Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 77
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 30
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 29

Twin Peaks » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 17 sty 2007, o 16:32

Twin Peaks

Obrazek Obrazek

Serial telewizyjny Davida Lyncha i Marka Frosta, który już w trakcie pierwszej emisji zyskał sobie miano "kultowego".
Twórcy przedstawili w nim pozornie sielskie i radosne miasteczko, zamieszkane przez sympatycznych ludzi, których specjalnością są placki z wiśniami, i których cieszy napływ turystów chcących podziwiać dwa bliźniacze, ośnieżone szczyty i piękny wodospad. Ale w Twin Peaks kryją się także najmroczniejsze dusze i ponure sekrety. Seks, narkotyki, morderstwa. A wszystko zaczyna się od znalezienia ciała uczennicy, Laury Palmer (Sheryl Lee). Do Twin Peaks przyjeżdża agent federalny Cooper (Kyle MacLachlan) i rozpoczyna wyjątkowo nieszablonowe śledztwo...

---
oglądał ktoś?
ja właśnie wczoraj ściagnęłam pierwsze odcinki i sama przekonałam się dlaczego serial zyskał miano kultowego.
Od Pilota wciaga :P pomimo, że jest z 1990 roku to miło się na niego patrzy :D
a poza tym postać Agenta Coopera jest genialna i ten kto kocha seriale powinien go poznać :P
ja polecam ściągać :D :P

btw. czytałam, że serial zrobił tak wielką furorę w Ameryce, że ludzie chodzili po mieście w koszulkach "to ja zabiłem Laurę Palmer" :hah: :hah:
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 17 sty 2007, o 20:00


Ja ostatnio zaczęłam ściągać, bo moja mama mi ostatnio opowiadała, że jak serial leciał pierwszy raz w Polsce, to cała rodzina oglądała, no ale że ja nic nie pamiętam, to postanowiłam ściągnąć ;)
Obejrzałam dopiero trzy odcinki, ale to wystarczy, żeby powiedzieć, że serial jest świetnie zrobiony. No i Agent Cooper jest najlepszy :D Scena, kiedy w drugin odcinku pierwszej serii budzi sie w nocy i mu włosy odstaja z boku jest majstersztykiem :D
Szkoda, że nie wydano w Polsce DVD...
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 17 sty 2007, o 20:03


Ja nie jestem lepsza bo jestem dopiero po 4 odcinkach :D

aja napisał(a):Scena, kiedy w drugin odcinku pierwszej serii budzi sie w nocy i mu włosy odstaja z boku jest majstersztykiem :D


:hah: :hah:

a mi sie podobało jak w 4 odcinku byli u weterynarza i Cooper stanął twarzą w twarz z lamą [ czy czymś takim ] i cały czas miał pełną powagi minę :hah:
myślałam, że z krzesła spadnę, no ale to trzeba zobaczyć.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez bluevein, łącznie edytowano 1 raz
Want your bad romance.
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 10 mar 2007, o 18:47


bluevein napisał(a): mi sie podobało jak w 4 odcinku byli u weterynarza i Cooper stanął twarzą w twarz z lamą [ czy czymś takim ] i cały czas miał pełną powagi minę :hah:

O taak, to było świetne :D W ogóle Agent Cooper jest jednym z najfajniejszych bohaterów we wszystkich serialach jakie oglądałam :D
Wstyd sie przyznać, ale dopiero skonczyłam oglądac pierwszy sezon (tak, ten z powalająca liczbą 7 odcinków :D) i trzeba przyznać, że zakonczony niezłym cliffhangerem... I generalnie, to uwielbiam też Audrey :)
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 1 raz
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 10 mar 2007, o 21:56


Ja też ją uwielbiam :D strasznie chciałam żeby Cooper zgodził się żeby ona została u niego na noc kiedy zastał ją w swoim łóżku, ale cóz :sad: nic z tego.

