Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 50

1.00 Pilot » Battlestar Galactica » Odcinki • seriale forumtv.pl

2005

<<

Nikola

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1096

Postdodano 9 gru 2006, o 20:11

1.00 Pilot

Opowiada o tym, jak ludzie mieszkający w dwunastu koloniach Kobolu stworzyli Cylony - inteligentne maszyny o humanoidalnych kształtach, które służyły im za siłę roboczą. Ale wkrótce wybuchł wśród nich bunt, który przekształcił się w wojnę między ludźmi i maszynami. W końcu udaje się jednak zażegnać konflikt i zostaje podpisane zawieszenie broni. Cylony wycofują się na własną planetę. Słuch o nich ginie. Jednakże cyborgi nie marnują czasu i ewoluują do bardziej ludzkiej formy, tworząc syntetyczne modele biomechaniczne.

Ich dążeniem jest zniszczenie gatunku ludzkiego, o czym nie wiedzą mieszkańcy Kobolu. 40 lat po podpisaniu tamtego rozejmu Cyloni przystępują do podstępnego ataku na rodzaj ludzki..


-----------------------------------------

Wprowadzenie do BSG, trwające około 3h ;)

W Polsce zostało podzielone na kilka odcinków, puszczonych osobno.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 22 kwi 2008, o 15:14

Re: 1.00 Pilot


Zacznę może niestandardowo i powiem co mi się nie podobało :) po pierwsze pilot był za długi, ja rozumiem, że trzeba wprowadzić w klimat, zapoznać z postaciami itd, ale robienie 3 godzinnego filmu to zły pomysł bo czasami wiało nudą i aż nie chciało się oglądać, szczególnie w pierwszej połowie. Po drugie brakowało spektakularnych scen batalistycznych, ale jest w stanie to wybaczyć, w końcu to serial, a nie hollywoodzka produkcja, cieszmy się z tego co jest bo efekty były OK a design miejscówek i statków na pewno się podobał. Po trzecie - sterylność. Jakoś wszystko tak za ślicznie wyglądało :) A co mi się podobało? Bohaterowie, którzy są realistyczni i ciekawy scenariusz który zachęca do oglądania serialu. Po tym odcinku moim ulubieńcem został Adama - zarówno ojciec i syn oraz Gaius ze swoim Number Six - świetny motyw. Tak się zastanawiam dlaczego ona mu pomaga. Poszukiwania Ziemi mogą być interesujące, tylko jak załoga zareaguję, że komandor wcisnął im kit :)
<<

Arrow

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 921

Lokalizacja: Gdańsk

Ulubiony serial:
Battlestar Galactica

Postdodano 29 kwi 2008, o 23:23

Re: 1.00 Pilot


Niedawno ponownie obejrzałem sobie pilota i kilka pierwszych odicnków, zaczynam sobie maratonik
Pilot za długi? Nie :D, chociaż bywały sceny niepotrzebne albo za długie, no ale wolałbym ewentualnie żeby zastąpili je lepszymi niż skrócili :P, no scen jakiś batalistycznych raczej nie było, ale właśnie ten serial chyba bardziej dramat i przeżycia załogi pokazuje, chociaż dostał chyba jakieś nagrody za efekty specjalne, ale raczej nie za pilota, bo wtedy pilot Losta wygrał o ile dobrze pamietam, zupełnie nie wiem why. Trochę szkoda, że nie pokazali głównej bitwy, ale pewnie by była kosztowna jesli miałaby dobrze wyglądać :P
I uwiellbiam scenę gdy leci eskadra viperów a na przeciw 2 cylońskie myśliwce.
No a wątek z Gaiusem i Six bardzo ciekawie tu się zapowiada.
Ja wiem, że nie polubiłem Kary napewno już od początku :P
No i ciekawe skąd Adama otrzymał wiadomość, że jest tylko 12 modeli cylonów
My entire goal in life is to outlive my brother, inherit the family fortune, put all my sisters out on the street and live as frivolously as possible, have numerous wives, thousands of illegitimate children and die completely alone and leave every cent to a parrot named Polly
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 12 lut 2009, o 13:29

