Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 46

1x07 » The Tudors » Odcinki • seriale forumtv.pl

2007

<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 9 maja 2007, o 07:45

1x07

William, jeden z najbliższych przyjaciół Henryka umiera na poty angielskie, co daje początek przerażającej epidemii w całym Londynie i całej Anglii. Umiera coraz więcej ludzi więc Henryk decyduje się wysłać Annę wraz z ojcem do ich posiadłości a Katarzynę do ich córki, aby uniknęły one straszliwej choroby. Sam natomiast zamyka się w pałacu ograniczając do minimum liczbę ludzi, z którymi ma do czynienia.
Niestety, mimo izolacji i ziół od Henryka, Anna zaczyna chorować. Także kardynał Wolsey nie uniknął zarażenia. Jednak po kilku dniach straszliwych męczarni, obojgu udaje się wyzdrowieć.

Data emisji: 13 maja 2007
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 2 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 6 cze 2007, o 17:26


Jednak ten serial potrafi zaskoczyć widza ... śmierć Williama (tego się naprawdę nie spodziewałem) - już prędzej myślałem ze umrze Wolsey :D Wrażenie ogólne - dobre. Ale mogli by lepsze zakończenia kręcić :D
trust him... he's a doctor!
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 9 cze 2007, o 03:06


Epidemia była straszna... Wolsey się wymigał, to fakt. :P A ta Anna, to chyba naprawdę kocha Henryka i dobrze, fajna z nich parka. :P
We Are The World haiti
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 12 cze 2007, o 10:12


Pierwszy porządny odcinek. Naprawde mi sie podobał - najpierw śmierc Williama, później cała epidemia i nawet zakonczenie fajne, mimo że sielankowe :) Miałam nadzieje, że Wolsey umrze, ale na szczescie sie wymigał :D
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 19 sie 2008, o 00:02

Re: 1x07


"Zrobię nacięcie na plecach bo słyszałem że to czasem działa" - to było świetne, tak jak to jak się bronili przed potami:D W ogóle chyba najlepszy odcinek jak dotąd bo nareszcie coś się działo.

Brakowało mi tylko Małgorzaty i Karola, ale epidemia mi ich w pełni zrekompensowała.

Zwidy Henryka były niezłe, tak jak jego sposoby na pocenie, ale przynajmniej poskutkowały :)

Szkoda tylko Williama, na początku się obawiałem że jego śmierć przejdzie bez echa, a jednak, to wszystko jego wina. No i grajka bo to on rozniósł to wszystko :)

Jedynie szkoda że Anna przeżyła, ale z tego co pamiętam z historii dla niej szykuje się coś ekstra :)
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 17 sty 2009, o 19:48

Re: 1x07


super odcinek. Bardzo duża dbałość o rysy historyczne. Można się wiele nauczyć.
Apropo angielskich potów to do dzisiaj to zagadnienie nie zostało rozwikłane. Niektórzy sądzą, że to odmiana jakiejś znanej epidemii. Najdziwniejsze, że dotykała ta choroba głównie wysoko urodzonych. Mogło się to wiązać z dietą np.
Ale to są dywagacje bo do dzisiaj nie wiadomo co to konkretnie była za choroba.
Obrazek

 


  • Podobne tematy do 1x07
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.