btw. ja mam tak samo aja, uwielbiam Coopera i śmiało mogę powiedzieć, że jest jedną z moich ulubionych postaci ever :D
Want your bad romance.
<<

big-grey-point

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 12 mar 2007, o 14:17


ja jestem fanka wysztkich filmow lyncha a Miasteczko Twin Peaks uwielbiam!kazda postac w tym serialu jest niesamowita...od Andy'ego i Lucy poczynajac a na Pieńkowej Damie koncząc...swietny jest Gordon Cole(w tej roli Lynch) i specjalista z FBI, Albert Rosenfield (niesamowita scena jak "wyznaje miłosc" szeryfowi Trumanowi, David Duchovny jako agent Dennis/Denise Bryson :hah: . na uwage zasługuje muzyka z serialu....dzieki niej jest ten "klimat". no i oczywiscie ostatnia scena drugiej serii.....z Bobem :D
They say it's the last song
They don't know us, you see
It's only the last song
If we let it be
[Dancer in the dark]
olszewa5, nie fajny tylko fajna..i myśle,że na pewno fajniejsza od Ciebie:P
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 12 mar 2007, o 16:08


bluevein napisał(a):strasznie chciałam żeby Cooper zgodził się żeby ona została u niego na noc kiedy zastał ją w swoim łóżku, ale cóz :( nic z tego.

JA TEŻ! :D W ogole ta scena była świetna... troche słodka, troche śmieszna i troche oderwana od klimatu TP... I jak sie Cooper przejął, gdy A. zniknęła... I mówił Dianie, że nie myśli o śladach czy dowodach tylko o jej uśmiechu... Cooper i Audrey *_* :P
big-grey-point napisał(a):kazda postac w tym serialu jest niesamowita...od Andy'ego i Lucy poczynajac a na Pieńkowej Damie koncząc...swietny jest Gordon Cole(w tej roli Lynch) i specjalista z FBI, Albert Rosenfield (niesamowita scena jak "wyznaje miłosc" szeryfowi Trumanowi

Nie sposób sie z Tobą nie zgodzić :] Nie ma postaci, której bym nie lubiła. I tez chciałam napisać o agencie Rosenfieldzie :D On jest boski! ;D Ten jego sarkazm i bezustannie poważna mina... :hah: No i wyznanie miłości było bezkonkurencyjne :D Kto by sie spodziewał, że gardzi przemocą a podstawą jego światopoglądu jest miłość ;D
big-grey-point napisał(a):na uwage zasługuje muzyka z serialu....dzieki niej jest ten "klimat".

Jako szczęsliwa posiadaczka soundtracku z Twin Peaks w pełni się zgadzam :D W ogóle po obejrzeniu pierwszego odcinka, to własnie muzyka najbardziej zapadła mi w pamięć :)

No i jeszcze musze napisać, jak bardzo, BARDZO denerwowałam sie, kiedy w pierwszym odcinku drugiej serii Cooper lezy postrzelony na podłodze i przychodzi ten staruszek z obsługi z ciepłym mlekiem... Grrr... myślałam, że nie wytrzymam z nerwów. Jak on mógł byc tak ślepy?! :P

Niech mi sie szybciej ściagaja te odcinki... :)
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez aja, łącznie edytowano 5 razy
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

big-grey-point

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 15 mar 2007, o 11:10


świetne sa tez sceny w tym "drugim swiecie" ze snow Coopera..i postacie: karzełek, kuzynka-Laura, Gerard i oczywiscie Bob :]
Ogladał ktos z was juz "Twin Peaks:Fire Walk with Me"??Prequel serialu Twin Peaks, opowiadajcy o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer. Jest dopelnieniem serialu...nie jest tak genialny jak serial...nie ma tego klimatu...ale warto go obejrzec, ale w kolejnosci serial potem film.
a jest ktos kto widzial juz caly serial??bo nie chcialabym zdradzac innym co bylo dalej...i nie wiem czy mozna pisac o drugiej serii...
They say it's the last song
They don't know us, you see
It's only the last song
If we let it be
[Dancer in the dark]
olszewa5, nie fajny tylko fajna..i myśle,że na pewno fajniejsza od Ciebie:P
<<

bluevein

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 15 mar 2007, o 15:06


niestety z braku czasu zatrzymałam się na 5 odcinku 2 serii :(
Want your bad romance.
<<

evilendriu

Nowy użytkownik

Posty: 5

Postdodano 16 mar 2007, o 22:56


No dla mnie serial jest genialny, lepszy niz te nowe:). ale nie wiedzialem ze jest druga seria...
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez evilendriu, łącznie edytowano 1 raz
<<

big-grey-point

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 17 mar 2007, o 15:50


evilendriu napisał(a):No dla mnie serial jest genialny, lepszy niz te nowe:).


