Popularne wątki w tym miesiącu Kategoria Odwiedzin
Wyniki ankiety - seriale do działu TOP5 TOP5
Seriale, które nie powinny zostać skasowane Forum ogólne
Endometrioza bóle Off-topic 56

Sherlock » Nasze seriale • seriale forumtv.pl

Nowe seriale, opinie, recenzje użytkowników. Co się dzieje w świecie seriali dowiesz się tutaj :-)

Opiekunowie: Ekspert, Znawca

<<

Sherrry

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 341

Ulubiony serial:
Doctor Who, Life on Mars

gadu:
5892953

Postdodano 26 lip 2010, o 11:33

Sherlock

tv.com napisał(a):Modern day Sherlock Holmes story. This three-part series retells the tale of England's most infamous detective, with Benedict Cumberbatch and Martin Freeman taking the leads as Sherlock Holmes and John Watson respectively.


Muszę przyznać, że kiedy usłyszałam o tym serialu, nie wiedziałam co o nim myśleć. Z jednej strony uwielbiam Sherlocka. Z drugiej, próba przeniesienia go do XXIw... Holmes jest przecież przesiąknięty atmosferą epoki wiktoriańskiej. Powozy, ciemne uliczki... i co najważniejsze: rozwiązywanie zbrodni tylko i wyłącznie za pomocą swojego umysłu, a nie najnowszych gadżetów...
Moim zdaniem autorom udało się przenieść bohatera do dzisiejszych czasów ;) pierwszy odcinek strasznie mi się podobał :D
Nie wiem za bardzo co z tego co mam zamiar napisać okaże się spojlerem, a co nie :P i jak bardzo spojlerowate są moje spojlery :P
Spoiler:
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 26 lip 2010, o 12:55

Odp: Sherlock


A można spytać gdzie oglądasz/ skąd ściągasz? Bo domyślam się, że o polskich napisach można pomarzyć?
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Sherrry

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 341

Ulubiony serial:
Doctor Who, Life on Mars

gadu:
5892953

Postdodano 26 lip 2010, o 13:43

Odp: Sherlock


Ściągnęłam z The Pirate Bay'a ;) wyszło wczoraj wieczorem, więc jeżeli chodzi o napisy, to może być ciężko ;)
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 4 sie 2010, o 00:22

Odp: Sherlock


Kapitalne! Świetna adaptacja, pomysłowa, okropnie intrygująca i ciekawa. Zagadka kryminalna świetna.

Genialny klimat i muzyka. W pewnych momentach tajemnicze i intrygujące, co jest wieeeelkim plusem. Aktorzy też świetni.

Sherlock to Sherlock, wiadomo. Plastry - xD. Sprawa z smsami i 'myśleniem' Sherlocka kapitalnie zrobiona. Też mi sie tak sobie brat podoba.

Watson - bardzo mi sie tu podoba, sprawa z nogą... 'I'm not his date'. :D

Moffat, rządzisz!
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Sherrry

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 341

Ulubiony serial:
Doctor Who, Life on Mars

gadu:
5892953

Postdodano 5 sie 2010, o 00:00

Odp: Sherlock


1x02
Spoiler:
<<

Tristan

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 2989

Ulubiony serial:
Doctor Who

Postdodano 6 sie 2010, o 22:17

Odp: Sherlock


Odcinek tego serialu trwa niby 1,5 godz. a zleciało mi bardzo szybko. To tylko dobrze świadczy o serialu :D Wciągnął mnie do reszty.

Postać Sherlocka i Watsona genialnie dobrana... Trochę na początku sam Watson był strasznie intrygujący, później jakby rozwinął żagle.

