Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x07 - You Win or You Die » TOP 5 » Game of Thrones • seriale forumtv.pl

2011

Opiekun: Czesiek_PL

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 8 kwi 2011, o 14:23

1x07 - You Win or You Die

Spoiler:


Premiera - 29 maja 2011
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 30 maja 2011, o 23:30

Odp: 1x07 - You Win or You Die


Rewelacyjny odcinek, to już normalka w tym serialu. :P

Robert został staranowany przez dzika na polowaniu, można było się tego spodziewać, że coś mu się stanie. Do tego są podejrzenia, że ktoś mu w tym pomógł za pomocą wina. :P Na łożu śmierci oddaje rolę Protektora Królestwa Nedowi do momentu osiągnięcia pełnoletności przez Joffreya.
Ned do tego czasu rozmawia z Cersei i wyjawia jej czego się dowiedział na temat Joffreya i śmierci Jon Arryna. Ale nie mówi tego Robertowi.
Królowa szybko zareagowała i już posadziła swoja synka na Tron. Jak pokazała końcówka Ned pomimo przekupienia Straży Miejskiej przy "pomocy" Littlefingera znalazł się w bardzo trudnym położeniu.
Jaki oni to robią, że kończą każdy odcinek takim cliffhangerem? :P Nie mogę się doczekać następnego odcinka. :D

Poza tym dość sporo działo się u Dothraków. Jorah udaremnił zamach na Khalessi, a Khal zdecydował się na podbój Siedmiu Królestw. :P Będzie się działo, świetna przemowa Drogo i genialna gra aktora, grającego jego postać. :P

Nocna Straż, uwielbiam sceny jej dotyczące. :P Sam i Jon, miło ich razem ogląda. Snow nie dostał roli zwiadowcy jak się spodziewał, ale myślę, że mi tego nie będzie się nudził jako osobisty zarządca Dowódcy. :D Świetna scena złożenia przysięgi. Pytanie do kogo należy ta ręka, do wuja Benjena?

Pierwszy raz pojawił się Tywin Lannister i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, świetna rozmowa z Jaime'm. W tym momencie zacząłem naprawdę lubić postać młodego Lannistera.

Jedynym minusem odcinka może być to, że pominięto całkowicie Tyriona i Aryę. Ale i tak się sporo wydarzyło, więc wybaczam. :P
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 1 cze 2011, o 17:23

Odp: 1x07 - You Win or You Die


Uwielbiam dialogi w tym serialu! Nie dość, że są strasznie długie, niosą ze sobą sporo informacji to jeszcze niezwykle emocjonujące. Pierwsza scena mnie zelektryzowała jak Tywin rozmawiał z jamiem. A potem dostaliśmy dialog Cersei/Ned. Cudowne ;)

Robert zginął staranowany przez dzika, a Lannistrowie przyłożyli do tego rękę - co za niespodzianka :) Teraz to dopiero rozegra się gra o tron - Ned chcę obsadzić starszego brata Roberta, młodszy sam chcę usiąść, Littefinger ma własne plany, a Lannistrowie łatwo nie oddadzą żelaznego krzesła - Cersei o to zadba. Najgorzej w tym wszystkim wypada Ned - zaufał Peterowi i przez to znowu jego ludzie zostali wymordowani, a on sam pojmany.

Zza wodą odbył się zamach na Deanerys udaremniony przez Joraha. Fajnie to wyszło jak kazał pic handlarzowi wino :) Prezent Khala powinien zadowolić Khalessi. Świetna była scena deklaracji z tą ekspresyjną postawą Władcy Koni, a to że było wypowiedziane w języku dotharków podbudowało tylko klimat.

Jon zarządcą - tak jak Sam :) Podobała mi się przemowa Mormonta, a potem słowa Amona to Snowa. Jednak najbardziej podobała mi się przysięga pod drzewem. I jeszcze Duch przyniósł tajemniczą rękę :)

Za tydzień szykuje się znowu wspaniały odcinek, który napisze Martin.
<<

Bartezz

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 1756

Lokalizacja: Wrocław

Ulubiony serial:
BREAKING BAD

gadu:
2027073

Postdodano 1 cze 2011, o 21:44

Odp: 1x07 - You Win or You Die


Po ostatnim świetnym odcinku liczyłem na coś więcej. A tymczasem wróciliśmy do przeciętności. Bo tak właśnie dla mnie było - przeciętnie. To, co Cześka jara, czyli na przykład rozbudowane dialogi mnie czasami nudzi. Bywają za długie i muszę odcinek oglądać na kilka razy, bo inaczej bym na nim usnął...

