Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 64
Dieta ketogeniczna i tłuszcze Off-topic 14
Elektrostymulacja w Rzeszowei Off-topic 13

Treme » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 30 cze 2009, o 15:42

Treme

Nowy dramatyczny serial opowiadający o muzykach z Nowego Orleanu po przejściu huraganu Katrina.

Produkcja HBO.

Premiera w 2010.
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 16 kwi 2010, o 23:11

Odp: Treme


Trochę info + zwiastun
Premiera - 11 kwietnia 2010
------------------------------
Obszerna galeria
-----------------------------
Kolejny zwiastun
Serial dostaje 2 sezon, po emisji pierwszego odcinka(!)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 16 kwi 2010, o 23:12

Odp: Treme


Właśnie; oglądał już ktoś?
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 16 kwi 2010, o 23:16

Odp: Treme


Nie. Czekam na opnie forumowiczów bo nie chcę w ciemno zaczynać kolejnego serialu :)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 17 kwi 2010, o 00:42

Odp: Treme


Póki co czekam na opinie i nadrabiam zaległości z pozostałych. :P Myślę, że jak będzie dobry, to zacznę go oglądać jakoś w czerwcu po finałach większości seriali ogólnodostępnych stacji.

_________________________________________________________________________________

Wrażenia z 1 serii...

Jak obiecałem, dzielę się swoimi wrażeniami. :P Miłego czytania!
No to dzisiaj dzięki napisom Orlando z n24 obejrzałem ostatni odcinek zaplanowanego 1 sezonu.
Odcinek był równie dobry jak poprzednie i świetnie zakończył 1 serię.
Natomiast jeśli chodzi o sam serial, to z samego początku nie wiedziałem, czy przypadnie mi do gustu. Zabrałem się za niego tylko dlatego, że dzieje się w Nowym Orleanie po Katrinie i miał być bardzo muzyczny. Nie rozczarowałem się!
Świetni i skrajnie różni główni bohaterowie - Davis, wyluzowany i wesoły dj (Steve Zahn); Cray, profesor, pisarz (John Goodman) i jego żona, prawnik Toni (Melissa Leo); Ladonna, właścicielka baru (Khandi Alexander); Antoine Batiste, muzyk zarabiający na życie występami (Wendell Pierce); Albert "Wielki Wódz", pracownik budowlany, wódz plemienia Indian (Clarke Peters); Sonny i Annie, para występująca na ulicy (Michiel Huisman i Lucia Micarelli); Janette, właścicielka restauracji i szef kuchni (Kim Dickens).
Akcja serialu zaczyna się dziać kilka miesięcy do ataku huraganu i wielkiej powodzi, ludzie wracają do zalanych dzielnic i próbują jakoś wrócić do normalnego życia. Fabuła i historie bohaterów są wciągające i poruszające, scenografia i ujęcia dzielnicy Nowego Orleanu są świetne i ujmujące.
Natomiast muzyka to chyba najważniejsza część serialu, duża ilość występów, parad i piosenek wykonanych na różnej ilości instrumentach (fortepian, klawisze, skrzypce, trąbka, puzon) to tutaj normalka. Więc jak komuś nie spodoba się tu muzyka, może "Treme" trochę go odepchnąć. Mnie natomiast bardzo urzekła, wielka różnorodność kultur w Nowym Orleanie zaowocowała muzyką wielu gatunków (R'n'B, jazz, soul, idian to tylko część całości). Po obejrzeniu serialu chętnie zapoznam się z muzyką Nowego Orleanu i poczekam na soundtrack. :D
Mam nadzieję, że kogoś również zainteresuje ten serial, jest on dość nietypowy i niektórych może zniechęcić muzyka, ale jeśli zdecyduje się sięgnąć po ten serial, myślę, że nie zawiedzie na "Treme". :P

P.S. Moje ulubione postacie to Davis, Cray i Annie. Szkoda mi Craya i jego rodziny. A między Davisem i Annie pewnie zacznie się coś dziać w następnym sezonie. :D
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 14 maja 2011, o 00:52

Odp: Treme


Serial dostał zamówienie na trzecią serię.
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 14 maja 2011, o 08:33

Re: Odp: Treme


Czesiek_PL napisał(a):Serial dostał zamówienie na trzecią serię.