Było kilka momentów, które doszczętnie mnie zaskoczyły i dlatego musiałem przewijać później drugi raz :D

Na początku mieliśmy lekkie wprowadzenie, później akcja leciała już bardzo szybko :)

Brytyjskie seriale mają swój nieziemski urok :D
trust him... he's a doctor!
<<

justin

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 1578

Ulubiony serial:
doctor who

Postdodano 10 sie 2010, o 11:10

Odp: Sherlock


Pierwszy odcinek się podobał. Uwagę trzeba przede wszystkim zwrócić na to, że trwają one 1,5h czyli tak jak przeciętny film, a skoro odcinek się nie dłużył, to bardzo dobrze to o serialu świadczy.
Hmmm, Sherlocka to polubiłam tak pół na pół, czasami mnie wkurza, czasami jest bardzo fajny, ale jednak bardziej na plus.
Historia była ciekawa, od razu można było się domyślić, że chodzi o taxi, trudniej było z tymi tabletkami wykombinować.
fan of british tv.
Oglądam: Hart Of Dixie, Super Fun Night, The Carrie Diaries, Dracula, The Crazy Ones, Ravenswood
Czekam na powrót: Doctor Who, Switched at Birth, The Fosters,Twisted, Baby Daddy
Do nadrobienia: Merlin
Planowane:
<<

Sherrry

Avatar użytkownika

Oglądam seriale

Posty: 341

Ulubiony serial:
Doctor Who, Life on Mars

gadu:
5892953

Postdodano 11 sie 2010, o 00:20

Odp: Sherlock


Będzie drugi sezon.

Podobała mi się cała gra w odcinku. Potyczka umysłowa Holmes-Moriarty, jakiej nie było w książkach... fajnie przeprowadzona. Ale wydawało mi się, że jest niedokończona :P
Moriarty - genialnie zagrany. Nawet w tym wykazuje idealne przeciwieństwo Sherlocka ;)
Zakończenie - nie. Nie podoba mi się. To, co robi Moriarty nie pasuje do tego co mówi i jak się zachowuje :P
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 17 sie 2010, o 13:14

Odp: Sherlock


1x02

Spoiler:
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

Chris

Avatar użytkownika

Ekspert

Posty: 3429

Lokalizacja: london

gadu:
11098624

Postdodano 30 sie 2010, o 23:36

Odp: Sherlock


Skończyłem, w końcu. Trzeci odcinek też dobry, ale podobał mi się troszeczke mniej niż poprzednie, bo w środku troche przynudzał. Ale końcówka wszystko wynagrodziła. Moriarty i Sherlock świetnie zagrani w tym odcinku.

Ciesze się, że serial dostał drugi sezon. Mam nadzieje, że nie zmarnują potencjału.
Debra fuckin' Morgan

do nadrobienia: the good wife, ahs, 30 rock, parks and rec, the shield, justified, mad men, house of cards, sopranos, 6fu, fnl, arrested dev;
big c, west wing, nip/tuck, weeds, qaf, ally mcbeal, in treatment, big love
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 3 wrz 2010, o 20:44

Odp: Sherlock


Bardzo fajny miniserial, świetna brytyjska produkcja, już nie mogę się doczekać następnych odcinków. :P
Postacie Sherlocka i Watsona są świetne, Moriarty jest trochę dziwny, ale może mieli taki zamiar.
Zagadki były bardzo ciekawe, a rozwiązanie ich przez Holmesa genialne.
Motyw z wyświetlaniem myśli i wiadomości obok na ekranie bardzo dobry, klimatyczna muzyka, świetne przeniesienie przygód detektywa doradczego w czasy współczesne. :D
<<

HeroSHI

Postdodano 21 sty 2011, o 23:42

Odp: Sherlock


Swietna mini seria! Pomijajac typowo angielski klimat, ktory uwielbiam i genialnych glownych aktorow, rowniez bardzo przypadlo mi do gustu unowoczesnienie Sherlocka co latwo moglo przerodzic sie w patetyczna parodie tej opowiesci... Na szczescie tak sie nie stalo :)

Polecam wszystkim fanom Doctor Who i brytyjskich shows BBC!