Re: 1.00 Pilot


No w sumie to fajne, lubię dłuuugie seriale. :) Kara to ta pilotka która się rzuca? Bo jeśli tak to ją lubię, fajny charakter. Geniusz od Cylonów dobrze wykrył że ten cwaniak jest cylonem. Szkoda że ta pilotka co dzieciaka uratowała też nim jest, ale pewnie tak jak mówiła nr six, ona jest uśpionym agentem i na razie o tym nie wie. Swoją drogą, myślę że nr six polubiła geniusza i na serio wszczepiła mu jakiś czip który daje mu wizje jej i mu pomaga. :) Komandor może i wkręcił z tą ziemią, a może się okazać że ona serio istnieje a on sam o tym nie wie. Fajny serial.
We Are The World haiti
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 1 lis 2009, o 23:01

Odp.: 1.00 Pilot


Part 1

Od dawna słyszałem, że BSG to wielki hit. Jakoś zawsze hamowało mnie w obejrzeniu pierwszych odcinków ponieważ nie byłem fanem tego gatunku. Po obejrzeniu SGU wkręciłem się w ten klimat...

Może zacznę od początku.

Kiedyś czytałem notkę o tym serialu i rzucił mi się w oczy plakat a w szczególności moją uwagę przykuła blondynka (Number Six). Od początku myślałem, że to jak najbardziej pozytywna postać a już w pierwszych minutach serii widać, że jednak to samiczka rasy Cylonów.
Co pomyślałem na początku oglądania? Że to świetna historia na serial. Lubię ogólnie filmy wojenne. BSG jak widać nie jest to serial typowy... ale dobrze, że historia opiera się na wojnie między ludźmi a Cylonami, z czego Ci pierwsi walczą o przeżycie.
W pierwszych 15 min. dowiadujemy się, że tytułowy Battlestar Galactica to jeden ze starszych statków, który między innymi robi za muzeum :D
Poznajemy załogę statku... Od razu odepchnęła mnie postać tej chłopczycy z cygarem. Natomiast od początku polubiłem postać Gaiusa, Lee Adama i wspomniany wcześniej No. 6 :P
Po pierwszej części mogę stwierdzić czego mi brakowało. Szkoda, że nie pokazali ataku Cylonów na Caprice trochę bliżej. Druga rzecz to mało scen "batalistycznych".

Part 2

Tutaj akcja przyspieszyła. Więcej się działo.
Coraz bardziej podoba mi się wątek - No. 6/Gaius. Co do pani Prezydent to czy tylko mi się wydaje, że jest "nijaka"? Przynajmniej stwierdzam tak po tych 3h. Akcja komandora z Cylonem w Porcie Rangar bardzo ciekawa. Odkrywają, że Cyloni mogą wyglądać jak ludzie.
Bardzo dobre sceny jak Galactica postanawia wyjść z tej chmury i w raz ze statkami cywilnymi postanawia zrobić tzw. "jump". Szybka akcja, świetna ścieżka dźwiękowa i napięcie robią swoje.
Kit Komandora, że statek leci szukać Ziemi - bardzo dobry. Chociaż fajnie by było jakby cały serial skończył się właśnie znalezieniem Ziemi :D
Końcówka - wg mnie zabójcza - okazuje się, że jedna z ważnych postaci na Galactice jest Cylonem. Jestem bardzo ciekawy jak rozwinie się akcja i w którą stronę pójdzie serial.

Na koniec stwierdzam, że jednak pilot mógłby być krótszy :D Podsumowując, miniseria, wg mnie, doskonale przedstawiła sytuacje Kolonii oraz wykreowała niektorych bohaterów i zachęciła do dalszego oglądania :)
Ostatnio edytowano 7 lis 2009, o 13:32 przez Tristan, łącznie edytowano 1 raz
trust him... he's a doctor!
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 1 lis 2009, o 23:08

Odp.: 1.00 Pilot


part1

Oglądając to nie mogłam odeprzeć myśli, że przydałby się tam Doctor, on to by się z Cylonami w dobe rozprawił xD

Po krótce... trochę za dlugo, no... chociaż było ciekawe to momentami nudziło.
Wątek z tą Number Six bardzo ciekawy/
Podobała mi się scena jak wybierali pasażerów na ten stateczek i jak ten jeden zrezygnował (przepraszam, po pierwszym odcinku nigdy nie pamiętam imion, chyba że zwrócę na kogoś szczególnie uwagę xD )

Tak jak Tristan, zawsze chciałam obejrzeć BSG, bo wiele razy o tym słyszałam, dopeiro teraz po SGU odważyłam się za to zabrać :P
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 2 lis 2009, o 11:29

Odp.: 1.00 Pilot


Fajnie że wam się podoba jeden z moich ulubionych seriali, zazdroszczę wam że dopiero zaczynacie oglądać, ale ja też go kiedyś od nowa zacznę oglądać. :D
Tristan, chłopczyca z cygarem to moja ulubiona bohaterka akurat, Kara jest najlepsza!
We Are The World haiti
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 2 lis 2009, o 11:34

Odp.: 1.00 Pilot


tlen.exe napisał(a):Tristan, chłopczyca z cygarem to moja ulubiona bohaterka akurat, Kara jest najlepsza!


