Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 23

3x01 - Valar Dohaeris » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 15 mar 2013, o 12:08

3x01 - Valar Dohaeris

Spoiler:


Data emisji: 31.03.2013
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 2 kwi 2013, o 01:01

Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


- i co ja biedny mam teraz napisać? Że to był świetny odcinek? Przecież to wiadomo. Gra o Tron ma coś w sobie co czaruje widza, wciąga go w ten epicki świat i przez niemal godzinę trzyma w nim nie pozwalając myśleć o niczym innym. Tym bardziej jak od premiery ostatniego odcina minęło ponad dziewięć miesięcy.
- mimo wszystko można się czepiać na siłę. Chodzi o ilość postaci. tvrage.com podaje, że w głównej obsadzie jest już niemal 30 osób (a to jeszcze nie koniec, pojawią się młodzi Reedowie i całkiem możliwe że w tym sezonie usłyszymy więcej o Słonecznej Włóczni). Niestety wszyscy nie pojawili się w odcinku. Zabrakło przede wszystkim Aryi i Jamiego. czyli dwójki moich ulubieńców. Zamiast tego dużo miejsca miał Karzeł i Zrodzona z Burzy. Szkoda... ale może od początku
- zimne krajobrazy Islandii dalej urzekają. Widoki są przepiękne, a Sam to jak zawsze pierdoła. Śmieszy mnie tylko ta podróż Nocnej Straży. W sumie to tylko przeszli się na Pięść pierwszych ludzi tylko po to żeby z niej wrócić i ostrzec o Innych. Szkoda też, że nie pokazano walki z nimi, ale to już tradycja dla tego serialu
- Jon trafił do obozowiska Mance i pokazali gigantów! Nie spodziewałem się tego widoku. Rozmowa z Królem za Murem taka sobie, jak w książce więc nie zachwyciła mnie zbytnio. Uwielbiam w tym serialu wszystkie nieścisłości i liczę że będzie ich najwięcej. Szczególnie tych związanych z Targerynami. A Ciaran Hinds idealnie pasuje do roli przywódcy Dzikich. No ale jak nie może pasować skoro poradził sobie z rolą Juliusza Cezara. To teraz czekać jak będzie dalej kusił Jona na pokuszenie. Chociaż tym zajmie się głównie ognistowłosa Ygrette.
- Bronn dalej w formie, to wciąż ten sam najemnik mimo serostwa którego się dorobił. Świetna scena jak negocjuje podwyżkę. Chociaż lepiej dla niego by było jakby się trzymał z dala od Karła
- właśnie Tyrion! Obok Dany dostał najwięcej scen i były świetne, ale to już głównie zasługa uroku Petera. Rozmowa z siostrą była tylko wstępem do dania głównego - kłótni z ojcem. Zero zasług, zero wdzięczności tylko pogarda. Brutalne słowa do syna (jak zwykle kapitalny Charles Dance!) wiele nie zmienią w ich stosunków. Przynajmniej chwilowo. Plus jest taki, że Tyrion powinien odzyskać jakieś wpływy i dalej zacząć kombinować. Ja liczę, że w następnym odcinku spotka się z Varysem.
- Davos nie zginął nad Czarnym Nurtem. Co za zaskoczenie. Jednak zginąć może w lochach na Smoczej Skale. Bardzo mi się podobało jego słowne starcie z Melisandre, ale następnym razem liczę na więcej dynamizmu i lepsze dialogi. I czy muszę pisać, że uwielbiam to jak wygląda siedziba Stannisa?