For the more inquisitive viewers it was funny to see all the hints about Sherlock being gay ;)
<<

Gocha8282

Avatar użytkownika

Użytkownik

Posty: 47

Ulubiony serial:
NCIS, NCIS LA,

Postdodano 22 sty 2011, o 12:04

Odp: Sherlock


"NOWOCZESNY" Sherlock jest poprostu świetny - te 1,5 godziny mija jak 5 minut. Świetnie dobrani aktorzy i socjopata Sherlock jest zabójczy:)
<<

KapitanAmerika

Nowy użytkownik

Posty: 1

Ulubiony serial:
abecadlo

Postdodano 29 kwi 2011, o 12:54

Odp: Sherlock


Mnie jeszcze tak nie wciągnął. Jednak serial o sherlocku w stylu ostatniego pełnometrażowego filmu to by było coś!
<<

apsik.

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 244

Ulubiony serial:
Glee, 30 rock, GA

Postdodano 22 maja 2011, o 22:32

Odp: Sherlock


O ile się nie mylę to wygrał dzisiaj nagrodę BAFTA za najlepszy serial dramatyczny. A ja chwilkę przed wynikami zacząłem oglądać pierwszy odcinek :D Głównie, że to Moffat. Te 1,5 godziny szybko przeleciało, podoba mi się pokazywanie tekstu na ekranie. Strasznie podoba mi się postać Sherlocka, świetny jest. To jak wszystkiego się dowiaduje i jak to jest pokazywane jest świetne! Watson też jest świetny.
Jutro oglądam drugi odcinek :D

Obrazek
ravenpuff ● district 8 ● whovian
Obrazek
TUMBLR | LASTFM

<<

Raven

Avatar użytkownika

Wyróżniony

Posty: 4306

Postdodano 14 lip 2011, o 23:14

Odp: Sherlock


Sam pomysł osadzenia postaci w nowoczesnym świecie, w naszej teraźniejszości trochę mnie przestraszył. Ale, że kocham Sherlocka zabrała się za niego... I zleciało jak z bicza trzasnął! Nie jestem pewna co do formy - trzy 1,5 godzinne odcinki. Myślę, że lepiej byłoby zrobić to w formie sześciu 45 minutowych odcinków. Czasem miałam po prostu wrażenie, że forma nieco spada w drugiej części odcinka. Ale nie przeszkodziło mi to obejrzeć całości a później z niecierpliwością, do dziś wypatrywać ciągu dalszego :D
Mam wielką nadzieję, że następna seria nadejdzie wkrótce, bo pierwsza skończyła się na prawdę mocno.
eLMaQ napisał(a):Motyw z wyświetlaniem myśli i wiadomości obok na ekranie bardzo dobry

Właśnie! Zapomniała :D A jest to rzeczywiście pomysł bardzo dobry. Tak samo z resztą jak cały serial ;)
<<

eLMaQ

Avatar użytkownika

Moderator

Posty: 4590

Lokalizacja: Koszalin / Gdańsk

Ulubiony serial:
BB / Fringe / MM / SoA

gadu:
3343371

Postdodano 26 mar 2012, o 20:14

Odp: Sherlock


2x01 - A Scandal in Belgravia (1.01. 2012)
Spoiler:

________________________________________________________________________________
Świetny odcinek! :)
Moriarty jest pieprznięty, nie lubię gościa. :P
Bardzo podobały mi się te wstawki tekstowe, co zauważa Sherlock na ludziach. :D I to co widział, patrząc na Irene w pełnej okazałości. :)
Sprawa była genialnie zrealizowana, wszystko cudownie się połączyło pod koniec odcinka. A zagadka z turystą i bumerangiem była małym mistrzostwem. :P
Irene Adler wypadła znakomicie, jej wiadomości do Holmesa, dzwonek na telefonie. :P I ostateczne rozwiązanie "I am SHERlocked", cudne! :D Bardzo się cieszę, że The Woman jednak przeżyła.
Scena, gdy Sherlock rozwiązuje kod liczbowoliterowy podany przez Adler - WOW! Szacunek dla aktora. Szybkość wypowiadanych słów i długość wypowiedzi była niepojęta. :P
Nie zabrakło również zabawnych scen. Siedzenie na golasa w Pałacu Buckingham, zakoszenie popielniczki czy motyw z ukryciem twarzy poprzez nałożenie pewnej charakterystycznej czapki. :P
Samolot z trupami. :) Co za motyw!
Jestem ogromnie ciekawy, co twórcy wymyślą na kolejne dwa odcinki. :P

