Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

2x10 - Grey Matters » Zakończone Seriale » Fringe • seriale forumtv.pl

2009

<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 gru 2009, o 17:16

2x10 - Grey Matters

Spoiler:
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 24 gru 2009, o 01:58

Odp: 2x10 - Grey Matters


Za takie właśnie odcinki lubię ten serial. Na początku wydaje się, że to "zwykła" sprawa dotycząca gangu który kradnie coś z mózgu ludzi znajdujących się w psychiatryku, a potem dochodzi do wielkiego zwrotu - okazuje się że odzyskują wspomnienia Waltera potrzebne do otworzenia drzwi do innego świata. A na końcu okazuje się, że to Bell wyciął te wspomnienia. Chociaż to akurat było do przewidzenia ;)

Wielki plus dla odcinka za dynamikę i to że był poświęcony Walterowi. Więcej takich poproszę.

Ciesze się też że nie poszli na łatwiznę i nadajnik z poprzedniego sezonu został wycięty przez porywaczy.

Ciekawe czy uda im się otworzyć drzwi. Chciałbym, żeby tak bo to by nadało nowy bieg serialowi.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 27 gru 2010, o 18:33

Odp: 2x10 - Grey Matters


Czekałem na kontynuacje wątku ze otwarciem drzwi między światami i z tym facetem od głowy no i w końcu się doczekałem. Odcinek poświęcony był Walterowi i dobrze to wypadło. Dobrze, że Belly wcześniej o wszystkim pomyślał i "ukrył" wspomnienia Waltera. Świetna była scena, kiedy Walter sie wybudza i mówi, że ma ochotę na skrzydełka. :D Haha, genialna postać. :P
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Maniac_

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1429

Lokalizacja: Wrocław / Jelenia Góra

Ulubiony serial:
Sons of Anarchy

Postdodano 17 maja 2011, o 11:52

Odp: 2x10 - Grey Matters


Rewelacyjny odcinek. Wszystko nabiera odpowiedniego dla mnie tempa. :)
Podobała mi się akcja w szpitalu. Byłem mocno zaskoczony, że generalnie nic się pacjentowi nie stało, a jedynie usunięto z niego kawałek mózgu innej osoby, co go wyleczyło. Ależ to było pomyślane.
Niby Bell wymyślił doskonałą kryjówkę dla ukrycia niebezpiecznych informacji ale z drugiej strony skrzywdziło to Waltera - zabrano mu część wspomnień. Ciekaw jestem, czy ten wątek będzie kontynuowany.
So this is the way it ends...
Regardless of how we got here...
One of the two killers in this cabin has to go away...

Oglądane: Sons of Anarchy, Dexter, Castle, Supernatural, Fringe, Breaking Bad, Burn Notice, Justified, The Mentalist, American Horror Story, True Blood, Homeland, The Walking Dead, Boardwalk Empire.
<<

FlashBack

Użytkownik

Posty: 42

Postdodano 18 cze 2011, o 10:34

Odp: 2x10 - Grey Matters


Odcinek nie powalił mnie na kolana tak bardzo, żebym dał mu najwyższą notę, ale był bardzo, bardzo dobry. Pomysł z wyciętymi tkankami mózgowymi Waltera był chyba jednym z najoryginalniejszych we Fringe. Sama końcówka, która wyjaśniła cały ten wątek była niesamowicie klimatyczna. W ogóle Fringe'owskie końcówki są świetne. Tym razem był to Bell, którego poznałem już po charakterystycznym głosie, więc aż takiego szoku nie przeżyłem, kiedy pokazano jego twarz. Ciekawi natomiast stwierdzenie, że tylko Belly znał położenie tkanek Waltera. Czy to oznacza, że wysłał on swoich ludzi, żeby je zdobyli, aby William mógł wrócić do naszego świata? Poza tym motyw przechodzenia z równoległych uniwersów, staje się coraz bardziej zawiły. Nie do końca wiemy kim są przechodzący przez drzwi. Czy to dobrzy, czy źli ludzie? Sam Pan Przyklejona Głowa miał stanąć po tej stronie, której ludzie pierwsi go znajdą. Czy to oznacza, że zmiennokształtni będą w stanie otworzyć portal i ściągnąć do naszego świata więcej swoich? Podobnie jak funny, zwróciłem szczególną uwagę na twarz i zachowanie Waltera, kiedy został podłączony do kawałków swojego mózgu. Wyraźnie było widać, że nie był takim samym człowiekiem, ani tym bardziej dobrym. To, że Peter jest stamtąd, wiadomo od bardzo, bardzo dawna. Teraz możemy się tylko domyślać, jak doszło do jego śmierci. Ja osobiście uważam, że Peter (ten z naszej wersji świata) umarł w wyniku choroby, o której wspominał niejednokrotnie Walter. Wypadek samochodowy, to raczej ściema : ) 8/10.

 


  • Podobne tematy do 2x10 - Grey Matters
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.