Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Southern Vampire Mysteries » Zakończone Seriale » True Blood • seriale forumtv.pl

Opiekun: Czesiek_PL

Informacja
Wampiry ujawniły swoje istnienie, ponieważ "teoretycznie" mogą się obejść bez ludzkiej krwi. Jednakże ludzie zdają sobie sprawę, że sztuczna krew, która pozwala na egzystencję tych dwóch gatunków jest jak wegetarianizm. Powstają spory i problemy. Obok tych wydarzeń żyją mieszkańcy małego miasteczka.
odcinki czystej krwi
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 25 sie 2009, o 20:54

Southern Vampire Mysteries

Jako, że w Polsce została wydana po raz drugi pierwsza część z serii The Southern Vampire Mysteries czas rozpocząć temat o książkach na podstawie których powstał serial. Książki zostały napisane przez Charliane Harris. Póki co zostało wydanych 10 części i kilka krótkich opowiadań (to te z pauzami), a autorka podpisała kontrakt na 3 następne. Oto lista książek:

1. Dead Until Dark (2001) - Martwy aż do Zmroku
2. Living Dead in Dallas (2002) - U Martwych w Dallas
3. Club Dead (2003) - Klub Martwych
4. Dead to the World (2004) - Martwy dla Świata
- Fairy Dust - Pył Wróżek
- Dancers in the Dark -
- Dracula Night - Noc Draculi
5. Dead as a Doornail (2005) - Martwy jak Trup
- One Word Answer - Odpowiedź Jednosłowna
6. Definitely Dead (2006) - Definitywnie Martwy
- Tacky -
7. All Together Dead (2007) - Martwi Wszyscy Razem
- Lucky - Szczęśliwy Traf
8. From Dead to Worse (2008) - Gorzej niż Martwy
- Gift Wrap - Unikatowy Prezent
9. Dead and Gone (2009) - Martwy i Nieobecny
- Bacon -
- The Britlingens Go To Hell -
- A Touch of Dead (2009) - Dotyk Śmierci (zbiór poprzednio wydanych opowiadań)
10. Dead In The Family (2010) - Martwy w Rodzinie
- Dahlia Underground -
- Two Blondes -



Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio edytowano 24 lip 2010, o 20:41 przez Chris, łącznie edytowano 2 razy
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Grom23

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 362

Postdodano 29 sie 2009, o 23:17

Re: Southern Vampire Series


O widzę że trzeba kaskę szykować :D Jak wrażenia z czytania?
<<

Grom23

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 362

Postdodano 7 wrz 2009, o 23:03

Re: Southern Vampire Series


Tak sobie czytam tą książeczkę (220 strona) i:
1. zastanawiam się
Spoiler:

2. dochodzę do wniosku że serial jest dość wierną adaptacją książki.

Ktoś jeszcze czyta? :P
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 3 lis 2009, o 00:08

Odp.: Southern Vampire Series


Grom a ktora to dokladnie ksiazke czytasz?
Bo ja troche nie w temacie jestem a chetnie przeczytal bym ksiazke bo serial wciaga ;)
Obrazek
<<

Grom23

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 362

Postdodano 3 lis 2009, o 20:45

Odp.: Southern Vampire Series


"Martwy aż do zmroku" bo ta chyba na razie tylko była przetłumaczona ;)
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 3 lis 2009, o 22:33

Odp.: Southern Vampire Series


Chyba sie skusze do przeczytania tej ksiazki. Co ciekawe bedzie to moja 3 pzreczytana ksiazka w zyciu :D (Dwie pierwsze to Star Wars :))
Na allegro kosztuje zaledwie 22.90 zl.
Obrazek
<<

Czesiek_PL

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 8857

Ulubiony serial:
SoA, Community, Buffy

Postdodano 4 lis 2009, o 01:14

Odp.: Southern Vampire Series


Kolejny tom w przyszłym tygodniu. Akurat jak skończę czytać Martwego... :P
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 25 lip 2010, o 12:26

Odp: Southern Vampire Mysteries


Jako, że kilka osób na forum przeczytało książke (a przynajmniej tak mi sie wydaje :P), więc postanowiłem podzielić sie spostrzeżeniami na jej temat. :P

Dead Until Dark

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, czyta się bardzo szybko, jest wciągająca i rozrywkowa. Na plus zaliczam, że znacznie różni się od serialu (a raczej serial od książki).