- uwaga na marginesie - strasznie mało seksu i nagości w tym odcinku. HBO co jest z wami? Nawet Rose chodzi całkowicie ubrana
- Robb dostał tylko jedną scenę, to chyba pokazuje jak mało istotna jest ta postać. Dalej król, kontynuuje swoje pasmo zwycięstw, zdobył nawet Harenhal. Tylko, że bez walki (i łasicowej zupy...). O wiele ciekawsza była rozmowa Boltona z Karstarem. Chcę zobaczyć ich więcej. Jak najszybciej. I jak najmniej Talisy bo wciąż jej nie toleruje. Tak samo jak książkowej Jane Esterling bo ta wielka miłość Robba to mało przekonujący wątek. Podoba mi się za to pomysł na serialowego Qyburna.
- Peter obiecał że uratuje Sanse. Już?! I to on? To zaskoczenie. Wygląda na to, że obejdzie się bez Santosa czyli nudny wątek mniej. I dobrze bo serialowa Sasa to o wiele ciekawsza postać. Nie osiągnęła jeszcze swojego pełnego potencjału, ale do tego jeszcze dojdziemy. Gra w statki i jej puenta o tym doskonale ją ilustrują. Chcę żyć marzeniami chociaż wie że świat jest o wiele brutalniejszym miejscem. Jestem tez ciekaw jej przyszłych relacji z Sheą(która miała świetną scenę z Rose!).
- Dayeners pojawiła się dość późno, ale dostała aż trzy scena. Pierwsza z smokami. Co za cudowne CGI! I jakże dynamiczne został okazany Dracarys. Coś pięknego, szkoda tylko że cała trójka nie wybrała się na polowanie. Rozmowa z właścicielem niewolników po starovalyryjsku równie świetna. Zastanawia mnie tylko czy Dany nie rozumie tej rozmowy i w całości zdaje się na tłumaczenie Missandi. Nieskalani wyglądają inaczej niż w książce, ale historia ta sama. Nie przeszkadza mi to. Nie przeszkadza mi też, że Barristan od razu wyjawił kim jest, a nie użył swojego pseudonimu. Liczę, że to jego spryt pozwoli uzyskać armię dla Dany. Nie pamiętam tylko czemu czarnoksiężnicy chcą ją zabić w Astroporze. Zemsta za Quarth? Czy może nowi wrogowie? Właśnie, Astropor! Złota harpia wygląda cudownie, chcą ją z bliska zobaczyć.
- Margery dostała dużo czasu antenowego. Niby zachowuje się beztrosko, ale główka pracuję i już kombinuję. Chcę zyskać sobie przychylność ludu i być opozycją dla brutalnych rządów Joffreya. Ogromnie jestem ciekaw jak w serialu zostanie poprowadzony jej wątek jako że w książce nie miała własnych rozdziałów. I w ogóle nie przeszkadza to, że gra ją Natalie Dormer. Piękna jest i tyle.
- cudownie wypadła też kolacja gdzie Tyrellowie byli tylko dodatkiem. Gra się toczyła między matką, a synem. Konflikt miedzy nimi jest już ogromny. On wypomina jej wiek, a ona jemu tchórzostwo. Namiestnik będzie musiał utemperować tą dwójkę.
- jak widać działo się nie mało. Sporo odstępstw od książki i nowych scen. I dobrze! Liczę, że w przyszłym epizodzie kilka scen dostanie Jamie z Brianne. No i Arya. Jej nigdy za wiele. I nie wierzcie Nathanowi Fillionowi, robi sobie głupie prima aprilisowe żarty twierdząc, że zginęła.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 4 kwi 2013, o 03:16

Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Czesiek, ktoś Ci płaci od ilości słów napisanych w postach, bo na pewno nie ja. :P

Oczywiście pierwszy odcinek mnie nie zawiódł, obejrzałem w mgnieniu oka, nie zauważyłem kiedy przeleciał. Nie mogę się doczekać tego co się będzie działo za tydzień.
Nie będę się rozpisywał na każdy z wątków bo wszystko mi się podobało. :)
We Are The World haiti
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 4 kwi 2013, o 11:32

Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Czesiek, ktoś Ci płaci od ilości słów napisanych w postach, bo na pewno nie ja. :P


Jak coś jest dobre to aż chcę się o tym pisać :P chyba że jest bardzo złe to też :D
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 6 kwi 2013, o 11:16

Re: Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Skończyło się TWD to teraz czas zabrać się za GoT.
Wreszcie powrót świetnego serialu. Oglądało się bardzo dobrze, aż nie wierzyłam, że tak szybko się skończyło.
Brakowało mi w tym odcinku kilku postaci. Na początek nic o Aryi, Greyjoy'u ani Branie, a o Jamiem tylko parę słów wspomniane. Szkoda, ale cieszę się, że więcej czasu dostali Tyrion i Daenerys.
Ale do rzeczy.
Za murem już po walce z Pierwszymi Ludzmi i wielka szkoda, że nic nie pokazano tylko od razu przeskoczono do faktu, że już po robocie. Sam oczywiście zawalił i jeszcze by zginął gdyby nie pojawienie się Ducha (zastanawiałam się gdzie on jest) i reszty straży.
A Jon trafia do Króla za murem i chce do nich dołączyć. Ciekawe, ciekawe...
Tyrion był jak zwykle wspaniały. Rozmowa z siostrą jakoś mnie nie powaliła ale za to jego kłótnia z ojcem. To jak wytknął mu, że zabił matkę przychodząc na świat i że nie może nic poradzić na to, że nosi barwy jego domu tylko dlatego, że jako ojciec nie może udowodnić, że Tyrion nie jest jego... Mistrzostwo. A Tyrion domaga się swego i mam nadzieję, że nie ustąpi. Bronn ciągle u jego boku - jak miło :D
Malutko Robba ale w sumie nie ma się co rozwodzić, jego okazują tylko jak się jakaś walka zbliża. Mam wrażenie że ta postać jest dobra tylko do bitewnych scen, żadnych innych planów nie ma chyba, żadnych zawiłości politycznych, jakiś marny wątek miłosny, z którego nic dobrego nie wyjdzie. Szkoda tylko że i Catelyn pojawiła się praktycznie na jedną kwestię...
Sansa chyba jednak zmieniła zdanie i będzie starała się wydostać z miasta, a pomoc oferuje jej Petyr. Ciekawe co z tego wyjdzie, on raczej niczego robi z dobroci sera, więc jaka jest w tym dla niego korzyść.
Margery - mam mieszane uczucia. Wygryzła Sansę z jej pozycji, ale mam wrażenie, że Starkównie to na dobre wyszło. A ona sama jest po prostu do rany przyłóż. Oferuje pomoc sierocińcowi, przymila się 'Królowej', robi wszystko co może by wszyscy ją pokochali. A pokurcz - Joffrey już jest nią zauroczony.
Davos cudem chyba przeżył i był w stanie dotrzeć z powrotem do Stannisa. I już od razu naraził się Melisandre, no niedobrze przecież wiedział co go czeka jeśli się jej postawi. Stannis już całkiem dla niej głowę stracił...
I wreszcie cudowna Daenerys. Troszkę w moich oczach straciła z biegiem drugiego sezonu ale powrót miała wspaniały. No i smoki. Smoki! Ach *.* Wreszcie dotarła wraz ze swoimi ludzko statkiem do Astaporu. I planuje zakup niewolników. Rozmowa z ich właścicielem była powalający. Idealnie byłoby gdyby się okazało, że ona wszystko rozumie, ale na to chyba liczyć nie można :D Pojawienie się Barristana niespodziewane tak samo jak zamach czarnoksiężników. Coś mi się wydaje, że się ciekawa historia szykuje.
Podsumowując, powrót bardzo dobry i chce się więcej, ale niestety tak dobrze nie ma :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 7 kwi 2013, o 01:25

Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Za murem już po walce z Pierwszymi Ludzmi i wielka szkoda, że nic nie pokazano tylko od razu przeskoczono do faktu, że już po robocie.

To nie pierwsi ludzie tylko White Walkers lub Others. First Men to pierwotni mieszkańcy kontynentu od których pochodzi ród Starków. Taki mały szczegół :P

A pokurcz - Joffrey już jest nią zauroczony.

Czy ja wiem czy zauroczony. Raczej zdziwiony jej postępowaniem i zaciekawiony. Miłości to tam nie ma. Bardziej wykorzystuje ją żeby dopiec matce. Margery za to korzysta z okazji i robi wszystko by zostać tą jedyną królową.

I już od razu naraził się Melisandre, no niedobrze przecież wiedział co go czeka jeśli się jej postawi.

Głupi honor, zdarzało się że już przez niego wielcy umierali :P

Podsumowując, powrót bardzo dobry i chce się więcej, ale niestety tak dobrze nie ma :)

Gdyby było więcej też by już było obejrzane :D

Popisałbym więcej ale nie chcę spoilerować książką. Teoretycznie to ma być najlepszy sezon bo to zwiastuje materiał źródłowy, ale chciałbym jak najwięcej odstępstw od książki.
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 7 kwi 2013, o 08:39

Re: Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Czesiek_PL napisał(a):To nie pierwsi ludzie tylko White Walkers lub Others. First Men to pierwotni mieszkańcy kontynentu od których pochodzi ród Starków. Taki mały szczegół :P

Ano fakt :D To właśnie robi super długa przerwa, wszystko jest poplątane, ale dzięki za naprostowanie :)

Czesiek_PL napisał(a):Teoretycznie to ma być najlepszy sezon bo to zwiastuje materiał źródłowy, ale chciałbym jak najwięcej odstępstw od książki.

No to już się cieszę jak ma być tak dobrze :D
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 7 kwi 2013, o 17:30

Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Te 50 minut odcinka zleciało mi bardzo szybko...gdy zniknęła ostatnia scena z Daenerys, to nie mogłem uwierzyć, że to już koniec epizodu. :/

Premiera 3 serii wciągnęła mnie tak samo jak poprzednie, już nie mogę się doczekać kontynuacji. :)

A w międzyczasie nadrabiam książkę "Starcie Królów". :P
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 11 cze 2013, o 12:13

Odp: 3x01 - Valar Dohaeris


Dla mnie odcinek troche powolny i nic większego nie wnoszący. Ale to może moje narzekania tylko.

Plus za smoki. Są świetne! I oby jak najwięcej Dany było. :D

Minus za Jona. Wkurza niesamowicie mnie w serialu, w przeciwieństwie do książki.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 3x01 - Valar Dohaeris
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 3



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.