Zajebista wiadomość! :D Ogromnie się cieszę! :D No teraz mogę się wziąć za spokojne oglądanie 2 sezonu. :P
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 30 lip 2011, o 09:19

Re: Treme


Obrazek



Wrażenia z 2 serii...

Dzięki cudownym polskim napisom Orlando obejrzałem wczoraj finał 2 sezonu "Treme" i tym samym nadrobiłem całą drugą serię.
Jestem wręcz wniebowzięty, półtoragodzinny finał jak i cały sezon (11 odcinków) dostarczył mi niesamowitych wrażeń. Rewelacyjna muzyka, cudowny klimat, ciekawe losy bohaterów (swoją drogą świetnie zagranych) to największe zalety nowego serialu Davida Simona, twórcy m.in. The Wire.
Oczywiście akcja działa się w większości w Nowym Orleanie i trochę w Nowym Jorku (Delmond, Janette), w obu miejscach doświadczyliśmy sporo ciekawych momentów. :P
Spoiler:


Nie mam wątpliwości, "Treme" jest świetne, wciągające, interesujące i tak rewelacyjne muzycznie. Polecam! :D
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 29 wrz 2012, o 17:36

Odp: Treme


3x01 - Knock with Me - Rock with Me (24.09. 2012)
Spoiler:

______________________________________________________________________________________________
Rewelacyjnie zaczął się 3 sezon! :)
To pierwszy raz, kiedy oglądam "Treme" na bieżąco. Wcześniej oglądałem 1 i 2 serię w maratonach, po kilka odcinków dziennie.

A w nowym sezonie dzieje się, oj dzieje!
Sam początek z aresztowaniem muzyków podczas memoriału dla zmarłego przyjaciela, za robienie hałasu, był genialny. :P A później pod koniec odcinka przyjeżdża policja na kolejny memoriał i robi za eskortę. :) :) I tak powinno być! To jest Nowy Orlean! :P
Ladonna również nieźle sobie radzi w nowym miejscu. :) Podobał mi się jej wybuch podczas kolacji.
Antoine jak zwykle marudzi, tym razem na to, że nikt nie wie, że jego też aresztowano. :P :P Nadal czekam na rozwinięcie jego wątku z jego orkiestrą oraz na ich występ. :)
Davis jak zwykle robi swoje. :P Audycja DJ Davisa i jego oprowadzanie turystów po NO. :P Oraz uwielbiam jego związek z Annie. :)
Annie daje czadu w nowym zespole, ciągle pisze nowe utwory, czekam na kolejne jej występy. :)
Nelson Hidalgo nadal coś kombinuje, ciekawe w jaką stronę to zmierza.
Delmond i Albert, heh, uwielbiam ich relację. :P
Janette, Sonny, Terry, Toni i Sophia...pokazano ich trochę mało. :/ Ale jest jeszcze trochę odcinków przed nami, więc liczę na jakieś większe rozwinięcia ich postaci. :)

PS Już wiadomo, żę "Treme" dostanie jeszcze jeden sezon i zakończy swoją przygodę w telewizji na 4 seriach. Sezon nr 4 będzie jednak trochę krótszy, prawdopodobnie będzie posiadał 8 odcinków. Jest to cudowna wiadomość głównie z tego powodu, że sam twórca serialu, David Simon rozplanował serial na dokładnie tyle serii. Można więc spokojnie liczyć na zamknięcie wątków i całej historii NO pokazanej w serialu. :)
Ukłony w stronę HBO, które pozwoliło skończyć twórcy swoje dzieło.
______________________________________________________________________
3x02 - Saints (1.10. 2012)
Spoiler:

______________________________________________________________________
Podoba mi się wątek Sonnego i jego nowej dziewczyny. :P
Nowo poznana dziennikarz coś węszy, jestem ogromnie ciekawy co odkryje i do czego to doprowadzi.
LaDonna jednak nie dała rady pozostać w domu brata jej męża. Wcale się jej nie dziwię. :)
Hidalgo jak zwykle daje sobie radę. :P
Czyżby szykuje się powrót Janette do NO? Bardzo chciałbym tego. :P Chociaż lubię jej dotychczasowego szefa. :)
Genialna ostatnia scena z Delmondem i Albertem oraz indiańskimi przyśpiewkami.
Annie zdobyła menadżera, coś czuję, że może się niedługo rozstać z Davisem. :/ Wielka szkoda, bo uwielbiam tą parę. :)
_______________________________________________________________________
3x03 - Me Donkey Want Water
Spoiler:

________________________________________________________________________
3x04 - The Greatest Love
Spoiler:

_________________________________________________________________________
Kolejny przyjemny odcinek. :)
Albert powiedział synowi o swojej chorobie i słusznie zrobił. Delmond zapisał go do Muzycznej Kliniki, ciekawe jak to dalej potoczy.
Impreza Indian w barze LaDonny, genialnie to wyszło. :D
LP spotkał się z Toni w celu przedyskutowania swojej sprawy. Jestem ogromnie ciekawy, czy uda im się coś osiągnąć.
"Godot" zrobił na mnie niesamowite wrażenie.
Policja śledzi poczynania naszych bohaterów, LP jest prześladowany, Sophia dostaje mandat. Niedobrze się dzieje.
Annie z Davisem oddalają się od siebie. Można było się tego spodziewać, kiedy Annie dostała szansę na podpisanie kontraktu. Bardzo żałuję tej pary. :/
Antoine jest genialny. :D Cieszę się, że jeszcze bardziej wkręca się w pomoc dzieciakom. Mam nadzieję, że da radę ich przygotować na Mardi Gras.
________________________________________________________________________
3x05 - I Thought I Heard Buddy Bolden Say
Toni i Sophia nadal są prześladowane przez policję, kolejny mandat i rozbita szyba. Robi się groźnie. :/
Davis poznał rodziców Annie, świetne sceny rodzinne. :D
Ciekawa sprawa burzonych domów w dzielnicy slumsów. Głosowanie i demonstracja przed budynkiem, która została rozbita brutalnie przez policję.
________________________________________________________________________
3x06 - Careless Love
Toni i LP wyjechali z NO i w końcu udało im się coś osiągnąć w swoich sprawach. :) Ciekam na dalszy rozwój wydarzeń.
Sophię ciągnie do LP, no proszę. :) Ciekawe, co na to matka. :P
Sonny zszedł na złą drogę, na szczęście ogarnął się w porę i poszedł z przeprosinami do ojca Linh.
Antoine odkrył, że jego uczennica nie potrafi czytać. Mogę się założyć, że sam zacznie ją uczyć. Z kolei jego żona przyłączyła się do wspólnej sprawy do zburzeniu domu jej matki.
Albert przeciąga z rozpoczęciem chemioterapii, mam nadzieję, że nic mu się stanie do Mardi Gras.
Jak zwykle świetne sceny w barze Ladonny. :P
Davis nadal pracuje nad operą, ogromnie mu kibicuję, żeby mu się udało. :)
Uwielbiam sceny z Terrym. :D
Janette szykuje się ciągle do otwarcia restauracji. Genialne sceny podczas szkolenia. :) No i ta sesja zdjęciowa. :P
__________________________________________________________________________
3x07 - Promised Land
Mardi Gras! :D Uwielbiam odcinki z tym karnawałem w roli głównej. W każdej serii wypada to świetnie, i tak było i tym razem. :P
Zaskoczył mnie wątek Davisa i Janette oraz ich tymczasowy romans. :)
Annie zabiegana, podróżuje od występu do występu. Tak jak zakładałem wcześniej, jej związek z Davisem niestety się już skończył. :/
Sonny ogarnia się dalej, lubię tą postać i mam nadzieję, że dzięki pomocy ojca Linh, zejdzie na dobre tory.
Marsze orkiestr, marsze Indian, mistrzostwo! :D Spotkanie Wodzów było cudowne. :) Widać było mocne zmęczenie i wycieńczenie Alberta, mam nadzieję, że uda mu się podjąć skuteczną chemioterapię.
Poruszające sceny podczas oglądania filmu dokumentalnego znajomej.
Toni się trochę spóźniła z odwiedzinami chłopaka(byłego) Sophii. :P
LP i jego pierwsze Mardi Gras. :D
Terry czuje, że gromadzi się burza, dobre przeczucie ma facet.
___________________________________________________________________________

 


  • Podobne tematy do Treme
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.