Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

1x12 - Born Free » Dexter » Odcinki • seriale forumtv.pl

2006

Opiekun: Czesiek_PL

<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 1 lip 2007, o 00:20

1x12 - Born Free

Napięcie sięga zenitu. Dexter odkrywa karty przeszłości i element łączący go z seryjnym mordercą.

Znajduje też ślady mogące zaprowadzić go do miejsca pobytu przestępcy i porwanej przez niego osoby. Paul usiłuje przekonać Ritę, by trzymała dzieci z daleka od Dextera.

Finał zabiera dech w piersiach...
Ostatnio edytowano 31 lip 2007, o 09:27 przez tlen.exe, łącznie edytowano 1 raz
We Are The World haiti
<<

Klatus

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 525

Postdodano 8 lip 2007, o 00:03


Ten odcinek wyglądał jakby to był już definitywny koniec serialu, a tu proszę druga seria jeszcze będzie.
Finał bardzo ciekawy chociaż momentami dość nudny, byłem bardzo zaskoczony gdy okazało się, że doktorek to brat Dextera, kto by się spodziewał?
See you in another life, brother...
<<

HeroSHI

Postdodano 8 lip 2007, o 00:07


Finał w sumie ciekawy, chociaż większość była do przewidzenia :?
<<

Kwas

Użytkownik

Posty: 46

Postdodano 8 lip 2007, o 00:22


Klatus napisał(a):Ten odcinek wyglądał jakby to był już definitywny koniec serialu, a tu proszę druga seria jeszcze będzie.


No i przynajmniej jest zakończona historia, nie tak jak w każdym "hicie" tylko więcej pytań. Choć zakończenie wolałbym widzieć takie jak w książce, które było bardzo nie przewidywalne i jakby to zrobili w serialu to wątpię by ktoś się wcześniej zorientował jak to sie skończy ;]

I tak jeden z najlepszych seriali ostatniego sezonu, a z tych co miały dopiero pierwszy sezon tak jak Dexter, to tylko Heroes może równać, choć i tak moim zdaniem jest słabsze.
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 8 lip 2007, o 21:38


Klatus napisał(a):a tu proszę druga seria jeszcze będzie.


Pewnie o czymś zupełnie innym. :P

Klatus napisał(a):byłem bardzo zaskoczony gdy okazało się, że doktorek to brat Dextera, kto by się spodziewał?


Ja się akurat domyślałem już w 11 odcinku. :P Po tym jak dowiedziałem się o tej prostytutce i o hobby doktorka(protezy), miałem już prawie pewność.
We Are The World haiti
<<

zoey

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 852

Ulubiony serial:
Supernatural

Postdodano 21 lip 2007, o 02:44


ja jak tylko zobaczyłam rehabilitanta przy łóżku Tucciego wiedzialam ze jest nie bardzo i nasunelo mi sie na mysl ze to ice truck killer... Deb byla lekko żałosna najpierw umierala ze szczescia ze dostala pierscionek pozniej o mało co naprawde nie umarla... polubilam ja kiedy krzyczala na Jamesa D. żeby odczepil sie od Dextera bo jes bohaterem moze znowu lekko podskoczyla jej punktacja u mnie... to że Rudy vel. Brian jest bratem Dextera odkrylam kiedy znalazl dom rodzinny najpierw myslalam ze Dexter zabil kogos kto byl wazny dla niego i dlatego go sciga jednak sie mylilam w sumie mozna bylo na to wpasc pomagal poniekad Dexowi a nie wkopywal go gdyby zalezalo mu na zemscie za cos zapewne tak by zrobil...

to teraz Dexter bedzie mial na karku sierzanta Doetsa... zobaczymy co i jak w drugim sezonie... ciekawa jestem co bedzie z Rita...

Dexter to jeden z najlepszych seriali jakie ostatnio bylo mi dane ogladac...koniec byl troche freek ale ciesze sie ze jeden watek zostal odpowiednio zakoczony a drugi sezon przyniesie cos nowego...
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 29 lip 2007, o 18:12


zoey napisał(a):Dexter to jeden z najlepszych seriali jakie ostatnio bylo mi dane ogladac


No i dobrze że jednak go wprowadziłem. ;D

Powiem szczerze że zaskoczył mnie dex jak nie pokroił Deb, ma koleś silną wolę. :) Dobrze załatwił braciszka, innym może się to zdawać zbyt proste ale mi taki koniec odpowiada.

Zabieram się za 2 sezon po powrocie do polski. ;D
We Are The World haiti
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 18 sie 2007, o 16:55


Tez sie zgadzam - Dexter to jeden z lepszych seriali, ktore ostatnio ogladalem. Co mnie najbardziej w tym odcinku zaskoczyło? Chyba to ze "Rudy" okazał sie bratem Dexa. Final sezonu wysmienity ;)
trust him... he's a doctor!
<<

pinki9

Nowy użytkownik

Posty: 2

Postdodano 2 wrz 2007, o 21:16


A mnie najbardziej zaskoczyło to,że go zabił
Kaśka
<<

sony

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 16

Postdodano 4 wrz 2007, o 00:22


Dlaczego? postąpił slusznie wedlug kodeksu :) ja chyba tez zaczne go przestrzegac xD :D a tak serio myslal ktos o tym na real;>
<<

WhYdOC

Avatar użytkownika

Uploader

Posty: 1039

Lokalizacja: Warszawa

Ulubiony serial:
The X-Files

Postdodano 31 paź 2007, o 03:52

Re: 1x12 - Born Free


Fantastyczny finał sezonu! Nawet pod względem czysto konstrukcyjnym - jest rozwiązanie, ale i możliwość kontynuacji. To przecież coś naprawdę wyjątkowego "w świecie seriali". Moim zdaniem Dexter to absolutny hicior wśród nowych seriali.