Pierwsze wrażenie wg mnie negatywne :P ale nie twierdze, że jej nie lubię. Tylko jej charakterek mi nie odpowiadał. Zobaczymy dalej ^^
trust him... he's a doctor!
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 3 lis 2009, o 14:16

Odp.: 1.00 Pilot


Czesiek_PL napisał(a):Zpilot był za długi, ja rozumiem, że trzeba wprowadzić w klimat, zapoznać z postaciami itd, ale robienie 3 godzinnego filmu to zły pomysł

Kiedyś oglądałem jeden z odcinków w tvp ale na szczęście dużo spoilerów nie było.
moim zdaniem nie wiało nudą może tylko jak dyplomata czekał w punkcie spotkań. Poza tym przy takiej tematyce nie da się zrobić tego szybko ;)
Tlenowi już napisałem co mnie dziwi. A mianowicie:
1) na caprice tyle bomb wybuchalo jak by ktos robil ctrl + c a oni chodzili po powierzchni jak gdyby nic.
2) Niby jest 12 kolonii. Ok ale Caprica wyglądała na coś w rodzaju stolicy a mieszkało tam w czasie ataku tylko 7 mln ludzi. Jak na ten rok to mało pomimo, że jest 12 kolonii to ludzkość się znacznie powiększyła.
3) Cyloni przy takiej przewadze się wycofali. Trochę dziwne...
Obrazek
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 5 lis 2009, o 17:27

Odp.: 1.00 Pilot


Taifun napisał(a): 2) Niby jest 12 kolonii. Ok ale Caprica wyglądała na coś w rodzaju stolicy a mieszkało tam w czasie ataku tylko 7 mln ludzi. Jak na ten rok to mało pomimo, że jest 12 kolonii to ludzkość się znacznie powiększyła.


Rozkminiłem to Tai, 7 mln ludzi mieszkało w Caprica City, a nie na planecie Caprica, to są dwie różne nazwy własne. ;p
We Are The World haiti
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 5 lis 2009, o 18:57

Odp.: 1.00 Pilot


no chyba, że tak ;)
ciekawe ile wynosiła ogólna liczba ludności przed atakiem...
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 7 lis 2009, o 12:22

Odp.: 1.00 Pilot


ONA Cylonem? !
Wszystkie świetne sceny z tą blondynką Cylonem i Gaiusem.
Poza tym bardzo lubie Apollo.
Druga część odcinka była o wiele wiele lepsza od pierwszej :P
No i z tym, że niektórzy Cyloni mogą nie wiedzieć, że są nimi... od razu przypomniał mi się pewien odcinek Torchwood.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Taifun

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 2211

Ulubiony serial:
Game of Thrones

Postdodano 8 lis 2009, o 19:45

Odp.: 1.00 Pilot


Co mają wspólnego cyloni z Torchwood ?
Obrazek
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 8 lis 2009, o 19:51

Odp.: 1.00 Pilot


Mało.
Chodzi mi o odcinek w którym kosmici żyli jak ludzie i pewnego dnia się uaktywnili i zaczęli zabijać, wcześniej o niczym nie wiedząc. Czyli tak jak w BSG, niektórzy Cyloni mogą sobie z tego nie zdawać sprawy i pewnego dnia się uaktywnić.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

tlen.exe

Avatar użytkownika

Administrator

Posty: 3265

Postdodano 9 lis 2009, o 02:12

Odp.: 1.00 Pilot


Co, zaskoczeni że Boomer jest cylonem? ;p Ja sobie właśnie skończyłem pilota oglądać. Uwielbiam Starbuck, tyle mam do powiedzenia. ;d
We Are The World haiti
<<

