystane :-) Fajnie Daenerys pokonała czarnoksiężnika, super zemsta :-)
No i święta już niedługo, w dobrej drukarni czas zamówić kartki walentynkowe :-(
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 14 wrz 2012, o 18:59

Odp: 2x10 - Valar Morghulis


Nadrobiłem sobie cały drugie sezon GoT i bylo świetnie. Jedno do czego bym się przyczepił, to za krótka wojna. Widok INNYCH jednak wszystko rekompensuje, świetnie wyszli.
Najlepsi w tym sezonie dla mnie byli Daenerys i Tyrion.
Daenerys za to, że pięknie się prezentuje i za jej świetne smoczyska, które poradziły sobie z grożnym czarnoksiężnikiem. Teraz w końcu los powinien się do niej uśmiechnąć.
Tyrion, to w ogóle genialna postać, w wojnie odegrał kluczową rolę, więc niech mu się wiedzie.
U Jona Snow również ciekawie, z rudą pasują do siebie.

Do 3 sezonu będą musiał nadrobić, dwa tomy książki :).
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

ramionkka

Nowy użytkownik

Posty: 1

Postdodano 29 lip 2015, o 07:37

Odp: 2x10 - Valar Morghulis


Super podobał mi się ten odcinek, rewelacja!

 


  • Podobne tematy do 2x10 - Valar Morghulis
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.