Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

2x09 - Blackwater » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 27 maja 2012, o 22:41

2x09 - Blackwater

Premiera: 27 maj 2012

Spoiler:
We Are The World haiti
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 28 maja 2012, o 14:35

Odp: 2x09 - Blackwater


Wojna nadchodzi...i wojna nadeszła! :)
Co tu można innego napisać niż to, że był to prawdopodobnie najlepszy odcinek GoT i jeden z najlepszych odcinków seriali, jaki oglądałem. :)
Cały odcinek skupił się na King's Landing i całe szczęście, że tak było. :P Nie trzeba było odchodzić od bitwy ani na krok.
Stannis i Davos uderzyli na zamek tak jak się wszyscy spodziewali, na najsłabszą bramę, z ogromną ilością wojska.
Jednak nikt nie przewidział genialnego posunięcia Tyriona z wiecznym ogniem. Statek pułapka i jego wybuch...to było po prostu niesamowite! Wizualnie cudowne, aż złapałem się za głowę z wrażenia.
Wszystkie sceny walki podczas oblężenia zrealizowano znakomicie. Cięcia Ogara, który przepoławiał ludzi jednym, płynnym uderzeniem miecza - cudo! Oraz jego zaskakujące wycofanie się na widok ognia i sprzeciwienie się rozkazom króla itd. :) Tylko nie rozumiem decyzji Sansy, dlaczego ona woli zostać w King's Landing zamiast wracać z Ogarem do Winterfell? :/
Sceny z Sansą bardzo mi się podobały. Natrętna Cersei, która w pewnym momencie zaczęła mocno naciskać na Shae. I ta świetna opowieść o lwiątku i lwicy oraz podanie trucizny synowi. :P
Tyrion - cudowny jak zawsze! Jego przemowa przed żołnierzami, dialogi, realizowanie planu. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Bo scena zranienia wyglądała groźnie, gdyby to nie był Tywin na końcu w sali z Żelaznym Tronem, mógłbym obawiać się o życie Półmężczyzny. A tak, jestem raczej spokojny. :P
Joffrey to jest straszna ciota, ale to nic nowego. :/ Te całowanie miecza, co za dureń!
Stannisowi się nie udało, ciekawe co się z nim stanie teraz. Czyżby miał skończyć jak Ned Stark? :/
Wkroczenie na końcu Tywin z Lorasem strasznie mnie zaskoczyło. Już nie mogę się doczekać następnego odcinku i wytłumaczenia sojuszy między nimi. Jeśli Stannis zostanie ścięty, to pewnie przez Lorasa z racji zemsty za Renly'ego. :P
A za tydzień już finał serii. :(
Ale jest jedna dobra rzecz, która się z tym wiąże...będę mógł zacząć czytać drugą część sagi Martina i szukać różnic między nią a serialem. :)
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 28 maja 2012, o 23:58