Zdecydowanie lepszy niz nowe...w innych serialach nie ma tego kliamtu...lynch bawi sie tu konwencjami...m.in.opery mydlanej...kazdy rekwizyt ma ukryte znaczenie...kazde wydarzenie i kazde wypowiedziane słowo mozna interpretowac na 1000 sposobów...nie ma jasnej odpowiedzi na tajemnice ktore kryje Twin Peaks...dlatego ten serial jest kultowy.

druga seria jest swietna....tworcy odchodza od wydarzen zwiazanych ze smiercia Laury Palmer, ktore byla punktem wyjscia serialu...skupiaja sie na tajemnicach pozostałych mieszkancow Twin Peaks...

a jesli komus jest malo Laury w serialu to polecam ksiazke "Sekretny dziennik Laury Palmer"
They say it's the last song
They don't know us, you see
It's only the last song
If we let it be
[Dancer in the dark]
olszewa5, nie fajny tylko fajna..i myśle,że na pewno fajniejsza od Ciebie:P
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 22 mar 2007, o 00:10


Jak ja dawno ten serial oglądałem :P Ale takich postaci nie da się zapomnieć i serialu, dla mnie rządziła ta babka co odbierała telefony na policji (nie pamietam bo to już dawno jak miała na imię), wszyscy z FBI, babką z pniem pod pachą też była ostra no i "tatuś" Laury też miał niezłe jazdy :) Spokojna mieścina, królowa balu - a jaka była prawda inna :)
<<

sufer

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 975

Lokalizacja: Kraków

Postdodano 22 mar 2007, o 12:25


Mi się podobał agent FBI, ale całe miasteczko było ciekawie pomyślane. Tak jak evilendriu, oglądałem tylko pierwszy sezon więc byłbym wdzięczny za namiary na drugi.
<<

big-grey-point

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 22 mar 2007, o 14:24


KaruzeL napisał(a):dla mnie rządziła ta babka co odbierała telefony na policji (nie pamietam bo to już dawno jak miała na imię)

Lucy, swietny "trójkącik" stworzyła z Andy'm i Richard 'Dick' Tremayne :hah:
KaruzeL napisał(a):babką z pniem pod pachą też była ostra

Lynch czesto umieszcza w swoich filmach takie postacie...jakies karzelki, "dziwną" pare staruszków, chlopca w masce, olbrzym itd.
KaruzeL napisał(a):no i "tatuś" Laury też miał niezłe jazdy

Leland i jego kabaretowe piosenki, kije golfowe , smutek i placz przemieniajacy sie w szyderczy smiech... i z powrotem w powage :cool:

A pamietacie Nadine....jej amnezje, no i oczywiscie bezszelestne karnisze :evil:
They say it's the last song
They don't know us, you see
It's only the last song
If we let it be
[Dancer in the dark]
olszewa5, nie fajny tylko fajna..i myśle,że na pewno fajniejsza od Ciebie:P
<<

aja

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 1106

Postdodano 22 mar 2007, o 14:38


big-grey-point napisał(a):ale warto go obejrzec, ale w kolejnosci serial potem film.

Za 16 odcinków obejrze :]
big-grey-point napisał(a):bezszelestne karnisze :evil:

To jest jeden z lepszych motywów serialu! :D Jej klapka na jedno oko, amnezja i myślenie że jest w liceum no i karnisze :hihi: Za każdym razem, jak ona robi cos głupiego, to mi jest tak strasznie żal Ed'a :P
big-grey-point napisał(a):Leland

On jest nierozerwalną cześcia serialu, ale mam do niego takie mieszane uczucia... Jest taki troche przerażający i jeszcze po tym co zrobił Maddy...
ZQKB
Come on girl, one last time
let me know you're still alive!

icon by mal_contentum
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 22 mar 2007, o 17:48