_______________________________________________________________________________________________________

2x02 - The Hounds of Baskerville (08.01.2012)
Spoiler:

_______________________________________________________________________________
Dobry odcinek. :)
Sherlock był jak zwykle genialny, gdy błyskał swoim geniuszem i spostrzegawczością. :P Rewelacyjne dialogi z Watsonem. :)
Zachowanie Holmesa na początku odcinka, gdy był na głodzie nikotynowym. :P
Sprawa była interesująca. Wiedziałem, że Ogar nie był prawdziwy, to nie serial fantasy. Jedynym rozwiązaniem był jakiś środek chemiczny i proszę, tak było. :) A później "ukrycie" go w postaci mgle w Padole i zagadka odkryta. Zabójcą ojca Henry'ego okazał się Bobby znany wcześniej z laboratorium, też do przewidzenia. Ale pomimo tego, że sporo rzeczy domyśliłem się wcześniej odcinek oglądało się bardzo przyjemnie.
Eksperyment Sherlocka na Watsonie był okrutny. :P
Motyw ze świecącym królikiem. :D
Pałac pamięci. :D
Końcówka z Moriartym zapowiada ciekawy ostatni odcinek 2 serii. :)
________________________________________________________________________________________________________________

2x03 - The Reichenbach Fall (15.01. 2012)
Spoiler:

_______________________________________________________________________________________
Genialny odcinek!
Moriarty poszalał! Najpierw temat z uniwersalnym kodem, który od razu wydał mi się zbyt fantastyczny, co okazało się pod koniec odcinka prawdą. Zasianie ziarnka wątpliwości w głowach policji, a później prasy i reszty obywateli - było mistrzowskim posunięciem. I jeszcze te wymyślenie historyjki o Richardzie Brooku, aktorze. :P JM okazał się naprawdę cudownym wrogiem dla Sherlocka Holmesa.
Zakończenie odcinka było równie wyborne, jestem ogromnie ciekawy jak twórcy przedstawią sfingowanie śmierci w kolejnym sezonie. Bo szczerze mówiąc, sam na to nie mogę wpaść. Jestem pewien, że Molly na pewno miała w tym swój udział. :P
Ostateczna walka mózgów na dachu szpitala była interesująca, a samobójstwo Moriartego było co najmniej niespodziewane.
Teraz z niecierpliwością czekam na 3 serię...
<<

Pluszu

Avatar użytkownika

Przyjaciel forum

Posty: 622

Ulubiony serial:
TB, BB, Shameless...

Postdodano 16 cze 2012, o 13:43

Odp: Sherlock

ja mam pytanie do sezonu pierwszego, odcinek 1x00 to co to jest? :p
Obrazek
Następna strona

 


  • Podobne tematy do Sherlock
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
Link: BBcode: Link: HTML:

Powrót do Forum ogólne



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

Grupy społecznościowe

lastfm forumtv

Reklama

ForumTV.pl to największe w Polsce forum ogólnoserialowe dla produkcji zagranicznych. Najwięcej seriali na naszym forum pochodzi z USA, ale nie brak także kanadyjskich czy francuskich produkcji. Podział na kategorie takie jak seriale fantasy, kryminalne, a także coraz częściej poszukiwane: seriale komediowe oraz historyczne zapewnia odnalezienie konkretnego serialu. Również użytkownicy forum przyjdą z pomocą, jeśli szukamy serialu z okresu dzieciństwa, a także zapomnianych produkcji.
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007, 2010, 2011, 2012, 2013 phpBB Group.
Partnerami serwisu są: najlepsze zespoły weselne (Baza najlepszych zespołów weselnych) #
polecane wątki: Aktor Jensen Ackles z serialu Supernatural - koniec świata jest bliski... Hugh Laurie w znakomitej roli dr house. Wybitny aktor Michael C. Hall w roli seryjnego zabójcy - serial Dexter.