Odp: 2x09 - Blackwater


Epickie! Odcinek nie zawiódł bo nie miał prawa zawieść po tym jak było promowany i skoro przez cały sezon oszczędzano kasę na to jedno wielkie starcie. i wyszło to fenomenalnie. Napięcie stopniowo narastało i było potęgowane przez coraz bardziej rozbrzmiewające bębny. Samo starcie na morzu widowiskowe. Flota Stannisa pokazana w pełnej krasie, a potem jej zagłada w epickim CGI. Można na to patrzeć i patrzeć. Tego właśnie oczekiwałem po Czarnym Nurcie! Teraz pytanie co z Davosem i jego synem czy przeżyli. W sumie wychodzi na to że młody zginął a stary mógł przeżyć.... ale nie to było najciekawsze. Najlepsza była ta panika na okrętach, palący i krzyczący ludzie oraz zagłada. Cudowne :)
Genialny też wstęp. Kilka ujęć bez słowa, i pokazani żołnierze. Co mnie jeszcze ujęło to ta rozmowa Tyriona z Varysem o dzwonach. Zwiastują najgorsze - śmierć króla, oblężenie i śluby. Cudowne :)
Genialna też była rozmowa Bronna i Ogara. Tyko czekałem aż rzucą się sobie do gardeł! jednak zostali uratowani przez dzwony :) W ogóle kozacke sceny z tą dwójką- ten pierwszy szybki, zwinny, śmiercionośny z ciętym językiem, a drugi to niepowstrzymana maszyna do zabijania. Lękająca się jednak ognia. Cudowne było jak powiedział że pieprzyć króla i uciekł z pola bitwy :)
Joffrey jak zwykle idiotycznie się zachował, niegodnie króla. Uciekł do mamusi podczas oblężenia. Niecierpliwość go zjadała, nie ufał sowiemu wujowi i w ogóle się nie wykazał. I oczywiście nic mu się nie stało.
Tyrion jak zwykle profesjonalista. Uwielbiam tego karła ;) Dalej przeciwstawia się Joffreyowi, toczy wojnę po swoiemu, przebiegle i oczywiście wygrywa. Było ciężko ale mu się udało. W decydującym momencie poprowadził ludzi do boju, został bohaterem i do tego ranny ocalony przez giermka. I teraz pytanie czemu zaatakował go rycerz gwardii - z rozkazu Cersei czy Joffa. I jak poważna jest rana. Genialne było jak skandowali "half-man" :D
Podobały mi się też wszystkie sceny z Cersei i Sansą. Oblężoną twierdza, wszystkie obiety w jednym miejscu, a królowa opowiada jako to była za młodu, o mężczyznach między kobietą i mężczyzną, przepytuje Sansę i wyjawia rolę Illyna Payna. Sansa natomiast zachowuje się lepiej niż królowa i uspokaja dziewczyny. Cudownie ona się zachowuje i na prawdę jest to jedna z moich ulubionych bohaterek. Potem też dostajemy genialną scenę z Ogarem.
Cudowne też było jak pokazali Cersei na Żelaznym Tronie z najmłodszym synem na rekach jak opowiada mu bajkę o lwach, jeleniach i wilkach i zamierza go otruć bo w końcu to lepsze niż dostanie się w ręce wroga. Równie wgniatająca w ziemię scena co sama bitwa. i potem nadejście ojca z Lorasem. Czyli Wysogród jest tak pazerny na władzę że skoro z jendym królem nie wyszło postanowił sprzymierzyć się z drugim. Tylko co takiego chcą w zamian?
Zadziwiło mnie też pojawienie się Deszczy Castamere. Dobrze! Genialnie zostało to wykonane i przedstawione widzę więc w 3 lub nawet już w 4 sezonie nie będzie to wyciągnięte z kapelusza podczas.... zresztą bez spoilerów :P


Tylko nie rozumiem decyzji Sansy, dlaczego ona woli zostać w King's Landing zamiast wracać z Ogarem do Winterfell? :/

Bo ona się go boi :) Jeśli miała do wyboru żyć w starym strachu czy nowym i wyruszyć w nieznane to oczywiście wybrała to pierwsze.

Stannisowi się nie udało, ciekawe co się z nim stanie teraz. Czyżby miał skończyć jak Ned Stark? :/

Mi się wydaje, że Stannis został "porwany" przez swoich ludzi, którzy go odciągnęli od bitwy. Przynajmniej tak to wyglądało patrząc na ich ubranie. Więc ścięty na pewno nie zostanie tylko wróci jako przegrany :P
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 maja 2012, o 10:49

Re: Odp: 2x09 - Blackwater


Czesiek_PL napisał(a):
Stannisowi się nie udało, ciekawe co się z nim stanie teraz. Czyżby miał skończyć jak Ned Stark? :/

Mi się wydaje, że Stannis został "porwany" przez swoich ludzi, którzy go odciągnęli od bitwy. Przynajmniej tak to wyglądało patrząc na ich ubranie. Więc ścięty na pewno nie zostanie tylko wróci jako przegrany :P

A to dobrze. :) Mieszały mi się te stroje podczas walki i czasami już nie wiedziałem, kto jest kim. :P
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 cze 2012, o 15:52

Odp: 2x09 - Blackwater


Cóż za genialny odcinek! Nie raz juz pisałem o tym, że nie zachwycam się Grą o Tron tak bardzo jak inni, ale teraz chyba będę musiał zmienić zdanie. To co dzieje się od 6 odcinka po prostu nie idzie opisać słowami. Właśnie ten odcinek 6. był dla mnie przełomowy. To co działo się w tym odcinku przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Epic!