SPOILER





Ojciec czyli jak teraz przeczytałem Leland, moim zdaniem chory i to bardzo człowiek, nie wiem czy można tu spoilerować, ale chyba tak, dla mnie ten cały Bob, to druga osobowośc Lelanda, poprzez molestownie córki od małego Leland wyparł się tego i najprościej w świecie stworzył sobie w głowie drugą tożsamość, która mogła sobie pozowlić na wszystko i teoretycznie była poza kontrolą Lelanda, tak wygodniej. Jak każdy ma dobro i zło w sobie tyle że tutaj, przedstawione to jest jakby w dwóch różnych osobach, przez co łatwiej jest żyć z tym LAurze, wizualizując swojego oprawce jako potwora a nie ojca, tak samo całej reszcie prościej uwierzyć że to Bob zgwałcił i zabił, a nie ojciec.
<<

big-grey-point

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 11

Postdodano 23 mar 2007, o 12:16


o ile dobrze pamietam Leland nie był jedynym, w którego "wszedł" BOB...wiec ta teoria tylko w połowie jest dobra...tak na prawde nikt nie wie czym, czy kim jest Bob i kazdy moze go inaczej interpretowac..jak powiedział Albert "Ludzie widzieli BOBa w swoich wizjach..Laura, Maddy, Sarah Palmer" - według twojej teorii, że to Laura "stworzyła postać Boba", wynikałoby, że pare osób miala zbiorowa halucynacje....poza tym jesli ktos ogladał "twin peaks:ogniu krocz ze mna"to pamieta jedna z ostatnich scen...SPOILER jak Bob w tym "drugim swiecie" oczyszcza z winy Lelanda.

BOB jest pewnym symblem(jakich wiele w serialu) moze jest, jak stwierdził Albert : Złem, ktore czynia - w tym wypadku twoja teoria by sie zgadzała ale rozszerzając ja na wszystkich a nie tylko w stosunku do ojca Laury...

Zastanawialiscie sie moze nad symbolami w tym serialu..np.sowy, Garmonbozia, pierscien, litery pod paznkociami, domino itd....w filmie fajnie pokazane jest jak wazne sa wszytskie te symbole...
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez big-grey-point, łącznie edytowano 1 raz
They say it's the last song
They don't know us, you see
It's only the last song
If we let it be
[Dancer in the dark]
olszewa5, nie fajny tylko fajna..i myśle,że na pewno fajniejsza od Ciebie:P
<<

KaruzeL

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 524

Postdodano 23 mar 2007, o 13:17

Te same sny/halucynacje, akurat w Twin Peaks nie są jakims wyjątkiem, a tutaj jeżeli chodzi o Lelanda cały czas pozostajemy w kręgu rodziny najbliższej córka, żona i maddy. a z tego co wiemy Bob już od dawna egzystował z Lelandem, więc osoby najbliższe mogły bardziej lub mniej znać jego drugie oblicze.

Nie widziałem filmu, bo jakoś przekonania nie mam do rzeczy które powstają na bazie popularności serialu czy filmy i dokręcane są kolejne części itp. To takj jak teraz np. z Lostem, trzeba coś dokręcić więc wymysa się coraz bardziej zakręconą fabułe by wciągała dalej, a nijak ma się do początku. Tak więc interpretuje tylko na podstawie serialu, a tutaj każdy jak chce może sobie zinterpretować, więc zdania mogą być bardzo różne :)

Dla mnie jak dla Alberta on (Bob) symbolizował zło, które dla każdego łatwiej było przyjąć jako osobna osoba nie samego ojca. Bo jak już wspominałem ciężko jest sobie wyobrazić aby własny ojciec wielokrotnie molestował, a potem zgwałcił i zabił córkę.
OD tak Bob został wprowadzony do serialu, aby pokazać że ojciec pedofil jakim jest Leland ma także dobrą strone i tutaj występuje jako sam on czyli Leland, natomiast gdy zaczyna robić chore rzeczy jest już Bobem.

PS w kogo on jeszcze wszedł ja nie pamiętam ?
Ostatnio edytowano 23 mar 2007, o 13:44 przez KaruzeL, łącznie edytowano 3 razy
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Twin Peaks
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.