Bohaterowie serialowi, jak Tara, Laff czy Jason nie są tak rozwinięci albo ich wogóle nie ma. Co jednak minusem nie jest. Ba, w książce mamy Bubbę! xD

Podobała mi się pierwszoosobowa narracja - Sookie jest zupełnie inna w książce niż w serialu. Jest odważniejsza, sama stawia czoła przeciwnościom. Zdecydowanie bardziej podobało mi się rozwiązanie sprawy morderstw - w serialu dwóch facetów ratowało Sook, a tu sama sobie poradziła.

Bill też wydaje się być inny - w serialu bohaterski i ciepły, a w książce zachowuje się bardziej jak wampir. Za to Eric, którego dużo co prawda nie było, wydał mi się znacznie ciekawszy w DUD, tzn. tajemniczy, intrygujący.

Książka jest też bardziej romansem, co mi raczej nie przeszkadzało.

Minusem wg mnie jest to, że Charlaine Harris nie rozwija scen i nie zagłębia się w psychikę bohaterów. Książka napisana jest prostym, ale fajnym językiem.

Podsumowując, książka mi i plusy i minusy, jednak czyta się ją bardzo szybko i jest ciekawa. 4/6 Zabieram się za drugą część. :D
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

moab

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 79

Ulubiony serial:
Breaking Bad

Postdodano 27 lip 2010, o 21:55

Odp: Southern Vampire Mysteries


Chyba zabiorę się za powieści, chociaż chyba zatrzymam się, gdy dotrę do wydarzeń, których nie było jeszcze w serialu. Nie chcę psuć sobie przyjemności z oglądania. Ktoś się orientuje, na jakim etapie jest serial wobec książkowego pierwowzoru?
<<

Grom23

Avatar użytkownika

Znawca

Posty: 362

Postdodano 27 lip 2010, o 23:44

Odp: Southern Vampire Mysteries


Po namyśle stwierdzam że książka się nie umywa do serialu. HBO odwaliło kawał dobrej roboty aby z pamiętnika słodkiej idiotki zrobić dojrzały serial.
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 5 sie 2010, o 14:34

Odp: Southern Vampire Mysteries


Przeczytałem i drugą część. Podobała mi się bardziej niż pierwsza, choć nie obyło się bez rzeczy, które mi sie nie podobały.

Living Dead in Dallas ma w sobie dużo mniej romansu niż pierwsza część. Jest więcej akcji, wampirów i innych stworzeń.

Dalej jest napisana prostym językiem, ale takim inteligentnym i ciekawym. Podobało mi się to, że było naprawde zabawnie.

Co do samej fabuły - w książce wątek główny to wyjazd do Dallas i odkrywanie innego świata wampirów, gdzie mają poważnych przeciwników. W serialu to Maryann. W powieści menada pojawia się tylko na końcu i początku, tak naprawde niewiele wnosząc do fabuły, choć gdyby nie ta końcówka, w której po prostu sobie odeszła (wtf?) zaliczyłbym ją jako duży plus.

W Dallas było świetnie, podobał mi się Godfrey (haha xD) i Bractwo Słońca. Poznajemy zmiennokształtną Lune, a nawet wilkołak sie pojawia.

Co do bohaterów - Sama prawie wogóle nie ma. Pojawia się Tara, choć też dużo jej nie jest. Zdziwił mnie brak Arlene, ale to dlatego, że Sookie nie było w barze wogóle. :P Andy i Portia byli dość 'ważni', szczególnie w końcówce i wiadomość o Billu i nich mnie bardzo zdziwiła.

Co do 'głównej trójcy' - Sookie jest świetna. Naprawde mi się podobała, inteligentna, rezolutna i samodzielna babka. :P Bill mnie troche denerwuje, jest mi zupełnie obojętny, choć sceny seksu z Sook są bardzo fajne. :P Za to Eric jest kapitalny - orgia była genialna. xD

Podsumowując, oceniłbym na 5/6, nie jest to arcydzieło, ale naprawde przyjemnie się czyta.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love

 


  • Podobne tematy do Southern Vampire Mysteries
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Pozostałe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.