Nie mogę się doczekać kolejnego odcinka. Zastanawiam się czy Stannis zginie, czy może zdoła uciec. Kolejne pytanie: co z Tyrionem? Nie no, nie mogą go uśmiercić. Wszystkich ale nie Tyriona, Daenerys i Arii!

Sceny z Tyrionem w tym odcinku genialne (zresztą jak zawsze!). Cersei na tronie z synem i ta opowieść o jeleniach i wilkach!

Nie mogę ochłonąć! Czekam na finał!

BTW: Tak mnie wciągnęło, że zamówiłem sobie wczoraj dwa pierwsze tomy sagi Martina. Przeczytaliście całą? Jest tak, że pierwszy sezon serialu powstał na podstawie pierwszego tomu, drugi na podstawie drugiego, czy jak?
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 1 cze 2012, o 17:33

Re: Odp: 2x09 - Blackwater


Bartezz napisał(a):BTW: Tak mnie wciągnęło, że zamówiłem sobie wczoraj dwa pierwsze tomy sagi Martina. Przeczytaliście całą? Jest tak, że pierwszy sezon serialu powstał na podstawie pierwszego tomu, drugi na podstawie drugiego, czy jak?


Bartezz is back! :P

Dokładnie tak. 1 sezon jest oparty na "Grzę o Tron", a 2 seria na "Starciu Królów" G.R.R. Martina. :)

Ja na razie przeczytałem tylko 1 tom. Za drugi wezmę się po finale 2 sezonu. :P
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 cze 2012, o 19:16

Odp: 2x09 - Blackwater


Czytałem, że saga ma mieć 7 tomów. Myślicie, że w takim razie serial będzie miał 7 sezonów? :)
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 cze 2012, o 19:56

Odp: 2x09 - Blackwater


Niekoniecznie. Może być więcej jak i mniej. W 4 i 5 tomie książki mało co się działo i osobiście nie obraziłbym się gdyby scenarzyści w pewnym momencie poszli w innym kierunku i skrócili niektóre wątki, jeden z nich nawet mogą zupełnie usunąć. Do tego należy pamiętać, że Martin wyda następny tom za minimum 3 lata więc serial prześcignie książkę w prezentowanych wydarzeniach. I te 7 tomów nie jest tak do końca pewne. George powiedział, że 7 to byłaby dobra liczba, symboliczna dla Westeros. Tylko, że oryginalnie miała to być trylogia. Więc gdybanie czy powstanie 7 sezonów tyle co tomów jest dla mnie bezpodstawne. Należy oglądać i cieszyć się tym co jest :P

A Blackwater w książce jest jeszcze bardziej epickie więc zazdroszczę wam czytania :P
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 cze 2012, o 20:35

Odp: 2x09 - Blackwater


Mój kolega zaczął czytać Grę o Tron i mówi, że na początku książka niczym nie różni się od serialu. Dalej też tak jest?
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 1 cze 2012, o 21:28

Re: Odp: 2x09 - Blackwater


Bartezz napisał(a):Mój kolega zaczął czytać Grę o Tron i mówi, że na początku książka niczym nie różni się od serialu. Dalej też tak jest?

W pierwszym tomie jest kilka różnic, ale nie za bardzo istotnych fabularnie.
Podobno w drugim sezonie trochę poszli na fantazję i kilka wątków jest inaczej poprowadzonych.
Czesiek może to pewnie potwierdzić. :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 cze 2012, o 21:53

Odp: 2x09 - Blackwater


Potwierdzam. Ogólnie jest to samo. Niektóre rzeczy wyciętą, dodano też nowe sceny. Zrobiono tak też z postaciami - pozbyto się części mniej istotnych, niektóre zmieniono w jedną, a części nie ma albo dopiero się pojawią w S03. Dodatkowo w serialu są rzeczy o których można się tylko domyślać na podstawie książki. Zmieniono też kilka istotnych elementów na które psioczą fani książki, ale tym nigdy nie dogodzisz.

 


  • Podobne tematy do 2x09 - Blackwater
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.