Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1x01 » The Tudors » Odcinki • seriale forumtv.pl

2007

<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 29 mar 2007, o 11:10

1x01

Król Anglii, Henryk postanawia zwołać naradę swoich najbliższych współpracowników aby omówić kwestię wojny z Francją po tym, jak Francuzi zasztyletowali jego ambasadora, a prywatnie - wujka. Jedyną osobą, która sprzeciwia się tej wojnie jest kardynał Wolsey, która doradza młodemu królowi, aby ten zawarł pokój z Francją, co przyniesie mu niezmierną chwałę.
W międzyczasie, Henryk dowiaduje się, że jedna z jego kochanek - Elizabeth Blount jest w ciąży.

Data emisji: 1 kwietnia 2007
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 29 mar 2007, o 19:32


Chciałabym się wypowiedzieć o pierwszym odcinku, który ściągnął mi się już jakiś czas temu, ale z przykrością muszę stwierdzić, że mój angielski nie był na tyle dobry, żebym mogła obejrzeć 55 minut odcinka. Obejrzałam dokładnie 10 minut :P
i jedyne co mogę powiedzieć to, to, że w 6 minucie jest perwersyjna scena :hah:
Want your bad romance.
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 2 kwi 2007, o 10:00


Dobra, obejrzałam tylko jeden, bo na trzy naraz pewnie nie znalazłabym tyle czasu :P

Początkowa scena przypomniała mi akcję z Rome, kiedy mordowano Cezara, w przeszłości chyba lubiano zbiorowe zabójstwa :P

Jak na pierwszy odcinek to nie najgorzej. Trochę brutalny, ale nie tak jak Rome, na szczęście. Chociaż po tym odcinku, to na razie mam wrażenie, że wszystko kręci się wokół tego, kto z kim spał i kto z kim dzieci ma/będzie miał ;) No i o wojnę z Francją. Król zdecydowanie bardzo jej pragnie - nie ma to jak martwić się o lud, jednak woli myśleć o tym, że dzięki temu będzie nieśmiertelny.

Scena kiedy grają na tym "boisku" - jakie spodnie mają :what:
Ostatnio edytowano 2 kwi 2007, o 10:01 przez Nikola, łącznie edytowano 2 razy
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 3 kwi 2007, o 10:30


Się mi kimneło wczoraj w połowe oglądania, ale to chyba nawet dobrze, bo drugą połowe dzisiaj już widziałem z napisami :P

Ale aktora dobrali na króla w ogóle nie podobny do króla, powinien być rudy i brzydal :P już bardziej ten książe Buckingham się nadaje :P

A serial sam jak na razie fajny, polityka, żądza, posypią się łebki very nice :P

Brutalny ? to niby jedna akcja ze sztyletami i już seria jest brutalny, Nikola trochę dystansu :P
<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 3 kwi 2007, o 11:22


Brutalny ? to niby jedna akcja ze sztyletami i już seria jest brutalny, Nikola trochę dystansu :P


Napisałam "trochę" brutalny :P

KaruzeL napisał(a):Ale aktora dobrali na króla w ogóle nie podobny do króla, powinien być rudy i brzydal :P już bardziej ten książe Buckingham się nadaje :P


Henryk VIII był młodym królem :P
Ostatnio edytowano 6 kwi 2007, o 20:26 przez Nikola, łącznie edytowano 1 raz
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 16 maja 2007, o 15:45


Bardzo Ciekawy Pilot, zapowiada się na niezłą rzeźnie ;p Trzeba przyznań że ten Henryk to święty nie jest ;p
We Are The World haiti
<<

Jack15

Nowy użytkownik

Posty: 8

Postdodano 31 gru 2007, o 09:39

Re: 1x01


Serial będzie emitowany na HBO od 8 stycznia (wtorki, 20:10).
<<

glam_star

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 272

Lokalizacja: Babińskiego

Ulubiony serial:
True Blood

Postdodano 12 sty 2008, o 14:51

Re: 1x01


Na razie obejrzałam jeden odcinek i już mnie wciągnęło. Ten cały Henryk to bynajmniej nie jest wzór do naśladowania :lol:
.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 10 sie 2008, o 00:38

Re: 1x01


A mnie nie wciągnęło :) tzn źle nie jest ale chyba miałem za duże wymaganie po Rzymie. Nie podoba mi się że wszystko się kręci wokół króla i dworu, nie ma pokazanego zwykłego życia w państwie Henryka VIII. Jednak intryga jest i to niezła - biskup z aspiracjami na papieża, król i jego żona(i kochanki;) oraz jego pragnienie nieśmiertelności. Zdrada i spisek też jest. mam nadzieje że wszystko ładnie rozbudują. Aktorzy grają dobrze, ale jakos dziwnie ogląda mi się Hynryka-króla - aktor jest dobry, ale inaczej sobie go wyobrażałem :) I te stroje z epoki :] Fajnie że w przerywnikach są pokazane turnieje rycerskie czy gry, mam tylko nadzieje że scenarzystą nie zabraknie pomysłów z takimi wypełniaczami. I ciekawe jak serial ma się do historii :)
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 14 sty 2009, o 14:58

Re: 1x01


wczoraj go obejrzałem i myślę, że serial jest dobry.
Dużo się dzieje ale faktycznie powinni pokazać życie normalnych ludzi. Jak król szedł do żony w nocy w tym przebraniu to myślałem, że idzie jako normalny mieszczanin pozwiedzać miasto :) Fajnie by było
Obrazek
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 3 cze 2010, o 19:38

Odp: 1x01


Trzeba przyznać, że pilot był ciekawy. Spełnił najważniejsze zadanie - zachęcił do dalszego oglądania.

Mi sie natomiast podoba, że akcja jest skoncentrowana wokół króla, żon, kochanek i całego dworu. Fabuła jest niezła. Szykuje się wojna z Francją, choć póki co na to nie wygląda.

Henryk dąży do 'nieśmiertelności' i pewnie nic innego go nie interesuje... Ale scena w konfesjonale...
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 1x01
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.