Co do samej akcji, to jednak mimo wcześniejszych, delikatnych sugestii, kwestia braterstwa Dex'a i Ice Truck Killer'a była zaskoczeniem.

Najbardziej podobały mi sie wizje Dexter'a - te z podziękowaniami i transparentami "We love Dexter" :D :D :D

Obrazek Obrazek
Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 1 lis 2007, o 03:29

Re: 1x12 - Born Free


Szkoda mi było Dextera jak zabijał swojego brata...

Ja tym że okazali się być braćmi nie byłem zaskoczony ani trochę. ;p
We Are The World haiti
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 18 sty 2008, o 01:13

Re: 1x12 - Born Free


Też myślałem, że są jakoś spokrewnieni :)

Gdyby odcinek skończył się jak Rudy tzn Brayan ucieka bym powiedział, że był średni, ale skoro zabójca został wykończony to odcinek był bardzo dobry :) Jednak na samobójstwo to nie wyglądała, trochę ciężko by było to zrobić.

Faktycznie, końcowa wizja Dexa była świetna :)
<<

juliee

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 710

Postdodano 30 lip 2008, o 18:00

Re:


Klatus napisał(a):byłem bardzo zaskoczony gdy okazało się, że doktorek to brat Dextera, kto by się spodziewał?

Ja! W odcinku 1x09 nasunęła mi się taka myśl, chociaż wtedy wydawało mi się to trochę naciągane ;). A jednak!

Fajny finał, może nawet mogłabym napisać że świetny, ale to że wiedziałam że Deb przeżyje bo widziałam ją na zdjęciach z drugiego sezonu, trochę popsuło mi przyjemność oglądania.
W trakcie: The Office (s8), Weeds (s8), 30 Rock (s6), Skins (s6), True Blood (s5), The Middle (s3), Doctor Who (s2), Wilfred (s2), Futurama (s1), Arrested Development (s1)
W poczekalni: The Simpsons (s15), How I Met Your Mother (s2), Dead Like Me (s2), Sherlock (s1)

icon / dwight
<<

mateusz698

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 139

Postdodano 4 sie 2008, o 23:07

Re: 1x12 - Born Free


No ja też muszę przyznać że nie żałuję że zacząłem oglądać Dexa :) Jak dla mnie to ten serial to naprawdę bomba !! Hehe aż krzyknąłem "a nie mówiłem" gdy się okazało że te koleś jest bratem Dextera. Taka myśl mi się nasunęła po obejrzeniu odcinka w którym nasz zły charakter, ubaźgrał cały pokój z krwi i Dex miał przez to wizje :D Wydedukowałem że coś ich dwóch łączy, a że to rodzeństwo, samo się potem nasunęło. Mimo to fajnie się odcinek i w ogóle cały sezon oglądało !! Już nie mogę się doczekać sezonu 2 :)
Obrazek
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 26 sie 2008, o 15:24

Re: 1x12 - Born Free


Soł jestem po pierwszym sezonie :D i choć nie uważam, jak wy Dextera za genialny serial to strasznie mi się podobał. Pomysł był genialny, aktorstwo też, wszystko na poziomie... i jeszcze te latynoskie rytmy do tego xD

Jeśli chodzi o odcinek, to, też nie powiem żebym była jakaś szczególnie zaskoczona, że Rudy jest bratem Dex'a, coś tam w środku mi to podpowiadało dlatego nie ruszyło mnie to zbytnio. Za to ruszył mnie fakt, że go zabił. Ja wiem, kodeks kodeksem, ale to był jego brat, jedyna osoba przed, którą nie musiał udawać. No ale zrobił to i dobrze.

Nic tylko zacząć 2 sezon.
Want your bad romance.
<<

tric

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 89

Ulubiony serial:
Chuck, VM, Doctor Who,

Postdodano 18 cze 2009, o 09:11

Re: 1x12 - Born Free


Ja się już tez zacząłem domyślać kilka odcinków wstecz że to może być jego brat( skoro tyle o nim wie :P). Podobało mi się zakończenie z tym jak idzie z Deb i wszyscy mu gratulują że się pozbywa morderców :P

Smutne trochę bo przez to jedno wydarzenie odmieniło się jego życie i został mordercą. Ale dzięki rodzince Morganów nie stał się człowiekiem bez zasad i całkiem bez uczuć i emocji :)
<<

Paulina

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1773

Ulubiony serial:
Twin Peaks

Postdodano 7 sie 2009, o 16:43

Re: 1x12 - Born Free

Też się domyślałąm wcześniej, że to pewnie jego brat, tu mnie akurat nie zaskoczyli.
Nie byłam pewna czy Dex da się skusić i zabiję Deb, ale działał wg swojego kodu. Straszna była ta scena jak zabijał własnego brata...z jednej strony słusznie, ale z drugiej strony to jego brat, który jako jedyny go naprawdę widział, go rozumiał. Bardzo mi się podobało, że pokazali, że Dex lubi Debrę...może na swój sposób, ale jest do niej przywiązany. I'm fond of her.
Rita mówiąca, że straszne musi się czuć Deb, bo zakochałą się w serial killer. A Dex mina mhm straszne. xD
Doakes śledzi Dexa, lol.
Końcówka była świetna. Dex idzie a tu wszyscy go chwalą i te transparenty We love Dexter. :P
Następna strona

 


  • Podobne tematy do 1x12 - Born Free
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.