Robert nie żyje, a tymczasem Cersei nie czekając na nic od razu posadziła synka na tron. Nie bacząc na wolę zmarłego króla, czy sprzeciw Neda. No, ale porobiło się naprawdę nieciekawie. Littlefinger zawarł deal z Nedem, a w najważniejszym momencie wbił mu przysłowiowy nóż w plecy. Ciekawe, jak poradzi sobie Stark, mając chociażby takich przeciwników, jak Lannisterowie, czy Littlefingera.

Dawno nie mieliśmy scen na murze, a i tam się coś dzieje. Jon Snow został zarządcą, a chyba nie tego oczekiwał będąc wśród nich wszystkich najlepszym rycerzem... Przyniesiona ręka wzbudziła uczucie tajemniczości. Czyżby należała do wuja Jona?

Deanerys cudem uniknęła śmierci. Obietnica Khala spodziewana i nie była wielkim zaskoczeniem. Zdobędzie tron Siedmiu Królestw dla swojego syna. Z pewnością będzie ciekawie, bo tak naprawdę teraz dopiero zaczyna się prawdziwa "Gra o tron"!

Popieram poprzedników - szkoda, że pominięto Aryę i Tyriona. Dwie bardzo wyraziste postaci, które zawsze miło się ogląda...
Na bieżąco: Dexter, Breaking Bad, Sons of Anarchy, True Blood, White Collar, Fringe, The Vampire Diaries, Californication, Supernatural, 90210, Skins, Shameless, Boardwalk Empire, The Walking Dead, Game of Thrones, Person of Interest, New Girl, American Horror Story, Homeland, Luther
Nadrabiam: That '70s show, The Wire, Desperate Housewives, Castle, Damages
Obejrzane: BH 90210, The X-Files, Prison Break, Lost, Rubicon, The Killing
<<

nadal77

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 1688

Ulubiony serial:
Six Feet Under

gadu:
1729482

Postdodano 19 cze 2011, o 19:25

Odp: 1x07 - You Win or You Die


A wiec nie spełniono woli króla Roberta.
Po jego śmierci Cersei posadziła syna Joffreya na tron.
Ned został oszukany i pojmano go.

Bardzo lubie Deanerys , dobre sceny jak rozmawia z Khalem o miejscu jej urodzenia. Zamach na nia był oczywisty , dobrze , że w pobliżu był Jorah.
Spartacus * Shameless * The Walking Dead


http://www.filmweb.pl/user/DaroJuVE
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 31 lip 2011, o 09:12

Odp: 1x07 - You Win or You Die


Po przeczytaniu pierwszego tomu, mogę wrócic do pierwszego sezonu.

Dużo dialogów, ten najbardziej pamiętny pomiędzy Cersei a Nedem bardzo fajny, ale w książce jednak mi się to bardziej podobało. Tu wyszło strasznie formalnie. Ale Lena Heady jest ekstra.

Na murze akcja się rozwija, Duch znalazł rączke. Nie moge sie przekonac do aktora grającego Snowa.

Na wschodzie khal się wkurzył i złożył obietnice Dany, że zdobędzie dla niej Tron. Ładna scena.

King's Landing - Ned jest tak samo naiwny jak w książce. Littlefinger taki troche zniekształcony jak dla mnie - ta scena z dziwkami - po co? I po co ta babka od Theona? I wogóle po co Theon? :P W książce sobie go zupełnie inaczej wyobrażałem.

Joff siedzi na tronie - ale on jest głupi. xD Jak wstał i zaczął krzyczec, żeby wszystkich pozabijac. Za to Cersei i jej wyraz twarzy jak zwykle bezcenne. ^^
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 18 paź 2011, o 22:29

Odp: 1x07 - You Win or You Die


Robert dostał to o co się prosił. Pokrólował sobie i zostawił po sobie bałagan.
Oczywiste było też to, że jego wola nie zostanie spełniona - jak tylko nadarzyła się okazja królowa natychmiast ją chwyciła i posadziła syna na tronie.
No a Ned skończył w lochu.
Zamach na Dany i późniejsza obietnica tronu były bardzo dobre. Aż miło się patrzyło na miotającego się Khala.
Akcja na murze nabiera rumieńców, znalezione przez Ducha ciało raczej nie wróży dobrze.

 


  • Podobne tematy do 1x07 - You Win or You Die
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.