kinia

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 261

Postdodano 23 sty 2010, o 00:39

Odp: 1.00 Pilot


Hmm w końcu obejrzałam i nie powiem bsg przypadło mi do gustu i będę dalej oglądać.
Po pierwsze te 3 godziny to dla mnie lekka przesada, ja rozumiem wprowadzenie do historii, dokładne przedstawienie postaci, oddanie klimatu. Nie mówię, że było nudno tylko niektóre sceny były nużące :P
Właśnie zdziwiła mnie jedna rzecz, chodzi o kwestię bombardowania. Najpierw pokazują jak wszędzie spadają bomby, potem jak Boomer naprawia pojazd, a im nic, nawet małego wstrząsu, wszystko naokoło jest piękne i zielone lol
Teraz o postaciach - irytuje mnie Pani Prezydent, dla mnie jest trochę bezbarwna i zbytnio nie przypadła mi do gustu, jeśli jej postać się nie zmieni pewnie będzie mnie wkurzać do samego końca ;)
Gaius 'geniusz', może i ma wiedzę, ale dla mnie jest samolubnym idiotą, którego interesuje tylko własny tyłek (albo i coś innego :P ). Irytująca postać numer 2 :P
Six postać ciekawa i interesuje mnie jaki ma ukryty cel w pomaganiu dr G. chyba, że to nie do końca ona tylko wytwór jego wyobraźni albo nie wiem sumienie czy coś - jeśli takowe Gaius posiada.
Kara postacią na plus, taka wyszczekana chłopczyca.
Komandor i kapitan Adama także na plus, czekamy na więcej :)
Aaaa i jedno mi się skojarzyło, mianowicie to, że cylońskie myśliwce przypominały mi trochę pojazd batmana :P
To chyba na tyle, chyba... ;)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 6 cze 2011, o 21:38

Odp: 1.00 Pilot


Jak ja się cieszę, że się w końcu wziąłem za ten serial.
Dla mnie pilot nie był wcale za długi, był świetnym wprowadzeniem do serialu. Do tego pilot rewelacyjnie przedstawił bohaterów, uwielbiam póki co Karę, Number Six i obydwóch Adama. :P
Sceny bitw kosmicznych może nie powalały, ale były przyzwoicie zrealizowane. Pomieszczenia statków, wygląd planet i zjawisk też wyglądały bardzo dobrze.
Główny wątek walki Cylonów z Ludźmi genialny; fakt, że to ludzie przegrywają i uciekają jest co najmniej interesujący. :P Mit o dotarciu do Ziemi rozgłoszony przez Komandora był ciekawy, fajnie byłoby gdyby naprawdę do niej dotarli.
Wątek Gaiusa i Numer Six intryguje przez cały czas, nie mogę się doczekać dalszego rozwinięcia tego wątku. Nie spodziewałem się, że ten koleś którego wyrzucili na Ragnarze jest Cylonem. A jednak nasz geniusz trafił. Do tego dowiedzieliśmy się, że mamy jeszcze co najmniej jednego agenta Cylonów na statku, a jest nim Boomer. Szkoda, nie pasuje mi na uśpionego agenta.
Starbuck i Lee - jestem przekonany, że między nimi coś się rozwinie. :P Świetne sceny Kary i pułkownika Tigh'a. :D
Jeszcze czekam na dalszy rozwój relacji między ojcem i synem Adama.
No i interesująca sprawa z tą informację na temat 12 rodzajów Cylonów, którą dostał nasz komandor na koniec odcinka.
Co do postać pani Prezydent, jest mi ona póki co obojętna.
Na koniec jeszcze chciałem wspomnieć o momentach, które mi się bardzo podobały:
- scena początkowa, kiedy ludzki dyplomata czeka w stacji Rozejm na przedstawiciela Cylonów, wejście naszych maszyn było strasznie klimatyczne :P
- scena opuszczenia koloni botanicznej, pani Prezydent podjęła trudną decyzję i się jej o dziwo trzymała; po ataku Cylonów było wiadomo, że to jedyna prawidłowa decyzja
- scena walki z Cylonami po wyjściu z burzy, manewr Starbuck ratujący Apollo wymiatał! :D
To się zabieram do dalszego oglądania. :D Całe szczęście, że jeszcze 4 sezony i 2 filmy przede mną. :P
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 9 sty 2016, o 20:21

Odp: 1.00 Pilot

W końcu się za to wziąłem.

Part 1

Nie spodziewałem się, że mnie to wciągnie tak szybko. Mnogość postaci i wątków trudna do ogarnięcia, ale sam klimat bajeczny. Brak scen batalistycznych to akurat dla mnie plus. Mam nadzieje, że jeszcze zobaczymy Helo! Na razie go najbardziej polubiłem.

Part 2

Dobra zapowiedź tego co nas czeka. Podobało mi się zakończenie lekkimi cliffhangerami, nie spodziewałem się Sharon! Wątek Six/Gaius chyba najciekawszy.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do 1.00 Pilot
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Sezon 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.